Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:15 28.04.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Атеисти  
АвторTeatime (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 15:02



Предлагам да бъде създаден клуб за Атеисти



Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор Shankly (SCARFACE)
Публикувано30.06.04 00:16



Отхвърля се!

---



Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
АвторHE (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 09:20



Не и не!



Тема Re: Атеистинови [re: HE]  
АвторTeatime (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 19:05



На какво основание. А и така няма да притесняваме вярващите.



Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
АвторKpeчeтaлoтo (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 21:11



Аз съм вярваща и в никакъв случай не искам да подкрепям и давам рамо на неверието, но мисля, че Вие /атеистите/ вече сте направили своя съзнателен избор. Избор, който аз или когото и да било едва ли ще успее промени . Всеки човек в тази страна притежава право сам да избира вероизповеданието си . И тъй като вярвам в правото на всеки човек да избира какъв да бъде и в правото му да изразява себе си , въпреки всичките си предубеждения гласувам "за" за твоя клуб. Надявам се някой ден да откриете пътя към Бог- някога , преди да стане твърде късно за Вас . С тъга Ви пожелавам успех в това начинание. Искрено се надявам желанието Ви да бъде удовлетворено. Дочатене!



Тема Re: Атеистинови [re: Kpeчeтaлoтo]  
АвторTeatime (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 22:53



Мерси за подкрепата. И аз смятам, 4е трябва да има равнопоставеност, т.е. всеки да има къде да се изявява.



Тема ЯКО ЗА, нонови [re: Teatime]  
АвторЦap Изpoд (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 21:54



само ако е в секция "религия и мистика"!



Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор KeineSonne (Вечерница)
Публикувано03.07.04 12:44



С осем ръце и две крила ЗА!!!! Разбира се, че трябва да има такъв клуб!! Това няма да е просто някакво сборище от отчаяни от живота песимисти, които са толкова неудачни, че не вярват в себе си, камо ли в някакъв си бог или си нямат друга работа, освен да отричат всичко. Това ще бъде клуб, основан на философски заключения, на увереността (НЕ вярата!) в собствените сили, в мощта на Човека сам по себе си, в свободния дух. Ще се обсъжда защо религиите са безсмислени и защо атеизмът има предимство пред всички тях. Предлагам име на клуба "Бог е мъртъв!", въпреки че това би събудило дискусии около думата 'мъртъв', т.е. тя предполага, че бог е съществувал, но е умрял, което подлага под съмнение идеите на атеизма изобщо. Хмм, би могло да се помисли по това.

Никой не може да избяга от Кръвта Си


Тема Re: Атеистинови [re: KeineSonne]  
АвторKre4etalo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.04 17:22



Аз винаги съм вярвала в силата на човешките възможности и в това , че човек сам кове съдбата си . Но смятам още и , че тази възможност ни е предоставена от Бог . Не съм отчаян от живота песимист . Напротив. Вярата е тази , която в трудни моменти ми дава сила да продължа напред .Ето защо съжалявам , че нямате вяра . Успех с клуба / все пак/!



Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
АвторKpeчeтaлoтo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.04 17:25



Хубав прякор. От " Дядо Прас" ли е ?



Тема Re: Атеистинови [re: Kre4etalo]  
Автор KeineSonne (Вечерница)
Публикувано03.07.04 22:53



О, недей да ни съжаляваш. Сериозно, няма смисъл, защото ние може да нямаме вяра в твоя или който и да е бог, но всеки си има някаква вяра - в себе си, в бъдещето, в съдбата.....Разбира се, друг е въпроса, че лично спред мен Човекът е достатъчно силен, за да се справя и без вяра, т.е. всичко, от което има нужда е в него самия и за мен е унизително да имам нужда изобщо от нещо, което да ме крепи. Може би това е някакъв чудовищен егоизъм у мен, но не мога да го променя, напротив, щастлива съм, че имам увереност, а не вяра. Не казвам, че вярвам в себе си, защото повече от всичко мразя клишетата (в 99% от случаите те са безполезни, даже вредни), а това е точно клише. Мисля, че да си повтаряш, че вярваш в себе си, е празно занимание и проява на слабост, въпреки че изглежда обратното. Но пак казвам - всеки си е сам за себе си и малко са (вероятно за щастие) хората с такъв чудовищен егоизъм като моя и може пък да си вярват в нещо си каквото и да е.
Та, исках да ти кажа, че не става въпрос за липса на вяра изобщо, нито за клуб на Антихриста (макар че звучи симпатично, не може да се отрече), а само за отричане на религиите като безсмислени и вредни по начало, защото поставят милиони умове в някаква безумна матрица. Разбира се, християнството е имало в нашата специално история, някои заслуги, но пак казвам, говоря за принципа на религиите по начало.
И аз мисля, че има по-висша сила (а може би това е просто случайността....изключителен труд с чудесно поднесени послания и отправни точки за размисъл в тази посока, е "Жак фаталистът" на Дидро. Препоръчвам я на всички!!!), та и аз мисля, че има сила(условно казано), която ни дава най-различни шансове, но само ги поставя пред нас и оттук нататък е само наш 'проблем' да ги видим, оценим, да решим дали си струват и да ги използваме по най-добрия начин. Т.е. онази 'сила' е дотук, тя няма нито креативни, нито направляващи, морални, коригиращи, наказателни или каквито и да било функции.
Що се отнася до моята сила е увереността, която в трудни моменти ми напомня колко добре съм използвала някой шанс или колко лошо съм го пропиляла, и ме мотивира да си поставя цел (*целта - друга интересна дума-ключ) да дам всичко от себе си да не пропусна следващия. В такъв случай, след като собствената ми сила ми дава .....сила (съжалявам за тафталогията), аз просто нямам нужда от Бог, нито даже от вяра в каквото и да било.

Никой не може да избяга от Кръвта Си


Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано04.07.04 09:18



Не е зле да има... Но атеизмът е също вид религия - вяра, че нема бог[ове].

Но щом има атеисти, би следвало да има и клуб атеизъм1 Аз съм ЗА!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Атеистинови [re: KeineSonne]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано04.07.04 09:17



Ами в "Религия и мистика", тъй като атеизмът е религия...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Атеистинови [re: Black Wolf]  
Автор KeineSonne (Вечерница)
Публикувано04.07.04 09:32



Добре, аз не мога да разбера защо отъждествявате религията с вярата. Вяра не значи религия. Не знам как по-семпло да го кажа

Никой не може да избяга от Кръвта Си


Тема Re: Атеистинови [re: KeineSonne]  
Автор3A (Нерегистриран)
Публикувано07.12.04 02:33



ЗА ЗА ЗА ЗА ЗА- вече няколко пъти се предлага тази тема, ако се събере всичко от архива ще се съберат доста гласове



Тема Re: "За" съм.нови [re: Teatime]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано08.12.04 09:44



Ами.... прочетох доводите в първата тема на Кречеталото, и установих, че съм съгласна с тях. Затова и гласувам за твоя клуб, въпреки, че НеСъмАтеистка.

Много успехи ти пожелавам сега и занапред!



Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано09.12.04 09:41



ЗА...не може да има християнство или там квото е, и да няма Атеизъм !




Тема Re: Атеистинови [re: 3A]  
Автор Aristipos (цинико-сиренаик)
Публикувано14.12.04 21:08



Много За
Аз също бях предлагал такъв клуб преди време.

"Когато другите мислят като мен, ми се стува че някъде греша"


Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор Diva Magia (измислена)
Публикувано20.12.04 01:15



Хайде и аз да метна едно рамо в подкрепа:)
Има си нужда:)


Close your eyes...it's so clear...

Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор geri® (циник)
Публикувано21.12.04 13:37



Да подкрепя и аз :)

И да му кажа на Черния Вълчо: атеизмът НЕ Е религия.

Ние не ВЯРВАМЕ, че няма бог,
напротив,
ние НЕ вярваме че има бог.

Ако не можеш да направиш разликата в смисъла на горните твърдения - опитай пак



Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор CaNNiBaL (disgorge)
Публикувано22.12.04 01:04



Подкрепям!


Internet Killer


Тема Re: Божията сила...нови [re: Teatime]  
Авторфизиk (Нерегистриран)
Публикувано23.12.04 17:00



Един студент по физика бил много зле с успеха и решил да се прехвърли в специалност "Богословие". Прехвърлил се той, и ето - дошъл първият изпит. Паднала му се темата "Божията сила". Той мислил, мислил и накрая написал: "Божията сила е равна на Божията маса, умножена по Божието ускорение."



Тема Re: Атеистинови [re: Kre4etalo]  
Авторcтapyxa Извeprиль (Нерегистриран)
Публикувано23.12.04 17:17



"Едно е вярата, а друго - Бога..." - пееше Кристина Димитрова.



Тема Re: Божията сила...нови [re: физиk]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.12.04 17:37



Нищо чудно да е наистина така...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано26.12.04 12:31



Да бъде свет..., т.е. клуб!
И аз съм "За" създаването на клуб "Атеизъм".

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.


Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор falkenbach (никога роб)
Публикувано26.12.04 22:53



подкрепям. как досега не съм го видял това!
не знам дали има бог, но ако има трябва да се унищожи!

Без бог, без господар!




Тема Re: Атеистинови [re: aspid]  
Авторфизиk (Нерегистриран)
Публикувано29.12.04 15:59



Велики Космосе и вие, свети 4 взаимодействия, алилуя! Да бъде, амин!



Тема Re: Изоставаш човече!!!!!нови [re: Teatime]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано31.12.04 21:29



Пуснаха събиране на гласове за клуб атеизъм- Защо не обените гласовете, а?
:)))))



Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор Roots_Radicals (working clAss)
Публикувано02.01.05 18:15



i towa go podkrepqm

Анархията е майка на реда!
Не на държавния хаос и терор!


Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор Bars (ловък)
Публикувано03.01.05 01:52



ЗА

В царството на слепите и едноокият е цар!


Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор Scre[a]m (непознат)
Публикувано03.01.05 22:50



Не че съм атеист ама съм твърдо "ЗА" ... все пак трябва всеки да се изявява някаде :)

86 smopu!M <- Windows 98 nagore s krakata



Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор falkenbach (пиленце)
Публикувано06.01.05 13:31



аре чакаме още подкрепа!



Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор imc_bg (минаващ)
Публикувано06.01.05 13:46



Навитак съм

Имаше някво предложение и за клуб "Анархисти"... тва също е яка идея



Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор Kyeнтин Дъpyъpд (Простак)
Публикувано06.01.05 14:22



ЗА




Тема за Атеистинови [re: Teatime]  
Автор ANARCHlST (Smash the State)
Публикувано06.01.05 14:26



chudesna ideq!

Промяната не е достатъчна. Нужна е революция!


Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано06.01.05 23:08



Айде.

Nothing Remains The Same...



Тема ЗА + необорими доводинови [re: Teatime]  
Автор saf (like a melody)
Публикувано07.01.05 00:40



1) Аз не вярвам в бог - както и да си го наричат слабичките хорица които му се доверяват с надеждата, че докато си клатят краката (или помежду си) ще дойде господ с голямата торба подаръци и ще ги награди само защото вярват в него :))

2) Държа се с всеки така, както той иска да се държа с него (т.е. с уважение/човешки/добре) и нямам врагове :)

3) Ако "господ" ме осъди само за това, че не съм вярвал в него - той е СМОТАНЯК, който не закриля, а ГОСПОДСТВА над хората

=> Няма господ, всеки сам си намира майстора, а тълкуването
"господ го наказа" е за малоумниците, които просто се нуждаят да си обеснят нещата които са далече от мозъка им (неслучайно навремето религията обесняваше науката с магии - просто щото не им стига пипето за да го обеснят с емпирични формули :)

Аз лично се чудя хората що за наивници са за да вярват още, след като НАУКАТА СТЪПКА В КАЛТА смотаната религия, религията която само прави войни между хората, РЕЛИГИЯТА която убиваше учените като Галилео, а те просто искаха да подобрят живота на хората...



Тема всъщност...нови [re: saf]  
Автор saf (like a melody)
Публикувано07.01.05 00:43



дреме ми дали ще има клуб :)

това е безсмислено!
както е безсмисено да се вдига шумотевица около депутатите, а те да се ДУЯТ видиш ли КОЛКО СА ВЕЛИКИ!



Тема Re: всъщност...нови [re: saf]  
Автор falkenbach (пиленце)
Публикувано07.01.05 01:26



абе дреме ти.
как не ти дреме като ти току ще се изпени доста благозвучно!



Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор anti_nazi_hacker (working clAss)
Публикувано18.01.05 16:08



kur za papata i dedo maksim



Тема Re: ЗА + необорими доводинови [re: saf]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 08:14



1) Твое е правото да правиш каквото си искаш. Бях слаб човек, но вече не съм такава и скоро няма да бъда. Вярвам в Бог. вярвам още, че Той ни е дал правото сами да ковем съдбата си. Не вярвам да ме награди само заради вярата ми /Християните вярват в това, че ще отидат там, където с постъпките си , а не с обичта си са заслужили да идат/.

2) Радвам се за теб. Аз също се стремя да правя така. Това дали успявам или не вече е друг въпрос.

3) Има Господ, но той ни е подарил правото сами да сме отговорни за себе си. Ако бе по-запознат щеше да знаеш, че само еретиците вярват в така нареченото Божие наказание, защото Той не наказва, а само изпитва. В това вярва всеки истински православен християнин. Аз не съм малоумна. Минах тест за логично мислене с най-висок възможен.

Как я е стъпкала в калта? Мога ти разкажа за хиляди чудеса, които науката не може да обясни. И защо да не си наивник, ако вярваш в красивото. предпочитам да съм наивник, отколкото реалист, в такъв случай.

Онова в случая с Галилео е религиозен фанатизъм. Той е чужд и на Бога, както и на хората. Всеки фанатизъм е ужасяващ.

И една лична забележка: Очевидно ти не си особено запознат с религията, щом допускаш елементарни грешки в това отношение. Моля- щом не си запознат с нещо- просто не го коментирай.

И още нещо. НИКОГА ПОВЕЧЕ НЕ СЕ ОСМЕЛЯВАЙ ДА НАРИЧАШ БОГ СМОТАНЯК!!

Благодаря много за вниманието.

С уважение.



Тема Re: П.П. Зависи от човека и гледната точка.нови [re: HeCъмAтeиcтka]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 08:19



На мен не ми се видяха особено необорими. За останалите християни - също, уверена съм. Ако искаш да се пробваш отново с доводите си- ела в Християнство. Там с удоволствие ще ти разкажат играта. Особено моят фаворит Блъдсайгнт.



Тема Re: ЗА + необорими доводинови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Автор falkenbach (никогА роб)
Публикувано19.01.05 13:26



това че си минала тестове за логическо мислене, не значи непременно че си високо интелигентна!


съпротивА

Тема миличконови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Автор saf (like a melody)
Публикувано19.01.05 15:36



нямам нищо против хората да вярват в господ, стига да е за тяхно добро :)
странно е но според мен за индивидуалния човек е по-добре да не е вярващ, но за хората/нациите като цяло е ДОБРЕ да са вярващи.
Това ги обединява и ги кара да се чустват близки.

а сега някой:

казах
3) Ако "господ" ме осъди само за това, че не съм вярвал в него - той е СМОТАНЯК, който не закриля, а ГОСПОДСТВА над хората

и това, че си минала теста за логика не е показателно - тестовете се пишат от хора, точките, правилата се определят от хора...
едно от правилата в логиката е, че грешно твърдение влече всяко твърдение (без значение истина или лъжа).

няма да се задълбавам в темата. радвам се че си добра, ако си и щастлива още по-добре. за съжаление нямам достатъчно време да го губя в клуб християнство

а Кървавия знак няма как да ми разкаже играта щом въобще се мотае по такива клубове... играта която ми доставя удоволствие се намира в друг клуб и сме 2-кратни шампиони от 2 опита

btw: интересно ми е това:
Как я е стъпкала в калта? Мога ти разкажа за хиляди чудеса, които науката не може да обясни.

Като е толкова всемогъща религията, че обяснява такива СЛОЖНИ ЧУДЕСА, я ми обясни на нейния език /магия, вуду, богохулник и подобни термини/
как се предава един прост SMS от един GSM на друг
Не забравяй, че всяко чудо е за 3 дни /докато науката го проучи, а религията само ползва наготово постиженията на науката/

Бих те предложил за нобелова награда, ако ми предскажеш нещо което ще стане ЧРЕЗ ОБЕСНЕНИЕ по метода на РЕЛИГИЯТА! Защото цялата наука се свежда до това да се предсказва бъдещето на базата на сегашните ни действия с идея да се държим така, че бъдещето ни да е по-добро;)
Аз знам, че като пратя SMS - отсреща ще го получат може след няколко минути или час по-късно, но ще го получат защото правилата на природата са много по-могъщи от правилата на църквата :)

Работя в училище и честно казано понякога е адски зор да обесня нещо толкова елементарно на някой закоравели мозъци, че чак вече ме избива на вътрешно угризение (смятам, че природата се е пошегувала с мнозинството от хората - все пак и хора работници трябва да има за да се построи нещо на тази планета). Искам да ти кажа, че ако живеех навремето и открия нещо бих предпочел да го обесня на останалите на техния език така, че да ме разберат и да ми вярват "Аз съм бог, правете каквото кажа", отколкото както Галилео на направил "s=at^2... V=4*pi*r^3/3 и понеже E = mc^2...=> няма господ, просто земята се върти около онази жълта монета а ние стоим с главата надолу"... КЪВ СИ ТИ БЕ ЛУД?? БОГОХУЛНИК НЯКАКЪВ! АЙДЕ НА КЛАДАТА!

Религията се е пръкнала просто от някой майтапчия който е бил малко по-умен от другите туземци. Трябва човек да е сляп за да не вижда последиците от радиацията и еволюцията на животинските видове.

Между другото ходил съм на църква с 2-ма приятели - във Варна :)
Там отчето ни пя и разказва разни "чудеса" - примерно как Исус раздели морето за да могат евреите да го прекосят.... АХХАХХАХАХА
Вика гледахте ли филма за Исус, как той там раздели морето ...?

Щях да падна от смях АХАХАХ - Викам на моя приятел /също атеистче/ - е то на филм и аз мога да разделя морето ААХАХАХ
Да го питаш само Исусчо що ги е оставил да мръзнат тея мизерници като е всемогъщ :) А науката и парно и самолети и сгради и джакузита в къща насред планината им измисли, па те ще вярват в ....

ps: сори че богохулствах, малко чак ме е срам :) просто от вътре ми дойде - напоследък почнах да се дразня от търпението, с което се опитвам да убедя хората в неща които ще са им полезни, а те си държат на своето...
лека полека се оказва, че аз се измъчвам заради тях, а това е безсмислено



Тема Re: миличконови [re: saf]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 19:23



Този, който разделя морето е Мойсей. За съжаление пред друг ще трябва да отговаряш за богохулствата си. Никак не ми е смешно твоето АХАХА.



Тема Re: ЗА + необорими доводинови [re: falkenbach]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 19:24



Да, но затова пък предполага добра логика.



Тема хмммнови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Автор saf (like a melody)
Публикувано19.01.05 19:47



Моисей!
Ей много як ше да е бил този пич!
Да не е този?

========


Господ трябва да си гледа работата, а тя според мен е да прави хората щастливи :)) Аз също мисля да си гледам работата, а тя е да правя хората щастливи... Я! Ама значи аз съм бил ГОСПОД



Тема а теста на каква тема беше :)нови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Автор saf (like a melody)
Публикувано19.01.05 19:59



на религиозна или научна



Тема хайде сеганови [re: falkenbach]  
Автор saf (like a melody)
Публикувано19.01.05 20:05



то и ние с теб не сме първи айнщайновци, но поне вярваме във собствените си сили и не се надяваме някой да ни подпира в живота :))
... както бате Мейджи подпира RAZORS за купата , а бай ZeRo да пали свещички в негова чест и си тананика "палиш палиш мойто тяло щом го погалиш"



Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано20.01.05 18:37



Аз съм за!



Тема Re: ЗА + необорими доводинови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано20.01.05 18:41



Аз не мога да разбера,защо се вреш тук,след като си религиозна.
Въпроса е ясен.



Тема Re: ЗА + необорими доводинови [re: redjeep]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 19:53



Не е ясен. Аз съм за това да има такъв клуб, защото смятам, че всеки трябва да има място, където да изразява себе си. Намесих се, само защото ме обиди забележката, че всички християни са малоумни, което изобщо не е вярно. Познавам много хора с много висши образования, или коефициент на интелигентност- висок, а също и обикновени хора. Всички тях ги свързваше, а не разделяше вярата.



Тема Re: ЗА + необорими доводинови [re: redjeep]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 19:55



И не съм религиозна, а вярвам. Между двете има голяма разлика.



Тема Re: хайде сеганови [re: saf]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 20:03



Не се надявам някой да ме подпира, просто защото не съм толкова нагла. Съжалявам много, ако си ме сметнал за такава. В такъв случай ще сметна за правилно да преустановим познанството си. Когато няма доверие и уважение- няма ни приятелства, нито горе свестни познанства, а и неможе да има. Ще ти бъда благодарна ако ми кажеш поне защо ме сметна за толкова ужасен човек, след като изобщо не ме познаваш. Толкова ли си предубеден? Искрено мога само да те съжалявам за това.

И аз не съм Айнщайн. Просто имам висок коефициент за интелигенност, спрямо средно статическият човек. Силноприродната интелигентност, неозначава , че мога примерно да решавам задачи по висша матаматика.

Аз вярвам и разчитам само на себе си. наистина незнам за какво безгръбначно би могъл да ме мислиш, за да напишеш това.

Другото го оставям без коментар.



Тема Re: а теста на каква тема беше :)нови [re: saf]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 20:05



За логическо мислене. Повече картинен.



Тема Re: хайде сеганови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Автор saf (like a melody)
Публикувано21.01.05 12:33



съжалявам, че не се разбрахме. не съм искал да обидя по никакъв начин.
просто защитавах възгледите си, и знам че всеки има право на собствени възгледи, което разбира се не трябва да прави хората врагове.

далеч съм от това да слагам хората под една черта - това че си вярваща не значи че нещо променя в характера ти. аз деля хората на добри, средно дорби и лоши, а не на раси, религия или интелект.

интелигентноста не зависи от човек, както и постъпките на човек не зависят от него, а от миналото му. никой не е виновен за заобикалящата го среда и всеки сам намира логика в постъпките си.

мисля, че истината се ражва в спора и докато дискутираме без да се обиждаме един друг няма нищо лошо - дори е полезно да разберем по добре възгледите на другия.

ти каза, че по интелект си над средното ниво - добре, аз ще попитам колко хора са вярващи? Къде са разположени основно вярващите?
Един случай нищо не доказва. Това че ти си интелигентна не значи че всички вярващи са интелигентни ;) А необорим факт е, че над 80% са вярващи което ще рече, че тегловния коефицент на вярващите е основен в средния коефицент по интелигентност, т.е. като цяло вярващите са със средностатистически коефицент на интелигентност.
/Честно казано според мен дори е под средния, защото масово явление е в неразвитите страни хората да са вярващи.

Всъщност не знам дали ще се повторя, но лично според мен ВЯРАТА има положителен ефект за обединяването на хората като ХОРА и ги прави по човечни, но от друга страна има два основни отрицателни ефекта
- стопира амбицията към познанието
- обединението на група хора започва да враждува с обединението на друга група хора

обединението е абстрактно понятие... обединението всъщност е и разединение, зависи от къде ще се погледне. Както една кола може за теб да е приближаваща, но за човек на 100 метра от теб да е отдалечаваща се кола.
Когато ти се обединяващ под християнските възгледи, на практика ти се отдалечаваш от моите възгледи и това ни кара да спорим.

сори но бързам на съвет
поздрави :)



Тема Re: хайде сеганови [re: saf]  
Авторфизиk (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 15:37



Снощи като си говорихме с една позната, която се върна от Холандия, тя каза, че там всички били религиозни, но не и вярващи, и като отидели на църква всяка неделя, се смеели един на друг. Как ще коментирате това?



Тема Re: хайде сеганови [re: физиk]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано21.01.05 18:10



Снобизъм.
Ходят да си губят времето,защото са си омръзнали в къщи,няма за какво да си говорят,а бе, гнусна работа.
И си мислят,че са щастливи.



Тема Re: хайде сеганови [re: saf]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 20:24



Поздрави. Съжалявам- понякога много се връзвам за глупости. Прав си за онова за спора.



Тема Re: хайде сеганови [re: физиk]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 20:26



Ужасно е само като си помислиш как са опорочили вярата си в Бог. Направо не ми се мисли!



Тема Re: хайде сеганови [re: физиk]  
Автор Aristipos (цинико-сиренаик)
Публикувано22.01.05 21:28



религиозен но не вярващ
значи може би
1) явно не са атеисти, а са по скоро агностици
2)заради ритуала, /да се ходи на църква в неделя (както в БГ, през комунизма боядисвахме яйца без да ни е много ясно защо)

това може да е форма на лицемерие, в САЩ има невярващи, които ходят на църква за да бъдат добре приети в обществото
В малките градчета там, е още валидно съждението: този лекар/адвокат/бакалия ходи на църква, значи ще ходя при него. И лекаря/адвоката/бакалията и пр. са принудени да ходят на църква и да се показват религиозни, за да не останат без клиенти.

Наскоро гледах един док филм за един атеист в САЩ, в средно голямо градче, и който води борба за премахването на казването на молитва в училище. В резултат под натиск на църквата, жена му го напуска, уволняват го, а останалите родители забраняват на децата си да "играят"/дружат с неговата дъщеричка. Тотален бойкот.

Имам/имах и един познат иранец (в Париж), който е атеист, но сънародниците му го надушиха, и незнам какво му направиха, какво го заплашиха, сега привидно не е атеист, и категорично ни избягва и вече не говори с никой

та накратко и малко повърхностно:
Кой от снобизъм, кой от лицемерие, кой от меркантилизъм, кой от страх, кой от слабост, кой от глупост, от незнание, от желание да се влее в масата, да е като другите, се показва религиозен, без да е вярващ.
Но по-скоро тези хора бих ги класирал сред агностиците



Тема Глупост:Атеистинови [re: Teatime]  
Авторblueberry (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 22:57



абе хора нещо ви хлопа на всичките. какво сте се разписали толкова за някъв си клуб Атеист?ми ако си атеист ти просто си такъв,т.е. не те интересуват всякакви вярвания и религии и т.н., за какво ви е да правите клуб БЕ? да си пишете Бог не съществува? Бог го няма? Колко зле са вярващите? ГЛУПОСТИ! Да, признавам, поставям себе си в категорията атеист, ама тва не значи ли да не се интересуваш като цяло от тва, за което си говорят(и правят) не атеистите? тва става като няква малка секта или звучи и като виц примерно събрали се някви хора разочаровани от политиката и решили да се противопоставят на всички политици и...си създали партия ХАХАХАХ
всъщност не знам кой доколко е могъл да схване мисълта ама като цяло за мен атеистът е просто човек,който не се обвързва с всичките тия глупости т.е. когато ти се говори философия да си говориш за философията от твоята гледна точка, като ти се говори за музика да си говориш за музика, да се смееш като четеш някви религиозни простотии......ама за кво ти е да се праиш на олигофрен с клуб АТЕИСТ? заеби тфа наистина ми звучи като секта......




Тема Re: Глупост:Атеистинови [re: blueberry]  
Автор falkenbach (никогА роб)
Публикувано25.01.05 14:53



аз лично смятам, че религията вреди на човека и затова съм за да има такъв клуб за да обсъдим някой въпроси.
като не искаш такъв клуб не влизай в него като го отворят. кво се дървиш?


съпротивА

Тема Re: Глупост:Атеистинови [re: blueberry]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано25.01.05 17:29



Абсолютно си прав.Като помисли човек,да така е
,просто да си чешим езиците.



Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор metalman_s ()
Публикувано13.02.05 04:20



Dobre, vidqhme mnogo mneneiq, no samo s dumi ni6to ne stava. Ne6tata stavat s deistviq. Zatova sbirame se tezi koito iskame ili pone organizatora na tazi PREVAZHODNA ideq i pravim take, 4e i "gospod" da rabere.

METAL NEVER DIES


Тема Re: Атеистинови [re: metalman_s]  
Автор falkenbach (брутално нежен)
Публикувано22.02.05 14:11



poobosnowi se malko, 4e ne6to ne razbrah kakwo ima6 w predwid


ЗАКОНЪТ Е ЗА РОБОВЕТЕ
БОТЕВ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.