Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:55 28.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: в Крумовонови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано12.11.22 09:42



Пирин Блг заплашваше, но не през 90-те, а преди 7-8 години. И не по политически причини и ОМО. Агитката на Пирин ходеше на сборищата им да ги бие.



Тема Re: в Крумовонови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.22 09:47



Не по политически, по причина спорове с футболния съюз беше.
Забравила съм, но според мен по-отдавна и май беше отбор от малък град

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: в Крумовонови [re: nikolayds]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано12.11.22 10:05



Казанлък... Трай па ти бе, розобер!
Щи дам аз на тебе едно лайно...
Къцай китки там и не се меси дет не разбираш!

Заврели се между баирите и... Пръскат.
На онуй тясно място в храсталака, между два баира, на нас на кво си мислиш ни мяза - Долина на розата, ама на оная, дето слънце я не грее.
Изкопали си там една дупка и фуууу... Цял свят да ги разбЕре.
Те така, само с тая дупка в храсталака сте известни и от нея калашници, дето правят търрррц, друго не излиза.

А в Крумово има летище! Поне можеш да отлетиш, да избягаш нанякъде.





Тема Re: в Крумовонови [re: leyte]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.22 10:18



Силно, силно не на място ще кажа нещо - покрай Крумово и дедо ти Боре се сетих пак за нещо, което си го мислех - и Крумово, и Графа, и Садово с Чешнегирово са нелоши места за купуване на селски къщи, хем ниско и няма лоша зима, хем близо до Пловдив, хем има население, ама летищата объркват работата - утре някой нов Путин или днес сегашният ще реши да ги избере за цел за бомби и отиде, та се не видя.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 12.11.22 10:19.



Тема Re: в Крумовонови [re: leyte]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано12.11.22 10:21



Алооо, половината ми рода е от Казанлък. Прочут град! А за съществуването на Крумово сефте научавам. Какво е това, селце някакво ли?



***
Слава Україні!


Тема Re: в Крумовонови [re: DannyDeVito]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано12.11.22 10:31



Моите стари в казармата бяха северо-западнвци, а техните стари пък, македонци. Изпивали са им мозъка. Мечтаеха си македонец да им дойде и си върнат гонката.
Аз от Пловдив, но се заприказвахме веднъж с един от Петрич, наборче от съседното поделение на нашенски. Малииии! ГолЕма грешка направИх.
Като ме чуха, като разбраха... От набора мен последен ме направиха стар боец. Сети се какво е да си останеш единствен новобранец на цяло поделение. Наборите ме избраха за комсомолски секретар, та по политическа линия нещо уж малко да отърва гонката, ама ако питаш мен стана още по-зле.



Като ми паднеше после някое гадже в университета от Монтана, от Видин, все си представях, че им е я сестра, я майка, леля нещо на тия. Ама то така им ставаше по-гот и явно на никого нищо лошо не върнах.




Тема Re: в Крумовонови [re: leyte]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.22 10:49



Щях да напиша "да си беше взел мъжко гадже от северозапада, че да върнеш", ама се сетих, че и на такъв, ако се хване доброволно с теб, би му харесало... та няма полезен ход.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: в Крумовонови [re: Amateur]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано12.11.22 10:54



А бе, не ти и трябва да го знаеш Крумово.

Хубаво място е Казанлък, знам. Всеки мечтае да избяга от там.



Ходих на гости в Казанлък при състудент 90те години. Баща му беше си отворил малко кафене в гаража - три маси и събираше да пои махалата.
Обаче, точно бяха изпълзели мутрите и го посетили. Заплашвали, искали рекет. Местните за пръв път виждали и разбирали за такива бандюги.
След време тия пак дошли, да приберат парите. Обаче вече всичко наоколо знаело и като наизкачали от къщите, кой с каквото изнесал от Арсенал - от пистолет Макаров, през калаш та до лека картечница. Бейрут не бил виждал толко опълчение!
Мутрите кротко си заминали и повече такива там не се вясвали. На место ми го разправяха.



Тема Re: в Крумовонови [re: MupaM]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано12.11.22 11:44



Хъм, само мохабети са бе, Мире.
Гонката в какво мислиш се изразяваше - карат те ти да избягаш от поделението да им купуваш ракия, а после пазиш да не ги набарат да пият или че спят в караулното. Караш техните смени.

Бяхме постови и с бойни патрони. Караше се по устав, нямаше издевателства. Спиш или си на пост, чистиш наоколо и друго няма какво така или иначе. Офицер постоянно има наблизо, но и той все спи. В полусън си и ти се привиждат розови слончета. Свикваш, че даже започва да ти харесва, дето викаш.





Тема Re: в Крумовонови [re: leyte]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.22 11:52



Ясно, че са мохабети, де.


А иначе извън казармата всички сме чували за чистене на пода с четка за зъби и бръснене на портрета на Христо Ботев, ама така ли е, не е ли... ;)

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 12.11.22 11:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.