Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 14.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: ДжoДo]  
Авторbale (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 12:28



Аз ей с'а палим маторетката за Константинопол, да се разкъсам от мастика и хашиш!



Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: bale]  
АвторЯвop (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 12:31



Сигурно 1/1 милион само ще се съгласи с пусналия темата ....Турция е чудесна !



Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: ДжoДo]  
Авторckитaщ (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 15:43



По-лани бяхме в Прага в края на есента. Разхождахме се около Храдчани. Спря автобус и от него слязоха група руснаци в много луксозни кожени опаковки. Още със слизането отвориха по бира и разкопчали одежди, пушейки и отпивайки от бирата се насочиха към комплекса. Да Ви кажа ли с какво неодобрение ги гледаха чехите, а и всички наоколо.



Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: ckитaщ]  
Авторkk (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 18:02



не мога да си представя някой да вижда джамия, като гледа св. София. Май някои хора изобщо не трябва да непускат страната. И по повод сосмополитите: Истамбул е космополитен град, защото тамошното население приема чужденците /и имам предвид не само българите/ много по-добре от парижаните в Париж, например. а никой не би си помислил, че Париж не е космополитен , нали?



Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: paris]  
Автор MишoШaмapa (най-добрия)
Публикувано13.10.06 18:07



НЮ Йорк е комсополите град, Лондон също. Общото е, че представляват смесица от култури. Ако на гЮвеча от арабщина и ориенталщина му викаш космополитност......С изклЮчение на някой исторически забележителности, Истамбул си е най-мизерния и гнусен град в цяла Европа. Такава гнас няма никъде, е не съм бил в Тирана.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Турция ли?!?! Никога вече!!!нови [re: MишoШaмapa]  
Автордeлeв (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 18:16



Явно не си бил и в Истанбул. Или само си чувал нещо.
ИДИ И ВИЖ!!!!!!



Тема Re: твърде арогантнонови [re: Димитъp]  
Автор MишoШaмapa (най-добрия)
Публикувано13.10.06 19:15



Тя не е пила бира и пушила цигара в джамия, ами на автогарата. А автогарата, както всички знаем е клоаката на всеки град на изток от ЛЮбляна.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: твърде арогантнонови [re: MишoШaмapa]  
Автор divna_ (усмихната)
Публикувано14.10.06 15:11



Димитър го е написал много точно , не приемай буквално нещата!!!
Този период е свещен за тях и мисля, че е неуважение да консумираш нещо на обществено място (автогарата), а вече да пиеш бира граничи с про......а(извинявам се)!
А що се отнася за миризмата навсякъде в ОРИЕНТА е такава , който търси да му мирише на парфюм да не ходи в тези невероятни страни!





Тема Re: твърде арогантнонови [re: divna_]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано15.10.06 13:12



Що така се нахвърлихте на жената?



Ами тя изобщо не е видяла Истанбул. Я, с ръка на сърцето кажете, наистина ли градът би ви харесал, ако бяхте видели само Лалели /и аз считам, че кварталът е смрад и мърлявщина/ и автогарата?

За проявеното неуважение към местните.......авторката явно не е пътувала преди и не се е замисляла, че другата страна значи и други хора и обичаи....Сгрешила е, разбира се, и според мен правилно се е ориентирала, че хора като нея трябва да пътуват с организирани групи, където има кой да ги води за ръчичка и да им казва ежеминутно какво да правят.... Друг е въпросът, че и при организирано посещение "Св.София" и Синята джамия си остават джамии и ако човек е с предубеждения, пак ще остане отвън да търси къде да изчака дъжда, докато групата разглежда вътре......... Особено ако стойността на входния билет не е включена в цената на екскурзията......


п.п. За Отогар - при единственото си посещение на този забележителен обект преди много години /броени месеци след откриването/ наблюдавах интересна атракция - курбан на автобус. Под звуците на зурли и дайрета нагиздена тълпа колеше животно пред споменатото транспортно средство. Целта на мероприятието беше да се омаже с кръв възможно най-голямо пространство наоколо. Добре наплескана беше цялата предница на автобуса-"рожденик", лицата на празнуващите и всеки приближил се от любопитство....
Това в смисъл, че оттогава автогарата сигурно е видяла много подобни празненства, което надали е допринесло за чистотата и аромата на мястото...


п.п.п. Гарите въобще са най-"космополитното" място във всеки град.
И на мен не ми хареса, когато наскоро видях в подлеза на Термини десетина мургави, които се молеха надупени върху постлани на плочките молитвени килимчета, ама нали е гара.........местните явно проявяваха разбиране и подминаваха без забележки.......



Тема Re: твърде арогантнонови [re: _snowqueen_]  
Автор divna_ (усмихната)
Публикувано15.10.06 15:42



Ами то и в БГ ако отидеш в "махалата" е смрад и мърлявщина.
А когато човек иска да усети всичко от една страна трябва да приеме и някои негативи и да се потопи в атмосферата, защото и на лъскавия магазин склада си е склад и ако влезеш първо там ще гледаш по друг начин на нещата


На много места съм била в Европа и Африка и съм видяла и двете крайности, но не съм била разочарована и не съм"плюла" по дадена страна.
А по повод Турция първото ми ходене беше на екскурзия до Истанбул и бях останала с прекрасни впечатления!
Втория път беше до Кушадасъ на лятна почивка и също бях очарована и продължавам да си ходя всяка година юни месец на море в Турция(вече 6 години).
Да разкажа , че когато бяхме за първи път в Кушадасъ исках да отидем на техния пазар за плодове и зеленчуци(както нашия централен в София) да си купим от един екзотичен плод , който обичам(знам само арабското му наименование) защото в центъра нямаше. След дълго ходене стигнахме до пазара по улиците(ако може така да се каже) на който течаха води, продавачите се провикваха кой колкото може по-силно да рекламират стоката и цената и, миришеше на какво ли не и тн...., но това не ме е накарало да възприема отрицателно града или страната. Една баба на пазара правеше невероятно миришещи гюзлеми и естествено си купихме(невероятно вкусни бяха, ммм...), купихме си черни черещи много голями и сладки(никога не бях виждала и яла такава вкусотия), но само моя любим плод го нямаше:(. Беше станало време за обяд и решихме да минем по по-кратък път към хотела и тук наляво, там надясно се оказа в един момент , че трябва да минем през най-бедния квартал на града(много малко кварталче) и минахме не само защото бързахме , а искахме да видим и това. Тесни улички по които не може и една кола да мине, ниски къщи (ако може така да се нарекът), неизмазани даже преобладаха керпичените постройки, без врати и прозорци ( просто висяха черги на местата за това да не се вижда вътре), само докато вървяхме и говорехме забелязахме как тук там нечия ръка леко премества чергата, за да надникне кой се движи по уличката и тн..... В един момент две три по-нормални къщи и започна европейския изглед на града да присъства около нас:), но не бях разочарована от тези гледки даже ми беше интересно, че съм видяла това като изключим , че докато се движехме по тези улички определено си ме беше доста страх
А нравите и обичаите на всички хора независимо къде и как трябва да се уважават, за да очакваме и ние да бъдем уважавани и приемани!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.