Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: странен тормознови [re: albinosio]  
Автор tormozen (непознат )
Публикувано05.03.10 19:25



О,знам защо ме тормозят..ОТ СЕЛЯНДУРЩИНА И ЧУВСТВО ЗА БЕЗНАКАЗУЕМОСТ!

Редактирано от tormozen на 05.03.10 19:29.



Тема Re: странен тормознови [re: tormozen]  
Автор tormozen (непознат )
Публикувано05.03.10 19:34



Смешното е ,че доктора най-вероятно ще ме прати в полицията,за да се жалвам! Не аз не мога да рахатясам ,моите "приятели" и страстни обожатели(както по всичко личи)!



Тема Re: странен тормознови [re: tormozen]  
Автор tormozen (непознат )
Публикувано05.03.10 19:40



Защо не си говорим за ПРАВО тук!? Това ми е най-интересно! Ако имам доказателства срещу тези хора, как ще постъпи ,примерно прокуратурата!
Няма страх от законите! И това е факт!
Няма закон,КОЙТО ЯСНО ДА КАЗВА,ЧЕ САМИЯТ ТОРМОЗ(БИЛО ЧРЕЗ ЗАПЛАХИ,РАЗПРОСТРАНЕНИЕ НА СЛУХОВЕ И ПОЗОРЯЩИ КЛЕВЕТИ ИЛИ КАКВОТО И ДА БИЛО ДРУГО ОТ ТОЗИ РОД,ПЪК ДОРИ И ТОРМОЗ ЧРЕЗ БЛЪСКАНЕ И УСИЛВАНЕ НА МУЗИКАТА В ЖИЛИЩНИ КООПЕРАЦИИ) Е... ПРЕСТЪПЛЕНИЕ!!!!!!!



Тема Re: странен тормознови [re: moreol]  
Автор tormozen (непознат )
Публикувано05.03.10 20:50



- В рамките на МВР той се използва при разследването на криминални престъпления, като се започне от най-тежките и се стигне до кражбите. Най-ефективен се оказа при разкриване на престъпления от сексуални подбуди. Детекторът на лъжата се използва в първата фаза на разследване, още при оперативно-издирвателните действия. Когато извършителят на едно престъпление е неизвестен, работи се по версии, които са свързани с определени лица. Тези лица подлежат на проверка, необходимо е да се установи дали като свидетели или жертви казват истината. В тези случаи използваме детектора на лъжата. Разпитваме хора, които са заподозрени за извършители на престъплението.
(Неделчо Стойчев е психолог. Бил е научен сътрудник в Института по образованието. В Института по психология на МВР работи от 1992 г. Стойчев има докторска степен и е началник на сектор "Криминална психология".)



Тема Re: странен тормознови [re: moreol]  
Автор tormozen (непознат )
Публикувано05.03.10 21:15



Приятел говориш така убедено за детектора...не се замисляш или поне не го показваш,но АЗ ЗАТОВА И ПИША ТУК,ЗА ДА ОБМЕНЯ ИНФОРМАЦИЯ!
ОКАЗВА СЕ ,ЧЕ ДЕТЕКТОРА НА ЛЪЖАТА В МНОГО ЕВРОПЕЙСКИ СТРАНИ Е ПОЗВОЛЕН ДА СЕ ИЗПОЛЗВА КАТО ДОКАЗАТЕЛСТВО ПРЕД СЪДА! ДА! В МОМЕНТА ИМА ПРЕДЛОЖЕНИЕ ОТ...САМИЯ БОЙКО БОРИСОВ ТОВА ДА СТАНЕ И В БЪЛГАРИЯ!

http://www.novinar.net/news/nedelcho-stojchev-naj-tezhkite-ubijstva-sa-razkriti-s-detektor-na-lazhata_MTQ1NzsyOQ==.html

ЕТО ЛИНКА! СУПЕР ИНТЕРЕСНО ИНТЕРВЮ! ПРОЧЕТИ ,КОЛКО ПРЕСТЪПЛЕНИЯ И ТО ДОСТА ТЕЖКИ СА
РАЗКРИТИ ЧРЕЗ НЕГО!
Интересното е че трябва самият проверяван с детектора да ИСКА ТОВА ДА СТАНЕ Т.Е. ДА БЪДЕ ПОДЛОЖЕН НА ДЕТЕКТОР НА ЛЪЖАТА!



Тема Re: странен тормознови [re: tormozen]  
Автор Bидa ()
Публикувано07.03.10 08:26



Чудясе дали да не пусна жалба в полицията!

Не се чуди, пусни жалба. ОпишИ всичко това,което те притеснява- чукането, пускането на вода през ноща и т.н. Може за някои да са дребни неща, но теб те притесняват и имаш право да се оплачеш.



Тема Re: странен тормознови [re: tormozen]  
Автор diditop (непознат )
Публикувано07.03.10 16:14



По-психарска история от тази не бях чула.Все едно е написана от Стивън Кинг,но за съжаление няма много ясен сюжет.





Тема Re: странен тормознови [re: tormozen]  
Автор Bидa ()
Публикувано07.03.10 20:33



Защо не си говорим за ПРАВО тук!? Това ми е най-интересно! Ако имам доказателства срещу тези хора, как ще постъпи ,примерно прокуратурата!


Неправилно задаваш въпроса . Сигурно питаш защо никой от пишещите тук прависти не те прие на сериозно и не ти даде юридическа консултация. Ами много ясно- не казваш конкретно как те тормозят, какво те клеветят, как те заплашват. Само емоции и общи приказки пишеш.
Е, хайде казвай какво точно става кой те тормози ,как и защо.
Дълго няма никой да те търпи да разтягаш локуми.



Тема Re: странен тормознови [re: diditop]  
Автор tormozen (непознат )
Публикувано22.03.10 22:23



Искаш сюжет!? Това не е роман все пак...аз не си измислям, а и не искам да си присвоявам АВТОРСКИТЕ ПРАВА НАД ПОДОБНО ИДИОТСКО ИЗПЪЛНЕНИЕ!!
Аз обаче имам по-добро предложение относно АВТОРА!!!!!!
Ако искаш сюжет обаче... ПРЕПОРЪЧВАМ ТИ "НОВИТЕ ДЕМОНИ НА БЪЛГАРИЯ" от ЮРГЕН РОТ ! И това са ужаси и то какви !!
Не че някой ме изнудва ..,поне не и с думи, ..!



Тема Re: странен тормознови [re: tormozen]  
Автор tormozen (непознат)
Публикувано18.09.10 20:30



помогни си сам!
началопубликуванефорум

сеп 3, 2009 Публикувано от Latrodectus на сеп 3, 2009 в ПСИ фактор | 11 коментара
Психически тормоз

Напоследък много се популяризира темата с домашното насилие и начините да се справим с него, НО КАТО ЧЕ ЛИ В ПО-МАЛКА СТЕПЕН СЕ ГОВОРИ за доста ПО-ПРИТЕСНИТЕЛНИЯТ НАТИСК ЧРЕЗ ПСИХИЧЕСКИ ТОРМОЗ НАД ЛИЧНОСТА !!

Такъв може да бъде срещнат навсякъде- в службата, у дома, сред близки хора и познати.
Психическият тормоз е особено коварен и много сериозен метод за въздействие върху хората.
КОГАТО Е СИСТЕМЕН,ТОЙ МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ ДО ЗНАЧИТЕЛНИ ПРОБЛЕМИ СВЪРЗАНИ НЕ САМО С ПСИХИЧНИТЕ, А И С ФИЗИЧЕСКИТЕ ПРЕЖИВЯВАНИЯ НАД ЛИЧНОСТА!
Неизменно този тормоз води до стрес, който от своя страна значително отслабва имунната система-засилва вече съществуващи здравословни проблеми или създава нови такива.

Тъй като е трудно доказуем, той е много по-сериозен и често пъти дълги години крит от жертвата, подчинен на подобни оправдания, които се изтъкват и при домашното насилие- надежда, че насилникът може да се промени, липса на алтернативен вариант за живеене, наличието на деца и тн.
Тези оправдания по никакъв начин не решават, а само „капсулират“проблема и утежняват ситуацията. Защото психиката ни е твърде фина и деликатна структура, която може лесно да бъде дебалансирана, извъчвана и дори..увредена. Комплекси за малоценност, ниско самочуствие, подтиснатост, резки промени в настроението, депресивност, безсъние, хронично безпокойство и дори паника, различни видове фобии, тикове (авторката разви крайно досаден и неприятен навик да си хапе долната устни, от който 15г не може да се отърве), суицидни (самоубийствени)мисли и опити…всички тези неща могат да бъдат развити като следствие на психически тормоз, заедно или поотделно.
Не само жените могат да бъдат подложени на подобно насилие, но като по-емоционална структура на обществото, те най-често стават жертви на такъв тормоз.
Насилникът често действа системно и напълно целенасочено- насажда чувство за малоценност и вина у отрещната страна, чрез обиди, присмиване, незачитане на човешкото достойнство и личност като цяло. ПРИЧИНИТЕ МОГАТ ДА БЪДАТ МНОГО- ОТ ЧИСТА ПРОБА ЕГОИЗЪМ И ЗЛОБА-през ЖЕЛАНИЕ ЗА ПРЕДИЗВИКВАНЕ ЧУВСТВО ЗА БЕЗИЗХОДИЦА И ЗАВИСИМОСТ-до заучен семеен модел от собственото му детство. Изходът често пъти е една човешка развалина, която дори веднъж откъснала се, не успява да се възстанови. Вариантите за действие са няколко, но всички те се обединяват в търсенето на чужда (приятелска, професионална, законна) помощ и защита. Психическото насилие често пъти преминава или корелира с физическото такова и не е желателно жертвата да конфронтира насилника сама. В общи линии, повечето агресори са страхливи и реагират на нападението отстъпвайки. Защото атаката е най-добрата защита…При всички случаи обаче, не е добре да се провокира, когато сте сами, най-добре е да се сезират изпълнителни органи като полиция например. В повечето случаи, в Центровете за жертви на домашно насилие, обръщат внимание на психическия тормоз и предлагат адекватни варианти на действие на потърсилите помощ. Ако това се случва на работното място, може да потърсите правата си по съответния ред, защото ако просто напуснете, този след вас ще бъде подложен на същото. Вариантът „бягство“ от проблема в никакъв случай не го решава, дори утежнява ситуацията. Покрай жертвата може да пострадат и близките и хора-било подложени на същия тормоз, било заради страдание заради случващото се с нея. „Жертва“ е начин на мислене и колкото повече се чувствате така, толкова повече наистина се превръщате..ТАКА,ЧЕ БОРЕТЕ СЕ С ВСИЧКИ СРЕДСТВА, ЗАЩОТО ВИЕ ЗАСЛУЖАВАТЕ СПОКОЕН И НОРМАЛЕН ЖИВОТ, точно толкова, колкото и всички останали.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от tormozen на 18.09.10 20:36.</EM></FONT></P>

Редактирано от tormozen на 18.09.10 20:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.