Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: моя не е от най-лекитенови [re: Дaнчo]  
Автор lvo lll (минаващ)
Публикувано06.04.06 12:34



ако искаш .. мога да ти изпратя едни стойки на ВАИА като моите
за оптика .. препоръчвам ти Leupold с Fine Duplex с голямо увеличение

ние нямаме голям избор от качествени патрони 22лр
тия дето ги намираме .. са некви стари и залежали ...
но пак си стрелят ... горе долу

в българия ... се продават предимно най най ефтините патрони на света
но такъв е пазара ни ...

с тези ВОСТОК .. дето стрелят много добре .. са от 1974 година

"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида


Тема Re: и аз съм с втулките ..нови [re: lvan ABC]  
Автор lvo lll (минаващ)
Публикувано06.04.06 12:42



но сам сложил .. средна пружина .. и мисля че е по добре отколкото най-слабата пружина
така поне го чувствам най-добре

в Хасково .. сложили ли са масите вече ?

може би в неделя ще скокним до там за да огледаме терена за последно преди турнира


при положение че има вятър .. групата ти е добра

в какъв беше вятъра ?
страничен и постоянен ли или ?


от каква стойка стреля ?
твоята или тяхната


"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

Редактирано от lvo lll на 06.04.06 12:45.



Тема Re: моя не е от най-лекитенови [re: lvo lll]  
Автор Дaнчo (новак)
Публикувано06.04.06 17:10



Аз нали ще идвам през лятото и ще се срещнем. Тогава ще огледам и пръстените, цяла стойка не ща да слагам, пък и искам да е за weaver адаптор за да мога да махам и слагам оптиката лесно и бързо без да се размества. Купих си някакви пръстени от Walmart за 11 долара като за weaver. Сега остава и адаптора и самата оптика да си купя. Може пък да направя един свестен комплект с български стойки за бъдещия варминт или американ, дай Боже. Аз намерих темата за твойта оптика от едно време и я изчетох, направо учебник по оптиките, може да го сложите в бързите линкове в началото, струва си:
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=oryviq&Number=1938773677&page=135&view=collapsed&sb=5&part=all&vc=1



Тема Re: хех ...нови [re: Дaнчo]  
Автор lvo lll (минаващ)
Публикувано06.04.06 17:37



.. минали са повече от 3 години
бях забравил .. през какви душевни терзания минах .. докато си намеря моята си оптика

видя ли снимката на моята пушка ...


много са масивни ... от дурал са
и горния пръстен не е отрязан на 9 и 3 часа а на 4 и 8
така много по здраво се хваща оптиката
освен това и .. частите които стягат лястовичата опашка на пушката са много масивни и под добър ъгъл и много здраво се закрепят

имам и още един допълнителен болт които вертикално може да се завие .. към пушката .. но аз не съм го завил .. въпреки товва ... не се мести оптиката

ще се радвам лятото да се запознаем и постреляме

има едни патрони 60грейнови SSS на Aquila са мисля
провал ли си ги .. тук в БГ .. едва ли някой ще внесе такива
любопитно ми е .. как се държат



"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида


Тема Re: хех ...нови [re: lvo lll]  
Автор raio63 (тихина)
Публикувано06.04.06 18:17



Иво, глрдах в нета адаптери за ЗКМ за планка УИВЪР на фирмата B-SQUARE, много стабилна изглежда, и собственика е много доволен.Твоята да не такава?Че и на мен ми предстои да поработя върху оптиката си като цяло.

С Драгунов във ръце аз се чувствам най добре.


Тема Re: хех ...нови [re: lvo lll]  
Автор Дaнчo (новак)
Публикувано06.04.06 19:22



Иво, твойта пушка съм я гледал много вече и ти се радвам истински.
Кажи как да поствам и аз снимки да ти покажа мойта грозотия:
http://i51.photobucket.com/albums/f391/butchi003/DSC04374.jpg

а ето и как изглеждат стоманените държачи на магазина в сравнение с пластмасовия:
http://i51.photobucket.com/albums/f391/butchi003/DSC04348.jpg

Аз едно време, през далечната 97-ма намерих една кутийка Восток от 84-та. Половината не гръмнаха нито от втория, нито от петия удар пак със ЗКМ. Тия твойте старите сигурно са ги пазили по-добре или пък са били по-добре направени.
Патроните Aquila, май бяха мексикански, ги пробвах преди 3 години в Рюгер 10-22 с къстъм цев и са гола вода. Те нямат барут, само малко повече капсулен състав. Вярно, тихо пукат ама за точност въобще не може да се говори. Виждат се добре как летят, все едно стреляш с прашка. Хората се оплакват че в CZ 452 често засядат в цевта и трябва да се изтикват с шомпол. Един във форума rifirecentral даже си е прецакал пушката ZKM super lux като е оставил заседнал куршум почти накрая на цевта и решил да го избута с друг, втория също остава там, след което нашия човек заредил високоскоростен и гръмнал - тогава вече пушката се отпушила ама пък получил раздуване на цевта та се наложило да я реже. Мисля че вече ги спряха тия патрони.



Тема Re: хех ...нови [re: Дaнчo]  
Автор raio63 (тихина)
Публикувано06.04.06 19:54



Стига ще ме умориш от смях ебати стрелеца тоя.

С Драгунов във ръце аз се чувствам най добре.


Тема Re: и аз съм с втулките ..нови [re: lvo lll]  
Автор lvan ABC (член)
Публикувано06.04.06 20:42



Масите не са готови още. Вятъра беше на импулси Юг - Север. Стрелях с моята стойка, но трябва да си напрява твърди подложки за поставяне под торбичката с пясък в зависимост от наклона. Днеска бях пак - вятъра беше още по силен. Не ставаше за бенч-рест. Изкуших се да извадя Ругера и да почна паничките на 100 м....



Тема Re: хех ...нови [re: Дaнчo]  
Автор (минал-заминал)
Публикувано07.04.06 02:53



Ааа, тия без барута са Колибри, и наистина са много зле като точност - май са прекалено бавни за да се стабилизират с нормални нарези. Но пък ако искаш да си стреляш в стаята (не в мазето) с флоберка - цена нямат. А на открито е доста забавно да гледаш куршума как лети по една такава спирална траектория.

С SSS съм стрелял, но без опора, и не мога да кажа дали са точни, но цапаха ужасно. Имам още останали - ако ги пробвам пак, ще докладвам.

Завода на Aquila в Мексико ползва оборудване, доставено от Ремингтън. Куршумите им имат същата форма като тези на Рем. Aquila май се славят най-вече с това, че правят "най-най" патрони за флоберки - най-маломощни (Колибри), с най-тежък куршум (SSS), най-високоскоростни (Super Max). Имат богат асортимент.



Тема Re: хех ...нови [re: ‡]  
Автор Дaнчo (новак)
Публикувано07.04.06 08:11



Объркал съм се, отдавна беше и съм забравил.
Сега гледах сайта им, наистина май са спрели колибри, няма го в ценовия лист, но за сметка на това има супер колибри, с още по лек 20 грейнов куршум:
http://www.aguilaammo.com/prices.htm

SSS ги има тук:
http://www.22ammo.com/aquila.html

Ама май няма да са добри за прецизна стрелба - никой добра дума не казва за тях, оплакването е точно лоша точност, невъзможност да се стабилизират поради дългия куршум и ниската скорост на въртене от цев със стъпка 1 оборот на 9 инча, хората се оплакват че удрят странично по мишените и правят keyhole, ето една тема:
http://www.securedsend.net/forums/showthread.php?p=152269




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.