Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: АЕЦ трябва да има [re: Vendome]  
Автор БATKO (Какин)
Публикувано14.04.11 16:42



Бъркаш ТЕЦ Марица Изток 3 с ТЕЦ Марица 3.
Виж тук:



Новото име на ТЕЦ Марица Изток 3 е ТЕЦ Енел Марица Изток 3.
а на ТЕЦ Марица Изток 1 - ТЕЦ AES Гълъбово

И тук:
Всички дотираме големите компании, а гражданите плащат 170-300 лв. на Мвтч за електроенергията, обобщи Борисов. Той не пропусна да припомни, че дългосрочните договори за изкупуване на енергията от „Ей И Ес Гълъбово” и „Енел Марица изток 3” са подписани от правителството на Иван Костов.





През месец юли 1999 година е създадено смесено дружество между „Националната електрическа компания”(НЕК) и американската компания “Ентърджи Пауър Дивелъпмънт Корпорейшън”(ЕПДК). Собствеността между НЕК и ЕПДК в новото дружество е разпределена в съотношение 27 % към 73 %. Съгласно акт за замяна на задълженията от 4 януари 2002 ЕПДК прехвърля акциите си на Entergy Power Holdings Maritza BV, компания регистрирана в Холандия. От своя страна холдингът Maritza East III Holding BV е 60% собственост на Енел и 40 % - на Ентърджи.

Редактирано от БATKO на 14.04.11 16:57.



Тема Re: АЕЦ трябва да има [re: БATKO]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано14.04.11 16:58



ОК, да речем, че бъркам имената. В сайта на ДЕКВР няма информация, която да потвърждава или отрича казаното от Борисов за цената на тока от Марица Изток 1 и 2.

А цените са от времето на царВуля, ама на Борисов темата за бившия му ментор сега не му е интересна.

"I've noticed that everybody that is for abortion has already been born", Ronald Reagan


Тема Re: АЕЦ трябва да има [re: Vendome]  
Автор БATKO (Какин)
Публикувано14.04.11 17:27



В сайта на ДКВЕР няма информация защото ТЕЦ МИ 1 и 3 още не работят след рехабилитацията. За разлика от българската държавна ТЕЦ МИ 2, която не само вече е рехабилитирана и работи, но и тока и е 2-3 пъти по евтин от американските ТЕЦ МИ 1 и 3.
А цената на тока от МИ 1 и 3 непрекъсното се качва, защото по договор се увеличава според ескалацията. Ето миналата година е била 127, сега е 136 а докато заработи може да стане и 160 лв/МВч.

има подписан 15-годишен дългосрочен договор с НЕК за изкупуване на тока от централата в Гълъбово при цена 126,75 лв./мвтч., най-високата засега у нас.



А Бойко не случайно припомня, че Костов е подписал за Мариците 1 и 3, защото това обяснява неистовия рев на Костов против АЕЦ Белене, въпреки че числата сочат съвсем друго - АЕЦ Белене ще се бори на пазара за 70-80 лева/МВч, а ТЕЦ МИ 1 и 3 се изкупува задължително на цена 136 лв/МВч. Очевидно е, че Костов има личен интерес, вероятно има проценти в компанията която притежава Мариците. По негово време нищо не ставаше без коронните 10%.



Тема Re: АЕЦ трябва да има [re: БATKO]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано14.04.11 17:44



Правителството на ОДС продаде централите, но цените бяха договорени от НДСВ. А ако има някой виновен за скъпия им ток, това не са частните компании, а клиентът им, че се е навил да ги плати.

Очевидно е, че Костов има личен интерес, вероятно има проценти в компанията която притежава Мариците.

Де ги тея проценти, я изкарайте първо акциите му в Уникредит, че още тях не сте доказали.

"I've noticed that everybody that is for abortion has already been born", Ronald Reagan


Тема Re: АЕЦ трябва да има [re: Vendome]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано15.04.11 00:01



Да не би да твърдиш, че костов не е крал като за последно?



Тема Re: АЕЦ трябва да има [re: tuff slim]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано15.04.11 13:59



Какво точно открадна Костов? Ама давай доказани факти.

"I've noticed that everybody that is for abortion has already been born", Ronald Reagan


Тема Re: АЕЦ трябва да има [re: БATKO]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано15.04.11 14:03



Понеже не ми отговори на въпроса, дали си завършил ядрена енергетика, ще приема, че не си и цялата ти информация за реакторите е от автори, които защитават проекта Белене.

Мен обаче ме интересува, защо този "великолепен" реактор не се строи никъде, освен в Иран, където една година не могат да го пуснат поради технически проблеми. Защо руснаците не го строят в Турция, защо не го строят на своя територия? Защо ние явно сме единствените балъци, освен иранците, които са готови да го купят.

"I've noticed that everybody that is for abortion has already been born", Ronald Reagan


Тема Re: АЕЦ трябва да има [re: Vendome]  
Автор kyky (изкукал :-))
Публикувано15.04.11 14:54



Да, а ако ти каже че е завършил, направо ще го обявиш за част от ядрената мафия. Аз пък направо ще ти кажа че си част от платените "еколози", щом твърдиш че такъв реактор се строи само в Иран. Точно този в Иран няма нищо общо, той ще е единствена и неповторима конструкция.



Тема Re: АЕЦ трябва да има [re: Aлaдин]  
Автор LEOPARD2 (Хищник)
Публикувано15.04.11 15:02



Ае то от написанато от мен а и не само от мен ще излезе, че и нефта е едва ли не на привършване, въпреки, че имаме за десетилетия. Що не вземем да оставим проблема на внуците?!
Помня времената когато нафтата струваше осем стотинки литъра и населението масово се топлеше на нафтови печки ама сега тва, че почти никой няма такова нещо като нафтова печка хич и въобще не задържа цените а нафтата се харчи много по-целенасочено, но и много по-настървено за транспорт... Населението нараства и енергийните изискванията също. Това което е достатъчно на пет милиарда каруцари за 500 години, няма да е достатъчно на седем милиарда мотоциклетисти дори и за 300 години а на десет милиарда автомобилисти я стигне за 150 години я не, а 20 милиарда пилоти ще се изумяват за кви запаси изобщо може да става дума.
Ако не ни порази някоя чума, ядрена война или разум в главите на населението от третия свят, то до края на този век изкопаемите горива ще са доведени до символични размери...



Тема Re: АЕЦ трябва да има [re: kyky]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано15.04.11 15:46



Реакторът в Иран е модел ВВЕР-1000, модел 446, реакторът в Белене е същият. Никъде другаде не е строен такъв модел, нито се планира да се строи. Нали е много хубав и безопасен. Защо тогава никой, дори самите руснаци не го искат?

Да, а ако ти каже че е завършил, направо ще го обявиш за част от ядрената мафия.

На оракул ли се правиш? Още повече, че аз не съм против ядрената енергетика по принцип. Ядрена енергетика не е равнозначно на АЕЦ Белене.

"I've noticed that everybody that is for abortion has already been born", Ronald Reagan



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.