Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:41 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: В същност ако се върнем наистина на темата Белене [re: БATKO]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.04.11 13:49



Ako... цапа и мирише



Щом няма да се финансира от бюджета и с държавни гаранции, защо е целия тоя вой по адрес на цената, Росатом искали Х ние сме давали У?
Нещо не е както трябва тук... но ти няма да си кажеш, ясни сте ми поддръжниците.
Друго е виждаш ли да си има готов партиен враг за оплюване...

Welcome to the real world!



Тема Re: В същност ако се върнем наистина на темата Белене [re: LEOPARD2]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано30.04.11 23:31



... Добивът на суровини ще е по-скъп, Металът ще е по-скъп, бетонът ще е по-скъп ...

Та, казваш металите ще поскъпват (и то си е така). Що не построим един нов Кремиковци?

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Радиоточки [re: Kиpo]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано30.04.11 23:44



Ако имаше поне малка представа какво крадене пада в държавните енергийни обекти, сигурен съм, че сериозно щеше да се замислиш дали бъдещата АЕЦ трябва да се прави от държавата.
Един от последните примери - Цанков камък. Понеже съм говорил с хора които са вътре в нещата, имам представа (макар и бегла) за мащабите на кражбите. При това говорим за обект който на стойност под 0,5 млрд лв.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема И нещо по-актуално [re: БATKO]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано30.04.11 23:45



пак от същия източник, но с днешна дата:



Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.

Тема Re: В същност ако се върнем наистина на темата Белене [re: Aлaдин]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано30.04.11 23:45



Въпросът е дали тогава ще има нужда от такова потребление на ток. В момента потреблението на ток е за груби неща, които не са оптимизирани. Или пък лайф-стайлът на много хора е свързан с някакви глупости. Но до 10 години може да се развият съвсем различни схващания за икономика и икономичност, които даже може да са страшно модни. Така че ако някой може да изчисли тези неща, защо не поеме риска, а ние като граждани само ще участваме в сладката част на инвестицията - ще подкрепим масирано с големи средства (все пак милиони сме и имаме ресурс труд, откъдето и средства), ама той да си носи риска, тоест ако цената не се покрие пазарно, той да плаща на нас, а не ние на него!



Тема Не, нямам никаква представа [re: Aлaдин]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.05.11 09:22



аз съм изтъкан от дестилирана наивност, тя струи и лъчи от мен и покрай мен дори отракани курви губят спомени чак до дефлорацията си назад....

Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.


Тема Съгласен съм [re: Aлaдин]  
Автор БATKO (Какин)
Публикувано02.05.11 10:03



Наистина става безумно крадене посредством така нарените "преференциални цени". Това са договорите при които държавата е задължена да изкупува тока от "инвеститорите" на цена много над средната за страната. В темата за референдума съм описал как американокостовите ТЕЦ МИ 1 и 3 се канят да източат десетки милиарди евро от бедния български потребител. Не по малко ще източат и "инвеститорите" във ВЕИ (слънчеви, вятърни и малки ВЕЦ). Старите малките ВЕЦове бяха изкупени пак от антибелене политиците и от турци.

ВЕЦ Цанков камък е голяма и няма да работи с преференциални цени. Освен това инвеститора е стратегически европейски - австрийска фирма, така че ако някой трябва да се притеснява дали ще си "избие" инвестицията, то това нас българите не ни касае. Важното е, че няма да ни качва цената на тока. Между другото, и на тази ВЕЦ и направих кратък разчет и излиза, че въпреки по-високата цена от първоначално предвидената, ВЕЦ Цанков камък пак излиза на печалба, въпреки че няма превилегии в изкупуването на тока, както споменатите по-горе.
Е, ако някой е крал, това че ВЕЦа ще е на печалба не го оправдава. Има си следствие, прокуратура - предай им данните за кражби, нека се задействат.

В проекта АЕЦ Белене участват освен българи и руснаци, и немци, французи, американци и други участници, така че не виждам как някой ще излъже другите и ще открадне. А освен това, твоята логика: Да не правим нищо за да не откране някой нещо ми прилича не една друга теория: Няма човек - няма проблем! При твойта логика е: Няма икономика - няма кражби!



Тема Енергийно дилетантство [re: БATKO]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано03.05.11 00:07



Май все повече се убеждавам, че познанията в родната енергетика са твърде ограничени. Особено след този бисер:
Освен това инвеститора е стратегически европейски - австрийска фирма, така че ако някой трябва да се притеснява дали ще си "избие" инвестицията, то това нас българите не ни касае.

Оцветеното с червено е пълно с неистини. Първо, инвеститор в обекта е държавната компания НЕК, или индиректно българската държава. Запиши си го някъде, за да не станеш на друго място за присмех, че "ЦАНКОВ КАМЪК Е 100% СОБСТВЕНОСТ НА НЕК".
Второ, обектът е изграден съгласно програма на австрийското правителство, като финансирането е осигурено от банков консорциум:
- VA TECH Finance - Водеща банка-организатор;
- Bank Austria Creditanstalt - Банка-организатор на експортния кредит в размер на 100 милиона евро с участници Fortis Bank, Raiffeisen Zentralbank, Societe Generale;
- Credit Suisse First Boston - Банка-организатор на търговските кредити;
Моля те, не бъркай финансиране с инвестиране.
Трето, австрийската компания НЕ Е ИНВЕСТИТОР, А ИЗПЪЛНИТЕЛ на обекта. Последното е изрично изискване на австрийското правителство и е заложено в споразумение с българското правителство.
И накрая, ако има някой който да си "избива" (както казваш) инвестицията това е НЕК. Защото при първоначално заложените 220 млн ЕВРО, тя достига двойно повече - 445 млн ЕВРО. "Горницата" над 220 млн е осигурена на практика от оборотните средства на НЕК , т.е. не е вземан кредит, което блокира много от оперативните дейности на компанията.

Безумното разхищаване на средства е обусловено по няколко причини - лошо планиране, лошо проучване на обекта, лош контрол (да не кажа пълна липса на такъв) на изпълнението на строително-монтажните работи и много слаба организация по отношение на основния изпълнител.

Не виждам смисъл да се мъча да отварям очите на хора, които така и не искат да прогледнат ...

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.

Редактирано от Aлaдин на 03.05.11 00:09.



Тема Re: Не, нямам никаква представа [re: Kиpo]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано03.05.11 00:11



тогава ще бъдеш щастлив данъкоплатец, осигурил охолния живот на шепа руски лобисти.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Енергийно дилетантство [re: Aлaдин]  
Автор БATKO (Какин)
Публикувано03.05.11 09:53





Хидровъзелът е собственост на Националната електрическа компания и се финансира от банков консорциум от Австрия и други европейски страни. Той ще бъде субсидиран от правителството на Австрия, което трябва да изкупува спестените чрез водноелектрическата централа емисии на въглероден диоксид, съгласно Протокола от Киото.

Аман от пишман енергетици като Алабинчо. Да знаеш какво означавава думичката "субсидиран". Какво по-добре от това ВЕЦа да е собственост на НЕК, а да бъде субсидиран от Австрия.




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.