Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:45 28.05.24 
Култура и изкуство
   >> Музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема ....нови [re: MadMaster]  
Автор Mylenia (L'autre)
Публикувано31.08.04 18:48



Ami,izglejda i rumyncite si padat po kolosalnoto stroitelstvo!HUbavo e,che si prekaral zabavno i priqtno tam!

Otnosno klipa na Beyond my control-tyrsila sym go kyde li ne iz BG-free-syrvyrite,no go nqma nikyde...Ti za kolko pari si kupi DVD-to na Mylene?Az syshto bih si go kupila,no nqmam DVD-player.I nai-veche bih si go kupila,t.k. na DVD-tata i ima osven samite klipove,BONUS-klipove,naprimer MAKING na klipovete i nqkoi koncertni izpylneniq,koito gi nqma iz neta.Imam predvid DVD-tata 2-ra i 3-ta chast(ti mai imash 1-va?)

Tazi katedrala ot Rumyniq,spored men e v barokov stil,no otvytre sigurno e oshte po-hubava;-)Az mnogo si padam po goticheskite katedrali-tolkova sa velichestveni,s mnogobroini detaili i ornamenti,kato che li pazqt nqkakva taina...
Naprimer Kiolnskata katedrala:))




"Si c'est ton souhait
Je peux t'accompagner..."

Редактирано от Mylenia на 31.08.04 18:53.



Тема ....нови [re: Mylenia]  
Автор MadMaster (Madonna warrior)
Публикувано01.09.04 21:04



Да - определено румънците си падат по грандоманските неща

То това мойто DVD е пиратско - на два диска е, и са събрани около 20-30 клипа - има и от най-старите, и от по-новите албуми. Но, за цената не съм сигурен колко беше. По принцип DVDтата са по 20 лв., ама понеже това е двойно, май струваше 40 лв. Не съм много сигурен. Иначе, си го купех от Солунска - като се тръгне от Витошка към Славейков, от дяснйтй стряня има една градинка, където има сергии - та от там си го купих. Но има само клипове на дисковете няма бонус-неща, за жалост

Да - в бароков стил беше катедралата там в Румъния. Беше в стила на катедралата от "Je te rends ton amour", ама тази в Брашов имаше повече орнаменти от вън. Но, за жалост, не влязох, защото имаше някакъв концерт вътре, и не пускаха.
Иначе, и аз много е кефя на готическата архитектура, и най-вече на катедралите В Прага, например, има доста такива постройки - катедрали, дворци, обществени сгради... Наистина са мноо величествени!!! В Париж има ли много такива катедрали?

Сега ми дойде на ум, да те питам, дали само моите впечатления са такива, или наистина си е така - забелязъл съм, че Милен се облича с доста обикновени дрехи. Има ли такова нещо, или не мен само ми се струва? Това е едно от многото неща, които харесвам в нея - не се ръководи от модата

----------------



I go round and round just like a circle...

Тема Re: ....нови [re: MadMaster]  
Автор Mylenia (L'autre)
Публикувано02.09.04 20:07



Ne znam,zashto si ostanal s vpechatlenie,che Mylene ne se rykovodi ot modata i,che se oblicha "obiknovenno"?Ot snimki,koito sym vijdala,moga samo da ti kaja,che tq se oblicha mnogo elegantno i stilno ,i v garderoba i edva li ima ne-dizainerski drehi;-))Pyk i kakto tq samata kazva,tq izkliuchitelno mnogo dyrji na drehite i osobeno mnogo na obuvkite! Spored neq,drehite sa mnogo vajni za,t.k. te ne samo,pokazvat kakyv si kato chovek,no i Mylene,noseiki razlichni drehi,si "smenqla" samolichnostta!Oh,tova poslednoto,ne znam dali go kazah syvsem tochno -imam predvid,che tq obicha,oblichaiki neshto,da se vjivqva v nqkakva rolq,da byde drug/razlichen chovek.
A sega za scenichnoto i obleklo!Ami,1-vo,ne se sreshtat chesto(da ne kaja syvsem) izpylnitelite,koito se preoblichat po vreme na koncert prez 2 pesni,nali? I to s kakvi toaleti!!KRASIVI,EXCENTRICHNI i NEPOVTORIMI!!Nqma da preuvelicha,ako kaja dori BEZPRECEDENTNI!
A pyk i kostiumite za koncertite i vinagi sa ot vodeshti dizaineri vyv visshata moda.

Da-v Paris povecheto katedrali i cyrkvi sa v goticheski stil i sa mnogo krasivi:-))Taka e i v cqla Belgiq-tam(osobeno v Briuxel),nakydeto i da poglednesh(e,ako si na visoko),se vijdat takiva hramove.

"Si c'est ton souhait
Je peux t'accompagner..."


Тема Re: ....нови [re: Mylenia]  
Автор MadMaster (Madonna warrior)
Публикувано03.09.04 11:39



Да - права си - Милен винаги е обличина много стилно и елегантно. Но според мен, тя не е от изпълнителите, които следват "сляпо" модните тенденции. Според мен, тя не е от тези, които като видя какво сега е модерно, веднага тичат да си го купят На пример, не мога да си представя Милен да си промени цвета на косата, защото например, червеното не е модерно, или още по-малко да се облече в разни крещящи цветове (които май сега са модерни) Така че, явно тя си се облича така, както на нея й харесва, но винаги е стилна

А като стана дума за косата на Милен - всъщост, какъв й е истинския цвят???

И аз така съм чувал от баща ми - че в Брюксел има много готически катедрали и църкви А явно и в Париж и така! Но, то тази архитектура си е доста разпространена в западноевропейските държави. А в България изобщо няма такива сгради. Аз тук сгради в готическа стилистика изобщо не съм виждал

Значеш ли какво забелязах вчера вечерта докато слушах "Je te rends ton amour" - на втория припев има един звук (или по-скоро глас), който звучи като някакво стенание или вик от отвъдното (как пък го измислих). наистиан има нещо такова, и това придава на песента едно доста зловещо звучене!!!

----------------


I go round and round just like a circle...

Редактирано от MadMaster на 03.09.04 11:46.



Тема Re: ....нови [re: MadMaster]  
Автор Mylenia (L'autre)
Публикувано03.09.04 20:11



Estestveniqt cvqt kosa na Mylene e...kestenqv;-)Boqdisvaneto na kosata i v cherveno e bilo "strategiq" za privlichane na vnimanieto na publikata,da izglejda provokativno...Ako si gledal pyrviq i videoklip-Mamant a tort-tq tam si e s kestenqvata kosa.

Bylgariq,za syjalenie,e lishena ot sgradi s kakvato i da bilo arhitekturna stoinost-az cenq samo cyrkvite,koito naistina sa izkliuchitelno krasivi i bogato ukraseni!

Da,prav si za Je te rends ton amour-spored men e ne tochno glas ot otvydnoto,ami po-skoro nqkakvi zvuci ot ada..?

"Si c'est ton souhait
Je peux t'accompagner..."


Тема Re: ....нови [re: Mylenia]  
Автор MadMaster (Madonna warrior)
Публикувано03.09.04 21:44



За голямо мое съжалиние, не съм гледал клипа на "Mamant a tort" Затова и ми е малко трудно да си я представя с кестенява ова. Но, другата седмица ще имам кабелен интернет, и ще си изтегля абсълютно всички клипове на Милен, които ге нямам

Като се замисля си права - наистина в България почти няма сгради с някаква архитектурна стойност, освен църквите, които и аз много харесвам. Като се замисля, освен Народния театър и Министирството на земеделието, няма други сгради, които да са ми направили впечатление с красотата си

Точно такива "скрити" звучи в песните, като "Звуците от ада" в "Je te rends ton amour", на мене много ми допадат!!! Не знам дали си слушала песента на Мадона "Mer Girl" - там, в самото начало на песента (първите няколо секунди преди да започне самата песен), когато си усилиш звука, се чува някаква много зловещо-скърцаща мелодия, която е точно в унисон с песента

----------------



I go round and round just like a circle...

Тема Re: ....нови [re: MadMaster]  
Автор Mylenia (L'autre)
Публикувано04.09.04 17:53



Ne sym slushala tazi pesen na Madonna,taka che ne znam kak zvuchi.Kato stana duma za neq-vchera vecherta po Btv mislq,che
beshe,davaha edin film s Madonna-"Opasna igra"-ti gleda li go?Az ne,poneje mi se stori lishen ot siujet(pone prez nqkolkoto minuti,prez koito go gledah;-))
Vsyshtost,imash li predstava v kolko tochno filma uchstva Madonna?Az mai sym gledala samo Evita Peron,dobre si igraeshe rolqta tam

.

Znaesh li kakvo se setih-dokato bqh v Paris,syvsem zabravih da si potyrsq nqkoi knijka za Mylene!Sigurno stana taka,poneje ne vidqh nikakvi knijarnici,osven tezi v Latinskiq kvartal(tam e Sorbinata)-a te sa mnogo bogati na knigi,obachi nai-veche seriozni/nauchni knigi-kato za Sorbonata!Iskam v Paris!!!!


"Si c'est ton souhait
Je peux t'accompagner..."


Тема Re: ....нови [re: Mylenia]  
Автор MadMaster (Madonna warrior)
Публикувано05.09.04 11:41



Съветвам е да си намериш "mer Girl" на Мадона - тя е доста странна песен, но на мен страшно много ми харесва!
Аз пък, едва вчеа сутринта разбрах, че по БТВ са давали "Опасна игра" Не съм го гледал този филм досега, и ми беше много интересно да го видя, но уви - изпуснах го
Ета, виж на този адрес:

- тук ги има всичките филми, в които Мадона е участвала. Между другото, сайтът www.madonna.hit.bg го правя аз - не знам дали знаеш
Но, определено Мадона не я бива много като актриса. Но, "Евита" е върха на актьорската й кариера - там наистина играе много добре!

Много жалко, че не си се сетила в Париж сда си потърсиш някоя книга а Милен. Всъщност, сега се сетих, че бях чуал за ена книжарница, от която можеш да си поручаш да ти доставят някоя книга от чужбина. Ако проявяваш итерес, мога да се поинтересувам.

----------------


I go round and round just like a circle...

Тема Re: ....нови [re: MadMaster]  
Автор Mylenia (L'autre)
Публикувано05.09.04 17:29



Kakto vijdam,Madonna se e snimala v dosta filmi-19!A ti znaesh li kakva gimnaziq e zavyrshila;sled tova uchila li e neshto?Ti mai beshe pisal,che tq nqma muzikalno obrazovanie?
Da,znam go tvoq Madonna-sait:mnogo e hubav!Kolko vreme ti otne da go napravish?
Az predi izvestno vreme,si bqh naumila da si napravq edin Mylene Framer-sait.Ne sym se otkazala,no sigurno shte trqbva da prochta nqkoq kniga,za da razbera kak tochno stava.

Da,mislq,che povecheto ot po-golemite i bogati knijarnici dostavqt knigi po porychka ot chujbina .

"Si c'est ton souhait
Je peux t'accompagner..."


Тема Re: ....нови [re: Mylenia]  
Автор MadMaster (Madonna warrior)
Публикувано06.09.04 10:03



Значи филмите на Мадона са 19! Честно казано, не де бях сещал да ги преброя, и не знех точно колко са
Тя, след гимназията, нищо не е учила - преместила се е от Бей сити в Чикаго, и направо е започнала с неенето Иначе, няма абсолютно никакво музикално образование Но, като гледам това за нея не представлява пречка да прави страхотна музика!
И Милен Фармер няма музикално образование (това от теб го знам), ама както виждаш, и тя прави страхотна музика! Така че, музикалността зависи от конкретния човек - на вякои хора просто им идва от вътре музиката!

Аз сайта на Мадона много бързо го направих - отне ми 2-3 дена, ама в началото (преди 1 година) на нищо не приличаше - беше доста по-аматьорски направен. Програмата, с която га правя е изключиелно елементарна, и затова не ми беше необходима подготовка
Подкрепям идеята ти за страница на Милен! Ако почнеш да правиш, аз мога да ти съдействам

----------------



I go round and round just like a circle...


Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.