Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Ей туй с модела ги оневинява напълно!нови [re: Grok]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано29.07.04 14:52



Може да са рупор на терористите, може да крият факти и веществени доказателства за престъпления, може да отказват сътрудничество, може да разиграват дипломати с идиотските обяснения, че като отишли в съседната страна си забравили личните документи, ама щом използват модела на ББС всичко им е простено.


Че моделът си е модел и с него може да се злоупотребява, както и с мож за рязане на зеленчуци разбира се въобще не ти и минава през ума. С чувашите сигурно е така.

Ето до къде води Ззлобата !



Тема Виенските и Женевските конвенции,нови [re: Areнт]  
Автор XOP+БAT (cana sub igo)
Публикувано29.07.04 15:05



+ които третиратъ отношението къмъ ВОЕННОПЛЕННИЦИТЕ и ЦИВИЛНОТО население, ясно поставятъ нещата! Неспазването ИМЪ, дава право на ответната страна да унищожи по всеки възможенъ начинъ НАРУШИТЕПИТЕ на клаузите по конвенциите!!!

Редактирано от XOP+БAT на 29.07.04 19:37.



Тема Re: Ей туй с модела ги оневинява напълно!нови [re: Beнko]  
Автор Grok (чуваш)
Публикувано29.07.04 15:43



Венко, би ли ми обяснил защо са рупор на терористите?
Ти откъде знаеш, че крият факти. Как разбра, че крият веществени доказателства за престъпления? Също така би ли ме просветлил за историята с дипломатите.

Не знам защо си мисля, че всичко това го знаеш от българските медии, които със сигурност са за по-малко доверие от бившия екип на ББС в арабската им секция.

В Бахрейн е забранена и не допускат техни журналисти, че била ... ЦИОНИСТКА.
Саудитските бизнеси не дават пари за реклами, защото били показвали някакви саудитски дисиденти.
Мултинационалките не давали пари, че в САЩ им опъвали ушите, че Ал Джазира показвала убийствата на американци, а в арабския свят им опъват ушите, че била либерална и ционистка медия.

Основният им източник на доходи са парите от ББС за материали.

В момента, в който най-големите диктатори на света са недоволни, че била либерална телевизия, а и бушистите са против нея, то аз започвам да си мисля, че най-вероятно е много свястна медия.

Направих кратко проучване в сайта на ББС. Ал Джазира наистина е свързана с тях корпорация, даваща им повечето информация покрай близкия изток. Значи ако видя една минута от материала, в който някакъв чете нещо на арабски, а в това време ми казват, че след малко на този ще му отрежат главата, и това става по ББС или СНН, то не е лошо. Ако обаче гледам СЪЩИЯ материал по оригиналната телевизия и то неотрязан, тази телевизия е лоша.

Това май си заслужава отделна тема. Виж, аз не защитавам тази телевизия изобщо. Не я гледам и не знам истински подробности. Знам само, че е първата неконтролирана от някое арабско правителство арабска телевизия, която преди войната в Ирак беше славословена от запада, че най-накрая се е появила свободна и професионална медия в близкия изток.



Тема Ми да ти обясня, ама не съм сигурен ще разбереш линови [re: Grok]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано29.07.04 16:32



Това, че са рупор на терористите се доказва от факта, че дори посланията си към европейците и американците, терористите изпращат и съответно излъчват чрез АлГазира, а не чрез ББС или СНН например.

Това, че толкова трудно дадоха на нашия екип да види касетите, че до последния момент правиха обструкции, че категорично отказаха да предоставят за експертиза оригиналната касета, че отказаха и кйопие от нея не е ли за тебе криене на факти?

Какво не знаеш от историята с дипломатите? Нашият консул отиде от Кувейт в Катар, но говорителят на АгГазира заяви, че не носел документи за самоличност и затова не можели да му покажат записа. Имаше превод в ефир от някакъв арабски журналист. За какво доверие в българските медии приказваш? И защо пък да имам повече доверие на араби, дето работят заедно с или за терористите (виж по-горе)? Само защото някога били в арабската секция на ББС ли?
А това, че в Бахрейн са по-големи откачалки и от тях въобще не означава, че тия не са откачалки.

А ти да не си им счетопводител, че да знаеш така подробно от де са им доходите и кой не им дава пари? БинЛаден и Заркауи не си ли плащат? Щом не го правят за пари, излиза, че са им съмишленици.

Не ме интересува кой ги хвали или плюе. Не мога като тъп индианец да твърдя, че враговете на моите врагове са мои приятели и следователно щом Буш им дърпа ушите и не ми е симпатичен, значи телевизията е много готина и професионална. Казах ти какви са ми съображенията по-горе.

Пък ти се радвай на оценките от преди нам си колкло си години. Това, че е неконртролирана от арабско правителство, а е маша на терористите за мене не я прави свободна и независима.

Ето до къде води Ззлобата !



Тема Re: Ми да ти обясня, ама не съм сигурен ще разберенови [re: Beнko]  
Автор Grok (чуваш)
Публикувано29.07.04 17:40



Венко, извинявай но си направил една много сериозна грешка в мисленето си.
Това че терористите изпращат посланията си на тях не означава, че Ал Джазира е във връзка с тях. Означава само, че терористите предпочитат тази медия.

За това предполагам, че има много причини. Първо това е гледана от арабите телевизия. Терористите, дори когато заплашват примерно Европа, го правят по пропаганден начин.
Второ Ал Джазира е единствената свободна медия в региона и не прилага цензура. Ти може да си на мнение, че трябва да има цензура, ама аз шапка им свалям на тях. Чудя се даже как поредни я арбски цар ги търпи.

Ти това събитие с дипломата по ББС, Ал Джазира или друга медия го гледа?

Днес прочетох няколко статии в ... ББС.
Отиди там и потърси Ал Джазира. Много добра търсачка. Не показва глупости от рода "Ал Джазира каза...", а само статии за самата телевизия Ал Джазира. С връзки с други статии на сайта на ББС. Интересно четиво.

Абе предполагам, че все още си е на ББС, т.е. на Великобритания, но за да подлъжат арабите, че не е западна, са я отделили. С това впечатление оставам.


С горното по никакъв начин не искам да засегна самата тема за терористите, войната в Ирак и т.н.



Тема Ами както и очаквах не си разбрал. Грешкатанови [re: Grok]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано29.07.04 18:00



е твоя. Къде съм казал, че АлГазира е във връзка с тях? Казах, че са рупор на терористите. Макар, че връзката в едната посока е очевАдна и дори ти трябва да си я забелазал. А за да изпълнават функцията си на рупор и еднопосочната връзка е достатъчна.
За да не изпаднеш отново в заблуждение, ще кажа, че не твърдя и обратното. Или с други думи смятам, че връзката е двупосочна, но нямам доказателства и затова не го твърдя.

А пропагандата, коярто целят терористите ще е толкова по-ефективна, колкото повече телевизии получат материалите. Обаче ги получава само Ал Газира. Това според мене е защото знаят, че само АлГазира ще положи усилия да укрие самоличността и местонахождението им, както и други пропуски, които биха позволили тяхното откриване и унищожаване. И доказателство за това е факта, че до последно отказваха достъп на наши специалисти до касетата, не им я предоставиха за изследвания и дори не им предоставиха запис от нея. На тия глупости с които се оправдаваха (че такава им е била практиката) не вярвам и ти да си се хванал.
Мисля, че доста хора им казаха, че поведението им е недопустимо и когато се води война срещу тероризма да се крият зад подобни оправдания е доста несериозно. Предполагам са им напомнили какво стана със сръбската телевизия и с китайското посолство, които се бяха изхитрили да скрият комуникациите на едната от воюващите страни с надеждата, че ще им се размине. Ако не са е крайно време да го направят.

Та казах ти какво е моето впеатление. Пък ти чети каквото си искаш. Преди ми приказваше, че ги плюели, което доказвало колко са независими, сега ми казваш да чета, че ги хвалят ...

Казано е: "По делата им ще ги познаете." Не "по статиите за тях"
Имам передвид точно делата им във връзка с терористите и войната с тях, което ти не знам защо не искаш да засегнеш. Иначе въобще не ме интересува някаква циганска телевизия, нито какво мислел някой си за нея. Не ми е любима и не я гледам.

Ето до къде води Ззлобата !



Тема Ми ползвай чука тогаванови [re: ceлянинът]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано29.07.04 18:48



Ама да знаеш, че дават 5 годинки за това. Настъпиш ли някой голям, ще те разнищят. Ако мислиш, че кефа от размахването на чук си струва 5 годинки пандела, заповядай.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Аха, ние ще се справим, където САЩ не могатнови [re: Beнko]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано29.07.04 18:50



И естествено, по изключително деликатен начин ще печелим общественото мнение на наша страна. Специално ще се погрижим да спечелим обичта на 15% от населението ни, като изпълняваме действия зачитащи религията им.
Клаузевиц до Сун Дзу са се навъдили, ех, какви юнаци ражда българската майка.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Те свободните медии за това са свободни, [re: Beнko]  
Автор Greenleaf (party animal)
Публикувано29.07.04 18:57



да казват неща които не допадат на всички. Освен това има още едно правило, важи за адвокати, свещеници, доктори, психолози и журналисти. Познай какво е то?

А колкото конкретно до Ал-Джазира, е, поне два пъти е по-професионална от Фокс. Логично, след като корените и са в БиБиСи. Излезе на скоро едно документално филмче, "Контрол Руум" за тях. Сигурно ще има номинация за Оскар. Ако искаш да си разшириш кръгозора, хвърли му един поглед.

people willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both


Тема Я пак го напиши. [re: Greenleaf]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано29.07.04 19:03



Чие мнение ще печелим и от кое население са тия 15%?
Ти какво предлагаш? Да наградим терористите с по един орден "Стара планина" ли?

А за заглавието ти - всички заедно ще се справим там, дето никой сам не може. Те терористите затова се мъчат да ни разделят, а местните Гюровци се мъчат да им помогнат.

Ето до къде води Ззлобата !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.