Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: За пушките от биатлонанови [re: rugera]  
Автор raio63 (непознат )
Публикувано02.04.06 03:01



Ходя за лисици и чакали със ЗКМ 452 патроните с които стрелям са CCI Velocitor hp 2.59 437m.s.Чакалите не са малки като го ударя остава на място. А малокалибрения куршум се заглушава лесно, имам предвид по ниските скорости, това което се чува най много е свистенето на куршума. А на фона на силна музика, шума от колите, не на всеки ще направи впечатление.



Тема Шума от изстрела на 22LRнови [re: raio63]  
Автор Дaнчo (непознат )
Публикувано02.04.06 09:55



Аз съм си правил много експерименти с пушка ZKM-452 - подзвуковите куршуми на 10м от цевта са по-тихи от преминаващите съчми на въздушна пушка, по-нататък се чува само лекичко свистене, изстрела чут от мястото на стрелеца е определено по-тих от шума от средно мощна въздушна пушка, нормалната скорост до 1150 фута/сек до 100м от цевта се чуват като плясък от камшик, от 150м вече се чува как наближават със свистене а евтините надзвукови - кух връх и помеднени, 1280фута в секунда (Федерал от УолМарт по 8 долара за 550бройки) си летят с трясък и до 200м пак се чува трясъка им но не и как наближават. Понеже заглушител тук е много сложно занимание да се узакони екперимента се провежда от стрелба в стая през лекичко открехната врата навън
Опитвал съм и със заглушител - естествено заглушава само подзвуковите.
Интересна дисциплина ще да е това - трепане на терористи с 22LR. Зайците и лисиците ги просва на място ама ми се е случвало да уцеля врана и тя да ми помаха с крила за сбогом. Не бих искал да се пробвам да стрелям със ZKM по елен а не дай боже по прасе. Това си е жив садизъм.



Тема Re: Шума от изстрела на 22LRнови [re: Дaнчo]  
Автор raio63 (непознат )
Публикувано02.04.06 13:17



Данчо, щом си със ЗКМ значи ти е ясно за какво говорим.В началото на тази тема писах за едно занятия което проведох с персонални охрани. Единия момент в него беше като застанаха така че да чуват идвашия куршум (22кал.)Категорично бе мнението че ако са в някоя лятна открита дискотека нищо няма да разберат.Понеже стана интересен дебат смятам сега като ми подновят разрешителното за оръжието да взема един животински череп, ще търся нещо по голямо и да го стрелям примерно от 80-100м. ида видя пробивните възможности на различните боеприпаси.Ако стане ще снимам и ще пусна снимките във форума.



Тема Re: За пушките от биатлонанови [re: rpg22]  
Автор KГБ-тo (стрелеца)
Публикувано02.04.06 19:04



Ако ги бях "виждал" щях вече да съм в затвора затова пиша от гледна точка на теорията,а иначе и аз съм привърженик на оръжие с по-голям калибър.Но и 22лр. не са подценяване.

Редактирано от KГБ-тo на 02.04.06 19:08.



Тема Re: За пушките от биатлонанови [re: KГБ-тo]  
Автор rpg22 (снайпера)
Публикувано02.04.06 19:36



Що да не си виждал. Верно животинските кости са различни от човешките ама пак имат общо. Както каза raio63 Най-добре е да се експериментира на черепи
А .22лр го признавам заради ниската му цена, липсата на откат и точността. Много стрелба и малко плащаш. Големите калибри са интересни ама много бързо изпразват джоба
П.С. Не каза каква стрелба си тренирал



Тема Re: Шума от изстрела на 22LRнови [re: raio63]  
Автор Дaнчo (непознат )
Публикувано02.04.06 21:41



Пробвай, би било интересно. Аз стрелях по един череп от елен от около 20-30 и го пробива но все пак живата кост е доста по-здрава от кост, от която е останал само минерала. Ако куршумите не бяха от чисто олово можеше да пробива и много повече.
С федерал с плътен куршум, 385 м/с начална скорост стрелях от 100м по окачени табелки от неръждаема стомана с дебелина 0,8мм и ги дупчи ако не от първото, от второто попадение. Идеята ми беше да се забавлявам дълго с тях закачих ги на стоманени жила за да се отклоняват леко ама станаха на парцал почти веднага. И все пак оцеляват 4-5 изстрела, като ги перна от 25м с макаров и вече не мога да ги намеря - не само ги дупчи ами и ги отпаря от стоманеното въженце. Така че флоберката има пробивна сила ама не и достатъчен стопиращ ефект. Явно може да се убива с нея ама както казах - от професионалист или за беля.



Тема Re: Шума от изстрела на 22LRнови [re: Дaнчo]  
Автор fackir (непознат )
Публикувано03.04.06 10:41



Един стрелец (по хора) в градски условия избира позиция максимално близо до целта и същевременно такава позволяваща му да се укрие в рамките на 3-5 минути след истрела. Той търси оръжие което да бъде дискретно и лесно за пренасяне, с прецизна стрелба на растояние до 100-ина метра (рядко се налага в града да стреляш на по-голямо растояние, а и голямото растояние е обратно пропорционално на точността независимо от оръжието), и тихо за да може да не бъде локализирана посоката/локацията на стрелеца поне в първите 5 минути през които той трябва да прибере оръжието и да изчезне. Някой ще каже че може да се ползва по голямо/специялно оръжие със заглушител и т.н., но такова се намира трудно (готово) а изработката/пригодяването му обвързва допълнителен брой лица-потенциални предатели/доносници и намирането му в последсвие може да насочи следствието към поръчителите и създателите на оръжието. Забележете че никога оръжието не е намирано на мястото от където е произведен истрела. То или се подхвърля в последствие или се правят опити (успешни или не) за укриването му. Мисля че всички гореупоменати фактори в комбинация със балистичните предимства на малкия калибър го правят може би най-популярния за такава дейност в градски условия. В други условия както например убийството на Крушата навремето (голяма дистанция, движеща се цел в кола, извън града) избора на малокалибрено оръжие би бил неадекватен и съответно съществува по-голяма свобода при избора на оръжие. Та относно .22лр за да обобщим, мисля че всички ще се съгласим, предимствата са комбинацията от дискретност, удобство, точност, цена, и не голяма но напълно приемлива поразителна сила. В този смисъл съм си поръчал MARLIN 70PSS - много прилично разглобяемо пушле, което ще исползвам за вреден дивеч и спортна стрелба. Не че му правя реклама, но според мен това е едно отлично предложение на адекватна цена и си струва човек да го има. Като пострелям ще споделя впечатленията си.

Редактирано от fackir на 03.04.06 11:37.



Тема Re: холоупойнт има във всеки магазин ...нови [re: Galeon]  
Автор lvo lll (минаващ)
Публикувано03.04.06 12:22



че даже и във всяко стрелбище в България

не са забранени за ловни цели
и се намират много лесно



"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида


Тема Re: За Жоро Илиев .. попадението ...нови [re: Дaнчo]  
Автор lvo lll (минаващ)
Публикувано03.04.06 12:26



е било в сърцето от там се отклонил курмума
е минал и през черния дроб ... нямал е дори теоретически шанс да оцелее

доколкото знам ...
куршума се е разпаднал в тялото и от там .. легендите за оръжието

познавам докторите които са го посрещнали в Пирогоф
те само са диагностирали смърта и са го пратили в съдебна ...

"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида


Тема Re: FMJ ... 22lr ???нови [re: PESHO ot MARS]  
Автор lvo lll (минаващ)
Публикувано03.04.06 12:42



кви са тия патрони ???



"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.