Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:30 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Индиански въпрос за произходнови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано27.09.04 12:04



Чакай сега! Първо, има жени войни - това е и личен избор. Но има основна причина жените да не ходят на война. Ако се сбием - ние двамата (ти - момиче, аз момче) какъв мислиш ще е изхода. Идеята е, че мъжете са често по-агресивни, по характер. Най-малкото, дори от личния си живот трябва да си останала с такова впечатление.

Специално пък шиенето на мокасини е нещо много специално! То със сигурност не е второстепенна задача! Хубавите мокасини са изключително ценни, под хубави имам предвид и красиви. Неблагодарна работа е до толкова, че е трудна, поне за мен. Ако опиташ да си направиш такива, ще разбереш какво имам предвид. Бойните ризи са правени от жени! В бой мъжът мъжът носи именно такава, ако умре, ще е с нея. Това за мен значи доста.

Мъжете и жените са доста различни в някои отношения - не само физически, както каза и Черния Вълк. Просто ни бива в различни работи, но това не означава, нито че няма изключения, нито че всичко останало не е правилно. До голяма степен нещата в "обществото" днес не вървят (по мое лично мнение) заради размиването не само на отношенията и задачите и на двата пола, но и на неизпълняването на някои естествени такива, примерно, мъжът трябва да е смел?!?



Тема Re: Няма случайности...нови [re: xavon]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано27.09.04 12:19



Всъщност е напълно достатъчно обяснение.
Прави каквото може човека - помага с това в което го бива, и го прави когато има възможност. Не е мързелив и не клинчи!
Така по-добре ли е?




Тема Re: Няма случайности...нови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано27.09.04 12:34



За мое огромно съжаление (или може би радост) не знам места, на които човек може да се прехранва от лов, примерно. Поне в БГ! Толкова за "живота който ми харесва"

ТРЯБВА и ИСКА? Под семето трябва да порасне, аз разбирам естествения растеж. Ако някой не иска, възможен изход е самоубийството Това е естественото положение на нещата. Това което има предвид бабата, е, че това че търсим (аз, ти, Вълчан... и т.н.) нещо което в крайна сметка да ни дава смисъл е напълно естествено. Това че търсим конкретно нещо е напълно нормално, колкото и странно да ни се струва (де е България, де е Америка!). Бабата има предвид, че това, че търсим един начин на живот, който в известна степен вече не се практикува е НОРМАЛНО. В този смисъл семето едновременно ИСКА да порасне (да има мокасини примерно) и ТРЯБВА да порасне (расте и физически и се учи как да си направи мокасините. Говоря за "специалното" порастване и в двата случая.

При индианците, те са едно нещо, от там идва малкото неразбиране, прераснало в спор между двама ви с Вълка.



Тема Re: Няма случайности...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано27.09.04 14:07



Бабата има предвид, че това, че търсим един начин на живот, който в известна степен вече не се практикува, е НОРМАЛНО.
Начин на живот, който е по-близо до природата, в който не смяташ всички други същества за по-низши от теб, и други неща. Не само индианците имат такова виждане, много народи са живели така едно време. Затова според мен е естествено, както казваш - нормално, човек да е привлечен и от начина на живот на други народи, а индианците са само едни от тях.
Абе..май не го обясних както трябваше..но дано се е разбрало. (то това изречение за сиг трябва да си го сложа:))

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Индиански въпрос за произходнови [re: Umai Maia]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано27.09.04 14:29



Не мисля, че такава жена ще бъде спряна или презряна. По-скоро биха уважили нейния избор. Много ми харесва тази свобода в обществото на индианците.

Mitakuye oyasin (всички са мои роднини)!


Тема Re: Индиански въпрос за произходнови [re: Kaнтaka]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано27.09.04 14:42



Точно това имам предвид, че ако тя има свободата да се държи както иска, и се държи по този начин, значи ролите на мъжа и жената в това общество се разпределят по съвсем естествен начин, а не става въпрос за някакви ограничени права и т.н.

Правилно се каза за хармонията.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Опазил Бог!...нови [re: Umai Maia]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано27.09.04 20:49



Мая, абсолютно си права - много обобщавам, разбира се, че има разлика между племе и племе - моя грешка Виждам само лошото в случая

Колкото до това, че са били доволни - това не е добре - всяко доволство и самодоволство води до спиране на развитието, човек е добре да се развива и променя непрекъснато, иначе деградира



Тема Re: Индиански въпрос за произходнови [re: Umai Maia]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано27.09.04 20:54



Най-вероятно ще бъде, но рядко може да реши такова нещо - мозъкът й е промит от люлката - няма мърдане. На мъжете също е промит /в нашето общество - още по-също/ Това на майтап, разбира се

Питам се има ли известни жени-воини или ловци сред индианските племена, има ли поне предания за такива, живели в "реалния" живот?



Тема Re: Наистина има нужда от предпазливост...нови [re: Black Wolf]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано27.09.04 21:09



Категорично ли прозвучах!? Съжалявам, не исках, пък и вечно се колебая по принцип, наистина - до такава степен, че когато видя някой близък познат първо си мисля, че това не е той, а някой, който прилича на него, и чак после решавам, че е той.

Струва ти се, че не познавам "проблема" със силите ли? Само ти се струва

Споменах няколко неща от Творението, ти си се хванал за лъвовете. Споменах ги не случайно - исках да намекна, че всички се подчиняват на един и същ модел и закон. Към охлювите, вирусите и лъвовете можем да съотнесем и галактиките, квантовите частици, компютрите и торните бръмбари
Разбира се, всеки има право на избор и всеки на щастие. Обаче не съм намерила правилното обяснение. Просто ми се вижда странно да искаш да се върнеш в предишния си начин на живот, когато времето му е отминало - а времето тече, и хората с тела са в него. Затова е добре да се използва това, което ти е дадено в настоящето, но по начин, който да те изведе напред, а не да те върне назад. Всяко нещо с времето си, казват



Тема Re: Индиански въпрос за произходнови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано27.09.04 21:43



Най-лесно е да се каже "не желая да се справям". Какво ли щеше да стане, ако индианците, чийто начин на живот харесваш, казваха същото за своя - ми не желая!

А това, че са намирали за неправилен живота на белите е нормално - има го навсякъде - казва се нетърпимост към чуждото, непознатото и различното.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.