Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:22 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Индиански въпрос за произходнови [re: ssonia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано26.09.04 14:31



Няма такива неща, като затворено племе... Ако има, те бързо изчезват. Витаги има обмен на генетичен материал. При индианците е много типично...

Изборът на хората е винаги ограничен. Можеш да нарушиш закон, но винаги си плащаш по някакъв начин. "Примитивните" племена се ръководят от закони, които са естествени. Те не са измислени от човека, а имат универсален характер. И там има избор - или да спазиш правилата или да не ги спазиш и да ти се разкаже играта. В повечето случаи не от другите хора...
Същите закони важат и в нашето общество. Това, че хората не ги спазват си остава изцяло за тяхна сметка. Затова хората в "цивилизования" свят живеят по болен начин в болно общество. Но това общество ще си плати. С лихвите...
Но са в повечето случаи глупави, страхливи и мързеливи, за да направят нещо друго...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Индиански въпрос за произходнови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано26.09.04 14:36



Опила Кола!



Тема Re: Е, и?нови [re: Black Wolf]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано26.09.04 14:55



Е, сега пък умрелите

Ти като се прибереш вкъщи и навън е тъмно как си запалваш светлина?



Тема Re: Индиански въпрос за произходнови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано26.09.04 15:03



Ахааа, значи жената ходи за вода - ужас! досада! Толкова ли няма яки мъже, които да заредят с вода, могат и повече да носят, освен това!

Не разбираш какво имам предвид, явно.

Но ще кажа друго - в съвременния свят поне се е стигнало до идеята, че жената е равна с мъжа, че и тя е човек.

А сигурен успех няма почти никъде



Тема Re: Индиански въпрос за произходнови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано26.09.04 15:12



Явно не разбирам.



Тема Re: Индиански въпрос за произходнови [re: Black Wolf]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано26.09.04 15:34



Не съм влюбена в нашето общество, нито съм възхитена от него. Предполагам обаче, че има причина, поради която определен човек се ражда в определено общество. Каквото и да е то, той трябва достойно да "се справи" и да живее в него. В обществото, което го е създало.

Може би затова се харесва начина на живот на индианците - защото, предполагам, са приели СВОЯ начин на живот /респ. общество/ за правилен и не са възхвалявали друг, обявявайки своя за гнил. Изцяло съм ЗА този тип отношение към живота, в който те е поставил Великият Промисъл.



Тема Няма случайности...нови [re: ssonia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано26.09.04 16:46



Няма нищо случайно. Вкл. и в това, че се занимаваш с нещо различно от средата, "в която си роден и израсъл".
Че чувстваш гнилотата и нередността на нещата около теб...

Щом обществото е прогнило (а аз смятам "цивилизованото" за такова), защо трябва да се примириш и да гледаш безропотно? Когато виждаш, че хората унищожават Майката Земя и всички други живи същества, и го правят от алчност и егоизъм, нима трябва да кажаш "Абе роден съм в тази среда, в тази епоха - това е положението!"

Преди вече доста време говорих с една мъдра баба, жена на знанието - medicine woman, ако щеш. Та тя каза следното: "Праотците са мъдри сеячи и посяват семето там, където трябва да израстне и където ще израстне добре. Не се учудвайте, че се занимавате с индианците тук, в такава далечна страна като България. Не сте случайно тук и не случайно точно вие се занимавате с тези неща."

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Индиански въпрос за произходнови [re: ssonia]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано26.09.04 17:02



Не съм останала с впечатление, че жената в индианското общество стои по-ниско от мъжа.

Mitakuye oyasin (всички са мои роднини)!


Тема Re: Няма случайности...нови [re: Black Wolf]  
Авторxavon (Нерегистриран)
Публикувано26.09.04 17:04



А ти какво правиш, за да промениш света около себе си? Как точно го променяш?



Тема Re: Няма случайности...нови [re: xavon]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано26.09.04 17:05



Правя каквото мога...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.