Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:40 27.04.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Атеистинови [re: Kre4etalo]  
Автор KeineSonne (Вечерница)
Публикувано03.07.04 22:53



О, недей да ни съжаляваш. Сериозно, няма смисъл, защото ние може да нямаме вяра в твоя или който и да е бог, но всеки си има някаква вяра - в себе си, в бъдещето, в съдбата.....Разбира се, друг е въпроса, че лично спред мен Човекът е достатъчно силен, за да се справя и без вяра, т.е. всичко, от което има нужда е в него самия и за мен е унизително да имам нужда изобщо от нещо, което да ме крепи. Може би това е някакъв чудовищен егоизъм у мен, но не мога да го променя, напротив, щастлива съм, че имам увереност, а не вяра. Не казвам, че вярвам в себе си, защото повече от всичко мразя клишетата (в 99% от случаите те са безполезни, даже вредни), а това е точно клише. Мисля, че да си повтаряш, че вярваш в себе си, е празно занимание и проява на слабост, въпреки че изглежда обратното. Но пак казвам - всеки си е сам за себе си и малко са (вероятно за щастие) хората с такъв чудовищен егоизъм като моя и може пък да си вярват в нещо си каквото и да е.
Та, исках да ти кажа, че не става въпрос за липса на вяра изобщо, нито за клуб на Антихриста (макар че звучи симпатично, не може да се отрече), а само за отричане на религиите като безсмислени и вредни по начало, защото поставят милиони умове в някаква безумна матрица. Разбира се, християнството е имало в нашата специално история, някои заслуги, но пак казвам, говоря за принципа на религиите по начало.
И аз мисля, че има по-висша сила (а може би това е просто случайността....изключителен труд с чудесно поднесени послания и отправни точки за размисъл в тази посока, е "Жак фаталистът" на Дидро. Препоръчвам я на всички!!!), та и аз мисля, че има сила(условно казано), която ни дава най-различни шансове, но само ги поставя пред нас и оттук нататък е само наш 'проблем' да ги видим, оценим, да решим дали си струват и да ги използваме по най-добрия начин. Т.е. онази 'сила' е дотук, тя няма нито креативни, нито направляващи, морални, коригиращи, наказателни или каквито и да било функции.
Що се отнася до моята сила е увереността, която в трудни моменти ми напомня колко добре съм използвала някой шанс или колко лошо съм го пропиляла, и ме мотивира да си поставя цел (*целта - друга интересна дума-ключ) да дам всичко от себе си да не пропусна следващия. В такъв случай, след като собствената ми сила ми дава .....сила (съжалявам за тафталогията), аз просто нямам нужда от Бог, нито даже от вяра в каквото и да било.

Никой не може да избяга от Кръвта Си


Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано04.07.04 09:18



Не е зле да има... Но атеизмът е също вид религия - вяра, че нема бог[ове].

Но щом има атеисти, би следвало да има и клуб атеизъм1 Аз съм ЗА!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Атеистинови [re: KeineSonne]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано04.07.04 09:17



Ами в "Религия и мистика", тъй като атеизмът е религия...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Атеистинови [re: Black Wolf]  
Автор KeineSonne (Вечерница)
Публикувано04.07.04 09:32



Добре, аз не мога да разбера защо отъждествявате религията с вярата. Вяра не значи религия. Не знам как по-семпло да го кажа

Никой не може да избяга от Кръвта Си


Тема Re: Атеистинови [re: KeineSonne]  
Автор3A (Нерегистриран)
Публикувано07.12.04 02:33



ЗА ЗА ЗА ЗА ЗА- вече няколко пъти се предлага тази тема, ако се събере всичко от архива ще се съберат доста гласове



Тема Re: "За" съм.нови [re: Teatime]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано08.12.04 09:44



Ами.... прочетох доводите в първата тема на Кречеталото, и установих, че съм съгласна с тях. Затова и гласувам за твоя клуб, въпреки, че НеСъмАтеистка.

Много успехи ти пожелавам сега и занапред!



Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано09.12.04 09:41



ЗА...не може да има християнство или там квото е, и да няма Атеизъм !




Тема Re: Атеистинови [re: 3A]  
Автор Aristipos (цинико-сиренаик)
Публикувано14.12.04 21:08



Много За
Аз също бях предлагал такъв клуб преди време.

"Когато другите мислят като мен, ми се стува че някъде греша"


Тема Re: Атеистинови [re: Teatime]  
Автор Diva Magia (измислена)
Публикувано20.12.04 01:15



Хайде и аз да метна едно рамо в подкрепа:)
Има си нужда:)


Close your eyes...it's so clear...

Тема Re: Атеисти [re: Teatime]  
Автор geri® (циник)
Публикувано21.12.04 13:37



Да подкрепя и аз :)

И да му кажа на Черния Вълчо: атеизмът НЕ Е религия.

Ние не ВЯРВАМЕ, че няма бог,
напротив,
ние НЕ вярваме че има бог.

Ако не можеш да направиш разликата в смисъла на горните твърдения - опитай пак




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.