Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:26 14.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: ДжoДo]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 13:16



Миналата година бях в Кайро, доста встрани от организираните мероприятия...Виждаш града такъв, какъвто е - миризма, ислям, забулени кадъни, джамии, тор, боклуци, пирамици

... Преди да замина доста бях чела за традициите, за това какво не се толерира и как да се държи човек в ислямска държава... Останах очарована, защото отидох с нагласата, че отивам на място, което няма абсолютно нищо общо с нащите нрави и порядки...Тази година бях и в Турция, която е най-светската от 54-те ислямски държави в света...Еее, усеща се, че си в Ориента, ама пък и никога не са претендирали за нещо противно...Била съм и на други места, доста по-цивилизовани и напудрени от тези, които споменах. Истината е, че арабският свят е много далечен от нашия собствен, така че всичко зависи от нагласата...Ислямът влияе, дори и при най-свободния режим, но е доста по-различен от това, което съм виждала в държави, където католическата църква има много засилена роля... Просто хората са различни



Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: ДжoДo]  
АвторHema (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 15:37



Като човек, пътувал /немалко/, организирано и самоорганизирано, смея да твърдя, че това, което човек може да види и усети сам в една държава, не може да му покаже нито една агенция! Дори напротив - по ред причини въпросният човек може да стигне до стигне до извода, че "в тази страна - повече никога", но това е друга тема.
По отношение на Истанбул: всеки има право на мнение, но искрено Ви съчувствам, че не сте успяли да усетите атмосферата на този /космополитен и не само/ град!
Човек, ако не може да пътува с отворено сърце, по-добре да си стои вкъщи...



Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: дeлeв]  
Автор MишoШaмapa (най-добрия)
Публикувано17.10.06 18:12



Ами бил съм и съм видял, и то не веднъж. И щото не е било първото ми излизане, та мога да преценя, че мястото е една гигантска клоака на Босфора. Не ставай смешен, ами признай, че с изклЮчение на 5-6 наистина големи забележителности (топкапъ, долмабахче, св. София и околните джамии), всичко друго е отврат.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: твърде арогантнонови [re: divna_]  
Автор MишoШaмapa (най-добрия)
Публикувано17.10.06 18:18



Димитър го е написал много точно от неговата си презумция. При положение, че някой все пак е продавал алкохол, значи се предполага, че тя ще се изконсумира някъде. Ми що не ходят да чупят главата на продавача например?

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: твърде арогантнонови [re: MишoШaмapa]  
Авторпoл (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 20:50



Продължаваш да пишеш глупости за Истанбул. Може би думата клоака ти е една от любимите. Не можеш ли да погледнеш малко по отвисоко и без да влагаш толкова нескрита омраза. Истанбул не е само описаните от теб забележителности. Истанбул е космополитен град със свой много специфичен колорит който ти за съжаление не си открил.А и мисля че трудно би го открил защото винаги се опитваш да сравняваш несравними неща. Но всичко си е твое мнение и се радвам че малко участници от форума мислят като теб.
Желая ти успех.



Тема Re: твърде арогантнонови [re: пoл]  
Автор MишoШaмapa (най-добрия)
Публикувано19.10.06 16:45



Интересно кое от това което съм написал е глупост?

"Истанбул е космополитен град със свой много специфичен колорит който ти за съжаление не си открил."
Това беше цитат стил раб дело през 80те.
Може и да е бил такъв някога когато е представлявал център на империята, но сега единственото космополитно нещо са руснаците. Които са там, защото е по-близко и по-евтино от колкото Дубай например. А, за колорита си прав - ориенталщината действително му я придава.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: твърде арогантнонови [re: MишoШaмapa]  
Авторпoл (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 22:15



Коментара е излишен. Не искам да ти променям мнението. То си твое.
Не всички живеем в Америка!!!!!



Тема Re: А бе май ...нови [re: Mиpa]  
АвторГлaднe пpocтak (Нерегистриран)
Публикувано20.10.06 12:29



Хм, май-май sense of humour bypassed.

Писна ми от лигльовци, които като ги попиташ колко е часът, ти се правят на отворени, че нямаш часовник.

Ако не си с албански реотани ще разбереш какво имам предвид.

Аз проблеми с космополитността нямам, ти май имаш със селандурщината (не селянията, има разлика между двете, дано ти е ясна, след като не си проста. Рискът е да не спадаш към група, която не може да бъде квалифицирана, и е предмет на изследване от едни хора, които носят бели престилки и говорят на латински).



Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: MишoШaмapa]  
Авторtam (Нерегистриран)
Публикувано20.10.06 16:46



А ти като даваш мнение бил ли си там?И не се казва ИстаМбул, а ИстаНбул.....София е много по-миризлив град



Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: tam]  
Автор MишoШaмapa (най-добрия)
Публикувано20.10.06 19:05



хаххахахахаххахах, София бил по-миризлив град. Не е цвете за мирисане, но с кенефа на Босфора нищо не може да се сравни от тази част на света.
ПС Бил съм там, да

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.