Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:28 28.04.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: ЗА + необорими доводинови [re: saf]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 08:14



1) Твое е правото да правиш каквото си искаш. Бях слаб човек, но вече не съм такава и скоро няма да бъда. Вярвам в Бог. вярвам още, че Той ни е дал правото сами да ковем съдбата си. Не вярвам да ме награди само заради вярата ми /Християните вярват в това, че ще отидат там, където с постъпките си , а не с обичта си са заслужили да идат/.

2) Радвам се за теб. Аз също се стремя да правя така. Това дали успявам или не вече е друг въпрос.

3) Има Господ, но той ни е подарил правото сами да сме отговорни за себе си. Ако бе по-запознат щеше да знаеш, че само еретиците вярват в така нареченото Божие наказание, защото Той не наказва, а само изпитва. В това вярва всеки истински православен християнин. Аз не съм малоумна. Минах тест за логично мислене с най-висок възможен.

Как я е стъпкала в калта? Мога ти разкажа за хиляди чудеса, които науката не може да обясни. И защо да не си наивник, ако вярваш в красивото. предпочитам да съм наивник, отколкото реалист, в такъв случай.

Онова в случая с Галилео е религиозен фанатизъм. Той е чужд и на Бога, както и на хората. Всеки фанатизъм е ужасяващ.

И една лична забележка: Очевидно ти не си особено запознат с религията, щом допускаш елементарни грешки в това отношение. Моля- щом не си запознат с нещо- просто не го коментирай.

И още нещо. НИКОГА ПОВЕЧЕ НЕ СЕ ОСМЕЛЯВАЙ ДА НАРИЧАШ БОГ СМОТАНЯК!!

Благодаря много за вниманието.

С уважение.



Тема Re: П.П. Зависи от човека и гледната точка.нови [re: HeCъмAтeиcтka]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 08:19



На мен не ми се видяха особено необорими. За останалите християни - също, уверена съм. Ако искаш да се пробваш отново с доводите си- ела в Християнство. Там с удоволствие ще ти разкажат играта. Особено моят фаворит Блъдсайгнт.



Тема Re: ЗА + необорими доводинови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Автор falkenbach (никогА роб)
Публикувано19.01.05 13:26



това че си минала тестове за логическо мислене, не значи непременно че си високо интелигентна!


съпротивА

Тема миличконови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Автор saf (like a melody)
Публикувано19.01.05 15:36



нямам нищо против хората да вярват в господ, стига да е за тяхно добро :)
странно е но според мен за индивидуалния човек е по-добре да не е вярващ, но за хората/нациите като цяло е ДОБРЕ да са вярващи.
Това ги обединява и ги кара да се чустват близки.

а сега някой:

казах
3) Ако "господ" ме осъди само за това, че не съм вярвал в него - той е СМОТАНЯК, който не закриля, а ГОСПОДСТВА над хората

и това, че си минала теста за логика не е показателно - тестовете се пишат от хора, точките, правилата се определят от хора...
едно от правилата в логиката е, че грешно твърдение влече всяко твърдение (без значение истина или лъжа).

няма да се задълбавам в темата. радвам се че си добра, ако си и щастлива още по-добре. за съжаление нямам достатъчно време да го губя в клуб християнство

а Кървавия знак няма как да ми разкаже играта щом въобще се мотае по такива клубове... играта която ми доставя удоволствие се намира в друг клуб и сме 2-кратни шампиони от 2 опита

btw: интересно ми е това:
Как я е стъпкала в калта? Мога ти разкажа за хиляди чудеса, които науката не може да обясни.

Като е толкова всемогъща религията, че обяснява такива СЛОЖНИ ЧУДЕСА, я ми обясни на нейния език /магия, вуду, богохулник и подобни термини/
как се предава един прост SMS от един GSM на друг
Не забравяй, че всяко чудо е за 3 дни /докато науката го проучи, а религията само ползва наготово постиженията на науката/

Бих те предложил за нобелова награда, ако ми предскажеш нещо което ще стане ЧРЕЗ ОБЕСНЕНИЕ по метода на РЕЛИГИЯТА! Защото цялата наука се свежда до това да се предсказва бъдещето на базата на сегашните ни действия с идея да се държим така, че бъдещето ни да е по-добро;)
Аз знам, че като пратя SMS - отсреща ще го получат може след няколко минути или час по-късно, но ще го получат защото правилата на природата са много по-могъщи от правилата на църквата :)

Работя в училище и честно казано понякога е адски зор да обесня нещо толкова елементарно на някой закоравели мозъци, че чак вече ме избива на вътрешно угризение (смятам, че природата се е пошегувала с мнозинството от хората - все пак и хора работници трябва да има за да се построи нещо на тази планета). Искам да ти кажа, че ако живеех навремето и открия нещо бих предпочел да го обесня на останалите на техния език така, че да ме разберат и да ми вярват "Аз съм бог, правете каквото кажа", отколкото както Галилео на направил "s=at^2... V=4*pi*r^3/3 и понеже E = mc^2...=> няма господ, просто земята се върти около онази жълта монета а ние стоим с главата надолу"... КЪВ СИ ТИ БЕ ЛУД?? БОГОХУЛНИК НЯКАКЪВ! АЙДЕ НА КЛАДАТА!

Религията се е пръкнала просто от някой майтапчия който е бил малко по-умен от другите туземци. Трябва човек да е сляп за да не вижда последиците от радиацията и еволюцията на животинските видове.

Между другото ходил съм на църква с 2-ма приятели - във Варна :)
Там отчето ни пя и разказва разни "чудеса" - примерно как Исус раздели морето за да могат евреите да го прекосят.... АХХАХХАХАХА
Вика гледахте ли филма за Исус, как той там раздели морето ...?

Щях да падна от смях АХАХАХ - Викам на моя приятел /също атеистче/ - е то на филм и аз мога да разделя морето ААХАХАХ
Да го питаш само Исусчо що ги е оставил да мръзнат тея мизерници като е всемогъщ :) А науката и парно и самолети и сгради и джакузита в къща насред планината им измисли, па те ще вярват в ....

ps: сори че богохулствах, малко чак ме е срам :) просто от вътре ми дойде - напоследък почнах да се дразня от търпението, с което се опитвам да убедя хората в неща които ще са им полезни, а те си държат на своето...
лека полека се оказва, че аз се измъчвам заради тях, а това е безсмислено



Тема Re: миличконови [re: saf]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 19:23



Този, който разделя морето е Мойсей. За съжаление пред друг ще трябва да отговаряш за богохулствата си. Никак не ми е смешно твоето АХАХА.



Тема Re: ЗА + необорими доводинови [re: falkenbach]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 19:24



Да, но затова пък предполага добра логика.



Тема хмммнови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Автор saf (like a melody)
Публикувано19.01.05 19:47



Моисей!
Ей много як ше да е бил този пич!
Да не е този?

========


Господ трябва да си гледа работата, а тя според мен е да прави хората щастливи :)) Аз също мисля да си гледам работата, а тя е да правя хората щастливи... Я! Ама значи аз съм бил ГОСПОД



Тема а теста на каква тема беше :)нови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Автор saf (like a melody)
Публикувано19.01.05 19:59



на религиозна или научна



Тема хайде сеганови [re: falkenbach]  
Автор saf (like a melody)
Публикувано19.01.05 20:05



то и ние с теб не сме първи айнщайновци, но поне вярваме във собствените си сили и не се надяваме някой да ни подпира в живота :))
... както бате Мейджи подпира RAZORS за купата , а бай ZeRo да пали свещички в негова чест и си тананика "палиш палиш мойто тяло щом го погалиш"



Тема Re: Атеисти [re: Teatime]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано20.01.05 18:37



Аз съм за!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.