Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:51 18.04.24 
Градове
   >> Кърджали
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Аз съм ПОМАКнови [re: Дивa и щacтливa]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 12:13



BIITE TURCITE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! предлагам да се сабереме сички пред народното събрание и да ги изпратим в турция . това колкото и да не ви харесва е демократично!!!!! който иска да остане тук трябва да кръсти децата си със български имена и т.н. както е в САЩ примерно не можеш да си Иван , трябва да те кръстят Джон. Закон . Това е! Говоря само за новородените , не за старите хора , които освен езика може би въобще не се сещат , че са турци. Спират се абсолютно всички часове и новини на турски и точка.




МАКЕДОНИЯ НА БЪЛГАРИТЕ
ПС: в случая и България



Тема Re: Аз съм ПОМАКнови [re: ПOMAK]  
Авторhaspuh (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 20:38



BG prav si te ne sa se nauchili balgarski za tolkova godini i moje bi nikoga niama da se nauchat i za tova moje bi sa gi sajalili i sa im pusnali turska televizia. Men drugo me machi-da ste vidiali balgarin v turskia parlament, a v balgarskia palno fesove, kak mojaha tezi dupedavtsi da napraviat tova, no da se nadiavame che vse oste ima balgari v Balgaria da popraviat greshkata. Po Bai Toshovo vreme gi beshe strah da gledat portreta mu ta kamo li da iskat turska televizia ili glasove v parlamenta. Ste stane Bai Tosho da gi pomete vsichkite chak do Istambul i ste gi nakara tam ot kadeto sa izlezli.



Тема Re: Аз съм ПОМАКнови [re: haspuh]  
Автор Дивa и щacтливa (загадъчна)
Публикувано28.08.07 23:24



А ти като си такъв патриот защо пишеш на латиница?



Тема Re: Аз съм ПОМАКнови [re: Дивa и щacтливa]  
Авторшмaтapok (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 10:39



а така, Дива и щастлива, я дръпни една критука , ама ха





Тема Re: Аз съм ПОМАКнови [re: шмaтapok]  
Автор Дивa и щacтливa (загадъчна)
Публикувано29.08.07 10:56



Ами май свикнах да се пише на кирилица,а и си има кирилизатор.Щом се прави на голям патриот да пише на кирилица.Нали си се готвя за админ и за мод.Тренирам:)



Тема Re: Аз съм ПОМАКнови [re: Дивa и щacтливa]  
Авторшмaтapok (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 19:46



няма ли да са малко множко 2 в 1 , хем мод., хем админ



Тема Re: Аз съм ПОМАКнови [re: шмaтapok]  
Автор Дивa и щacтливa (загадъчна)
Публикувано29.08.07 23:18



Няма да ми е трудно.Ще се справя.



Тема Re: Аз съм ПОМАКнови [re: ПOMAK]  
Автор Дивa и щacтливa (загадъчна)
Публикувано30.08.07 11:22



Молитва за жертвите на масово османско клане
30 август 2007 / News.dir.bg
Заупокойна молитва за загиналите по време на обсадата на Перперикон ще отслужи днес пловдивският митрополит Николай по покана на ръководителя на археологическия екип на разкопките проф. Николай Овчаров.
Преди дни в подножието на Перперикон беше открит голям християнски некропол от втората половина на 14 век, попадащ в очертанията на селище край крепостните стени. В некропола бяха открити 15 гроба, предаде БТА. Шест от труповете са били обезглавени, други са били без крайници. Според проф. Овчаров некрополът е от последната обсада на Перперикон. Откритието е на археолога Хитко Вачев, изследовател на паметници от късното Средновековие, който от тази година работи в екипа на Овчаров.
Изследователите са установили, че в гробовете били погребани мъже, жени и деца с разчленени тела, които вероятно били екзекутирани по време на обсадата на крепостта от войските на турския емир Орхан през 1362 г.
Проучвам средновековни некрополи от 15 години, но това е най-драматичната и емоционална находка, на която съм попадал, коментира Вачев. По думите му, масовите екзекуции са били предприети от нашествениците, за да сломят съпротивата на защитниците на обсадената крепост.
Това е второ Баташко клане, само че 500 години преди него, коментира на свой ред проф. Овчаров, цитиран от Дарик. Пълен комплект робски окови и множество фрагменти от счупено оръжие са намерили още археолозите при тазгодишните разкопки на Перперикон. Екипът на професора е работил в подножието на крепостта, където е имало градско население. Там е била и цитаделата, в която българите са се укрили при нашествието на турците. В нея археолозите са попаднали на около 70 кръстове - железни, сребърни, бронзови, всички осквернени. Екипът е открил и мястото, през което турците са превзели крепостта с щурм, както и колекция монети от времето на емира Орхан.
Според Овчаров, новооткритият християнски некропол е поредното доказателство за трагичните събития в Източните Родопи по време на османското нашествие, описани от Антон Дончев във “Време разделно“.



Тема Re: Аз съм ПОМАКнови [re: Дивa и щacтливa]  
Авторшмaтapok (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 21:46



е, то това е явсно като бял ден, че ще се оправиш, защото най-накрая да искаш да искаш и да го получиш, няма накъде повече. Обаче при 2-ма модератори в клуба, що ти е таз работа. Що не ги оставиш те да си вършат работата. Те и без това си я вършат добре.Не изместваш ли единият от линия?



Тема Re: Аз съм ПОМАКнови [re: шмaтapok]  
Автор Дивa и щacтливa (загадъчна)
Публикувано31.08.07 09:56



Колективът ни е от трима основни човека-шефа,техника и аз и още двама,трима когато е нужно.Шефът повечето време го няма,техника си има други бойни задачи та я ми кажи кой остава на линия?Мисля,че е много ясен отговорът нали?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.