Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:17 28.04.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: ЗА + необорими доводинови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано20.01.05 18:41



Аз не мога да разбера,защо се вреш тук,след като си религиозна.
Въпроса е ясен.



Тема Re: ЗА + необорими доводинови [re: redjeep]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 19:53



Не е ясен. Аз съм за това да има такъв клуб, защото смятам, че всеки трябва да има място, където да изразява себе си. Намесих се, само защото ме обиди забележката, че всички християни са малоумни, което изобщо не е вярно. Познавам много хора с много висши образования, или коефициент на интелигентност- висок, а също и обикновени хора. Всички тях ги свързваше, а не разделяше вярата.



Тема Re: ЗА + необорими доводинови [re: redjeep]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 19:55



И не съм религиозна, а вярвам. Между двете има голяма разлика.



Тема Re: хайде сеганови [re: saf]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 20:03



Не се надявам някой да ме подпира, просто защото не съм толкова нагла. Съжалявам много, ако си ме сметнал за такава. В такъв случай ще сметна за правилно да преустановим познанството си. Когато няма доверие и уважение- няма ни приятелства, нито горе свестни познанства, а и неможе да има. Ще ти бъда благодарна ако ми кажеш поне защо ме сметна за толкова ужасен човек, след като изобщо не ме познаваш. Толкова ли си предубеден? Искрено мога само да те съжалявам за това.

И аз не съм Айнщайн. Просто имам висок коефициент за интелигенност, спрямо средно статическият човек. Силноприродната интелигентност, неозначава , че мога примерно да решавам задачи по висша матаматика.

Аз вярвам и разчитам само на себе си. наистина незнам за какво безгръбначно би могъл да ме мислиш, за да напишеш това.

Другото го оставям без коментар.



Тема Re: а теста на каква тема беше :)нови [re: saf]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 20:05



За логическо мислене. Повече картинен.



Тема Re: хайде сеганови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Автор saf (like a melody)
Публикувано21.01.05 12:33



съжалявам, че не се разбрахме. не съм искал да обидя по никакъв начин.
просто защитавах възгледите си, и знам че всеки има право на собствени възгледи, което разбира се не трябва да прави хората врагове.

далеч съм от това да слагам хората под една черта - това че си вярваща не значи че нещо променя в характера ти. аз деля хората на добри, средно дорби и лоши, а не на раси, религия или интелект.

интелигентноста не зависи от човек, както и постъпките на човек не зависят от него, а от миналото му. никой не е виновен за заобикалящата го среда и всеки сам намира логика в постъпките си.

мисля, че истината се ражва в спора и докато дискутираме без да се обиждаме един друг няма нищо лошо - дори е полезно да разберем по добре възгледите на другия.

ти каза, че по интелект си над средното ниво - добре, аз ще попитам колко хора са вярващи? Къде са разположени основно вярващите?
Един случай нищо не доказва. Това че ти си интелигентна не значи че всички вярващи са интелигентни ;) А необорим факт е, че над 80% са вярващи което ще рече, че тегловния коефицент на вярващите е основен в средния коефицент по интелигентност, т.е. като цяло вярващите са със средностатистически коефицент на интелигентност.
/Честно казано според мен дори е под средния, защото масово явление е в неразвитите страни хората да са вярващи.

Всъщност не знам дали ще се повторя, но лично според мен ВЯРАТА има положителен ефект за обединяването на хората като ХОРА и ги прави по човечни, но от друга страна има два основни отрицателни ефекта
- стопира амбицията към познанието
- обединението на група хора започва да враждува с обединението на друга група хора

обединението е абстрактно понятие... обединението всъщност е и разединение, зависи от къде ще се погледне. Както една кола може за теб да е приближаваща, но за човек на 100 метра от теб да е отдалечаваща се кола.
Когато ти се обединяващ под християнските възгледи, на практика ти се отдалечаваш от моите възгледи и това ни кара да спорим.

сори но бързам на съвет
поздрави :)



Тема Re: хайде сеганови [re: saf]  
Авторфизиk (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 15:37



Снощи като си говорихме с една позната, която се върна от Холандия, тя каза, че там всички били религиозни, но не и вярващи, и като отидели на църква всяка неделя, се смеели един на друг. Как ще коментирате това?



Тема Re: хайде сеганови [re: физиk]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано21.01.05 18:10



Снобизъм.
Ходят да си губят времето,защото са си омръзнали в къщи,няма за какво да си говорят,а бе, гнусна работа.
И си мислят,че са щастливи.



Тема Re: хайде сеганови [re: saf]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 20:24



Поздрави. Съжалявам- понякога много се връзвам за глупости. Прав си за онова за спора.



Тема Re: хайде сеганови [re: физиk]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 20:26



Ужасно е само като си помислиш как са опорочили вярата си в Бог. Направо не ми се мисли!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.