Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:25 28.04.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: хайде сеганови [re: физиk]  
Автор Aristipos (цинико-сиренаик)
Публикувано22.01.05 21:28



религиозен но не вярващ
значи може би
1) явно не са атеисти, а са по скоро агностици
2)заради ритуала, /да се ходи на църква в неделя (както в БГ, през комунизма боядисвахме яйца без да ни е много ясно защо)

това може да е форма на лицемерие, в САЩ има невярващи, които ходят на църква за да бъдат добре приети в обществото
В малките градчета там, е още валидно съждението: този лекар/адвокат/бакалия ходи на църква, значи ще ходя при него. И лекаря/адвоката/бакалията и пр. са принудени да ходят на църква и да се показват религиозни, за да не останат без клиенти.

Наскоро гледах един док филм за един атеист в САЩ, в средно голямо градче, и който води борба за премахването на казването на молитва в училище. В резултат под натиск на църквата, жена му го напуска, уволняват го, а останалите родители забраняват на децата си да "играят"/дружат с неговата дъщеричка. Тотален бойкот.

Имам/имах и един познат иранец (в Париж), който е атеист, но сънародниците му го надушиха, и незнам какво му направиха, какво го заплашиха, сега привидно не е атеист, и категорично ни избягва и вече не говори с никой

та накратко и малко повърхностно:
Кой от снобизъм, кой от лицемерие, кой от меркантилизъм, кой от страх, кой от слабост, кой от глупост, от незнание, от желание да се влее в масата, да е като другите, се показва религиозен, без да е вярващ.
Но по-скоро тези хора бих ги класирал сред агностиците



Тема Глупост:Атеистинови [re: Teatime]  
Авторblueberry (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 22:57



абе хора нещо ви хлопа на всичките. какво сте се разписали толкова за някъв си клуб Атеист?ми ако си атеист ти просто си такъв,т.е. не те интересуват всякакви вярвания и религии и т.н., за какво ви е да правите клуб БЕ? да си пишете Бог не съществува? Бог го няма? Колко зле са вярващите? ГЛУПОСТИ! Да, признавам, поставям себе си в категорията атеист, ама тва не значи ли да не се интересуваш като цяло от тва, за което си говорят(и правят) не атеистите? тва става като няква малка секта или звучи и като виц примерно събрали се някви хора разочаровани от политиката и решили да се противопоставят на всички политици и...си създали партия ХАХАХАХ
всъщност не знам кой доколко е могъл да схване мисълта ама като цяло за мен атеистът е просто човек,който не се обвързва с всичките тия глупости т.е. когато ти се говори философия да си говориш за философията от твоята гледна точка, като ти се говори за музика да си говориш за музика, да се смееш като четеш някви религиозни простотии......ама за кво ти е да се праиш на олигофрен с клуб АТЕИСТ? заеби тфа наистина ми звучи като секта......




Тема Re: Глупост:Атеистинови [re: blueberry]  
Автор falkenbach (никогА роб)
Публикувано25.01.05 14:53



аз лично смятам, че религията вреди на човека и затова съм за да има такъв клуб за да обсъдим някой въпроси.
като не искаш такъв клуб не влизай в него като го отворят. кво се дървиш?


съпротивА

Тема Re: Глупост:Атеистинови [re: blueberry]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано25.01.05 17:29



Абсолютно си прав.Като помисли човек,да така е
,просто да си чешим езиците.



Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор metalman_s ()
Публикувано13.02.05 04:20



Dobre, vidqhme mnogo mneneiq, no samo s dumi ni6to ne stava. Ne6tata stavat s deistviq. Zatova sbirame se tezi koito iskame ili pone organizatora na tazi PREVAZHODNA ideq i pravim take, 4e i "gospod" da rabere.

METAL NEVER DIES


Тема Re: Атеистинови [re: metalman_s]  
Автор falkenbach (брутално нежен)
Публикувано22.02.05 14:11



poobosnowi se malko, 4e ne6to ne razbrah kakwo ima6 w predwid


ЗАКОНЪТ Е ЗА РОБОВЕТЕ
БОТЕВ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.