Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:06 21.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Някой ползвал ли енови [re: Члeнниk Бaлkaнckи]  
Автор .И. (новак)
Публикувано29.04.08 14:22



Ами едно е да правиш пари от нещо прогресивно, друго - с комерсиална цел, а трето - да го правиш в ущърб на хората. Кой до където му стига съвестта. И разбира се - в зависимост от йерархичната стълбица. На долните нива хората не си дават сметка за какво точно се използва тяхното откритие.

Пък матрицата си я има, никой не отрича. Само дето някои хора отказват да се впишат и се опитват сами, употребявайки си мозъчното вещество, да си набавят нужната информация и съответно да си изградят мнение. А не казват - пусни ми линк..



П.П. Христос воскресе!



Тема Re: Някой ползвал ли енови [re: passion flower]  
Автор Члeнниk Бaлkaнckи (Scutellaria)
Публикувано30.04.08 09:06



1. чакай , чакай малко. не беше ли ти , която вчера и онзи ден говореше как хомеопатията се базира на китайската медицина (древна като света) ? а сега се оказва , че си е нещо чистак ново. така че за последно: базирана ли е на китайската медицина и други подобни методики или не

2.А. "потока на енртгия " Коя енергия по-точно , кинетична или потенциална ? или пък енергията на нулевата точка ?
2.Б. Тя науката не е принесла последните 200 години и доказателства за това , че земята е плоска , но това не е проблем на науката , а на тия , които им се ще Земята да е плоска :)

3. Мерси. Истината си я намирам в книжката по квантова механика. Така сме ние зомбираните медици



4. Рекламата е поне едно 90% лъжи и подвеждаща информация. Независимо дали става ма препарат , за мобилен оператор или каквото и да е друго подобно. Но понеже даваш примери , сега ще ти дам и аз два примера:
1. Във фабриката на др Тошков съм виждал, как една и съща билка се приготвя по една и съща рецепта и после просто се слага в различни шишета за различни проблеми.
2. Преди време един хомеопат ми рекламираше един хомеопатичен продукт ,като обясняваше как само тази френска фирма си приготвяла билките при минус 130 градуса , после ги опаковала в специална смола , която запазвала температурата , чак до разграждането и в корема. Надявам се виждаш няколкото откровенни лъжи и противоречия , които ми бяха казани ? Само за протокола , идеята беше , че при минус 130 градуса , се запазвала жизнената енергия на билките..

5. Тези които са налагали , че Земята е плоска са ненормалниците от Ватикана . Те никога са нямали нищо общо с "науката". Още в Александрия са знаели , че Земята е кръгла , но за съжеление повечето писмена от там са били изгорени от едни други фанатици.

6. кое е очевидно ? Освен че говориш без никаква конкретика , а само общи мъгляви положения ? А математика има във всичко. Дори в хомеопатията и водата (независимо дали помни илили не)


"Това с ливърул и гръдната обиколка не знам какъв стилистичен ефект постига, но не доказва защо един се разболява а друг не." ъъъъ каква гръдна обиколка ?



Тема Re: Някой ползвал ли енови [re: passion flower]  
Автор Члeнниk Бaлkaнckи (Scutellaria)
Публикувано30.04.08 09:08



Бърз въпрос, защо в рая на хомеопатията Индия , все още има толкова много прокажени ? Сигурно и това е поредната лъжа на фармацевтичните компании ?



Тема Re: Някой ползвал ли енови [re: Члeнниk Бaлkaнckи]  
Автор passion flower ()
Публикувано30.04.08 09:18



1.хаха, намери ми цитат където съм била казала това.Това е егати глупостта.Хомеопатията НЕ СЕ базира на нищо и особено пък на китайската медицина.

2.Жизнената енергия-дели се на ин и ян, най-основно.Изобщо не ми излизай с физични понятия в медицинска сфера.А да кажеш,че китайската медицина е измама някак си не върви, щото е валидизирана хиляда пъти с добъл блайнд, пласибо контролд стъдис и е официално призната от СЗО, да не говорим, че повече хора я ползват от официалната, и то съвсем успешно/отново по данни на СЗО/.

3.Един от видните съвремени квантови физици, каза следното:"ако някой каже, че разбира квантовата физика, това е най-сигурният признак, че нищо не разбира"



4.Разбира се, че рекламата е лъжи, но човек предполага, че като му продават лекарство поне, няма да лъжат.

Тошков е известен лъжеш и мошеник.Обаче поне неговит боклуци, не докарват автоимунни збаолявания.Ако обичаш не намесвай ХОМЕОПАТИЯ с билки и тия глупости за -130те градуса.Хомеопатите не работят с билни и хомеопатичните лекарства не се правят на минусови темепратури.Мисля, че ти е време да се запознаеш с матероията, която плюеш, поне ако държиш да продължиш да приказваш за нея.Че вече много глупости станаха....

6.Каква конкретика искаш по-точно?Да ти резюмирам в няколко постинга няколко годишния курс по хомеопатия?Ако искаш конкретни познания, има книги на пазара, има курсове..образовай се.

Нещо не ми е ясно, поради що противопоставяш математиката на хомеопатията.Кой е отреклъл математиката?Аман от порочни риторични похвати де...не сме толкоз прости, наистина. Гледай доводите ти да съответстват на аудиторията и на темата.



Тема Re: Някой ползвал ли енови [re: Члeнниk Бaлkaнckи]  
Автор passion flower ()
Публикувано30.04.08 09:20



не съм запозната с броя на прокажените в индия, но ми е странно това питане...

все едно да питаш "защо в рая на киселото мляко-българия, толкова много хора страдат от запек"

какво значи "рай"? в индия който не си плаща не се лекува...нали се сещаш, че здравеопазването струва пари?то и в рая на киселото мляко е така





Тема Re: Някой ползвал ли енови [re: passion flower]  
Автор .И. (новак)
Публикувано30.04.08 15:44



Да не говорим, че там има касти. Едва ли бедните могат да си позволят да се лекуват по този начин.

То май и в Европа не е никак евтино, като гледам хомеопатията май ще се наложи като елитарна медицина.





Тема Re: Някой ползвал ли енови [re: passion flower]  
Автор Члeнниk Бaлkaнckи (Scutellaria)
Публикувано01.05.08 12:53



"не съм запозната с броя на прокажените в индия, но ми е странно това питане... " ами нали си говорим за ваксини и колко са опасни те за човека. Ето в Индия си живеят природосъобразно , само гледат да не минават много под мостове :))

"все едно да питаш "защо в рая на киселото мляко-българия, толкова много хора страдат от запек" " по-голяма част от населението в България живее в големите градове , където се продава всичко друго , но не и кисело мляко. Но това мисля е съвсем отделна тема :)
А отговора е "защото в рая на киселото мляко , се употребяват изкуствени млека, тъпкани с консерванти и други разни пикантни гадости.



Тема Re: Някой ползвал ли енови [re: .И.]  
Автор Члeнниk Бaлkaнckи (Scutellaria)
Публикувано01.05.08 12:55



Извинявам се от възможна грешка , но не беше ли ти , който квалифицира циганския етнос, като много бацило-устойчив (извинявам се за термина) , поради мизерния си начин на съществуване и липса на досег до съвременни нехомеопатични лекарства ?



Тема Re: Някой ползвал ли енови [re: passion flower]  
Автор Члeнниk Бaлkaнckи (Scutellaria)
Публикувано01.05.08 13:06



1. Окей . На каква област от човешкото познание се базира хомеопатията ? Медицината се базира на Химията , Биологията и Физиката. хомеопатията на какво ?
2. "Жизнената енергия-дели се на ин и ян, най-основно" . И това няма нищо общо с китайските методи или философия ? Ин и Ян са герои на ъъъ зулуския етнос ?
3. Хубав цитат . Но аз самият не съм писал, че разбирам квантовата физика. А само че я изучавам. Не е същото нали ?
4. Затова чисто теоретично трябва да има ГО , разни медицински служби или СЕМове .
"Ако обичаш не намесвай ХОМЕОПАТИЯ с билки и тия глупости за -130те градуса" казвам ти как ми беше рекламирано въпросното, което не е по-малка лъжа от тази за която ти говориш.
6. Говоренето с конкретни факти не изисква чак толкоз много усилия.

"Не, никак не се определя от математика и вероятности кой ще се разболее и кой не." аз не отричам математиката , ти го правиш :)



Тема Re: Някой ползвал ли енови [re: Члeнниk Бaлkaнckи]  
Автор passion flower ()
Публикувано01.05.08 14:38



1. За запознаване с принципите на хомеопатията се учи доста време и се чете доста.Защо аз да си правя труда да те образовам?Не ми се вижда логично, някак си...Ако иска-моля, чети.

2.Не сме се разбрали.Втора точка се отнася до китайската медицина, за нея важат ин и ян, не за хомеопатията, В хомеопатията не се говори за ин и ян.

3.Ми много мъдро, дето казваш, че не разбираш квантовата физика, но тогава не знам какво точно трябваше да доказва споменаването и в този контекст, особено.

4.Лъжи има много в бизнеса и във всякаквите сфери, но човек остава потресен като разбере., че лъжат не само дребни производители на пресована люцерна като Тошков, ами водещите фарамцевтични концерни, които уж лично господ е пратил да спасят човечеството от всички беди и се уважават повече ит жреците на Тот и Изида в древен Египет.И да не говорим, че последсвията от техните лъжи са стотици хиляди смърти годишно, според официалните данни на СЗО за това, а на тошков жертвите са сигурно няколко наивника с гастрит от люцерната, която са изяли на хапчета, мислейки си че пият кой знае каква магична билка.

6.Говоренето с конкретни факти изсиква да се ровя да ти вадя статиите от медлайн, което съм правила нееднокартно и резултата, на което ти казах какъв е: "ония от JAMA или са подкупени да пуснат тая статия или са се заблудили". За това зор повече не си давам за други хора.Ако ти кажа лична инфорамция, как не мен ми е помогнало, ще кажеш :"това е случайно съвпадение".така че не виждам какво точно искаш от мен и защо аз да трябва да го осигурявам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.