Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:13 26.04.24 
Градове
   >> Кърджали
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Аз съм ПОМАКнови [re: ghs]  
АвторGALATASARAY (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 22:39



Приятел.пиша ти от Истамбул.По повода че темата се дъвче три години.Един помак е хвърлил камък в кладенец.сам назови.колко мъдреци се опитват да го изкарат.



Тема Re: Аз съм ПОМАКнови [re: ПOMAK]  
Авторpomak (Нерегистриран)
Публикувано29.03.07 13:52



Гледайте тук.Регистрационният език е турски но ти можеш да изберете българска опора от вашия площаден профил. www.pomaknet.org



Тема za don joanнови [re: don Joan]  
Авторeднa бcлrapka (Нерегистриран)
Публикувано31.03.07 16:18



несъмготина и не те питам защо.Само информативно - не се казва "начукам",а "изчукам".И най-важното - с такива "начукачи" като тебе закусвах преди 10 години...



Тема Re: Аз съм ПОМАКнови [re: ПOMAK]  
Авторpomako (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 18:40



ti 6toto hemsi pomak hemsi tur4in i bulgarinsi kak staua taka



Тема Re: Аз съм ПОМАК [re: ПOMAK]  
Авторavram (Нерегистриран)
Публикувано23.05.07 20:34



само дето ви понамирисват крачетата и сте яко продажни душици а пък недай си боже да докопате малко власт !



Тема Re: Аз съм ПОМАК [re: titi]  
АвторПлoвдив(Black Belt) (Нерегистриран)
Публикувано28.05.07 00:00



Към Titi Щом мислиш че помаците са по мрyсни от ЦИГАНИТЕ и Турците иди малко поживей в Столипиново за няколко дена и тогава ми говори.Първо на първо помаците са трудолюбиви,грамотни,гостоприемни,приятелски...(при циганите е обратното).Второ на Второ явно не си общувал с Помаци и не си присъствал на техни празници и веселия да за да промениш мнението си за тях.Трето на Трето остави си колата в едно помашко село за една вечер и след това в една циганска махала за една вечер и ще видиш разликата(не забравяй да си вземеш личните докуметни и пари от колата при циганите)Преди няколко месеца най-добрата приятелката Фикрие на моята приятелка ми се обади да отида да я придружа до квартитата и кадето живеятс моята щото я беше страх.на връщане бехме нападнати от 3-ма мангали.Благодарение на бойните умения резултатът беше: 1-ия с счупена челюст, дригия в безсъзнание и 3-тия стое6е свит на кълбо и стенене от силни болки.ял съм бой от цигани като малък,като новобранец бях действан от турци и същото време бех закрилян от помаци.после като Стара КАПА докараха при мене още каратисти на моя служба с които се сприятелих и тва ми помогна да защитавам новобранците от БГ-мохамед. произход от турските стари КАПИ.






Тема Re: Аз съм ПОМАК [re: Плoвдив(Black Belt)]  
Авторavram (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 21:26



Ало, Пловдив ела да поживееш малко в Кърджали и ще си говорим пак.Ако помак ти е подчинен по-голям гъзолизец няма да си виждал,ако обаче недай си боже да ти е някакъв началник,водичка няма да ти даде да пийнеш ...освен ако и ти не си помаче.Имат си и шифър за разпознаване ..." Ъли си от нашине?"... . Но да се върнем малко назад в историята когато гърците и турците са натирили българите от беломорска и одринска Тракия ,на нашта граница по разни тесни проходчета където е живяло компактно помашко население са били нападани от засада и изколвани като пилци.Единственото ценно нещо което тракийците са носили



Тема Re: Аз съм ПОМАК [re: Плoвдив(Black Belt)]  
Авторavram (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 21:53



е било изкараното с пот злато пришито по дрехите на жените и децата.Цели родове са закопавани в общи ями като добитък.Има една книжка "Разорението на тракийските българи" там може да се прочете повече.Има и едно друго книжле "Интимният живот на една помакиня" за нея мога да кажа само една мъдрост която споделят по-старите помаци..." ага памак са расспий и памакиня са разе_е вращане назад няма".Общо взето пази боже от човешки индивиди които нямат вяра в нищо.Ако тоя дето е отворил тая тема има куража нека я продължи аз съм насреща.



Тема Re: Аз съм ПОМАК [re: avram]  
Авторpopov (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 22:36



Не си мисли, брат, че на помаците им намирисват крачетата и че са били продажни душици, и че ако вземем властта ще е беля. Просто не познаваш помаците, а имаш мнение за тях от други, които също не познават добре помаците. Влез дълбоко в Родопите и чуй говора им и ще разбереш колко истински и чист е. Той е един старинен, архаичен български, такъв какъвто са говорели българите преди 100-200 години. Ако имаш възможност иди в гръцко при някое помашко село и ще чуеш още по запазен старинен български, защото там езика им не може да се смеси с гръцкия или турския и си остана чист. В България този говор почти се смеси със съвременния български. И тогава ще се запиташ откъде идват тия хора, какви са ? Мнението на гръцките власти е , че помаците не са българи, също не са и турци. Те били
славяни, останали нейде по планините и впоследствие през турското владичество потурчени. Всеизвестно е, че турците и помаците не се обичат, но също не се и мразят. Така, че помаците не представляват опасност за България, дори напротив милеят и работят за нея и брат ми , карай я по кротко и се радвай на разнообразието и красотата на нашата скъпа Родина.





Тема Re: Аз съм ПОМАК [re: popov]  
Авторavram (Нерегистриран)
Публикувано25.06.07 21:02



Попов?Интересна фамилия,ако идва от "поп" малко не ми звучи помашка. Обикновено са Дафинов,Каменов,Росенов,Бисеров,Ясенов,Огнянов. Общо взето не съм срещал Петров,Димитров,Георгиев,Илиев,Христов,Иванов,не обичате да кръщавате на светии ми се струва само не мога да си обясня защо, нали се българеете уж. Колкото до езика той си е чист помашки диалект с леки византийски примеси неразбираем от никого във България.Четох някъде,че помаците били потомци на древните траки които са живяли по нашите земи много преди заселването на славяните и прабългарите.След това обаче са забегнали по високите и недостъпни върхове на Родопите където са се изпокрили и заживяли в затворени общества далече от войнствените нашественици.Всъщност май са си чисти византийци.Познавам много помаци,бил съм в помашки селища: Кирково, Неделино,Златоград,Жълтуша,Падина,Баните,Давидково и т.н.общо взето бая съм пообиколил региона почти служебно.Вярно че бачкат хората то къщи по на три ката,че на едни стръмнини,свят да ти се извий на всеки син по един етаж.Ама синовете бягат не щат там искат в града че там по-лесно.Вярно гостоприемни са, недай си боже пък да кажеш че си от София ще ти олижат дупето с извинение.Ама тука сина ама щерката "на булкин Герги сватанак-деверовото момче някаква службичка..."А те чисти диваченца. Чао за сега отивам да пийна биричка,че много топло...!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.