Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:59 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Многоуважаеми дървени глави!!! Не става дума занови [re: comprehension]  
Автор linjack ()
Публикувано14.03.09 16:01



Ъъъъ. Забравил си ти шестия клас, желязна главо.

Нагоре МираМ го беше обяснила, а тя е един от малкото езиковеди в клуба по езикознание.
Деведесете години на века почнаха в 1990 - ако не ми вярваш, виж уикипедия на английски, френски, немски, руски, сръбски, македонски; какъвто искаш език. На това му се вика "употреба" или "узус" - с много неща можеш да спориш, ако имаш желязна глава, но с употербата не можеш.


от C. Van Vechten

Тема Re: Многоуважаеми дървени глави!!! Не става дума знови [re: comprehension]  
Автор arguendo (непознат)
Публикувано14.03.09 16:57



"Многоуважаеми дървени глави!!! Не става дума за
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано 14.03.09 08:54

никаква математика, а за история, която се учи в 6-ти клас!

Деветдесетте години на двадесети век са от 1981 до 1990."




Ти си един нагледен урок за мен, че човек рискува да се прояви като най-голям глупак именно когато е напълно сигурен в нещо.



Тема Не съм езиковеднови [re: linjack]  
Автор Mиpa_M ()
Публикувано14.03.09 17:15



Съвсем не! Само аматьорствам тук (като всички).



La Maritza c'est ma rivière...

Тема Re: Не съм езиковеднови [re: Mиpa_M]  
Автор linjack ()
Публикувано14.03.09 17:43



Извинявай, аз бях останал с идеята, че си...
...


от C. Van Vechten

Тема Re: Изобщо не греша, бе!!! Що ме ядосваш???нови [re: comprehension]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано14.03.09 20:36



Бе дееба таз крива нива - стига се излага де.


Годините, за които питаш нямат име - те просто са си второто десетилетие. И първото десетелитие, за 1-10.

А точно тва си мисля и аз последните дни покрай тая дискусия - и аз съм водил като твоите спорове за 2000-та.
Абсурдни, безумни спорове, направо войни с една колежка - ама така и не се съгласи, макар че и аз, и приятелят й й го обяснявахме хиляда пъти.
Тя, и половината свят посрешнаха началото на новото хилядолетие една година преди края на старотото.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Давай, давай!!! Ще кацнеш на моя!нови [re: comprehension]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано14.03.09 21:06




Кой на чий ше кацне е спорен въпрос, ма скоро ще се разбере, мисля.
Начи днеска заради тебе ползвах "обади се на приятел", щото той е маниак по история и знае със сигурност дори и как се е учело и преди 35 години (признавам си, че моя стаж е по-малък - 20). Та и той потвърди - деветдесетте винаги са били деветдесетте. Грешно те е маал с показалката даскала - от стреса си запаметил погрешно тва за годините. Или е бил някой революционно настроен иноватор, дето е искал да поправя заблудата, в която е изпаднал света. :)
Въпросът е математичски, когато говорим за някаква цялост - няма как да не бъде. И точно от математическа гледна точка 1-10 са първото десетилетие. 11-20 второто, 91-2000 - последното (десето) десетилетие на 20-ти век.
Пак ти давам приемер - италианците използват за име на века не неговата поредност, а първите две цифри от цялото изписване на годината от този век - например Деветнайсет за двайсти век. Щото годините от този век са 19..
Мирето, макар и малечка, ти го каза - говорим за прието наименование на даден период и логиката е първото съдържимо в името деветдесет и... Както италианците са приели за вековете.

Та, готви се за кацане, мой човек. При цялото ми уважение към теб относно знание и образованост. Затва те и хокам, щото за тебе са неприемливи такива грешки.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ето ги прабългарите. Да изместим темата, явнонови [re: comprehension]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано14.03.09 21:14



Да си призная, не знаех нищо за прабългарския календар. И, доколкото разбирам, е ориентиран по слънцето, а не по луната, както китайския. Верно ли разбирам?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Ти се излагаш!!!!!!!!!!!!!! Стига си ми губилнови [re: StefanPan]  
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано14.03.09 22:42



времето!!!!!!!!!!!! Баси!!!!!!!!!!!!!!!



Дървена глава!!! Аз ти говоря, ти ми приказваш!

Годините, за които питаш нямат име - те просто са си второто десетилетие. И първото десетелитие, за 1-10.


Годините, за които питам са "двадесетте"!

Пфууу, баси уру-чукундуруто!!!



Тема Абе, ебал съм ти италианците, ебал съм ти жабаритенови [re: StefanPan]  
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано14.03.09 22:55



Вбесяваш ме!!!

Кво ми ги даваш за пример, кво ме интересуват!?

Знам, че си хубав човек, ама главата ти е от парен бук! Ако не знаеш какво е "парен бук" - намери си сам информация!

Баси оксиморона си сътворил:


Пак ти давам приемер - италианците използват за име на века не неговата поредност, а първите две цифри от цялото изписване на годината от този век - например Деветнайсет за двайсти век.

Последно!!! За теб

19... година в кой век е?


---------

Мирето, макар и малечка, ти го каза - говорим за прието наименование на даден период и логиката е първото съдържимо в името деветдесет и...

Мирето хич не е малечка, ама да вземе да си гледа адвокатстването и да не си пъха носа, където не му е работа! Апропо, тя, май, разбра за какво става дума и сви платната... И други разбраха и млъкнаха.

Само ти остана да се дръвчиш безнадеждно!!!

Ни най-малко искам да се чувствам победител в спора... Ами, пука ми, че ми дреме...

Стана дума и за съдържанието на желязо в спанака...














Редактирано от comprehension на 15.03.09 00:08.



Тема Прощавай, забравих другия ти оксимороннови [re: StefanPan]  
Автор comprehension (бивш ASSASSIN)
Публикувано14.03.09 23:12



Въпросът е математичски, когато говорим за някаква цялост - няма как да не бъде. И точно от математическа гледна точка 1-10 са първото десетилетие. 11-20 второто, 91-2000 - последното (десето) десетилетие на 20-ти век.

Абе, наближава времето да кацнеш на моя!

Казваш:

11-20 = второто десетилетие


Ми, нали това приказвам, бе*???!!! Изприщи ми се езика, вече! Грешка - мазоли ми хванаха пръстите да блъскат гневно по клавиатурата!

11-20 = второто десетилетие = двадесетте години на века


-------------

* Знаеш ли, че частицата "бе" не само, че не е обидна, а точно обратното? Ако не знаеш - да ти кажа?!







Редактирано от comprehension на 14.03.09 23:29.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.