Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:46 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема За пушките от биатлона  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано30.03.06 20:20



Здравейте. Все се каня да питам някой който разбира, но чак сега се наканих.
С риск да ми се смеете на въпроса, но може ли пушка за биатлон да убие човек? Дори, когато го уцели в челото, където е най-твърдата кост или в тялото през зимата, когато е по-дебело облечен? Имам предвид, че човека е без защитна жилетка, каска на клавата и т. н.
Благодаря предварително.



Тема Re: За пушките от биатлонанови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор AC (Sixpounder)
Публикувано30.03.06 21:42



да

When people fear the government u have tyranny. When the government fears the people u have freedom.


Тема Re: За пушките от биатлонанови [re: AC]  
Автор raio63 (непознат )
Публикувано30.03.06 22:42



Преди години в Русия убиха шефа на една тяхна спортна федерация с пушка за биатлон.Няколко бързи изстрела в главата и трупа докато е изминавал кракия път от колата до входа на жилището.



Тема Re: За пушките от биатлонанови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор KГБ-тo (стрелеца)
Публикувано31.03.06 00:40



Жоро Илиев преди няколко месеца го застреляха от 200 м. точно с пушка в този калибър(22 lr.)



Тема Re: За пушките от биатлонанови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Дaнчo (непознат )
Публикувано31.03.06 07:41



Убиват но от професионалист-убиец или колкото за зла беда. Потапов, в книгата си за снайперистите също ги описва като част от инструментариума на антитерориста но до 50м и с високоскоростни патрони. Преимуществото - оловния куршум в градски условия не е опасен при рикошет.
За самозащита малокалибреното оръжие с периферно възпламеняване категорично не се препоръчва, риска да разгневиш нападателя е по-голям от вероятността да го отблъснеш.
Стават убийства и с обикновените 4,5мм въздушни пушки.



Тема Re: За пушките от биатлонанови [re: KГБ-тo]  
Автор AC (Sixpounder)
Публикувано31.03.06 07:43



аз мислех, че се съгласихме, че това не е много ясно... имаш ли потвърдена информация по въпроса или?

не ме притеснява потенциала на 22ЛР да убива, а по-скоро комбинацията от "факти" излезнали в медията за калибъра, дистанцията, и броя изстрели...

When people fear the government u have tyranny. When the government fears the people u have freedom.


Тема Re: За пушките от биатлонанови [re: AC]  
Автор raio63 (непознат )
Публикувано31.03.06 11:47



Растоянието при Жоро Илиев беше около 70-80м. Малокалибреното оръжие е прецизно лесно се заглушава, и ако някой е решил и има сърце.....Сигурно всеки от нас е стрелял с такова и го е оценил.Преди години водих обучение на персоналните охрани във фирмата, накарах ги да стрелят със ZKM 452 на 100м. с оптика по една топка пълна с гипс.Много се впечатлиха от лекотата с която улучваха.Целта бе да видят възможностите на този калибър и оръжие и да си представят какво може да се случи с охранявания от тях обектако примерно той седне да пие кафе нейде и охраната не го покрива.



Тема Re: За пушките от биатлонанови [re: KГБ-тo]  
Автор fackir (непознат )
Публикувано31.03.06 12:17



Без да съм особено компетентен мога да кажа че от близо 30-40м попадени в главата на човека с .22лр почти няма надежди за оцеляване точно поради малкиа калибър тъй ката куршума остава в черепа и прави всичко вътре мармалад (отдава цялата си енергия) за разлика от по силен куршум който ще премине през главата и може да не те убие ако не засегне много мозака. Иначе за попадение в тялото зависи от това каде ще попадне куршума. Наскоро убиха една варненка с попадение в тялото (не зная точно каде) с въздушна пушка 5.5 .....малшанс!



Тема Re: За пушките от биатлонанови [re: Дaнчo]  
Автор fackir (непознат )
Публикувано31.03.06 12:39



Може би става досадно, но и мен ме интересува темата за Жоро Илиев. Писаха че е бил уцелен в гърдите?! Мислите ли че един професионалист стрелец с цел да убие обекта с един истрел би се целил с .22лр в гърдите на добре сложен мъж при положение че дистанцията (70-80м) е достатъчно малка за да се прицели (добър стрелец с добро оръжие каквото е Anshutz) в главата на неподвижен обект (той е бил седнал и се исправил секунди преди да бъде застрелян). Освен това ако случайно не уцели главата от първия истрел има шанс да стреля пак тъй като в заведението никой нямаше да разбере за първия. Същевременно растоянието е достатъчно голямо за попадение в гърдите да НЕ бъде смъртоносно. Мускулатурата на здрав мъж и гръдната му кост (около 2см дебелина) или ребрата са достатъчна преграда за да спрат оловното куршумче на .22LR Та какво е вашето мнение? Дали всичко по весниците не е само пусканица на полицаите....



Тема Re: За пушките от биатлонанови [re: fackir]  
Автор raio63 (непознат )
Публикувано31.03.06 14:05



Това е интересна тема.И аз съм се питал същото, може би стрелеца е просто някое навито момче с добра стрелкова подготовка, с тактически поглед върху обстановката, може да се е застраховал един вид стреляйки по по- голямата цел, дали е знаел че не носи бронежилетка? Преди няколко години имаше подобен случай в Бургас.Беше убит строителен предприемач с22кал. от блок с височина 3-4 етажа.Стрелеца бе заловен, оказа се че ходил да тренира с пушката да се подготви и той стрелял в сърцето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.