Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 28.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: в Крумовонови [re: sofijanec]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано12.11.22 11:55



Има и такива.



Тема Re: в Крумовонови [re: MupaM]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано12.11.22 11:58



По-нататък ще ти пиша за Габрешевци.



Тема Re: в Крумовонови [re: tuzlija-179435]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.22 12:06



ОК, ще ми е интересно.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: в Крумовонови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано12.11.22 12:10



Така е. Потвърждавам.



Тема Re: в Крумовонови [re: leyte]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано12.11.22 12:14



Хахаха, така е, също и пеене на старите, додето люскат карти покрай рикиджоса

Снощи ми припомни Цитиридката тези моменти с Батальона се строява Есенна балада, Весна Змиянац и прочие сърбежи.



Тема Re: в Крумовонови [re: MupaM]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано12.11.22 12:35



Нищо подобно не съм срещал освен да мием пода със сапун за ръце, настърган и разтворен в кофа с вода. Друг препарат нямаше. Не се разтваряше в студена и зора е да го обереш размазан от мозайката после. Тогава четка върши по-добра работа от парцала. Само чакаш да поизсъхне и изстъргваш петното барабар с мръсотията. Тоест, в нея е тарикатлъка, а не зора, разбираш ли. Нищо, че от страни изглежда забавно или унизително. Инак търкай сапун по пода с ледена вода само с парцала да видиш кога ще го махнеш - с часове ще се зориш и само го размазваш. Не се обира.



Тема Re: в Крумовонови [re: NAVYBG]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано12.11.22 12:43



Оооо, играл ли си магнитофонче?

Един единствен път го караха едно от нашите така да им пее. Беше им се развалил магнетофона и го викнаха, а то диването си мислеше, че го викат да пие с тях.



Сложиха му касетка сръбско (щото си падаше и той по него) в горното джобче, натиснаха му копчето и викат - Пей!
Пя, кво ше прай!?
После един друг му сложи друга касетка, в другото джобче и му вика - Я сега ми я презапиши, че тая песен я нямам. И му натиска двете копчета едновременно.
Смяаааах!



Тема Re: в Крумовонови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано12.11.22 17:39



За починалите или добро или нищо.
Достатъчно е да ти кажа, че за него и моето семейство по майчина — трЯбва и моЖе да се говори само на книжовн@ + турцизми норма. И те проправят и те гледат на криво. От както почнах там да ходя през лятото на ваканция (от 7 до 13 години), не знаех, че в Орландовци и Малашевци не говорим правилен български и сме шопи :)

Само си представям, като е учил да казват ‘език’, децата в Македония след сръбската окупация ( по—близо на български до май сръбската версия, отколкото до софийската :) ) или ‘хляб’ и ‘бял’. Нямаш си представа на 6 годишно дете от кварталите на София от началото на 80—те как странно звучи в началото говора в централна България. И да получаваш подкани да се поправиш и да те иронизират за това. Както и да е, пичага беше дедо Димитър. Малко са се кара ли с моя дедо Добри, щото единият е офицер (моят) и комунист от преди девети, а дедо Димитър учител и последен дал земята за ТКЗСто ;)



Тема Re: в Крумовонови [re: leyte]  
Автор nikolayds ()
Публикувано12.11.22 17:46



Като ми викаха шоп, им казвах заралии (те се обиждат на заралия, щото са балканци) за обида, ама не съм се сетил да им кажа “розобери” ;)
Човек се учи докато е жив.
Сина на мой приятел в Америка научи, че ‘Шопето’ не е име (може но не в моят случай) — ами че съм от София и говоря на столичен (не шопски) диалект. Така викали на негов съсед у Варна. Без майтап.



Тема Re: в Крумовонови [re: Amateur]  
Автор nikolayds ()
Публикувано12.11.22 17:50



Крумово не беше ли някакво летище, ама към Стара Загора?

Иначе по майка — от Дъбово и Мъглиж ;)
По баща от Беломорието и Бесарабия (от 1878 в България)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.