Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 22.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Бepeзka!]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано14.07.10 22:17



Доколкото чух за проблема по телевизията, в Русе и Варна местните управи са успели да слеят оперите с филхармониите и така са спасили и двете. Обаче в Пловдив това не знам защо не е станало. Най-вероятно вината е на ръководството. Иначе ми се струва, че две опери на два часа път с влак са много, но пък град като Пловдив без такава... При наличието на музикална академия...



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Бepeзka!]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано15.07.10 09:05



ами ето, май вече налучкваме истинският проблем - хората не ходят на опера.
Но когато планината не отива при Мохамед, какво прави Мохамед? Отива при нея.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: cineman]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано15.07.10 09:07



Аз информация нямам

Както и очаквах - цитираш факти от осведомителна агенция "Една жена ми каза".

Но ако чуя за някоя кауза, която ми се струва справедлива - подкрепям я, без да се замисля
да речем похвално постъпваш

Който има акъл - да мисли вместо мен.
а защо някой трябва да мисли вместо теб? Защо не мислиш ти?
Да речем да започнем от там - колко пъти в последната година си ходил на опера и колко пари си отделил за това изкуство?



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: f(x)dx]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано15.07.10 10:32



Никога не съм ходил на опера и едва ли скоро ще отида. Но може би има хора, на които им харесва. Пари не съм отделил, но нали отделят от данъците ми?
А за мислене нямам време.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: Бepeзka!]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано15.07.10 10:53



Звучи логично, но ... От колко възпитателни институции има нужда държавата и къде трябва да бъдат разположени те? Като го решим него, ще отговорим на въпроса колко възпитателни институции може да си позволи да издържа българската икономика.
Да речем - две опери. Остава въпроса с местоположението. Не можеш да лишиш София, защото там е концентриран огромният процент от населението на страната. Като сложим и студентите - младото поколение, демек хора нуждаещи се от възпитание ... Кой да е втория град? Пловдив отпада защото:
* ще изолираш северна България
* на 2 часа с автобус и час и половина с кола е от София, където пак би имало опера
* никой от София, където, да повторим, е концентрирано ужасно много население, няма да дойде в Пловдив да гледа опера.
Тогава?



Тема Наистина ...нови [re: f(x)dx]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано15.07.10 10:57



... ако операта носеше пари, досега да е приватизирана или да са открити частни опери. Пример: болници, училища - те носят пари.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: cineman]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано15.07.10 11:02



>Никога не съм ходил на опера и едва ли скоро ще отида.
Изстрадано правило - Не подкрепяй каузи които не са твои. Първо - ще ядеш бой за няма нищо. Второ - никой няма да те вземе насериозно, като тръгнеш да подкрепяш твоите каузи.

>Но може би има хора, на които им харесва. Пари не съм отделил, но нали отделят от данъците ми?
На мен ми харесва да правя секс. Ще се бориш ли против закриването на публични домове?



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано15.07.10 11:07



Тях първо да ги открият, пък после ще видим.


Щото сегашните са незаконни и се казват бардаци.
Ако си плащат данъците - подкрепям ги!
И понеже си нямам своя кауза - подкрепям чуждите. Затова винаги гласувам и на избори. Не че е имало смисъл, но така - по принцип. За да имам право после да търся кусури.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано15.07.10 11:23



Никой няма право да решава с лека ръка кой от какво има нужда и на колко километра ще ходи, а друг да не си върши работата. Как така в другите градове (не че там им трябват опери, ама общините така са решили) са намерили начин да оправят положението (макар и само временно), а заради някакъв некадърен пловдивски началник, назначен вероятно по партийна или приятелска линия - давай, ще закриваме. Ами като ще закриваме - нека да е навсякъде, да не се сърди никой... Но като се закрие нещо, откриването му после е почти невъзможно.
Ако питате мене, на държава като нашата една държавна опера й стига. Но нищо не пречи да има общински, частни и пр. Колкото и чудно да е, старозагорци, варненци, русенци и кои още бяха - си държат на техните оперни театри, въпреки че билетите им са по 3 лева, а пък реалната им стойност била 137 и влизали по 20 души на представление... Друг е въпросът какво правят самите опери, за да вкарат повече хора там - очевидно недостатъчно. Тяхното изкуство е архаично и елитарно, да не кажем снобско. Но хората са измислили и съвременните форми: оперета, мюзикъл, рок-опера и т.н. Няма аз сега да тръгна да им търся зрители, я... Все пак си мисля, че в Пловдив би трябвало да има повече потенциални зрители, отколкото в другите провинциални градове. Обаче някой просто не си е свършил работата...

Редактирано от cineman на 15.07.10 11:24.



Тема Re: Държавата закрива пловдивската операнови [re: cineman]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано15.07.10 13:17



Странен човек си ти - пениш се като крем Каро, но защо - и ти не знаеш.
Ситуацията е проста.
Държавата няма пари за всичко. При това положение решава да спре финансирането на едно за сметка на друго.
Като толкова милееш за операта - иди, купи си билети за няколко постановки, с това ще допринесеш много повече




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.