Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:43 14.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема тъкмо обратнотонови [re: Бyбa]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано12.10.06 17:16



Драга Буба,
Нищо не си разбрала - точно напротив! - аз съм един изключително широко скроен човек, отворен към света и с огромно желание да видя, да помириша, да почувствам и разбера различните култури по света.
Ако си обърнала внимание, започнах с един съвет - не отивайте сами! отидете с група, с туристическа агенция, с екскурзовод - отидете организирано!!!
Точно поради това, че съм отворен и неограничен от различни условности човек останах потресена от ограничеността на тези хора, които бяха ме заобиколили, готови да ме линчуват, защото съм си позволила да направя нещо съвсем естествено и незаслужаващо внимание у нас например. Прощавай, но с това - някой някому да ограничава естествените потребности - няма да се съглася никога и в никоя точка по света.
Наистина съжалявам и за това, че времето ни беше ограничено и нямах възможност да видя точно тези забележителности, които споменаваш... Знанията ми стигат, за да проумея, че Истанбул е един хилядолетен град, през който (това видях и с очите си!) са минали много култури и са оставили следи, заслужаващи вниманието на всеки културен човек.
Думата "отвратителен", която забелязах в постинга ти, не е в речника ми и изобщо не съм стигнала до заключението, че нещо в пътуването ми е било отвратително - мисля, че точно тази дума не фигурира в целия ми постинг...

Изумена бях от много неща, които не съвпадат с моите представи и очаквания, но не и отвратена.

Всъщност, мисля, че мнението на voposh е най-точно...

Всичко това (поне засега!) няма да промени мнението ми - наистина не желая да се връщам скоро отново в Турция...





Тема а според меннови [re: sayaro]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано12.10.06 17:19



несъмнено внимание заслужава точка две от втората рубрика... а именно толерантността към "чуждото" в страната "домакин". Мисля, че в страните с мюсюлманско влияние това съвсем не е приоритет...



Редактирано от ДжoДo на 12.10.06 17:20.



Тема Re: а според меннови [re: ДжoДo]  
Автор sayaro (минаващ)
Публикувано12.10.06 18:12



Само две неща.
1. Защо в Турция се пазят всички християнски църкви от апостолския период и от 4 - 5 век? /вж. инфо за Кападокия, Антиохия, Сарди, Ефес и пр./;
2. Как ти би се отнесла към непознат гост с недопустимо за теб поведение в Коледната вечер? Защото една от разликите между нас и други етнорелигиозни общности се състои в това, че ние сме ревниви към вярата си в интимен и личен, но не и в социален/публичен план.
И последно! Правилата за поведение са не по-малко санкциониращи в Западна Европа. Да, на първо четене е допустимо да правиш това, което в Турция е предизвикало остра реакция, но на второ четене - оставаш неприет. Ще рече, че няма да те допуснат лесно до своя кръг, до своя дом. България си остава "страната на чудесата", където всичко, ама почти всичко е позволено.
Поздрави!





Тема Re: тъкмо обратнотонови [re: ДжoДo]  
АвторБyбa (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 18:51



Съжалявам , че съм схванала погрешно описанието ти за
пребиваването ти в Истанбул.Но ти си възмутена от
нещо обичайно в Турция и не можеш да приемеш , че
трябва да се съобразяваш с нравите им , че да пиеш и да пушиш
на обществени места по време на свещенния за тях празник ги
обижда.В някои азиатски страни е обидно и проява на
неуважение , когато си седнал , да си опънеш краката и
седящия срущу теб да ти вижда подметките на обувките.
Свят широк , какво ли няма.Затова да пътешестваме повече
и да го опознаем.Извинявай ако съм те засегнала, но на прима
виста , така разбрах посланието ти.



Тема Каталуниянови [re: ДжoДo]  
АвторP. (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 20:03



Като тръгваш в друга посока следващия път мини през Испания.
В Каталуния през деня работят само пощите.Затворени са дори ресторантите и май ще ти се наложи да замениш бирата със сладолед.Има го в изобилие и е превъзходем.
Барселона е един страхотен град.За съжаление нас ни посрещна с една неблагоприятна случка (една баба се изпика,или напика до нас на пейката докато чакахме реис за центъра).Но това не ни развали настроението.

Това което се е случило в Истанбул според мен е защото не искаш да приемеш мусолманите като такива,каквито са.
Всеки гост трябва да се съобразява с домакина.

Аз имам хубави спомени от Турция.Всъщност аз съм пътешественик по душа и няма такова място,където да не ми е харесало.Единствено в Испания ми беше некомфортно като ни оставиха гладни докато свърши фиестата им първия ден,но за другия вече знаехме :)



Тема Re: А бе май ...нови [re: Глaдeн пpocтak]  
АвторMиpa (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 21:49



Дано си разбрал Простак гладен/и наистина си, ама много прост/, че проблема с космополитността е в теб....



Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: ДжoДo]  
Авторswimmer (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 22:36



Никога не казвай "никога"!Много ми е интересно какво очакваш когато пътуваш в чужда страна.Да ядеш същата храна,да срещнеш същият тип хора,същата религия?
Именно това е интересното при пътуването,че попадаш в една непозната и различна среда,която те променя по някакъв начин. Макар че пътуване до Истанбул не може да се нарече пътешествие ,но е по-добре от нищо.



Тема твърде арогантнонови [re: ДжoДo]  
Автор Димитъp (домосед)
Публикувано12.10.06 22:41



Че ни ти понася Ориентът е ясно. И в това няма нищо лошо. Всеки с вкуса си.
Но защо трябва да ни се хвалиш, че като си отишла на гости, си се държала арогантно с домакините си, съзнателно си наранила чувствата им, потъпквайки обичаите им и плюейки на ценностите им.
Явно си напълно наясно, че да пиеш бира и да пушиш на публично място по време на свещения месец на мюсюлманите е неприемливо. Тогава защо го правиш? Това е все едно някой чужденец да дойде в твоя град, да запали цигара и да си отвори бира в църквата. Ще ти бъде ли приятно? Няма ли да ти се доще да му направиш забележка?
И имай предвид, че в други страни, в които не мирише на дюнери, ако ей тъй си отовориш бира на улицата, няма да ти се размине само със забележка. Пробвай в Съединените щати! Там полицията, също като тебе, не знае да се пазари





Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: ДжoДo]  
АвторБeнджи (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 10:09



Ех Алеко, къде си да видиш, че бай Ганьо е жив и вероятно ще продължава да живее :-(



Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: Бeнджи]  
Авторbyoko (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 11:34



нали знаете: като си в Рим, прави като римляните. Това е!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.