Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:23 15.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: sayaro]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано22.10.06 18:30



А, продават си джин в магазините, аз съм си купувала, но е скъпичък. Турците наистина раздуват цените и имат много широко отношение към времето, но като цяло се влюбих в Истанбул. Дори останах да поработя там като преподавател по английски известно време, в най-скъпата част на града. Видях много неща, не всички хубави, но трябва да имаш нагласа. Това е град, в който сетивата живеят, просто нямах истинска нужда от храна там и се чувствах така заредена с енергия, че съм ходила на неособено удобни обувки в продължение на много километри, без да се оплача или изморя (който ме познава, знае, че много мрънкам на тема километрично ходене). На същите обувки в Париж просто оревах орталъка...

Ахм, знам, че вината си е моя, но това бе просто сравнение, за да илюстрим колко добре се чувствам в Истанбул. Не съм мюсюлманка, но и в джамия съм влизала... Няма разлика за мен, и Господ, и Аллах са едно и също; религиозното противопоставяне е вредно и ненужно.

Но все пак, трябва да спомена, че не съм била сама, а с приятели и може би затова за мен нещата бяха много по-прекрасни.



Тема Re: тъкмо обратнотонови [re: ДжoДo]  
Авторdejavu (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 14:51



Здр ДжоДо ,
"Нищо не си разбрала - точно напротив! - аз съм един изключително широко скроен човек, отворен към света и с огромно желание да видя, да помириша, да почувствам и разбера различните култури по света. "-
Страшно мнг си противоречиш .
Дай да помислиме така - чужденец ,за първи път е в България ,идва в София ,и от летището директно за Илиянци :) какво мнение според теб може да има този човек за София ?! И ще има ли право на мнение според теб ?



Тема нямах намерение да се връщам към тематанови [re: dejavu]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано28.10.06 09:57



...но ме предизвикваш!!!

Аз изказах мнението си на човек "видял задния двор" на един град.
Както казах вече - точно по същото време моя позната беше също в Истанбул, но на организирана екскурзия и е възхитена...

Сигурно и за София ще ми е същото мнението, ако от (не летището!) централна ЖП гара попадна вместо на пл. Славейков или на Витошка - на Илиянци...

Пак искам да обърна внимание на всички, които много цветисто ме "обрисуваха" (не ми се иска да използвам по-точната дума!) - не мога да отрека, че градът наистина е огромен - много много по-огромен от София и с много много по-добра инфраструктура и с много красоти, които искат време и ГИД, за да може да се видят и оценят...
Е... аз нямах тази възможност...
За сметка на това се сблъсках със "задния двор" на този мегаполис.
Вие как ще реагирате и ще бъдете ли очаровани от NYC, ако вместо в Манхатън, попаднете в Харлем и впечатленията ви от града се ограничат само до там... Ето в такава ситуация попаднах аз!
Пак и пак казвам - отидете с екскурзия (може някой ден, след години, като ми мине разочарованието и аз да го направя!), с гид, за да видите САМО това, което си заслужава...
Това, което аз видях, не си заслужаваше... определено...



Хубавото предстои...

Тема Турция ли?!?! Искам пак!нови [re: ДжoДo]  
Авторchinuk (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 15:26



Тази година за три дни бях в Истанбул. Организирана екскурзия наистина, но с приятеля ми предпочетохме да се разхождаме сами из огромния град. Обикаляхме много, пътувахме с автобус и беше прекрасно. Харесваше ми аромата на Истанбул...подправките...ароматния тютюн. Особено на египетския пазар. Попаднахме дори на една уличка заета изцяло от барчета, на които да седнеш сред възглавниците, да си поръчаш наргиле, да поиграеш табла...Такива прекрасни аромати и настроение. Харесваха ми дори "оглушителните вопли от джамиите". Просто допълваха атмосферата. В организираната екскурзия не бяха включени обеди и вечери, за това дюнери по левче. Това, че няма цени на стоките - да, така е. Та това е Истанбул! Там се пазариш. :-) И на всичкото отгоре на повечето места можеш да заплатиш с каквито пари ти се намират - левове, евро, лири...каквото имаш.

Иначе за случката с бирата и цигарата - неприятно изживяване наистина, но ти сама предполагам, разбираш хората и мотивите им.

А...бира там не опитах. Просто ако можех по цял ден щях да се наливам с фрешове. Страхотни и много, много евтини. Левче - портокалов фреш. Левче - дюнер.

Искам пак и пак и пак!



Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: ДжoДo]  
АвторMyлe (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 20:21




Пак леко си се оттървала!
Животът е удоволствие, ако не е такова, си смотан!
Нали така??????
Мулето ти се усмихва по надолу:
/Не гласувай , за да се подиграват с теб/





И кво от това, чи хората са глупави и смотани?



Тема Ех бай Ганьо!нови [re: ДжoДo]  
Авторapkaдaшa (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 17:30



Тръгнал бай Ганьо за Истанбул, върнал се и тупайки се в гърдите взел да разправя "Мани го т'ва Истанбул".
Като не искаш не ходи бе. И с теб и без теб Турция си е една прекрасна страна за която ние българите ще мечтаем винаги.



Тема Re: Ех, аркадаш!нови [re: apkaдaшa]  
Автормoнa (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 19:08



"...Турция си е една прекрасна страна за която ние българите ще мечтаем винаги."

Мнооого силно обобщение!

Няма да коментирам дали Турция е прекрасна страна или не (била съм 2 пъти там и ми стига завинаги!), но недейте да обобщавате, че ние, българите винаги ще си мечтаем за нея.

Може вие да си мечтаете, но не и ние





Тема Re: Ех, аркадаш!нови [re: мoнa]  
АвторOбekтивeн нaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 00:07



Не можах да изчета всички мнения по темата, но ето моето :
Посетих Турция миналото лято за пръв и последен засега път. Престоят ми беше в курорта Бодрум, който минава за най-лъскавата част на Турция. Наистина, страната в тази си част изглажда доста по-чиста и подредена от България. Но у хората има нещо странно, различно, трудно да се опише с думи. Все са усмихнати и любезни, но същевременно те гледат хитро и си мислят каква полза ще могат да извлекат от тебе утре. Според мен турската любезност е само един мит, това е само маска, зад която се крие съвсем друго лице, лице на хора, които не са променили начинът си на мислене от векове насам... Конкретни примери, за това което пиша няма да дам сега, но има много такива. С това впечатление останах от Бодрум. А какво остава за източна Турция?
Въпреки всичко, въпреки че зад всеки ъгъл, та дори и в хотела в който спите ще се опитат да ви преметнат и да извлекат максимум материална полза от вас, си заслужава да посетите тази определено не добре позната нам страна. Заслужава си да я посетите, дори само за да усетите различността й. Човек според мен само може да спечели от повече впечатления, били те и отрицателни, какъвто бе случаят с мен.



Тема Re: Ех бай Ганьо!нови [re: apkaдaшa]  
Авторxaнъмa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 01:04



Ех, аркадаш, стига си мечтал. Хей ти я, хе, Турция, иди и живей



Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: ДжoДo]  
АвторXaнъмa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 02:08



Драга ми, Джо До,
Страшно много се забавлявах с разказа ти - много ми хареса!!! Обикновено чета и не давам мнения, но този път реших да се изкажа. Разказът ти е не само забавен, а и много поучителен. Жалко, че повечето хора в този форум не са го разбрали. Не е достатъчно да даваш само определения - този става за пътешественик, този не става, или за да бъдеш еди какъв си, това трябва задължително да ти харесва. Ние всички затова сме различни. И слава богу. Всъщност, написах всичко това, за да те окуража, ти напоследък съвсем замлъкна. Знаеш ли, не е добре, че останалите те принудиха да се оправдаваш, но пък хубавото е, че по твоята тема има толкова много мнения, нали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.