Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:09 13.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема "екзекуцията на българския селяндур"  
Автор Areнт ()
Публикувано28.07.04 19:54



Терористичната групировка "Таухид уа Джихад", която отвлече двама български шофьори в Ирак, в сряда съобщи, че ще покаже филм с екзекуцията на единия от тях.

Съобщението се появи на интернет страницата на групировката. Точният текст гласи: "Очаквайте филм с екзекуцията на българския селяндур".

На сайта е поместена снимка, на която екстремист държи отрязана окървавена глава, на фона на знамето на групировката с надпис в горната част "Няма друг бог освен Аллах!". Над снимката, с червени букви пише, че българското правителство е отказало да изпълни "законните искания на муджихидините"....


Палач, на тия ли искаш да направим евала и да бягаме с подвита опашка?!?

Никакво отстъпление пред такива!!! Единствените отговори, които тия ще разберат са в стила на руските "Алфа" (ливанското изпълнение), на израелските спецслужби и на немските GSG-9 ...



Тема Re: "екзекуцията на българския селяндур"нови [re: Areнт]  
Автор Бълrapин® (антикомунист)
Публикувано28.07.04 19:59



Ужас, в кой век сме? Ще започнат ли да се записват доброволци който ще се бият срещу тази варвари?



Тема много по-просто е -нови [re: Бълrapин®]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано28.07.04 20:07



това е война в информационното пространство, война в мрежата... война на информация, война на психология...
това е съвременното предизвикателство - и за нас българите -

адекватният отговор е - да сринем техните сайтове - техните информационни звена и ядра - включително и лигавата Ал Джазира...

който разбира - да се захваща - сега!
български хакери - НА НОЖ!


пп- а журналята, които с истеричава наслада тиражират ли - тиражират тия унижаващи ни послания - пак се осират - и играят по тяхната свирка, вършат тяхната работа... майната им...

прост селянин, ама много прост ви казвам !

Редактирано от ceлянинът на 28.07.04 20:10.



Тема Re: "екзекуцията на българския селяндур"нови [re: Areнт]  
Автор Пaлaч (Палача)
Публикувано28.07.04 20:19



хе няма защо да си подвиваме опашката пред никого .. ние искаме същото както и бунтовниците. Ние не щем да имаме нищо общо с кромолите в Ирак и крамолита м/у Итак и УСА ... платили сме си за това дето сме се намесили там дето не ни е нито работата нитъо интереса да се месим. Трябва да си признаем, че бунтовниците са имали абсолютното право да ни съдят на тяхната теритоирия по законите на техните нрави и обияаи за неканени гости и нашественици ! Ние не трябва да подвиваме опашка пред никой нито пред бунтовниците дето имат правото да защитават правата си нито пред некви измислени суперсили дето си въобразяват, че могат да правят каквото си поискат, къдети си поискат по какъвти повод си измислят. Ние сме си ние ... опашка дфа подвиват политиците ни пред никой друг но пред нас българите и интересите ни !!! Пу че си затъпял напоследък Агент !



Тема Правиш ли разлика между цивилен и военнен?нови [re: Пaлaч]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано28.07.04 20:52



Въпросните психопати нямат никакво право да режат глави на цивилни, и да бухат коли-бомби върху собствените си цивилни. Ако не им харесва окупацията, има близо 160 000 чуждестранни военни - да си се тепат с тях. Или да взривяват нефтопроводи.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Коя тяхна територия бе?!?нови [re: Пaлaч]  
Автор Areнт ()
Публикувано28.07.04 20:59



Тоя шибаняк, дето им е тартор, е йорданец. И ако мислиш, че ще ти прОсти, щото разправяш, че имал някакви права там, си в дълбока грешка. За него ти си същото гяурско прасе, каквото съм и аз. И също толкова подлежиш на колене с тъп нож.



Тема Re: Коя тяхна територия бе?!?нови [re: Areнт]  
Автор Пaлaч (Палача)
Публикувано28.07.04 21:15



шиле .. все ми е тая какво мисли за мен ... моя гриже е да не се бъркам в бизнес дето не разбирам и не ме засяга .. бъркаш ли се в такава работа - загазваш ... никакъв зор нямаме сега ... цъфна ли сме и сме вързали че и с харабели проблеми да си навличаме ... аре у лево подлого глупава ... оди да ставаш наемник ама себе си залагай .. мен и българите не закачай и не ни въвличай в щуротии ... ама се криеш гнидо долна .... други българи да мрът ... пфу - ПОДСЛЕЦ би казал Левски и би ти изшил един шамар пред всички ! Такива като теб са предавали славните български хайдути на заптиетата !!! Утре такива като теб ще ги водим качени наобратно на магарета по улиците да ги плюят невръстните сирачета ...



Тема Айде още един, дето говори от името на българитенови [re: Пaлaч]  
Автор Areнт ()
Публикувано28.07.04 21:17



Много станахте бе!



Тема Re: Правиш ли разлика между цивилен и военнен?нови [re: Greenleaf]  
Автор Пaлaч (Палача)
Публикувано28.07.04 21:18



тая разлика май не ти е важна кога мириканци избиват с ракети цели села иракчани ... Пфу, че тъпо говедо пише в тая прекрасна тема !



Тема Коя "прекрасна" тема бе, лайнар ?нови [re: Пaлaч]  
Автор Xлeбapoв ® ()
Публикувано28.07.04 21:22



За убития сънародник , това ли му е "прекрасното" според теб ???

Наистина си изрод, дето трябва да се пребие с камъни



Тема Re: Айде още един, дето говори от името на българитенови [re: Areнт]  
Автор Пaлaч (Палача)
Публикувано28.07.04 21:23



що искаш да кажеш ... че не би предал хайдутите ли ? А трябва ! Мдааа спред елементатната ти логика ... българските хайдути е трябвало да бъдат немедлено предавани на заптиетата ... а турците наместо да се съобразяват с тях да колят народа ни .... помниш ли филма Капитан Петко войвода ... Петко льо командирино ... иди го предай на заприетата, подлец !



Тема Слушай, пич, в София недей да стъпвашнови [re: Пaлaч]  
Автор Areнт ()
Публикувано28.07.04 21:32



Имаме си много бездомни помияри по улиците. А някой те е залаял, а си побегнАл и станА страшно ...



Тема Re: Коя "прекрасна" тема бе, лайнар ?нови [re: Xлeбapoв ®]  
Автор Пaлaч (Палача)
Публикувано28.07.04 21:29



всяка тема-месдомелачка на седерасти е пререкрасна !



Тема Кретен !нови [re: Пaлaч]  
Автор Xлeбapoв ® ()
Публикувано28.07.04 21:30



За теб и месомелачката е малко



Тема Re: Слушай, пич, в София недей да стъпвашнови [re: Areнт]  
Автор Пaлaч (Палача)
Публикувано28.07.04 21:34



Пфу дребнософийски еснаф с манталитет на страхлив чирак носещ донос за български комита, скрит под кайвето, с което угоднически черпиш турския бей !



Тема Ей ся от Ал Кайда са казали, че ще колят и тия,нови [re: Пaлaч]  
Автор Areнт ()
Публикувано28.07.04 21:36



дето са мели пистата в Сарафово по време на патакламите



Тема Re: Кретен !нови [re: Xлeбapoв ®]  
Автор Пaлaч (Палача)
Публикувано28.07.04 21:37



бе на теб и рендето е мноо ... ти и да искаш отпор не можеш да дадеш ... тъпичък си ... най мноо ренде да те рендосвам .. виж Агента как го гърбя ...



Тема Re: Ей ся от Ал Кайда са казали, че ще колят и тия,нови [re: Areнт]  
Автор Пaлaч (Палача)
Публикувано28.07.04 21:40



айде завъртя развалената плоча ... май развя белия байряк ам ... бе Агент ... глей си малкия бизнес и не се мотай в краката на батковците ... 100 екскурзии до капалъто да направиш ... заптие нема да те вземат ....



Тема На Капалъ-то - такива като тебе и още някоинови [re: Пaлaч]  
Автор Areнт ()
Публикувано28.07.04 21:50



Има хора, дет ходят на далеч по-приятни места.

А като си ми подкарал на турска вълна да ти припомня, че ти караш по една приказка от онова време "Преклонена главица сабя не я сече".

Ама, мене ако питаш, баш наведената най-лесно ще я кръцнат ...



Тема Напълно подкрепямнови [re: Areнт]  
Автор justaman (cares a lot)
Публикувано28.07.04 21:56



Не бива да се оставя и един жив. Трябва да се убиват на място без излишни протакания. Ако имаме военно разузнаване на място смятам, че на тези дните им трябва да бъдат преброени от сега.

We care a lot ..... about the red scum


Тема Re: На Капалъ-то - такива като тебе и още някоинови [re: Areнт]  
Автор Пaлaч (Палача)
Публикувано28.07.04 22:01



тъй ли ??? не си ли ти тоя дето е привел главичката пред мириканския брат да я погали за похвала ??? Пък не ми се репчи, че си с навирена глава пред бунтовниците ... не твоята си глава пред тях си изправил ... не с твоята глава се репчиш ... главите на други невинни българи си готов да жертваш .. не и твоята .... мдааа не не мноо трудна таз смелост ... мнооо е лесно даже ... ти да се репчиш и пънеш юнашката /разбира се скрит на топло и сигурно ... колко ли ?/ ама други да колят наместо теб ...



Тема Ами направи разузнаване като нямаменови [re: justaman]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано28.07.04 22:07



Ако е толкова успешно колкото мислиш, ще вадиш щури кинти продавайки информация на САЩ и Израел. Щото техните сигурно също не са място, щом имат толкова жертви.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Re: "екзекуцията на българския селяндур"нови [re: Areнт]  
Автор Pимлянин ()
Публикувано28.07.04 22:27



Сайта :





Тема А бе, капут, стига си ми лазил по нервите бенови [re: Пaлaч]  
Автор Areнт ()
Публикувано28.07.04 22:57



Тия, дето им викаш "бунтовници", ще те направят посран от страх затворник. Щото няма да смееш да си подадеш главата извън черупката. Няма да смееш на една екскурзия в чужбина да отидеш, за да не станеш "colateral damage" като онази българка в Египет, или онзи български моряк край бреговете на Йемен, или като българите, загинали в мадридските влакове.

Естествено, че други ще колят вместо мене. Нали за това им се плаща на определени категории хора - когато трябва да са готови да колят вместо нас. Когато ми е било времето, и аз съм бил готов да го направя.
Хайде, лягай си, ама виж първо да няма някой "бунтовник" под леглото.



Тема Много яко грешишнови [re: justaman]  
Автор Areнт ()
Публикувано28.07.04 23:03



Военното разузнаване никога не е имало като основна задача работа по тероризма, щото това винаги е било територия на други служби, а не на армията. Сега вероятно вече да има съответни корекции в задачите и тяхното степенуване, като тероризмът се извежда като приоритетна задача. Ама, както казваше един човек "Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто да го направиш".
Едно е стратегическо военно и военно-политическо разузнаване, друго е агентурно проникване в средите на ислямски екстремисти. Тоя номер нещо даже американците с техните ресурси не могат да го докарат, та какво ли остава за нашите очушкани спецслужби ...



Тема Мааму старанови [re: Pимлянин]  
Автор Areнт ()
Публикувано28.07.04 23:15



Тоя сайт е на сървър в Щатите:

OrgName: Everyones Internet, Inc.
OrgID: EVRY
Address: 2600 Southwest Freeway
Address: Suite 500
City: Houston
StateProv: TX
PostalCode: 77098
Country: US

а собственикът е покрит:
Registrant Contact:
WhoisGuard
WhoisGuard Protected (88gljnn38a.protect@whoisguard.com)
+1.6613102107
Fax: +1.6613102107
8939 S. Sepulveda Blvd
8939 S. Sepulveda Blvd
Westchester, CA 90045
US

Тва не можем ли да го разкараме ако не от нета поне от този сървър? Примерно като позалеем с мейли хостинг провайдера

TechEmail:


OrgAbuseEmail:
А това е мейлът на СЕО


Аз ще почна

Редактирано от Areнт на 28.07.04 23:52.



Тема браво -нови [re: Areнт]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано28.07.04 23:20



който разбира -
да почва да млати по тоя сайт...

и на Ал Джазира тоже...


български хакери - на нож!
това е едно патриотично дело, мамка им...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема И ти ли като оня ззлобен тъпан от Максуданови [re: Пaлaч]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано28.07.04 23:55



ще изкараш шофьорчетата, дето ртвоите любимци им отрязаха главите "окупатори"?

А за мене тия, дето лижат предниците на главорезите и като оня педал Чарли се радват, че американците като им тряснали бомбата убили само половината, а не всичките са педали също като оня кръвожаден педал Балканстрой. Поне да бяхте някоя дърта брантия като Ме, че да ви пусне човек един-два паралела от съжаление, а вие сте обратни бе!




Ето до къде води Ззлобата !



Тема Хубав съветнови [re: ceлянинът]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано29.07.04 00:07



Първо, това което съветваш, е незаконно. Второ, дори не знаеш дали този сайт не е примамка за залупени терористи, пусната от ФБР. Атаката по такъв сайт ще те вкара в неприятно положение, вЕрвай ми. И трето, след като има легални начини да се постигне добро дело - като например формата за оплаквания на хостинг провайдера, нарушението на закона не само е грешно, ами и глупаво.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Що не идешнови [re: Greenleaf]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано29.07.04 00:19



да им обясниш на тях? Едва ли четат в клуба.

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Ми айде,нови [re: Areнт]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано29.07.04 00:20



кво чакаш! Отиди им обясни откъде пикае кокошката! Аман от виртуални бабаити!

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: "екзекуцията на българския селяндур"нови [re: Пaлaч]  
Автор MУTPA ()
Публикувано29.07.04 00:19



И по шест пъти на ден да са молиш на Аллаха, пак си греше, щото царя прати войска в Ирак. Нема начин брато, в Ада ша са пържиш:)

Seeya! Между нас да си остане, работата е осрана (Fatal error) [/ i]


Тема А! Още един бабаит!нови [re: ceлянинът]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано29.07.04 00:22



Ма мноо сте страшни вие бе! Голямо млатене ша падне...на сайтоеИзроди се българската нация, ей! Де са ония ми ти юнаци от едно време! Днешните бабаити само виртуално са репчат нещо! Ако видиш жив арапин с ятаган ше се напикаш свръхскоростно, ма в клуба си мноо страшен!

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Мааму старанови [re: Areнт]  
Автор Pимлянин ()
Публикувано29.07.04 00:28



ОК



Тема Че открехни ги ти. Нали са твои хоранови [re: me]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано29.07.04 00:38





Ето до къде води Ззлобата !



Тема Ми не са всички като тебе да плашат арапите с голинови [re: me]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано29.07.04 00:42



гърди.
Тебе като не те огря миналата гтодина ся що не се пишеш доброволка при американците? Може да те вземат в оня затвор, щото вече не им дават да плашат арапите с кучета. Пък тебе като те видят няма да смеят и да се оплачат

Ето до къде води Ззлобата !



Тема Че да не те енови [re: me]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано29.07.04 00:47



изпикавал, че да знае от де пикае кокошката?

Ето до къде води Ззлобата !



Тема Re: "екзекуцията на българския селяндур"нови [re: Areнт]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано29.07.04 02:02



Ами и аз това казвам - само наказателен отряд за тоя калъф Заракауи и сие и разстрел с гранатомети.
Мойте уважения за разбиранията му и за вярата и за всичкото ама "на война като на война" както беше казал някой от туранагите на историята.
С риск да се повторя ще кажа че съм за изход от кризата, но с победа. Поражението от евентуалното изтегляне в по-дълъг срок само ще навреди най-малкото с концепцията че един йорданец и една катарска телевизия може да разиграват света на малкия си пръст.
Сега е момента за увеличаване на контингента, а не за изтеглянето му. Особено ако България планира да си събира вземанията от страните от близкия изток.



Тема да бе -нови [re: Greenleaf]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано29.07.04 04:33



на
американски сървър
арабски терористи показват екзекуцията на
български шофьор...

и нашто правителство не протестира...
бах го у правителството,
бах ги у американските шпиони...

ми - в случая - от морална гледна точка американците оказват съдействие на терористите...

бой по сървъра - с терористите трябва да се действа незаконно - с техните помагачи - тоже...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: Мааму старанови [re: Areнт]  
Автор Бълrapин® (антикомунист)
Публикувано29.07.04 04:38



Аз не бих нападнал с emails Everyones Internet, Inc., не ли по добре да имаш източник за инфо .



Тема ти пък ми-ме, кво кудкудякаш отвъд океана -нови [re: me]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано29.07.04 04:41



всеки трябва да прави квото може...

работя по съвместни проести с приятели-араби - единият е иракчанин - що трябва да им вадя ятагана - интелигентни хора, нямат нищо общо с тия откачалници...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема палач е циганин - не му обръщай вниманиенови [re: Areнт]  
Автор 7 (Седмак)
Публикувано29.07.04 04:47





"Чакай и се Надявай!"
Граф Монте Кристо до приятел


Тема Силвио, нещо си на грешено отклонениенови [re: me]  
Автор Бълrapин® (антикомунист)
Публикувано29.07.04 04:51



биеш много на любов към алаха Да не си се прекръстила,Еъее?



Тема Кой говори за нападение?!?нови [re: Бълrapин®]  
Автор Areнт ()
Публикувано29.07.04 07:16



Просто им написах един адски любезен мейл, в който ги уведомих, че на сайт, хостван на техен сървър, терористи правят шоу с отрязана глава на наш сънародник и заплашват да пуснат филм с убийството му.
И съответно ги помолих да направят каквото е възможно за да не помагат (без да знаят естсетвено) на терористи.
И вече получих и отговор:

"
Dear Sir ,

We are currently investigating this customer. Thank you for bringing this to our attention.


Regards,
Grace
Abuse Team
Everyones Internet
Ev1servers.net
abuse@ev1.net
abuse@ev1servers.net
"

Дори и този отговор да е "дежурен", ако се получат достатъчно голямо количество мейли по същия повод ...



Тема Тебе де те сърби, а?нови [re: me]  
Автор Areнт ()
Публикувано29.07.04 07:15



Или може би те кефи тази гледка:

?!?

Никакъв бабаитлък, другарке. В съвсем цивилизован стил помолих да видят какво могат да направят за да попречат на ония боклуци да правят шоу от убийството на един българин.



Тема Прав си абсолютнонови [re: Greenleaf]  
Автор Areнт ()
Публикувано29.07.04 07:18



Това е шернат хостинг и ако се пробваш с DOS атака и успееш, най-вероятно ще свалиш офлайн сайтовете на всички останали потребители, които не са ти виновни с нищо и с право ще бъдат пищисани. Както бих бил и аз, ако някой забие сървъра в Щатите, на които имам 2 сайта.



Тема Ти пък не си правнови [re: ceлянинът]  
Автор Areнт ()
Публикувано29.07.04 07:21



При огромните количества сайтове никой хост не е в състояние, а не му е и работа, да следи потребителите си.
Аз затова дадох мейлите на хостинг провайдера. Не да им атакуваме сървъра и да засегнем и невинни хора, а за да пишем мейли и да опитаме да ги накараме да не допускат резняците да си разиграват коня.



Тема ами картинката при мене вече е forbiddenнови [re: Areнт]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.07.04 07:29



не знам кой е наложил забраната, моя доставчик, или хостващата компания, но това е вече факт



Тема При мен си излиза, но може да е отнови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Areнт ()
Публикувано29.07.04 07:42



кеша на провайдера.
Мдааааааааа, като минах през анонимизатор, на сайта не ми излизат никакви картинки



Тема бе -нови [re: Areнт]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано29.07.04 07:48



може и да не съм прав, ама още от миналата седмица беше ясно, че на техен сървър откачалките имат сайтове и правят изявленията си и комуникират оттам...

на което хост-тиквенициге отговориха, че:

а/ не могат да контролират всичко и - че съжаляват, че откачалките са се наместили там...
б/ ще направят необходимото...
в/ ако ги махнат оттам, те ще отидат някъде другаде по мрежата, където на техните феберейци ще им е трудно да ги следят...

за справка - вестниците от преди седем-десет дни...

информационната война вече е започнала - те не можели да контролират... бах ти феберейците - бах ти шпионите... а са пънат за световна сила...

а спрямо терористите - симетричният отговор е - терор - и на техните волни или неволни помагачи - тоже...

бой по сайтовете - пък хост-търговците да си правят сметката...

прост селянин, ама много прост ви казвам !

Редактирано от ceлянинът на 29.07.04 07:52.



Тема Е не!нови [re: ceлянинът]  
Автор Areнт ()
Публикувано29.07.04 07:53



Ти вземи забий сървъра, дето са ми сайтовете, щото някоя откачалка си купила хостинг там и сложила неква гадория, пък гледай после дали няма аз да те погна тебе.

И можеш ли да ми обясниш с думи прости що, ако можеш да оправиш нещо с отвертка, трябва да използваш чук?!?



Тема бе -нови [re: Areнт]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано29.07.04 08:04



отвертката е чудесно нещо,
ама ако не разбират от отвертка - ЧУК!

значи вече е дошло времето всеки да си контролира пространството... ако не може - хич да не влиза в тоя бизнес...

пък ти си прехвърли сайтовете на сървър, където ще гарантират, че там няма да има сайтове с детска порнография, тероризъм, фундаментализъм и нам си кво още...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Не се мъчете - картинките вече ги има в "Новинар"нови [re: Areнт]  
Автор Xлeбapoв ® ()
Публикувано29.07.04 08:20



Нашите жълти журналисти продължават да доказват, че са пълни боклуци



Тема боклуци са -нови [re: Xлeбapoв ®]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано29.07.04 08:29



и играят по свирката на терористите...
правят им свирка...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Общо взето им го казахнови [re: ceлянинът]  
Автор Areнт ()
Публикувано29.07.04 08:37



на техния сайт



Тема за това -нови [re: Areнт]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано29.07.04 08:56



поздравления, браво!

но играта ще се ожесточава - това си е война... засега терористите са винаги с един ход напред - в информационната война... а американците си мислят, че с ракети ще свършат тая работа... това беше в миналия век...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Я пак да припомня какво предложи Ивайло:нови [re: Дeмoн]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано29.07.04 10:02



България е в Ирак не за завоевания, а да помогне на иракския народ за възстановяването на страната и справянето му с тероризма. Българският народ винаги се е разбирал с арабския. Обаче, България трябва да изпрати по 2000 войници за всеки убит заложник. Освен това България трябва да поиска повече привилегии от САЩ, за да може да се заеме с издирването на терористите. Това трябва да и бъде приоритет номер едно. Освен това когато българските войници хванат някой терорист - жив или мъртъв - той трябва да бъде погребван увит в свинска кожа, за да не може да отиде в Рая, където са обикновените мюсюлмани.


И да добавя:

Същото ще очаква и всеки заловен в България терорист, като преди това ще бъде даден на Чарли да му настиска топките!


Нека

знаят, че с българите шега не бива и че далече не всички българи са дупедавци, макар, че последните много шум вдигат.

Ето до къде води Ззлобата !



Тема Re: И парче сланина в устата, докато ги убиват....нови [re: justaman]  
Автор Peaлиcт (жидомасон)
Публикувано29.07.04 11:26



труповете на терористите да са увити в свински кожи и посипани със свинска мас, със сланина в устата и свине да ги влачат...и записите да се излъчват по всички ислямски телевизии.....



Тема Да им натикат по една свинска опашка в задницитенови [re: Peaлиcт]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано29.07.04 12:13



и да ги гонят с камъни докато пукнат. Тъй да идат при Аллах - със свински опашки в задниците и да му казат за какво са им ги натикали. Той ако може - да им ги извади

Ето до къде води Ззлобата !



Тема Re: "екзекуцията на българския селяндур"нови [re: Дeмoн]  
Автор Grok (чуваш)
Публикувано29.07.04 14:39



Абе каква е тази неприязън към сестринската на ББС телевизия Ал Джазира?
Нещо не мога да разбира. Знаеш ли поне за един факт, според който те разиграват света?

Нещо не си наясно кой, как, защо и какъв (бизнес и информационен)модел използва в Ал Джазира.



Тема Ей туй с модела ги оневинява напълно!нови [re: Grok]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано29.07.04 14:52



Може да са рупор на терористите, може да крият факти и веществени доказателства за престъпления, може да отказват сътрудничество, може да разиграват дипломати с идиотските обяснения, че като отишли в съседната страна си забравили личните документи, ама щом използват модела на ББС всичко им е простено.


Че моделът си е модел и с него може да се злоупотребява, както и с мож за рязане на зеленчуци разбира се въобще не ти и минава през ума. С чувашите сигурно е така.

Ето до къде води Ззлобата !



Тема Виенските и Женевските конвенции,нови [re: Areнт]  
Автор XOP+БAT (cana sub igo)
Публикувано29.07.04 15:05



+ които третиратъ отношението къмъ ВОЕННОПЛЕННИЦИТЕ и ЦИВИЛНОТО население, ясно поставятъ нещата! Неспазването ИМЪ, дава право на ответната страна да унищожи по всеки възможенъ начинъ НАРУШИТЕПИТЕ на клаузите по конвенциите!!!

Редактирано от XOP+БAT на 29.07.04 19:37.



Тема Re: Ей туй с модела ги оневинява напълно!нови [re: Beнko]  
Автор Grok (чуваш)
Публикувано29.07.04 15:43



Венко, би ли ми обяснил защо са рупор на терористите?
Ти откъде знаеш, че крият факти. Как разбра, че крият веществени доказателства за престъпления? Също така би ли ме просветлил за историята с дипломатите.

Не знам защо си мисля, че всичко това го знаеш от българските медии, които със сигурност са за по-малко доверие от бившия екип на ББС в арабската им секция.

В Бахрейн е забранена и не допускат техни журналисти, че била ... ЦИОНИСТКА.
Саудитските бизнеси не дават пари за реклами, защото били показвали някакви саудитски дисиденти.
Мултинационалките не давали пари, че в САЩ им опъвали ушите, че Ал Джазира показвала убийствата на американци, а в арабския свят им опъват ушите, че била либерална и ционистка медия.

Основният им източник на доходи са парите от ББС за материали.

В момента, в който най-големите диктатори на света са недоволни, че била либерална телевизия, а и бушистите са против нея, то аз започвам да си мисля, че най-вероятно е много свястна медия.

Направих кратко проучване в сайта на ББС. Ал Джазира наистина е свързана с тях корпорация, даваща им повечето информация покрай близкия изток. Значи ако видя една минута от материала, в който някакъв чете нещо на арабски, а в това време ми казват, че след малко на този ще му отрежат главата, и това става по ББС или СНН, то не е лошо. Ако обаче гледам СЪЩИЯ материал по оригиналната телевизия и то неотрязан, тази телевизия е лоша.

Това май си заслужава отделна тема. Виж, аз не защитавам тази телевизия изобщо. Не я гледам и не знам истински подробности. Знам само, че е първата неконтролирана от някое арабско правителство арабска телевизия, която преди войната в Ирак беше славословена от запада, че най-накрая се е появила свободна и професионална медия в близкия изток.



Тема Ми да ти обясня, ама не съм сигурен ще разбереш линови [re: Grok]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано29.07.04 16:32



Това, че са рупор на терористите се доказва от факта, че дори посланията си към европейците и американците, терористите изпращат и съответно излъчват чрез АлГазира, а не чрез ББС или СНН например.

Това, че толкова трудно дадоха на нашия екип да види касетите, че до последния момент правиха обструкции, че категорично отказаха да предоставят за експертиза оригиналната касета, че отказаха и кйопие от нея не е ли за тебе криене на факти?

Какво не знаеш от историята с дипломатите? Нашият консул отиде от Кувейт в Катар, но говорителят на АгГазира заяви, че не носел документи за самоличност и затова не можели да му покажат записа. Имаше превод в ефир от някакъв арабски журналист. За какво доверие в българските медии приказваш? И защо пък да имам повече доверие на араби, дето работят заедно с или за терористите (виж по-горе)? Само защото някога били в арабската секция на ББС ли?
А това, че в Бахрейн са по-големи откачалки и от тях въобще не означава, че тия не са откачалки.

А ти да не си им счетопводител, че да знаеш така подробно от де са им доходите и кой не им дава пари? БинЛаден и Заркауи не си ли плащат? Щом не го правят за пари, излиза, че са им съмишленици.

Не ме интересува кой ги хвали или плюе. Не мога като тъп индианец да твърдя, че враговете на моите врагове са мои приятели и следователно щом Буш им дърпа ушите и не ми е симпатичен, значи телевизията е много готина и професионална. Казах ти какви са ми съображенията по-горе.

Пък ти се радвай на оценките от преди нам си колкло си години. Това, че е неконртролирана от арабско правителство, а е маша на терористите за мене не я прави свободна и независима.

Ето до къде води Ззлобата !



Тема Re: Ми да ти обясня, ама не съм сигурен ще разберенови [re: Beнko]  
Автор Grok (чуваш)
Публикувано29.07.04 17:40



Венко, извинявай но си направил една много сериозна грешка в мисленето си.
Това че терористите изпращат посланията си на тях не означава, че Ал Джазира е във връзка с тях. Означава само, че терористите предпочитат тази медия.

За това предполагам, че има много причини. Първо това е гледана от арабите телевизия. Терористите, дори когато заплашват примерно Европа, го правят по пропаганден начин.
Второ Ал Джазира е единствената свободна медия в региона и не прилага цензура. Ти може да си на мнение, че трябва да има цензура, ама аз шапка им свалям на тях. Чудя се даже как поредни я арбски цар ги търпи.

Ти това събитие с дипломата по ББС, Ал Джазира или друга медия го гледа?

Днес прочетох няколко статии в ... ББС.
Отиди там и потърси Ал Джазира. Много добра търсачка. Не показва глупости от рода "Ал Джазира каза...", а само статии за самата телевизия Ал Джазира. С връзки с други статии на сайта на ББС. Интересно четиво.

Абе предполагам, че все още си е на ББС, т.е. на Великобритания, но за да подлъжат арабите, че не е западна, са я отделили. С това впечатление оставам.


С горното по никакъв начин не искам да засегна самата тема за терористите, войната в Ирак и т.н.



Тема Ами както и очаквах не си разбрал. Грешкатанови [re: Grok]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано29.07.04 18:00



е твоя. Къде съм казал, че АлГазира е във връзка с тях? Казах, че са рупор на терористите. Макар, че връзката в едната посока е очевАдна и дори ти трябва да си я забелазал. А за да изпълнават функцията си на рупор и еднопосочната връзка е достатъчна.
За да не изпаднеш отново в заблуждение, ще кажа, че не твърдя и обратното. Или с други думи смятам, че връзката е двупосочна, но нямам доказателства и затова не го твърдя.

А пропагандата, коярто целят терористите ще е толкова по-ефективна, колкото повече телевизии получат материалите. Обаче ги получава само Ал Газира. Това според мене е защото знаят, че само АлГазира ще положи усилия да укрие самоличността и местонахождението им, както и други пропуски, които биха позволили тяхното откриване и унищожаване. И доказателство за това е факта, че до последно отказваха достъп на наши специалисти до касетата, не им я предоставиха за изследвания и дори не им предоставиха запис от нея. На тия глупости с които се оправдаваха (че такава им е била практиката) не вярвам и ти да си се хванал.
Мисля, че доста хора им казаха, че поведението им е недопустимо и когато се води война срещу тероризма да се крият зад подобни оправдания е доста несериозно. Предполагам са им напомнили какво стана със сръбската телевизия и с китайското посолство, които се бяха изхитрили да скрият комуникациите на едната от воюващите страни с надеждата, че ще им се размине. Ако не са е крайно време да го направят.

Та казах ти какво е моето впеатление. Пък ти чети каквото си искаш. Преди ми приказваше, че ги плюели, което доказвало колко са независими, сега ми казваш да чета, че ги хвалят ...

Казано е: "По делата им ще ги познаете." Не "по статиите за тях"
Имам передвид точно делата им във връзка с терористите и войната с тях, което ти не знам защо не искаш да засегнеш. Иначе въобще не ме интересува някаква циганска телевизия, нито какво мислел някой си за нея. Не ми е любима и не я гледам.

Ето до къде води Ззлобата !



Тема Ми ползвай чука тогаванови [re: ceлянинът]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано29.07.04 18:48



Ама да знаеш, че дават 5 годинки за това. Настъпиш ли някой голям, ще те разнищят. Ако мислиш, че кефа от размахването на чук си струва 5 годинки пандела, заповядай.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Аха, ние ще се справим, където САЩ не могатнови [re: Beнko]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано29.07.04 18:50



И естествено, по изключително деликатен начин ще печелим общественото мнение на наша страна. Специално ще се погрижим да спечелим обичта на 15% от населението ни, като изпълняваме действия зачитащи религията им.
Клаузевиц до Сун Дзу са се навъдили, ех, какви юнаци ражда българската майка.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Те свободните медии за това са свободни,нови [re: Beнko]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано29.07.04 18:57



да казват неща които не допадат на всички. Освен това има още едно правило, важи за адвокати, свещеници, доктори, психолози и журналисти. Познай какво е то?

А колкото конкретно до Ал-Джазира, е, поне два пъти е по-професионална от Фокс. Логично, след като корените и са в БиБиСи. Излезе на скоро едно документално филмче, "Контрол Руум" за тях. Сигурно ще има номинация за Оскар. Ако искаш да си разшириш кръгозора, хвърли му един поглед.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Я пак го напиши.нови [re: Greenleaf]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано29.07.04 19:03



Чие мнение ще печелим и от кое население са тия 15%?
Ти какво предлагаш? Да наградим терористите с по един орден "Стара планина" ли?

А за заглавието ти - всички заедно ще се справим там, дето никой сам не може. Те терористите затова се мъчат да ни разделят, а местните Гюровци се мъчат да им помогнат.

Ето до къде води Ззлобата !



Тема От Българскотонови [re: Beнko]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано29.07.04 19:12



Последния път като се броихме, имаме към 15% мюсюлмани.

Борбата срещу терористите е като задачата за басейна който се пълни от една тръба, и изпразва от друга. Може да трепем по 1000 терористи дневно, и пак да губим войната, ако вкарваме по 2000 нови всеки ден. Това изпълнение със свинските кожи директно слага още една тръба за пълнене.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Да, ама когато една медия казва основн това, коетонови [re: Greenleaf]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано29.07.04 19:26



допада на терористите тя не е свободна, а е тяхна маша.

Много точно съм обяснил по-горе всичко, така че чети и не ме карай да се повтарям. Аман бе! Колко пъти да казвам, че не приемам отказа им за съдействие, прикрит зад някакви техни принципи. Принципът ми е когато става дума за престъпление и особено за убиство да пикая на принципите на такива лайна, дето прикриват престъпниците с някакви си свои принципи. Пък вие ми разправяйте колко са независими и професионални лайна. Яжте си ги сами

Ама че не разбиртате от дума!!!

За каква медия ми говориш, пък на това отгоре и професионална, когато тия педераси са маша на терористите! Професионална маша, а? Какво ми ги сравняваш с някаква си Фокс, дето не ми пука за нея! Когато нещата са на живот и смърт няма неутрални - или си против терористите или си с тях и им прикриваш задниците зад измислените си принципи.

Няма да седна да търся филмчета за АлГазира, които да ми доказват, че може би правят и друго освен да работят за терористите. Какво ще докаже това филмче, или наградата, която ще вземе? Адвокатите им да им търсят смекчаващи вината им обстоятелства. Агент Сава по-малко подлец и доносник ли стана като го наградиха с орден?

Ти не разбираш ли, че въпросът не е дали е свободна медия или не, дали е приофесионална медия или не и ако да, колко, а дали въобще е медия, дали е маша на терористите, или за прикритие на второто е и двете?

Аз тях не ги гледам. Да ги избомбят като сърбите и толкова. Достатъчно факти приведох по-горе, че са на страната на терористите. На тебе като не ти харесва Фокс, намери доказателства, че прикриват терористите и да ги бомбят и тях. Тях също не ги гледам.

Ето до къде води Ззлобата !



Тема да бе!нови [re: Beнko]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано29.07.04 19:26



ти знаеш ли, че туй с ордена "Стара планина" е идея!

Първанооов, къде си?

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Свободни медии, няма демокрация без тяхнови [re: Beнko]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано29.07.04 19:31



Това е. Запиши си го някъде, като аксиома. Сложиш ли намордник на медиите, скоро след това и на теб ще ти сложат.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Е, и? Нашите мюсюлмани не режат глави като ониянови [re: Greenleaf]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано29.07.04 19:34



откачалки. А ако режат - и на тях свинските кожи и опашките. Това не се прави с цел да се засегнат религиозните чувства на истинските мюсюлмани. Обяснено е - тия фанатици се надяват да идат в рая. Вярват го и затова не ги плаши никакво наказание.
Това, което предлагаме е да им покажем, че не са ненаказуеми и все пак ще си го получат. А истинските мюсюлмани ще са радостни, че из техния рай няма да се мотаят изверги и откачалки като тия.

Ти кое точно не разбра?

Ето до къде води Ззлобата !



Тема Пробвай да го обясниш това на някой умерен муслимнови [re: Beнko]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано29.07.04 19:40



Само за съвет, пробвай първо с някой по-добродушен, и по-малък от теб.

Тази война ще се реши на входните тръби, на на изходните.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Трудно разбираш и това е. Спорно е дали АлГазиранови [re: Greenleaf]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано29.07.04 19:42



въобще е медия, или е маша на терористите, прикрита като медия. Аз прилагам достатъчно аргументи за второто. Вместо да ги оспориш, или да приложиш обратни, ти ме забавляваш с филмчета, разправяш ми за помразната си Фокс и ме плашиш с намордници.

Фокс колко пъти е отказвала съдействие при разследване на тежки престъплениия знаеш ли?

И на мене не ми харесва вестник труд и не го чета, ама не предлагам да го избомбят щото Т. Тошев е подлец, лъжец и доносник. Ако обаче стане маша на бандити и терористи и ги прикрива, отказвайки да предостави доказателлства, които биха подпомогнали неутрализирането им, бат Бойко да грабва гранатометите и ... като оня клошар.

Ето до къде води Ззлобата !



Тема И дефиницията на медия или маша идва от Венко?нови [re: Beнko]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано29.07.04 19:52



Има един много хубав документ, "Конституция на САЩ" му викат. С разните му поправки. Добре са го измислили империалистите, вече 200+ години върши работа. Там защитават моята теза. Твоята, за машите на разни зли сили я защитава един друг документ. Произведен от една държава, дето вече я няма.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Е, ама ти съвсем изпростянови [re: Greenleaf]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано29.07.04 20:19



И какво пише в конституцията на САЩ за престъпниците и тезимю, дето им съдействат?
И каква е въобще твоята теза? Чае АлГазира е по-професионална медия от Фокс ли? След като дори не си коментирал аргументите ми, че въобще не е медия, а само се прави на такава.

Или може би твоята теза е, че тия, дето режат глави и тия, дето ги прикриват са прогресивна сили, а не сили на злото както аз неправилно мисля?

И въобще я ми се махай с американската си конституция! Нито аз съм американец, нито АлГазира е на американска територия, а и тебе не те знам дали не си американец колкото момчил Гей. Нещо за китайската конституция нямаш ли?

Ето до къде води Ззлобата !



Тема Много неща пише в Конституциятанови [re: Beнko]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано29.07.04 20:50



И изобщо в законите на САЩ. Такива благинки като независима съдебна власт, процес със съдебни заседатели, презумпция за невинност, свобода на словото, конфиденциалност на журналистическите източници. Не случайно сме номер едно. Изобщо, много хубави неща могат да се научат от САЩ.

И в Китайската много неща пише. И там я има твоята теза.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема отмъщението на българския селяндурнови [re: Areнт]  
Автор д-p Oxбoли (минаващ)
Публикувано29.07.04 20:58



Сега за отмъщение селяндурите вдигнаха митата на доматите и ме принуждават да купувам скапаната им продукция вместо да си купувам от съседите



Тема Re: Много неща пише в Конституциятанови [re: Greenleaf]  
Автор Pимлянин ()
Публикувано29.07.04 21:21



... какво си се хванал , Конституцията та Конституцията ...
... Конституцията не е свещенна крава, създадена е била в определена епоха
и ако сега не отговаря на Реалностите и ни пречи да се справим със заплахите ... ще я променим и Точка. Не хората служат на Конституцията, а тя на Хората. Непрекъснато поставяш каруцата пред магарето ... либерални ми ти работи.



Тема Едно нещо като работи,нови [re: Pимлянин]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано29.07.04 21:52



ели па ако работи по-добре от останалите, много внимателно трябва да го променяш. Особено ако искаш да му сложиш части от ЗАЗ, Трабант, Юго или Съветската Конституция.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Re: "екзекуцията на българския селяндур"нови [re: Areнт]  
Автор Pимлянин ()
Публикувано30.07.04 02:51



Взе да става много интересно ....

Българска фирма е хоствала официалния сайт на "Хамас"
ГЕРГАНА МИТОВА,ХРИСТО ХРИСТОВ 29/7 - 20:32 ч.


Българска интернет фирма е дала, без да знае, подслон на официалния сайт на палестинската екстремистка групировка "Хамас", извършител на дълга серия самоубийствени атентати в Израел и разпространител на ислямистка, антиционистка и антисемитска пропаганда.

Според анализ от 16 юли на базирания във Вашингтон Институт за изследване на медиите в Близкия изток (MEMRI) регистрираното в София дружество "Кравис" (Cravis) е предоставило хостинг на страницата на "Хамас" под иначе невинното име "инфо-бюро", като физическият носител на информацията е сървър в САЩ под името ourserver.net. Интернет достъпът до тази информация пък се осигурява от две американски компании - "Хърикейн илектрик" от Фримонт, щата Калифорния, и "Пауърсърдж текнолоджис" от Сидър Фолс, щата Айова, допълва MEMRI. В списъка от 25 уебсайта и форуми на ислямисти и привърженици на "Ал Кайда" се включват и други два, свързани с България.

От единия бяха отправени заплахи към България и Полша, а от другия групировата "Единобожие и Джихад" обяви, че ще публикува екзекуцията на български заложник.

"Кравис", за която се твърди, че е регистрирала домейна (името) на сайта на "Хамас", предлага хостинг и регистрация на домейни. Тя е част от по-голямо дружество - ВАГ ООД, което се занимава и с разработка и продажба на софтуерни продукти за строителството и строителен надзор. "Имаме два сървъра в щатите", каза в четвъртък пред "Дневник" Васил Гунев, който заедно с майка си Евгения Гунева са записани в регистъра на "Апис" като управители на ВАГ ООД. Гунева беше изненадана от новината, че на техните сървъри се хоства екстремистки сайт. Васил Гунев, който според майка му основно се занимава с дейността по хостинга и продажбата на домейни, следобед е бил извикан в НСБОП.

След това той обясни за "Дневник", че всички сайтове със съдържание на английски език, които хостват, се преглеждат, но тъй като проблемният сайт е бил изцяло на арабски и името на домейна е звучало сравнително обикновено, не е имало как да се усъмнят в съдържанието. На въпрос има ли възможност да се проследи по плащанията истинският поръчител на сайта, Гунев обясни, че този домейн е продаден чрез фирма в Бейрут, чието име поради настояване на НСБОП не може да разкрие.

"Компетентните служби в МВР наблюдават всички съмнителни сайтове, от които се проповядва тероризъм, и в момента няма основание за безпокойство. Информацията за регестрирания от фирма в София сайт на "Хамас" се проверява", съобщиха за "Дневник" по-рано през деня от пресцентърът на вътрешното министерство. НСБОП може да бъде ангажирана в случая, но само да окаже съдействие, докато Национална служба "Сигурност" е органът, чието антитерористично направление следи за посланията в ислямистките сайтове.

По обед сайтът на "Хамас" внезапно изчезна от интернет и според Гунев от фирмата му са прекратила хостинга, след като от запитвания на журналисти са разбрали, че на него е качено "терористично съдържание". Преди това "Дневник" успя да разгледа сайта, който е изцяло на арабски. На него имаше емблема с джамията "Ал Акса" в Ерусалим, обрамчена от палестински знамена, рубрики като "Интервюта", "Анализи", "Специални срещи" и линкове към десетки ислямистки и радикални палестински сайтове по цял свят.

Според Георги Стоев от компанията за уебдизайн Creato.biz, когото потърсихме за експертно мнение, когато продаваш домейни, може да предложиш като част от услугата си да поддържаш домейна на клиентите си, като например да следиш сроковете за плащане на ежегодната такса за притежание на домейна и да се занимаваш с всички технически дейности, свързани с поддръжката. Много е трудно да се следи съдържанието на всички сайтове, които доставчик на хостинг може да предлага, каза той. На сървър със среден капацитет би могло да се разположат до над 2 млн. сайта с капацитет до 100 Mb всеки. Според Стоев среден български хостинг доставчик, който оперира в чужбина, може да има поне 3-4 хиляди клиента. "Въпреки че повечето твърдят, че следят съдържанието по сървърите си, това на практика е невъзможно - представи си какъв персонал трябва да имаш само за мониторинг", допълва той. Обикновено хостинг компаниите реагират след сигнал за злоупотреба.

Асошиейтед прес също обясни в репортаж в сряда, че често компанииите, предоставящи интернет пространство, дори не подозират, че на някой от хилядите сайтове, които поддържат на сървърите си, има терористичен или екстремистки сайт. Агенцията описа действията на компанията FastServers.net от същия град Сидър Фолс в Айова, където е и интернет доставчика, споменат от MEMRI в българския случай. Доставчикът на хостинг услуги е бил уведомен от канадска медия, че на техен сървър има уебсайтове с терористично съдържание, след което FastServers.net уведомява за това ФБР. Един от сайтовете е свален, а компанията очаква инструкции от ФБР дали да не прекъснат връзката с интернет и за останалите.

Аарон Филипс, вицепрезидент на FastServers.net, казва, че като доставчик на едро компанията хоства между 100 хиляди и 200 хиляди сайта, на които не правят мониторинг, а сървърите им, влезли в употреба на терористите, се намират във Фриймонт, Калифорния (отново като в случая с българската "Кравис").

Опитът на FastServers.net показва лекотата, с която радикални ислямистки групировки могат да използват интернет, коментира в същия репортаж Габриел Вайман, преподавател по комуникации в университета в Хайфа, Израел. Терористичните групировки обичат да използват услуги, предоставяни в западни страни, защото достъпът е лесен и може да се разчита на тях, допълва той. В някои случаи те хакват същестуващи сайтове, за да публикуват своята информация на тях, но по принпиц създават сайтове или се включват в интернет форуми и чатове. Според него в момента съществуват повече от 4000 уебсайта с терористично съдържание. "Тези групировки обикновено са преследвани от един адрес на друг - имената в интернет, с които можеш да ги намериш, се сменят бързо, защото различни хора и полицията ги проследяват", казва Джеймс Люис, директор технологична политика към базирания във Вашингтон Център за стратегически и международни изследвания.



Тема Трябвало е да цъкнеш на по-големите цифтичкинови [re: Grok]  
Автор SR-71 (наблюдател)
Публикувано30.07.04 04:07



Това дето го преразказваш със свои думи е съвсем в началото. Може би не си имал време да поровиш в по-старите дати:


... Al-Jazeera grew out of a failed attempt by the British Broadcasting Corporation to create an Arabic-language TV service. It was a joint venture with a Saudi company that tried to censor a documentary hostile to the Saudi regime, so the BBC pulled out - leaving behind a talented team of Arab TV journalists who had gotten a whiff of editorial freedom. So they went to Sheikh Hamad bin Khalifa al-Thani, the British-educated ruler of the small Gulf state of Qatar, and pitched the idea of al-Jazeera to him.

...Sheikh Hamad's family is closely linked to al-Jazeera... He said the station needed to be more professional and not publish untruths.

...Aljazeera has come a long way since it was launched in November 1996...
How did it all begin? How did the idea of Al-Jazeera come about?

Sheikh Hamad bin Thamer Al Thani: The idea of Al-Jazeera came about in the beginning when we observed that there were many types of media, with specialized sports and news and entertainment programs , in the West. This type of specialization wasn't found in the Arab world. So the idea arose to start a channel specializing in news that would serve many viewers in the Arab world.

TBS: Al-Jazeera is scheduled to become financially independent next month. How will you make money, especially considering that you aren't getting the advertising you should get based on the number of people who are watching Al-Jazeera, as the agencies are worried about losing advertising revenue in other Arab countries. Are you preparing to go into pay TV as an alternative in the Middle East? Especially since it's working in America, you're making money there, and you're now making a deal for pay-TV in England.

Sheikh Hamed: In addition to that, we've now encrypted Al-Jazeera in Australia. Naturally the next step that Al-Jazeera's board of directors is studying is encrypting in Europe. If the board felt it would be beneficial to encrypt in Europe, we would consider it a step that would have a very positive effect on Al-Jazeera. But as for the Middle East, the idea of encryption is unlikely at this time, although we have had many offers from media organizations...


Та за мене въпроса е - защо харабелата дрънка за криптиране , когато го питат как ще прави пари ? Дали това не означава , че докъто шейха - спонсор официално се придържа към "демократичната" линия , в същото време Газира "независимата" телевизия с достатъчно пачки за да може да пропагандира срещу американците ? Те са чудесен пример за това как може да се използва една идея за лични облаги , защо нещете да забележите същият принцип когато се използва за борба със самите вас ? В края на краищата Заркауи е от онези дето се борят не само срещу американците но и срещу християнството , или бъркам ? Иначе що трябваше да реже главите на двама шофьори дето дефакто облагодетелстваха иракчаните ?


невидим


Тема Така е. Ама ти що не кажеш кое нещо конкретно имашнови [re: Greenleaf]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано30.07.04 08:58



предвид в дискусията, ами така общо подхвърляш за многото благинки? Да съм го отричал? Просто отбелязах, че тя не важи за мене, за АлГазира, за двете наши шофьорчета на които им отрязаха главите, както и за тия, които им ги отрязаха, а АлГазира прикрива. Не съм коментирал дали нещата в тая конституция са хубави или лоши, за да не разводнявам темата и да не бягам по тъча, както ти правиш. Като няма с какво да обориш тезата ми, просто не ми отговаряй. Няма нужда да я задръстваш с общи разсъждения за благинките в нечия конституция и закони.

П.П.
Наложи се да ти го кажа в прав текст, щото явно не си схванал намека ми за китайската конституция. Ако пак не си разбрал какво ти казвам, не си го признавай да не се излагаш, а ми спомени нещо за финландската конституция и ще те разбера

Ето до къде води Ззлобата !



Тема ЕТО ТУКА ДОКТОРЧЕТО-ПЕДЕРАСТЪ, ОБРЪЩА ТЕМАТАнови [re: д-p Oxбoли]  
Автор XOP+БAT (cana sub igo)
Публикувано30.07.04 13:23



+ И ЗАПОЧВА ДА ГОВОРИ НА ЗАРЗАВАТЧИЙСКА ТЕМА!? НЕРДЕ ЯМБОЛЪ, НЕРДЕ СТАМБУЛЪ?



Тема Re: ЕТО ТУКА ДОКТОРЧЕТО-ПЕДЕРАСТЪ, ОБРЪЩА ТЕМАТАнови [re: XOP+БAT]  
Автор XOP+БAT (cana sub igo)
Публикувано30.07.04 15:01



+ Д-ръ Педо!



Тема Хор+бат=манаф + мастурбантнови [re: XOP+БAT]  
Автор д-p Oxбoли (минаващ)
Публикувано30.07.04 15:33



Сам си пише темите и сам си ги поддържа. Като историк е велик, но като политик е само един манаф, на който му се привиждат педерасти



Тема Re: Хор+бат=манаф + мастурбантнови [re: д-p Oxбoли]  
Автор XOP+БAT (cana sub igo)
Публикувано30.07.04 15:48



+ По-добре манафъ+мастурбантъ, отколкото левъ педалъ!



Тема А бе, ти наясно ли си със себе си?!нови [re: Areнт]  
Автор Aбaтa (фрондьор)
Публикувано30.07.04 18:33



Спомням си, че когато пуснах една тема за "ответната реакция" на обществото ни след убийството на първия заложник ми се правеше на много отворен. Въобще не се отличаваш от мамините плачльовци в непоследователбността си. Още малко и седераст ще станеш.

Достигнах трийсета година,
до дъното срама изпил,
мъдрец и луд наполовина ...



Тема Революционерче мамино, ходи купонясвайнови [re: Aбaтa]  
Автор Areнт ()
Публикувано30.07.04 20:25



Темата не е за недорасли



Тема А искаш ли да дойда да свърша и твоята работа?нови [re: Greenleaf]  
Автор justaman (cares a lot)
Публикувано01.08.04 02:00



Или нея я "буташ" и сам?

Пич, аз си имам работа и си я върша иначе да са ме уволнили...... Неща, които не знам как е тъпо дори да се опитвам да правя.....

We care a lot ..... about the red scum


Тема Много яко философствашнови [re: Areнт]  
Автор justaman (cares a lot)
Публикувано01.08.04 02:03



А не е добре. Питам се понякога защо хората си мислят, че като осигурят хотел и храна на няколко стотин души могат да решават и международни проблеми?

Не съм сигурен дали съм напълно прав но ние сме във война. Затова и написах "военно разузнаване". А това, което правят Американците е доста добро начало по адрес на боклуци, като оня Заракауи. Трябва само малко по-радикално..... някак си.

We care a lot ..... about the red scum


Тема Аз знам какво говоря, а не се изхвърлямнови [re: justaman]  
Автор Areнт ()
Публикувано01.08.04 09:23



с приказки на едро.

"... дните им трябва да бъдат преброени от сега ..."

ТИ, специалиста, разбира се знаеш как стават тия работи. Само се чудя американците що са тръгнали да предлагат разни награди по найсе милиона за този или онзи, ами не те вземат тебе да ги светнеш тези работи. Щото тя нали работата е проста. Като дървен материал



Тема Re: Айде още един, дето говори от името на българитенови [re: Пaлaч]  
Автор Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъщи (...)
Публикувано01.08.04 10:12



Хайдутите не са ли терористи Само че на наша страна, затова са от добрите



Тема Че какво лошо има?нови [re: Areнт]  
Автор justaman (cares a lot)
Публикувано01.08.04 10:58



Опита показва, че сред подобен род измет количеството пълни боклуци е по-голямо. Така че, използването на подобен похват е повече от оправдано. А дните на боклуците, които САЩ издирват....... вече са преброени. Понимал?

We care a lot ..... about the red scum


Тема Няма нищо лошо, НО ...нови [re: justaman]  
Автор Areнт ()
Публикувано01.08.04 17:51



фактът, че предлагат напр. за Заркауи 25 млн долара говори пределно ясно, че залавянето на такива хора е МНОГО сложна задача дори за такива големи и нямащи особени проблеми с финансирането спецслужби, каквито са американските.
Т.е. лесно е да се изхвърлиш как за няколко дни терористите трябва да са намерени и заковани, ама това на практика не е така. Това ти и казах по-горе, ама пусто сЪрце юнашко не може да не се изхвърли ...



Тема Ти ако продължаваш да четеш, както....нови [re: Areнт]  
Автор justaman (cares a lot)
Публикувано01.08.04 22:39



... дявола чете Евангелието, няма да стигнеш далеч. Аз, Чавдаре написах, е дните им ще бъдат "преброени"...... А това в никой речник не е описано, като "няколко". Колко не е важно - важното е онзи терористки боклук да бъде екзекутиран. Ако е възможно от българин.....

We care a lot ..... about the red scum


Тема Да Чавдаре,нови [re: justaman]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано01.08.04 22:44



дните понякога могат да значат всъщност....години! Както в случая Бин Ладен. Освен ако...не е от най-търсените, де да знам, аз не ги разбирам теа работи колкото джастамена

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Спонсориране на противоамериканска пропаганданови [re: SR-71]  
Автор д-p Oxбoли (минаващ)
Публикувано02.08.04 07:19



Мисля, че в момента най–голям спонсор на противоамериканска пропаганда е американскота правителство.



Тема Ти от какво ли разбираш?нови [re: me]  
Автор justaman (cares a lot)
Публикувано02.08.04 18:36



Или това не е важно? Важното е, че си плюеш на воля..... и ти дреме "на шишарката".

We care a lot ..... about the red scum


Тема Re: "екзекуцията на българския селяндур"нови [re: Areнт]  
Автор Инфoнacиpaщ@@@@@@@@@@@@@@ ()
Публикувано01.01.07 13:37



Око за око, зъб за зъб!
Главата на Садам за главата на Кепов!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.