Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Многоуважаеми дървени глави!!! Не става дума занови [re: Milenn]  
Автор ZzZzZ ()
Публикувано16.03.09 23:38



"поглеждайки в Уикито, виждам, че Twenties ( "Roaring Twenties" ) са от 1920 до 1929 -та т.е. приблизително се покриват с 3-тата декада, с 3-тото десетилетие
също и Nineties was the decade that ran from January 1, 1990 to December 31, 1999 ."


Амин!







Да, разбира се, че съм в третото десетилетие на живота си.

Обаче в езика понастоящем се казва, че един човек е в двайсетте си години, ако е на възраст 20-29. Чисто и просто защото се съдържа думата "двайсет". Такава е реалната, "улична" употреба...

Тоест положението е точно като при десетилетията на вековете.
90-те години == '90-'99
жена в двайсетте == 20-29

Редактирано от ZzZzZ на 16.03.09 23:43.



Тема Re: Многоуважаеми дървени глави!!! Не става дума занови [re: ZzZzZ]  
Автор linjack ()
Публикувано17.03.09 06:19



Чисто и просто защото се съдържа думата "двайсет". Такава е реалната, "улична" употреба...

И аз одеве тъй рекох, но някои "железни" глави не приемат...


от C. Van Vechten

Тема Точно така!!! Правилно си разбрал!нови [re: ZzZzZ]  
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано17.03.09 08:44



И логиката хич не е моя, казах вече, колко дни ще се занимаваме с тоя въпрос???

Ражда се бебе, започва първата си годишнина, като мине една година му празнуват ПЪРВИЯ рожден ден и настъпва във втората си годишнина, макар да е на година и един ден.

Още да обяснявам ли?



Тема Много правилно си разбрала, но недейнови [re: Milenn]  
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано17.03.09 08:47



да месиш англичаните с тяхното ляво движение!



Тема Re: Многоуважаеми дървени глави!!! Не става дума занови [re: ZzZzZ]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано17.03.09 08:50



Така е. Грешно се смееш. Навършвайки 25, ти вече си в 26-та си година.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Апропо, моля те пак да погледнеш в Уикитонови [re: Milenn]  
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано17.03.09 08:51



и да ми кажеш как се наричат на английски годините от 1901 до 1910 и от 1911 до 1920.

И ги пигай англичаните 2000-ната година в кой век е? 20-ти или 21-ви?



Тема Реална световна заблуда, съгласен съм!нови [re: linjack]  
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано17.03.09 09:01



Както желязото в спанака! Ама, не щете да ви разкажа за спанака, ееей! И за догоните не щете да ви разкажа.

Ваша работа. Амин, повече няма да се занимавам вас. Моята глава ако е желязна, а вашите са от парен бук. И за парения бук мога да ви разкажа какво е.

Ха! Казваш:

Такава е реалната, "улична" употреба...

Ха, ха, хааа! Ама, ние в момента на улицата ли сме или в "Езикознавие". Търсим къде е истината, а че всеки може да приказва и пише каквото си иска е пределно ясно.



"Железен" (предмет някакъв) също е улична употреба, а реално е заблуда и няма никакъв смисъл!

Знаеш ли защо?



Тема Събуди се, бе!нови [re: StefanPan]  
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано17.03.09 09:06



На 25 години в двадесетте си години ли е или в тридесетте?

Аз съм на 49. В четиридесетте ли съм или в петдесетте?



Тема Re: Реална световна заблуда, съгласен съм!нови [re: comprehension]  
Автор linjack ()
Публикувано17.03.09 13:19



А-ха-ха-ха!
(Ако напиша още едно ха, ще ме помислят хората за луд*)

"Ама, ние в момента на улицата ли сме или в "Езикознавие". Търсим къде е истината, а че всеки може да приказва и пише каквото си иска е пределно ясно. "

Уау! Без да си в академията, с това изречение построи една абсурдна кула от слонова кост - удряйки право в сърцето на аргумента за съществуването на наукта заради самта наука (science for the sake of science). Ти показш, че вярваш в една утопична представа, в която реалните факти и употреба нямат обратна връзка с идеалната наука (на езикознанието, в случая)...

Твоя воля, господине: с презумцията, че науката предписва това, което трябва да бъде, вместо това което е, можеш да докажеш всичко. Предлагам да наречем това течение в науката „социалистически реализъм“. А, ма то вече имало такова течение. Нищо де - още веднъж не пречи.

"Железен" (предмет някакъв) също е улична употреба, а реално е заблуда и няма никакъв смисъл!
Знаеш ли защо?


Да си чувал за литературния инструмент „ирония“, случайно?

Май не - в твоя соц-реализъм само сарказмът трябва да се ползва... както е видно и от поста ти, де. Прощавай и за моята употреба на този инструмент.

Чао, мой човек - тази тема е безпредметна. Но поне си начесах пръстите... Ще се видим в друга тема.
----
*Мерси за сутрешната загрявка, ей сега ставам, че имам работа, но нали съм клубохолик, първо реших да погледна и видях твоите смешки.


от C. Van Vechten

Редактирано от linjack на 17.03.09 13:24.



Тема Re: Събуди се, бе!нови [re: comprehension]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано17.03.09 13:35



Не знам. За хората не съм срещал май.

Ти какво, кацаш ли вече? Чекам.



------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.