Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:03 11.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Държавата закрива пловдивската опера  
АвторOпepaтa-Mюзиkъл (Нерегистриран)
Публикувано13.07.10 20:34







Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Oпepaтa-Mюзиkъл]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано14.07.10 14:22



Що за безумие?! Откъде-накъде в Стара Загора и Русе ще има опери, а в Пловдив - не? Или и там няма да има... А във Варна? Може да са решили, че на България и една опера й е много. И да я превърнат в чалготека...



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: cineman]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано14.07.10 15:43



недей реагира първосигнално. За да я затварят значи има по-малко приходи отколкото разходи.
Приходите идват от хора, които ходят на опера.
Щом хората не искат опера, защо се ядосваш на държавата?



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: f(x)dx]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано14.07.10 16:29



Стига си говорил щуротии. В цял свят операта е на държавни дотации, доколкото ми е известно. Декорите, костюмите, изобщо издръжката на една опера е скъпо нещо. Не може да се самоиздържа.

Просто не мога да повярвам, че нашият уж културен град, с такъв хубав оперен фестивал като Вердиевите вечери, ще остане без опера. Срамота!



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: f(x)dx]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано14.07.10 16:35



Ти реагираш първосигнално. В България всяко изкуство освен чалгата има по-малко приходи, отколкото разходи. Може би с изключение на малцина художници, които се издържат от продажби на своите картини. Но в почти цяла Европа е така. Ако бяхме в Африка или Латинска Америка, щях да се съглася с доводите ти. На тях самбата и вуду-магията им стигат. Защо обаче останалата част от Европа не се отказва с лека ръка от изкуството, културата, образованието и здравеопазването си?



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: cineman]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано14.07.10 18:04



ама това го знаеш със сигурност или пак като в темата с обсерваторията си го чул от някой, но не помниш кой точно?

и пак да задам въпроса - щом хората не искат изкуство, що се сърдиш на държавата?



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: f(x)dx]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано14.07.10 18:09



Ами да се сърдим на Европейския съюз тогава!
Не съм длъжен да помня източници и да ги цитирам. Който иска - да си направи справка.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: cineman]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано14.07.10 18:35



аха, значи пак си говориш наизуст.
Обаче виждаш ли, информацията ти е неточна и стара

ето виж какво става в страната, където е изобретена операта - Италия.

Италианското правителство планира да намали субсидиите




тук можеш да видиш, че през 2008 малко над 50% от бюджета на операта във Виена идва от държавата. При нас колко е?

нямам против да спорим, но моля ви, нека бъдем реалисти



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: f(x)dx]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано14.07.10 19:05



Аз информация нямам. Само гледам телевизия. И спамя.
Но ако чуя за някоя кауза, която ми се струва справедлива - подкрепям я, без да се замисля. Който има акъл - да мисли вместо мен.



Редактирано от cineman на 14.07.10 19:07.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: f(x)dx]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано14.07.10 21:42



Операта е елитарно изкуство. Не можем да очакваме да се радва на популярността на чалгата примерно.
Ако няма субсидии, ако изчезне високото изкуство, ще изчезне и възпитателният ефект, който има изкуството върху хората. Т.е. отрязването на достъпа до изкуство е някакъв вид деградация на обществото. Как един човек може да харесва опера, класически балет или симфоничен концерт, ако никога не е стъпвал на такова място??? Ще харесва само Устата или нещо от сорта, защото само това му се предлага. Нека поне хората да имат право на избор.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Бepeзka!]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано14.07.10 22:17



Доколкото чух за проблема по телевизията, в Русе и Варна местните управи са успели да слеят оперите с филхармониите и така са спасили и двете. Обаче в Пловдив това не знам защо не е станало. Най-вероятно вината е на ръководството. Иначе ми се струва, че две опери на два часа път с влак са много, но пък град като Пловдив без такава... При наличието на музикална академия...



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Бepeзka!]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано15.07.10 09:05



ами ето, май вече налучкваме истинският проблем - хората не ходят на опера.
Но когато планината не отива при Мохамед, какво прави Мохамед? Отива при нея.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: cineman]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано15.07.10 09:07



Аз информация нямам

Както и очаквах - цитираш факти от осведомителна агенция "Една жена ми каза".

Но ако чуя за някоя кауза, която ми се струва справедлива - подкрепям я, без да се замисля
да речем похвално постъпваш

Който има акъл - да мисли вместо мен.
а защо някой трябва да мисли вместо теб? Защо не мислиш ти?
Да речем да започнем от там - колко пъти в последната година си ходил на опера и колко пари си отделил за това изкуство?



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: f(x)dx]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано15.07.10 10:32



Никога не съм ходил на опера и едва ли скоро ще отида. Но може би има хора, на които им харесва. Пари не съм отделил, но нали отделят от данъците ми?
А за мислене нямам време.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Бepeзka!]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано15.07.10 10:53



Звучи логично, но ... От колко възпитателни институции има нужда държавата и къде трябва да бъдат разположени те? Като го решим него, ще отговорим на въпроса колко възпитателни институции може да си позволи да издържа българската икономика.
Да речем - две опери. Остава въпроса с местоположението. Не можеш да лишиш София, защото там е концентриран огромният процент от населението на страната. Като сложим и студентите - младото поколение, демек хора нуждаещи се от възпитание ... Кой да е втория град? Пловдив отпада защото:
* ще изолираш северна България
* на 2 часа с автобус и час и половина с кола е от София, където пак би имало опера
* никой от София, където, да повторим, е концентрирано ужасно много население, няма да дойде в Пловдив да гледа опера.
Тогава?



Тема Наистина ...нови [re: f(x)dx]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано15.07.10 10:57



... ако операта носеше пари, досега да е приватизирана или да са открити частни опери. Пример: болници, училища - те носят пари.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: cineman]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано15.07.10 11:02



>Никога не съм ходил на опера и едва ли скоро ще отида.
Изстрадано правило - Не подкрепяй каузи които не са твои. Първо - ще ядеш бой за няма нищо. Второ - никой няма да те вземе насериозно, като тръгнеш да подкрепяш твоите каузи.

>Но може би има хора, на които им харесва. Пари не съм отделил, но нали отделят от данъците ми?
На мен ми харесва да правя секс. Ще се бориш ли против закриването на публични домове?



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано15.07.10 11:07



Тях първо да ги открият, пък после ще видим.


Щото сегашните са незаконни и се казват бардаци.
Ако си плащат данъците - подкрепям ги!
И понеже си нямам своя кауза - подкрепям чуждите. Затова винаги гласувам и на избори. Не че е имало смисъл, но така - по принцип. За да имам право после да търся кусури.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано15.07.10 11:23



Никой няма право да решава с лека ръка кой от какво има нужда и на колко километра ще ходи, а друг да не си върши работата. Как така в другите градове (не че там им трябват опери, ама общините така са решили) са намерили начин да оправят положението (макар и само временно), а заради някакъв некадърен пловдивски началник, назначен вероятно по партийна или приятелска линия - давай, ще закриваме. Ами като ще закриваме - нека да е навсякъде, да не се сърди никой... Но като се закрие нещо, откриването му после е почти невъзможно.
Ако питате мене, на държава като нашата една държавна опера й стига. Но нищо не пречи да има общински, частни и пр. Колкото и чудно да е, старозагорци, варненци, русенци и кои още бяха - си държат на техните оперни театри, въпреки че билетите им са по 3 лева, а пък реалната им стойност била 137 и влизали по 20 души на представление... Друг е въпросът какво правят самите опери, за да вкарат повече хора там - очевидно недостатъчно. Тяхното изкуство е архаично и елитарно, да не кажем снобско. Но хората са измислили и съвременните форми: оперета, мюзикъл, рок-опера и т.н. Няма аз сега да тръгна да им търся зрители, я... Все пак си мисля, че в Пловдив би трябвало да има повече потенциални зрители, отколкото в другите провинциални градове. Обаче някой просто не си е свършил работата...

Редактирано от cineman на 15.07.10 11:24.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: cineman]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано15.07.10 13:17



Странен човек си ти - пениш се като крем Каро, но защо - и ти не знаеш.
Ситуацията е проста.
Държавата няма пари за всичко. При това положение решава да спре финансирането на едно за сметка на друго.
Като толкова милееш за операта - иди, купи си билети за няколко постановки, с това ще допринесеш много повече



Тема Re: Наистина ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано15.07.10 13:32



ако операта носеше пари, досега да е приватизирана или да са открити частни опери
а сигурен ли си, че няма частни опери?



разбира се, не очаквам една опера да е печеливша като някой фолк клуб, но все пак има много начини да намериш пари - спонсори, държавни програми, по които се кандидатства за финансиране, реклами, допълнителни дейности и др. Прочети статията, която пускам. много е поучителна.

Въобще моето впечатление за цялостното развитие на културата у нас е горе-долу следното:
има едни хора, които се занимават с нещо "културно". Примерно опера. И се изживяват като големи пазители на духовността на нацията. те са велики, без тях обществото умира. Ама си стоят в салоните и си творят изкуството само за тях и шепа "богоизбрани". Но да излезнат на улицата, да отидат в някое училище, завод, учреждение за да убедят масата, че е хубаво, интересно и добро да се ходи на опера - Не. Да направят три-четири по-елементарни постановки, на границата на халтурата, които да са по масовия вкус и с приходите от които да финансират една качествена - Не. Да напишат някой проект за някоя европейска програма - не.

само искат от държавата - дай, дай.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: f(x)dx]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано15.07.10 15:32



Ще ти кажа защо се пеня. Някога работих в едно кино, което беше вече приватизирано, но новите му собственици не разбираха нищо от тоя бизнес и трепереха от страх, че са се прекарали, а държавата ги задължаваше да запазят предмета му на дейност 10 години. Моето присъствие там продължи около година. Захванах се от позицията на зрител и кинолюбител. Занимавах се главно със съставяне на програмата, реклама и организация на колективни посещения за ученици и войници. За тази една година печалбата на киното се вдигна 5-6 пъти при почти същите разходи. А тогава всички в града, в който живея, твърдяха, че вече никой не иска да ходи на кино. Но всъщност се оказа, че:
1. Хората не искаха да гледат лоши филми поради случайния им подбор.
2. Не се престрашаваха да си купят билети, за да не се разочароват.
3. Вече не се интересуваха от програмата на киното по горепосочените причини.
4. Повечето мои съграждани даже не знаеха, че киното работи, въпреки че минаваха всеки ден край него.
5. Децата и учениците не ходеха, защото никога не бяха стъпвали там и не знаеха какво е това.
6. Нямаше никаква реклама.

Собствениците на киното ме извикаха от къщи, за да им помагам. Напуснах си работата, която беше два пъти по-добре платена. През първите шест месеца нямаше кой знае какъв напредък - условието беше киното да може да си плаща тока и заплатите и да не фалира съвсем. През втората половин година обаче парите започнаха да "валят". Тогава ме уволниха с думите: "Ти да не си мислиш, че не можем да се оправим без теб?".
Това кино работи и до днес... А в две трети от българските градове в момента няма действащи киносалони. Но бях жив свидетел, че от изкуство може да се печели. Е, в случая - чуждо.
И си мисля, че театърът и операта също биха могли да носят пари, а не само да просят милостиня за някакви мизерни заплати.
Но аз не бих могъл да им помогна с нищо. Даже не мога да си купя и билети, защото в момента съм безработен...



Тема Re: Наистина ...нови [re: f(x)dx]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано15.07.10 15:39



Всъщност до голяма степен съм съгласен с тебе. В момента директорите на държавните и общинските театрални заведения (а сигурно с 1-2 изключения всички са такива) само просят пари с идеята "Дайте да им платим заплатите на тия хора, защото иначе трябва да ги изхвърлим на улицата, а те нищо друго не могат да правят." Не че и това, дето го правят, го вършат идеално.
Но съм убеден, че далеч не са използвани собствените им възможности. Те сигурно изобщо даже не са се допитали какво иска да гледа публиката. А и публиката не я е еня за техните проблеми. Зрителят иска само да му е приятно. И ако едно забавление не му харесва, той веднага си намира друго.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Oпepaтa-Mюзиkъл]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано15.07.10 16:00



Смешно ми е, ама умирам от смях!
Как така никой до сега не говореше за опера? Не знам има ли поне една тема в този клуб, свързана с операта в града?
Сега изведнъж пропищяха като удавени, че операта нямало да я има.
И тези, които не са стъпвали на опера, първи тръгнаха да я защитават с виртуални подписки.
Аз не съм ходила на опера и едва ли ще ида. Все ми е тая дали ще има опера или не.
Но защо тези, които подкрепят операта не я подкрепят като реални потребители на това изкуство?
Античния никога не е бил пълен, когато е имало оперни спектакли. Ама никога!
И сега да ми се правят колко милеели за операта, няма как да им повярвам.

Хубаво е града ни да има опера.
Един ден това ще бъде оценено.
Вердиевите вечери са чудесен празник за чуждите посетители сред обстановката на античния театър и една чудесна реклама за нашия град.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: cineman]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано15.07.10 16:12



Само едно не мога да разбера от цялата история - да отидеш да работиш при собственици завършени идиоти, нищо не разбиращи от бизнеса с който са се захванали за два пъти по-малко пари?!?!?

Човече почвам да си мисля, че проблема е бил в теб самият





Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано15.07.10 16:15



Да, аз съм си проблемът в този живот. В следващия - ще видим.


Важното е, че бях доволен от себе си. Не че това ми помогна много...
Каквото и да направя, винаги съм откъм *****та страна...
Между другото, май цялата ни държава е завършен идиот...

Редактирано от cineman на 15.07.10 16:29.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: cineman]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано15.07.10 17:44



Малко разяснение - тук отдавна операта е слята с филхармонията. Преди имахме Народна опера - Пловдив, сега имаме ОФД (оперно-филхармонично дружество). Както вървят нещата скоро няма да имаме нищо. Всъщност, май мислят да оставят само филхармонията.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано15.07.10 17:48



Тук има и друг проблем - сгарадата, в която се помещаваше операта, а именно Синдикалният дом. Там тече ремонт. И за какъв дявол питам аз? Сигурно някой има апетит към сградата.
И друго нещо - имаме добра трупа, която пълни залите в чужбина. Знаеш ли с какъв успех са минавали турнетата на една славянска опера като "Княз Игор"? На запад трупата жъне успехи, а тук...



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: cineman]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано15.07.10 17:59



Киното е масово изкуство, операта - не е.
Такава култура се изгражда с не едно поколение.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Paлицa]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано15.07.10 18:03



Раличке, хем никога не си стъпвала на опера, хем знаеш, че никога Античният не бил пълен по време на оперен спектакъл. За да твърдиш такова нещо трябва да си присъствала на всеки спектакъл.
Уверявам те, че преди двадесет години Античният се пълнеше на оперните спектакли. Емоционално съм свързана с Операта. Тя беше първото ми работно място преди доста време. Мъчно ми е, че всичко приключва. Но от друга страна пък, знам, че дори да я закрият, след време пак ще я открият. Така си мисля, пък ще видим.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: cineman]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано15.07.10 18:08



Ооо, човече, 90% от българите винаги са от тази страна. Само дето повечето се срамуват да си го признаят. Ако знаеш колко пъти са ме прецаквали нагли работодатели... Та не си единствен.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Бepeзka!]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано15.07.10 18:56



Е, ама аз си се прецаквам сам!


Работодателите с перце да ги галиш...



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: f(x)dx]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано15.07.10 19:32



всъщност не става дума точно за затваряне, а за преструктуриране
и не става дума за Пловдивската, а за всички



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Бepeзka!]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано15.07.10 19:38



добре, де, защо разсъждавате без да имате каквито и да е било факти, които се намират с два клика в гугъл:)
синдикалния дом се ремонтира и пак лошо било, някой имал апетити.
синдикалния дом се ремонтира, защото беше дупка, всичко течеше от всякъде. в момента се прави модерен и красив и концертната зала вътре, макар и малка, ще е най-добрата в БГ


ОФД Пловдив е едно от най-добрите, да не кажем най-доброто в БГ, доста популярно из Европа, в Пловдив никой не ходи. Оперните представления годишно се броят на пръстите на едната ръка. Търсенето определя предлагането



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Бepeзka!]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано15.07.10 19:43



преди време може да се е пълнел Античния театър, сега концертна зала не можем да напълним

на най-популярните в най-приятните вечери на Античния съм виждал максимум наполовината да е пълен



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: пeтльo]  
Авторлoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано15.07.10 19:44



ОФД Пловдив е едно от най-добрите, да не кажем най-доброто в БГ, доста популярно из Европа, в Пловдив никой не ходи. Оперните представления годишно се броят на пръстите на едната ръка. Търсенето определя предлагането


Шефът на операта: Културата в Пловдив е поп-фолк


отов съм на открита дискусия с г-жа Гогова, нека тя донесе документацията, която да докаже 55-те хил. лева, които, според думите й, ОФД-Пловдив е получило като общинско финансиране, аз също съм готов да покажа и моята. Имаме какво да си кажем тет-а-тет. Това каза за Дарик шефът на културната институция маестро Калуди Калудов. Той допълни, че е готов на подобна среща в името на съдбата на ОФД.

Нека политиците разберат, че не съм политик, продължи Калудов. Не искам да водя войни с никого. Ако община Пловдив иска да промени музикалната култура в града, която е на ниво благотворителни концерти с поп-фолк звезди, и да помогне за развитието на изкуството и просвещенството в града, нека приеме тази публична среща, призова оперният певец.

Откакто съм директор на ОФД-Пловдив, тук не е постъпвал и лев, съобщи Калуди Калудов. На въпрос не е ли получило ОФД-Пловдив 7000 лева за концерта с Джон Лорд, той уточни, че тези пари са обезпечили труда на музикантите. Всеки от оркестъра трябваше да получи по 70 лева, но всъщност взе по 54 - заради удръжките, които ни налага държавната система. Диригентът трябваше да вземе 1000 лева, които той получи с месец и половина закъснение, точно заради тази система. Не пожелаха да разберат, че е добре хонорарите да се изплатят така, че музикантите да получат подобаващо възнаграждение, заяви Калудов.

Нека от общината се обърнат към себе си и си кажат честно какво са направили за ОФД-Пловдив, завърши маестрото. Той се учуди, че Петя Гогова не е изказала позиция за неизпълненото обещание за горивото за парното, както и за писмата му, в които се иска да бъдат отворени вратите към задния двор на сградата.





Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Бepeзka!]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано15.07.10 19:50



ерявам те, че преди двадесет години Античният се пълнеше на оперните спектакли





Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Лoko ПД]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано15.07.10 19:50







Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Лoko ПД]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано15.07.10 19:53



именно



Тема Ти кажи ...нови [re: f(x)dx]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано15.07.10 20:21



... българска частна опера има ли ...





Тема Манталитет ...нови [re: Бepeзka!]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано15.07.10 20:29



Според теб колко струва една "екскурзия" за двама включваща
пътуване от София - Пловдив
вечеря
посещение на опера
спане
закуска
пътуване Пловдив - София
?

Вярвай ми има софиянци, да речем 5-10 % зала, които могат да си го позволят. Но не го правят.

Според теб рок посещение на софиянец или жител на югозападна България на концерт в Каварна колко струва? Да продължавам ли?





Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: пeтльo]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано15.07.10 21:08



Не си ме разбрал. Не казвам, че е лошо, а че е странно да се закрие операта точно когато най-накрая ще оправят залата и ще има нормална сцена, на която да се изнасят представления.



Тема Re: Манталитет ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано15.07.10 21:13



Не знам защо горният ти постниг е адресиран до мен. Сигурно си се объркал.
Знам много добре колко излиза едно такова посещение. Понякога и аз правя жертви за изкуството. В София ходим без вечеря, спане и закуска. Само път, концерт и пак път. И в Каварна ходихме миналата година.
Сега тъкмо разглеждах сайта, който продава билети за Скорпионс тази година. Билетите са по 90 лв. Трябват ми три. Плюс пътни. Ми, скъпо е, мама му стара! А ужасно искам да отида, ама едва ли...



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Лoko ПД]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано15.07.10 21:15



Уф, знам за този провал. Но той не датира отпреди 20 години.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: пeтльo]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано15.07.10 21:19



Криза е, Петльо. Хората гледат да платят първо сметките и да напълнят хладилника.


Вчера ходихме с щерката на "Шрек". Удоволствието ни струваше 27 лв. и то само за билети +допълнителни харчове. Просто няма как да отделяме постоянно пари за такива културни мероприятия. Когато й обещах, че ще я водя на кино, не бях проверила цените, а после вече нямаше как да се отмятам.



Тема Re: Манталитет ...нови [re: Бepeзka!]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано15.07.10 21:20



90 кинта се водят билети за някаква фен зона - има правостоящи за 50 и седящи за 65.

Последен концерт им е - заслужава си отвсякъде.



Тема Най-вероятно ...нови [re: Бepeзka!]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано15.07.10 22:10



... заради
На запад трупата жъне успехи, а тук...





Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Бepeзka!]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано15.07.10 22:56



Управдания от типа криза е звучат банално
Преди 3-4 години положението с посещаемоста да не беше по-добро
А и всеки,който има желание и се вълнува от представления ще намери пари за 1-2 пъти в годината



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Лoko ПД]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано15.07.10 23:08



*Оправдания - естествено



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано15.07.10 23:10



Докич, веднъж да се съглася с теб. Всъщност май е за втори път. Абе има надежда в тебе





Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Бepeзka!]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано16.07.10 08:23



Криза е, но не финансова, а културна. Не визирам теб, но тези, които спестят 10-12 лева от билет за опера ги харчат същата вечер за същото време в кафе, КФС, кино ако щеш и т.н.

не можеш да си представиш колко момичета са ми отказвали и безплатна покана за опера:)))



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Лoko ПД]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано16.07.10 08:24



що не вземеш да се регистрираш, белким няма да се чудим в ЕФ ти ли си или другия Локо-ПД



Тема Re: Манталитет ...нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано16.07.10 16:16



Останали са билети само от по 90 лв.





Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: пeтльo]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано16.07.10 16:24



не можеш да си представиш колко момичета са ми отказвали и безплатна покана за опера:)))

Петльо, може ли да не съглася с теб? Ако мъж за когото жадувам ме покани да го придружа на кикбокс (ненадиждам го в червата това нещо), а на бас, че ще отида. Просто това не са били твоите момичета. Операта тук няма нищо общо.

Само донякъде съм съгласна и по въпроса за кризата. Финансовата криза се отразява по много начини на хората. Като не ти достигат парите, изпадаш в такава черна дупка, че не ти се ще носа си да покажеш навън, камо ли да ходиш на опера. Още нямаш деца и едва ли ще ме разбереш. Когато не можеш да отделиш пари за някакви лични нужди е едно, но когато ти е трудно да задоволиш нуждите на децата си, наистина започваш да се чувстваш мако казано отвратително и съвсем не ти е до културен живот.



Тема Re: Манталитет ...нови [re: Бepeзka!]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано16.07.10 16:27



Ахааааа, това е добре

. Казаха че при голям интерес, можели да преместят концерта от зала фестивална на някой стадион.

А дано го направят. Тъкмо ще пуснат и още билети.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Oпepaтa-Mюзиkъл]  
Авторoperata (Нерегистриран)
Публикувано17.07.10 12:50



Електронна подписка в защита на Пловдивска опера. Изразете гласът си - не оставайте безразлични към това БЕЗУМИЕ. Все пак Пловдив е културната столица на България! Гласуването отнема по-малко от минута, така че Ви молим за съдействие :)

http://www.bgpetition.com/plovdiv_zasluzhava_opera/index.htmlп

http://www.bnr.bg/Audio.aspx?lang=1026#http://www.bnr.bg/sites/horizont/Shows/Musical/alegrovivache/News/Pages/Plovdiv_reforma.aspx



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Бepeзka!]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано17.07.10 14:10



Березке, преди 20 години няма как да зная дали операта е била пълна или празна. Но последните 5 -6 години не е никак посещаема.
Локо ПД доказа това. И аз чета медии и гледам снимки, нищо, че не ходя.

В този форум стигнахме до мнението, че подкрепата е ефективна само и единствено, когато си купуваме билети.
Сега аз мога да сложа 50 подписа от мое име, но резултата ще е същия, тъй като не си купувам билети.

Против закриването съм на всичко, което е културно или води до съкращения на работни места.
Но да плащам данък на Канал 1, или някакъв културен данък за операта, тази няма да стане!

На всички вас, които сте във форума, някой да ви е спонсорирал за добрата работа? Да ви е завел в чужбина, защото много работите и се стараете?



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Бepeзka!]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано17.07.10 14:35



Петльо, може ли да не съглася с теб? Ако мъж за когото жадувам ме покани да го придружа на кикбокс (ненадиждам го в червата това нещо), а на бас, че ще отида. Просто това не са били твоите момичета. Операта тук няма нищо общо.


Березке, психолозите казват, че това е напълно погрешен ход и една такава връзка не би издържала дълго или ако продължи ще е плод на бекрайните твои компромиси и някой ден ще ти писне.

Нормално е човек да не ходи на места, които не са му по вкуса. Сигурна съм Березке, че колкото и да обичаш някой, няма да идеш с него в чалга клуб или ако идеш вечерта ви ще е изгубена.

Това са нормални неща и аз вярвам на Петльо ( не знам защо му викате Докича)





Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано18.07.10 23:35



Това са нормални неща и аз вярвам на Петльо ( не знам защо му викате Докича)

Хахахаха. Разби ме



Докича викаме на Локо Пд.

Локо - Доко - Докич.





Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано18.07.10 23:37



те пък с тая Аида, от двайсет години е търкалят. После имало 50 души. Ми да вземат да сменят малко репертоара. Тва да не ти е едно време дето ходихме по 15-20 пъти на Манастира Шаолин

.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано19.07.10 00:53



Да няма опера по "Манастира Шао-Лин"?





Тема Re: Манталитет ...нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор e2e (Plovdivian)
Публикувано19.07.10 08:07



Бай Момчиле - незнам дали забеляза, ако си ходил на Сони Сп/ф/иър - ама съвсем спокойно хора които бяха платили по 120 от евтините комбота, се разхождаха и влизаха в сектора за 180...а организацията претендираше да е на "ебати високото ниво". та не знам за кво да се набутам аз, ти, или Березка да дадем по Н брой лева, след като ще се намери некой селски тарикат, с изпълнение като по-горното и ще ме накара за пореден път да съжаля че съм посетил подобно нещо. та такива истории..

Чрез нахалство, към прогрес...


Тема Re: Манталитет ...нови [re: e2e]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано19.07.10 09:42



О да това на всички концерти го има, може би с изклюение на АЦДЦ. Аз им писах гневен мейл на Болкан, щото не можах да стигна до сектора за който си бях взел билети, просто беше пълен, ама като нямам места как да се разправям...

Колкото до Скорпионс, взех си седящи от промоционалните, още като ги пуснаха, ама няма начин да го изпусна тва скорпионите са ми любимци, пък последен концерт.

Все пак дано го преместят на някой стадион, че тая зала е кочина.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: cineman]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано19.07.10 10:00



Имаше една китайска опера преди има няма 25 години.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано19.07.10 16:16



Нея и на стадиона да я играят, май пак ще има публика...



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: f(x)dx]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано20.07.10 21:07



Ето малко цифри:


По принцип си прав, но нещата са доста по-сложни...



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: cineman]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано20.07.10 22:28



Четох разни изказвания, че вместо да протестират с изсвирването на "Ленинградска симфония" на Шостакович пред министерството, артистите трябвало да отидат там с изработени финансови планове и стратегии за оцеляване.
Сякаш хората са завършили не консерватория, а мениджмънт в областта на културата!



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Бepeзka!]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано21.07.10 00:35



А къде са им истинските мениджъри? Как привличат те публика? С гладуване ли?



Тема Билети за Скорпионснови [re: Бepeзka!]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано21.07.10 16:57



на евентим.бг гледам в момента има налични билети от 50 и 65 лева.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.