Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Вечни ли са мъките в ада?нови [re: ocвoбoдeн]  
Автор isihia (старо куче)
Публикувано06.01.11 02:21



винаги ли си сигурен в знанието си?
Ако знаеш, че ги има ще се страхуваш ли?
Как точно ще поведеш война с нещо, за което си сигурен, че го няма?


В библията точно се казва, че нашата борба не е потив плът и кръв, а против поднебесните духове на злобата. Понеже са духове, са невидими. Май ще ти е малко трудно да се сражаваш с нещо, което не знаеш нито как изглежда, нито колко опит има, нито как точно те напада. Но пък можеш подобно на щраусите да заровиш глава в земята, с успокоението, че врагът не съществува. Не забравяй, че останалата ти част над земята не е защитена и може да има изненада.
Жокер: Пази си душата, нея търси врага. Ако си объркан, не обвинянай другите за това.



Тема Re: Вечни ли са мъките в ада?нови [re: maya111]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано06.01.11 18:45



Добре дошла, Мая, и Честита Коледа, защото утре е наистина Коледа!!

Бог е наистина Любов и ни чака да се обърнем към Него и да спрем греха. Ада ние сами го избираме като не слушаме Бога и сме непослушни на Неговите Заповеди.

Не обичаме Бога с цяло сърце и ближния като себе си.

Търси Църквата и вземайПричастие. Останалото е от лукавия.



Тема Re: Раят и адът са една и съща Реалност,но възприемананови [re: Eжko_]  
Автор Toдop_7 (непознат)
Публикувано07.01.11 00:34



На иконата се вижда ада не само като състояние, но и като място, което се намира под земята.



Тема Re: Вечни ли са мъките в ада?нови [re: isihia]  
Автор ocвoбoдeн (щастлив)
Публикувано08.01.11 11:55



"Ако знаеш, че ги има ще се страхуваш ли?
Как точно ще поведеш война с нещо, за което си сигурен, че го няма?"

Аз го правя защото знам че ги няма. Уви колкото и да ги предизвиквам - няма никой насреща ми. Просто ги няма. Не ме е страх, защото ги няма. И не съм объркан - напротив - аз съм абсолютно целенасочен. И все пак ако вашите света троица, ангели, архангели, демони, дяволи ги има - чакам ги с нетърпение :)))



Тема Re: Вечни ли са мъките в ада?нови [re: oldfrog]  
Автор ocвoбoдeн (щастлив)
Публикувано08.01.11 11:57



"Бог не се влияе от такива неща, когато реши да се открие на някого. Изчаква си точното време за човека.

Проблемът е, че когато застанеш пред Него и тях, те ще те питат за неща, за които нЕма да можеш да дадеш отговор.

Бог Хедон или Удоволствие, както си му е истинското име, си е твоят бог и дано ти помогне, когато дойде горенаписаното редче за теб."

Бррр... направо се разтреперих от страх :)))



Тема Това е Божието свето Откровениенови [re: oldfrog]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано30.09.13 22:36





. . .




Тема Май си забравил за обещанието синови [re: oldfrog]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано30.09.13 22:48



В отговор на:

Ще побъбрим. Свестни брятя сте, и ще се наложи да позагубя още време.



Май си забравил за обещанието си. Не, че се учудвам, де.

Защото отмина като малка гара поредния

Така подминаваш и множество други важни неща, НЕискайки да намериш ("позагубиш") време дори да ги прочетеш, ако ще и "по диагонал". Защото се имаш за единствен източник на истина. Факт.

. . .



Редактирано от Ежко на 30.09.13 23:04.



Тема Re: Май си забравил за обещанието синови [re: Ежко]  
Автор oldfrog (старо куче)
Публикувано06.10.13 20:24



Мисля, че донякъде съм ти отговорил на тези въпроси.

Бог е трансцендентен за Своето творение - Той може да скрие и открие лицето Си, когато поиска и на когото поиска.

Бог е иманентен на Своето творение, Той присъства навсякъде, но това не означава, че навсякъде ще прояви или скрие Своята трансцендентност.

За Божия съд мисля че ти извадих всички пасажи от Библията и ти ги поместих с кратък коментар.

При Божия съд има нещо, което е предварително приготвено, но никъде не пише, че е станало чрез съд, това е книгата на Живота.

Който е записан в нея дохожда на съд, който прибавя и отнема награди, но не отнема вечен живот и присъствие пред Божието лице.

Който не е записан в нея, дохожда на предизвестен съд, където е ясно, че ще бъде осъден, но чак тогава ще се определи размера на наказанието му.

Краткият ми отговор е достатъчен и изчерпателен, макар че може и да не ти отговарям ОТНОВО!

Поздрави



Тема Re: Тази беседа е отрезвяващо разтърсващанови [re: feline]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано28.01.15 23:12



"""въпросът ми е: как Бог, Който Е и съвършен, и всеприсъстващ може да сътвори зло място (като ада), и как може да сътвори място, където Той отсъства? Бог може ли да е автор на зло, при това - вечно зло?"""

И този въпрос остана без отговор, от Жабоций.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.