Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 05.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Педагогика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: .Нов клуб.нови [re: Aлeдap]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 21:47



Толкова ти е ума - толкова си написал......

Оро никога не е бил сектант и няма да стане - гарантирано!



Тема Re: .Нов клуб.нови [re: Opo]  
АвторVUZMUTEN (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 22:12



A TOVA KAKVO E BE SEKTANTINO?
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=122&Board=pedagogika&Number=1940121241&page=0&view=collapsed&sb=5&part=



Тема Re: .Нов клуб.нови [re: VUZMUTEN]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано17.09.03 01:30



[green....".Аз предлагам на хората един практичен начин да се отправят вътре в себе си и да намерят там този мир. Това не е философия. То е един подарък. Той не може да се купи нито продава. Аз не казвам, че съм пророк или че съм тоя или оня. Но ако ти искаш да постигнеш мир в своето сърце, ако искаш радост в сърцето си, аз ти предлагам един инструмент за влизане вътре в себе си, да се свържеш и да изпиташ. Аз имам способността и тази привилегия, да мога да предложа на хората тази възможност да почувствуват спокойствие, радост и мир. И всяко човешко същество e способно да може да почувствува този мир. Аз казвам на хората, че ако те търсят мир и спокойствие, единственото място, където могат да ги намерят е вътре в тях. За отиването в това “вътре” аз мога да помогна. Аз се опитвам да ги вдъхновявам да търсят собствената си жажда. Някога, когато си бил много, много малък ти си дал на себе си едно обещание: “Аз ще бъда щастлив, доволен и изпълнен !” И може би е време да се върнеш към това обещание и да решиш: “Да, аз искам щастие в моето съществувание, в моят живот аз искам да бъда изпълнен!”
И ако има хора, които искат нещо такова – аз мога да им помогна.
Моят начин за помагане се състои преди всичко в това, че допринасям да намерят вътре в тях тази жажда за щастие, за радост. И когато човек я намери в себе си, следващата крачка е да слуша. Да слуша своето вътрешно същество, да слуша думите ми и тогава да премине на пътя за откриване на себе си, един път който води към Познанието. "

Как си с връзките с главния мозък? Къде видя "секта" или "сектанство"?
Сектата е нещо като клон на една религия. А тук няма ни религия, ни учение, ни философия ни секта ни нищо......




Тема Re: .Нов клуб.нови [re: Opo]  
Автор Aлeдap (демон)
Публикувано17.09.03 12:17



Нарекох те сектант във връзка с няколкото мейла, които разменихме през пролетта на 2001 година. Ти не си спомняш, но аз помня. В тях се говореше за Великия Учител:))) и помощта, която той може да ми окаже, за да "прогледна". Нямам навика да обиждам безпричинно.
Против съм да се образуват привилегировани "аристократични" класи в дир-а, при това водени/ръководени от човек, който отдавна се е доказал като неуравновесен психически и с параноични отклонения. Самият ти реагираш на обида с обида, което противоречи на идеята на подобен клуб и подронва основата й. Модераторът на подобен клуб следва да е пример за подражание и мерило за участниците, а ти самият не отговаряш на изискванията. Самата скромност на изказването 'модератор ще бъда аз' ясно показва що за душичка таиш.
Оро, жал ми е за теб. Не мога да повярвам, че мъж на твоята възраст е толкова изпаднал - велик нет-демократ и аристократ, бунтар, ужас. Погледни се отстрани и разбери най-сетне, че светът не се върти около теб, не си мярка за нищо освен за самия себе си. Каква демокрация е обособяване на ВИП класи?

Aledar~


Тема Re: .Нов клуб.нови [re: Aлeдap]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано17.09.03 13:45



"Нарекох те сектант във връзка с няколкото мейла, които разменихме през пролетта на 2001 година. Ти не си спомняш, но аз помня. В тях се говореше за Великия Учител:))) и помощта, която той може да ми окаже, за да "прогледна". Нямам навика да обиждам безпричинно."
Спомням си добре. Виж, понятието "Велик Учител" не е за всеки. За тези, които не са получи Познанието /т.е. техниките, които позволяват влизането в себе си и откриване на това най-Вълшебно Изживяване/ той е един най-обикновен човек, който говори ........странни неща може би. За мен и за милиони по света - Той е някой с най-главна буква....
Но важното тук е да се схване какво предлага Той и дали има допирни точки с религии, секти, догми, философии и всичко съществуващо в тази област. Защото това, което се предлага е ЕДИН ПРАКТИЧЕСКИ МЕТОД ЗА СЪБИРАНЕ НА КОНЦЕНТРАЦИЯТА НА СЕТИВАТА НАВЪТРЕ ВМЕСТО НАВЪН. Това е всичко. Дори не е необходимо да си вярващ или да си променяш начина на живот и се отказваш от каквото и да било. Прем Рауат е световно признат за усилията си за възвръщане на мира на земята. Защото когато дори един човек открие мира в себе си - пропорцията се променя на световен план. Един човек повече щастлив - променя баланса в света.

"Нямам навика да обиждам безпричинно. "
Нима?
Сигурно често го правиш без да се усетиш, всеки го прави.....Въпроса е "какво наричаш причинно и безпричинно" Това, че някой не мисли като теб - най-често се явява достатъчна причина да го обидиш.....И обратното.....

"Против съм да се образуват привилегировани "аристократични" класи в дир-а, при това водени/ръководени от човек, който отдавна се е доказал като неуравновесен психически и с параноични отклонения. Самият ти реагираш на обида с обида, което противоречи на идеята на подобен клуб и подронва основата й. Модераторът на подобен клуб следва да е пример за подражание и мерило за участниците, а ти самият не отговаряш на изискванията. Самата скромност на изказването 'модератор ще бъда аз' ясно показва що за душичка таиш. "
Оро е преследван от година и повече от един психопат-комплексар, който ме клонира, писа цинизми и простотии от мое име и направи невъзможно да си ползувам ника "Оро". В този ник бях писал "коректен" и не веднаж съм обяснявал как разбирам аз тази дума. Ето пак:
" Говори с китаеца на китайски, с англичанина - английски, с интелигентния - интелигентно, с простака - просташки !!! За да те разберат!!! Затова използувам същия език и приоми на този, който ме напада."

Сега внимавай:
Оро е достигнал до едно "прозрение" за създаване на нормални човешки отношения и избягване на тъпи конфликти и борби в клубовете. Оро го нарече "Златното правило" и то бе трито бясно от модератори, хакери и кой ли не....бе оплюто и отвъргнато. Ето го:
"Пиши своето мнение по едно мнение а не за автора му. Пиши по писаното а не за писателя. Защото не знаеш какъв човек имаш насреща и всеки опит да му лепнеш една присъда - ХАРАКТЕРИЗИРА ЕДИНСТВЕНО ТЕБ И ТВОЕТО НИВО НА СЪЗНАНИЕ. И можеш да станеш за смях пред целия свят."

"......човек, който отдавна се е доказал като неуравновесен психически и с параноични отклонения."
Това, което си написал е отражение на твоите мисли резултат от ТВОЕТО ЛИЧНО ИНДИВИДУАЛНО ПРЕЧУПЕНО ПРЕЗ ПРИЗМАТА НА ТВОЕТО ВИЖДАНЕ НА НЕЩАТА мнение. Което не е необходимо да е коректно и миродавно. Не съди! Това е принципа!

Това за "аристократичните класи " е също плод на твоя ум.
За мен лично:

Няма нищо по-природно, по-естествено, по-човешко от това да се срещнат двама или повече души и да изпитат радост от този контакт /вижте как 2 кучета се срещат - просто обезумяват от радост/ Да разменят своите мисли, схващания и разбирания и опит в една атмосфера на ДОБРОЖЕЛАТЕЛСТВО, УВАЖЕНИЕ ЕДИН КЪМ ДРУГ И ИСКРЕН ИНТЕРЕС.

"Погледни се отстрани и разбери най-сетне, че светът не се върти около теб, не си мярка за нищо освен за самия себе си. Каква демокрация е обособяване на ВИП класи?"

Никой не може да се види отстрани като зрител, преди да елиминира ЕГО-то си. Оро може да го прави. Ти не. Не зная нищо за ВИП класи.....не живея в БГ от 24год. Относно демокрацията ще ти кажа нещо:

Демокрацията в БГ е прощъпулник-бебе още.....и твърде много погрешни схващания съществуват за нея. За мнозина това е анархия или слободия...."Да говориш на един българин за демокрация е все едно да говориш на един африканец от Сахара за.....сняг" Утопия.....



Тема Re: .Нов клуб.нови [re: Opo]  
Автор Aлeдap (демон)
Публикувано17.09.03 13:56



Мисля, че с този твой постинг спорът беше разрешен.

"Спомняш си добре" за мен ли? Аз съм жена, нещо, което не си спомняш, и затова се обръщаш към мен в мъжки род. Това не е подробност... която можеш да забравиш.
Не ми е ясно също така защо се обръщаш към себе си в трето лице. Ти "ние" ли си?

Казваш да не съдя, но това не ти пречи да наричаш някого, когото не познаваш, "психопат-комплексар".

"Това, което си написал е отражение на твоите мисли резултат от ТВОЕТО ЛИЧНО ИНДИВИДУАЛНО ПРЕЧУПЕНО ПРЕЗ ПРИЗМАТА НА ТВОЕТО ВИЖДАНЕ НА НЕЩАТА мнение" - това важи и в двете посоки, но не съм те забелязвала да го правиш.

"Оро може да го прави. Ти не." - с какво си("сте") повече от мен? От който и да е? С какво ти си висш? С какво аз съм нисша?

Оро, отдавна за клубовете си поредната откачалка. А аз си губя времето да се разправям с болен човек.

P.S. Аз съм от най-старите клубари, поне не ми продавай краставици...


Aledar~

Редактирано от Aлeдap на 17.09.03 14:03.



Тема Re: .Нов клуб.нови [re: Oro!]  
Автор Kpъr ()
Публикувано17.09.03 19:53



това не сваля ли прекалено ниско летвата??

вместо 400 клуба - само един за културно говорене, останалите за псувни?

по-добре си е иначе (както е, или поне на теория е, за практиката има доста още да се работи, за това съм ЗА)



Тема Re: .Нов клуб.нови [re: Kpъr]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано18.09.03 02:12



Що за логика?
Ако някой пожелае да си направи кафене с чисти покривки - това означава ли автоматично, че всички останали кафенета трябва да имат мръсни покривки......

Това ще бъде един клуб с ударение специално в/у начина на общуване м/у юзърите.



Тема Re: .Нов клуб.нови [re: Aлeдap]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано18.09.03 02:24



Оро, отдавна за клубовете си поредната откачалка. А аз си губя времето да се разправям с болен човек.
""Пиши своето мнение по едно мнение а не за автора му. Пиши по писаното а не за писателя. Защото не знаеш какъв човек имаш насреща и всеки опит да му лепнеш една присъда - ХАРАКТЕРИЗИРА ЕДИНСТВЕНО ТЕБ И ТВОЕТО НИВО НА СЪЗНАНИЕ. И можеш да станеш за смях пред целия свят."

Явно си много далеч от това ниво на разбиране на нещата.

"Не ми е ясно също така защо се обръщаш към себе си в трето лице. Ти "ние" ли си?"
И в граматиката си се объркала. Припомням наученото в прогимназията:
Аз - първо лице единствено число.
Ти - второ лице ед. число.
Той, тя, то -трето лице ед. число
Ние - първо лице ед.число
и т.н.

"Оро" е ник - виртуална личност. Нормално е да говоря за него в 3 лице ед. число - Той. Но "Той" не е "Ние" !!!!
Аз си спомням разговори с ника Аледар - дали е мъж или жена зад този ник не съм се интересувал.......



Тема Всъщност...нови [re: Aлeдap]  
Автор eлия ()
Публикувано18.09.03 04:43



Привилигеровани и "аристократични" класи в дира - както ги наричащ - отдавна има. При това с ВИП класа. Така че клуба на Оро няма да е прецедент. Защо да не го направят, щом тук по принцип се правят аристократични клубове.
С това не казвам нито да, нито не за клуба на Оро... само казвам, че тези аргументи, които си посочила, не ми се струват валидни. Такъв клуб има и той не се протестира. Ако може за едни, не е ли нормално да може за други.

Редактирано от eлия на 18.09.03 04:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.