Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:01 27.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: в Крумовонови [re: torlakov-93629]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.22 15:55



Пирински македонист ли? Предполагам, не, щото при тях основното май е, че са "поробени" и мразят поробителя.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: в Крумовонови [re: MupaM]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано11.11.22 16:03



Не се чувства поробен , освен от бабата.

гледат само руска тв и много го бе впечатлил Путин когато се изкенза за родината на кирилицата. Подвижно шоу са и много ми е приятно като се видим. Баджо и вуйчо му ( особено той ) ги дразнят . Пускат им разни теми и се забавляват .



Тема Re: в Крумовонови [re: torlakov-93629]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано11.11.22 16:16



Аз не мисля, че дядото на баджанака ти е македонист. Просто ви дразни.





Тема Re: в Крумовонови [re: DannyDeVito]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано11.11.22 16:22



Той не е заядлив , иска да подчертае , че е от този регион. С бабата са в развод всеки ден, но тя е инстигатора. ..



Наскоро взехме апартамент в Поморие, за стари години. Та един строител от там ми казваше при пазарлъка , че на поморийци отказвал добра цена, та мен ли.

Редактирано от torlakov-93629 на 11.11.22 16:23.



Тема Според Мицкоски, Ванчо Михајлов треба да се почитунови [re: sofijanec]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано11.11.22 18:34



Според Мицкоски, Ванчо Михајлов треба да се почитува

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во интервју за Канал 5 отворено застана зад личноста и делото на Ванчо Михајлов, додавајќи дека тој е како дел од континуитетот на ВМРО-ДПМНЕ.

„За Цар Борис трети е познато дека бил прв човек на држава која соработувала со нацистите во Втората светска војна, додека Ванчо Михајлов бил предводник на организација во еден историски период, со кој тој можеби не се слагал сосема, но дека е континуитет што ВМРО-ДПМНЕ го има преземе и тоа треба да се почитува“, рече Мицкоски.




https://fokus.mk/spored-mitskoski-vancho-mihajlov-treba-da-se-pochituva/



Тема Re: Според Мицкоски, Ванчо Михајлов треба да се почитунови [re: sofijanec]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.22 18:39



Ихааааааа! Ама не е ли фашист Михайлов, като е заявявал явно, че е българин?



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: Според Мицкоски, Ванчо Михајлов треба да се почитунови [re: sofijanec]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано11.11.22 18:42



По принцип не е добра идея да се нищят и хулят западните династии, че са като свински черва , но луд умора нема ….
Лесно е да кажеш на западняк “българите са фашисти”. Но да обявиш благородник, с вековни семейни традиции и връзки с всички династии за такъв ; е това вече е видима глупост .

Редактирано от torlakov-93629 на 11.11.22 21:06.



Тема Re: в Крумовонови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано11.11.22 19:44



Дани, емоционален съм като натура, но впечатленията ми са напълно рационално осъзнати.
Има си феномен "анти-български македонизъм" и днес в Бг. Да, повечето са на 60 и повече години, да, повечето са си битови алкохолици, да, някои добре си живеят с кинти отвън. Но. Не е само това картината. Има и сравнително млади, правят го безплатно, пият умерено алкохол. Защо го правят? Не знам, матрица някаква. забелязал съм, че обикновено фамилиите им имат някаква травма, свързана с Ванчо Михайлов - я, е утрепал някой дядо или прадядо, я, ги е тероризирал заради връзки с ВМРО обединена. Тая родова памет и омраза се предава през поколенията. Не е масов феномен, но има такива.



Тема Re: в Крумовонови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано11.11.22 22:01



Нямам никакво желание да убеждавам който и да било. Аз знам и двете страни до последният детайл и знам, че си в дълбока заблуда. Македонизма в БГ е по-скоро реактивен, т.е. резултат на някаква провокация или дори на майтап. Аз лично съм бил много обиждан в казармата на тема македонец, почти всички в ротата са ме нападали - абе какъв българин си ти, македонец мръсен и така нататък. И то не къде да е, ами в школата за запасни офицери. Получавал съм коментари от хора и то които обичам, приятели, че съм по-малко българин от тях и така нататък... Каква трябва да бъде реакцията на човек в такава ситуация? ОК, аз съм игнорирал 99%, съответно съм отвръщал в подобен тон, но какво очакваш да отговори човек с по-различна душевност от моята?


И още нещо - да, македонците сме честолюбиви, горди и чепати хора, гнусим и се възмущаваме от всякакъв вид патернализъм, не очаквай някой да ти обяснява на теб какъв е. Особено на такива като теб, без да те обиждам, просто следя отношението ти към хора като Сашето.

Редактирано от DannyDeVito на 11.11.22 22:02.



Тема Re: в Крумовонови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано11.11.22 22:05



Дани, приятелю, при цялото ми уважение, но светът не се изчерпва с твоите лични проекции за него. Говориш за неща, за които нямаш пряк досег. А аз говоря за конкретни хора и случки, в които аз нямам никакво лично отношение.
Може при теб и около теб "македонизмът" да се изчерпва в тип инат или чепатост. Но. Приеми, че не всички са като теб и семейния ти кръг.



Какво съм казал на Сашето, което не е истина и той не е съгласен? Че не е българин? Ми, не е. Той сам го е казвал. Че чества денят на борците? Ми, чества го. Защо да не го чества като не е българин? Че е добряк и може да общува с всякакви хора? Ми, той не отрича, че е дипламатичен и с нас. Е, и? Къде е драмата?

Редактирано от goga на 11.11.22 22:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.