Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: абе баце извинявай че се намесвамнови [re: ramlid]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано18.08.10 19:09



Той въпросният ПанцерГренайдер не отговори на основният и най-важен въпрос - какво работи и колко пари взема? А това че не отговаря означава, че със сигурност крие нещо важно!Тук е мястото да спомена за класовият произход на офицерите във Вермахта - въртят ми се в съзнанието само някакви 3 процента на работници, останалото всичките са били класови експлоататори!



Тема Re: Фашистите са лумпенинови [re: Panzergrenadier]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано19.08.10 23:39



Полша е толкова немска земя,колкото България е турска.Аналогии си прави колкото искаш.В Чехословакия,СССР,Африка.....колко милиона арийци живеят,че Хитлер ги нападна?





Тема Re: Фашистите са лумпенинови [re: Kpaличa]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано20.08.10 02:16



Абе бая са!



Вандалчетата и аланчетата са милиоони.

Я виж нашто момче Моамар демек Момерчо

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Фашистите са лумпенинови [re: FilerO99]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано20.08.10 10:32



Ех, Филе, Филе....



Немският националсоциализъм или т.нар. немски фашизъм е идеология за откровени лумпени. Първо за да си истински фашист трябва да си невероятно силен в умствено и физическо отношение, невероятно дисциплиниран. Второ безработните в Нацитска Германия са работили без пари в заводите на Круп където оръжията са били продавани на Вермахта на двойни и тройни цени и парите са отивали в швейцарски банки. Къде това нещо го е имало във великият СССР?

Усещате ли уважаеми другарю как си противоречите в две поредни изречения?! Как едновременно един фашист ще хем лумпен, хем цитирам "невероятно силен в умствено и физическо отношение, невероятно дисциплиниран"?! Фашизмът или по-точно крайният националсоциализъм, каквито са движенията в Германия и Италия не е нито религия на някакви отрепки, нито сборище от просяци и прочие социални дегенерати. Това е движение на хора, предимно от средната класа, но и със силно присъствие на представители на аристокрацията. Вижте само как започва СС - елитна част, в която е трябвало да бъдеш физически и психически съвършен на практика, за да бъдеш приет. Нищо общо с разни мелези с терциален сифилис, подвизаващи се с партизански никове из съсипаната Руска империя

Що се отнася до твърдението ви за безработните в заводите на Круп, то ви предлагам да прочетете нещо друго, освен бумагите, писани на килограм, с цел изпълняване на петилетката. Хитлер успява да постигне широка обществена подкрепа именно, защото неговите мерки за насърчаване на заетостта осигуряват добре платени места, с добри условия на труд и бонуси към тях на милионите безработни германци.

И щом ще си говорим за робски труд и изнасянето на парите от него в чужбина, то какво е правил "великият" Сталин в историческото недоразумение, което вие наричате "великият СССР"? Изнасянето на почти цялата реколта от зърно на дъмпингови цени на Запад с цел придобиване на кеш в твърда валута какво е? Или изпращането на незнаен брой затворници в сибирските лагери с каторжен труд? Знаете ли, че именно по времето на Сталин златните находища в Далечния Север на Колима - до Полярния кръг - мястото с най-студените температури на Земята, освен Антарктида - са били разработени чрез изпращането на хиляди затворници, чиято продължителност на живота в лагерите там е била често пъти седмици? Същото злато, от което са секли червонците - единствената съветска валута, с която са можели да купуват нещо от Запада... Що за човек да трябва да бъде някой, за да нарече подобна обществена формация велика?! Сигурна съм, че и руските селяни, докато са измирали от гладна смърт са го правили, възхвалявайки Бащицата.

Второ от чисто социална гледна точка за да се наречеш фашист по мое мнение трябва да имаш доход от порядъка на минимум 6000 лева месечно

От кога придържането към каквато и да е идея изисква опреден месечен доход?! И по тази псевдо логика какъв трябва да е дохода на човек вярващ във фън шуй, например?!



Тема Re: Фашистите са лумпенинови [re: Morrigan*]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано20.08.10 12:10



Най-накрая да прочета малко по-сериозно мнение, браво на вас!


Няма абсолютно никакво противоречие в изреченията ми, лумпените може да и да са силни в умствено и физическо отношение, но да са заблудени политически. Типичен пример е собственият ми баща. Цял живот е работил и накрая не може да си купи и една цигара, за какво? За да е десен и да гласува за Иван Костов, тоест абсолютен политически лумпен!



Фашизмът или по-точно крайният националсоциализъм, каквито са движенията в Германия и Италия не е нито религия на някакви отрепки, нито сборище от просяци и прочие социални дегенерати

Точно сборище на декласирани елементи. Точно социални дегенерати. В най-добрият случай собственици на кръчми, търговци на оръжие и дребнобуржуазни дегенерати. Като някои тук във форумите...Нали познавам такива хора включително от университета в който завърших семестриално Право, фашистите бяха точно декласирани социопати. Без приятелки, без секс, без социална среда!И то на възраст 20-25 години...





Що се отнася до твърдението ви за безработните в заводите на Круп, то ви предлагам да прочетете нещо друго, освен бумагите, писани на килограм, с цел изпълняване на петилетката. Хитлер успява да постигне широка обществена подкрепа именно, защото неговите мерки за насърчаване на заетостта осигуряват добре платени места, с добри условия на труд и бонуси към тях на милионите безработни германци.


Да, но за сметка на огромни държавни дългове и когато те е трябвало да се връщат трябва да започне война срещу тези който са ги дали. Цинично нали?Второ, на вас известно ли ви е кой е дал пари на Хитлер и защо?Точно на този въпрос май никой привърженик на Хитлер не иска да отговори.




И щом ще си говорим за робски труд и изнасянето на парите от него в чужбина, то какво е правил "великият" Сталин в историческото недоразумение, което вие наричате "великият СССР"? Изнасянето на почти цялата реколта от зърно на дъмпингови цени на Запад с цел придобиване на кеш в твърда валута какво е?


Нещо повече, великият татко Сталин е събирал злато в държавният резерв в момент когато хората са полудявали от глад. Е това е истински ръководител за мен!И аз правих така, в момента в който у нас нямаше работа капитализирах американска и европейска валута макар и в твърде скромни количества/2500 долара, 3000 евро/. Не случайно в залата в която тренирах културизъм 8 години ме наричаха цитирам дословно "Синът на Сталин"!





От кога придържането към каквато и да е идея изисква опреден месечен доход?!

Ясно, точно това е лумпенизация. Да не се осъзнаеш класово на базата на доходите и имуществото което имаш. Аз как мога да бъда десен след разполагам с около 3 лева и то не всеки ден ходя пеша до компютърен клуб отдалечен на 3,5 км в жегата/от руско-фински произход съм и не понасям топлината!/, а в същото време у нас идват хора с капитал от порядъка на 100 млн.долара поне?И при това те са комунисти още от 50те-60те години, а къде съм тръгнал аз да съм крайно десен фашист с 80-90 лева месечно??А вие очевидно не сте ориентирана политически - попадате право в класовият капан на капиталическите експлоататори. Това са марксистки аксиоми които са абсолютно валидни, нещо повече - според доста видни икономисти в днешно време всичко писано преди около 150 години в "Капиталът" се случва сега! А всичко е пазари и пари и вижте какво правят капиталистите когато става въпрос за тези пазари и пари помежду си/пророчествата на Ленин не сеа случайни!/ -








Накрая, на вас изключително много препоръчвам да прочете сериозно една моя тема писана в края на юни 2005та година тук в дира. Ето я -




Там където вие отивате, от там аз се връщам!



Тема Re Кои са лумпени ? Само "фашистите" ли ?нови [re: FilerO99]  
Автор Cтapинap (ветеран)
Публикувано24.08.10 00:25



За сравнение - тъпанарщината на едно ченге-комунист и един извеян синодален дъртак и вероятно ДС-доносник , относно мистификацията "мощите на Св.Иоан Кръстител" и.......мисълта на един нацист на Н-та степен,която цитирам по памет ......."Църквата е затворена структура ,която спекулира с ГЛУПОСТА на хората"





Тема Re: абе баце извинявай че се намесвамнови [re: FilerO99]  
Автор Cтapинap (ветеран)
Публикувано24.08.10 00:35



Идиотското ти твърдение,че офицерите от Вермахта са "класови експлоататори!" ,е равнозначно на истината ,че ти си 100 % исторически неграмотен идиот !

Ало модератора....що не го банираш тоя тъпанар,дето си няма и представа,че най-големите германски "асове"- танкисти,авиатори ,подводничари и пр.,-са имали съвсем,съвсем обикновен социален произход ?

И друго-това е идиот ,който не знае,че синовете на сумати генерали и адмирали от наистина "експлоататорски",сиреч аристократичен произход , са се били и загивали като обикновени офицери.......синът на Гудериан,синът на Дьониц и мн.мн.други.



Тема Re: абе баце извинявай че се намесвамнови [re: Cтapинap]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано24.08.10 17:05



Идиотското ти твърдение,че офицерите от Вермахта са "класови експлоататори!" ,е равнозначно на истината ,че ти си 100 % исторически неграмотен идиот !


Не са точно класови експлоататори, а произхождат от експлоататорската класа Ако не ме лъже паметта около 4% от офицерите във Вермахта са с работнически произход Останалите са предимно потомствени офицери и буржоазни елементи!





Ало модератора....що не го банираш тоя тъпанар,дето си няма и представа,че най-големите германски "асове"- танкисти,авиатори ,подводничари и пр.,-са имали съвсем,съвсем обикновен социален произход ?


Кой е най-големият танков ас на Третият райх?Кой е най-големият авиационен ас на Третият Райх и приблизително колко победи има?Къде е свален и за какво е съден?





И друго-това е идиот ,който не знае,че синовете на сумати генерали и адмирали от наистина "експлоататорски",сиреч аристократичен произход , са се били и загивали като обикновени офицери.......синът на Гудериан,синът на Дьониц и мн.мн.други.


Това го вероятно го знам много преди вас Но статистиката си е статистика!



Тема Re: абе баце извинявай че се намесвамнови [re: FilerO99]  
Автор Panzergrenadier (мотопехотинец)
Публикувано24.08.10 19:03



В отговор на:

Тук е мястото да спомена за класовият произход на офицерите във Вермахта -въртят ми се в съзнанието само някакви 3 процента на работници, останалото всичките са били класови експлоататори!

…… статистиката си е статистика! !




Позволи ми да се усъмня в твоята статистика. Да не е пак от твоя източник - История на Втората световна война/Москва-Воениздат/? Ти не разбираш ли, че „статистика” от такъв „труд”, писан по поръчка на ЦК на КПСС от болшевишки генерали никой добросъвестен опонент няма да приеме? Имаш голям проблем с подбора на исторически източници при доказване на тезите си...

Дай да ти видим и другите източници...



Тема Re: Фашистите са лумпенинови [re: FilerO99]  
Автор goddess_morrigan (Goddess)
Публикувано25.08.10 12:18



Няма абсолютно никакво противоречие в изреченията ми, лумпените може да и да са силни в умствено и физическо отношение, но да са заблудени политически. Типичен пример е собственият ми баща. Цял живот е работил и накрая не може да си купи и една цигара, за какво? За да е десен и да гласува за Иван Костов, тоест абсолютен политически лумпен!


Оставям на читателите на тази тема да открият тънката разлика, която аз не успявам да доловя

Точно сборище на декласирани елементи. Точно социални дегенерати. В най-добрият случай собственици на кръчми, търговци на оръжие и дребнобуржуазни дегенерати. Като някои тук във форумите...Нали познавам такива хора включително от университета в който завърших семестриално Право, фашистите бяха точно декласирани социопати. Без приятелки, без секс, без социална среда!И то на възраст 20-25 години...

Докажете го, уважаеми Филе. С имена и цифри да отмятаме численият състав на партията на Хитлер преди и след 1933 г., за да разберем дали има и 0,001% истина в твърденията ви. А, да и списъкът да не цитат от книжката Направи си сам Самиздат Петилетката за Четири

Да, но за сметка на огромни държавни дългове и когато те е трябвало да се връщат трябва да започне война срещу тези който са ги дали. Цинично нали?Второ, на вас известно ли ви е кой е дал пари на Хитлер и защо?Точно на този въпрос май никой привърженик на Хитлер не иска да отговори.

Явно отговорите на въпросите не сте ги открили в тоалетната хартия, която четете с марка Сделано в СССР и за това ще трябва да ви ги обяснявам.

Хитлер, другарю Филе, не е бил икономист, нито е претендирал за подобни знания. Но същият този хер Хитлер е знаел кой да назначи, за да оправи икономиката. И въпросният човек е бил Шлахт - за него със сигурност може да се каже, че би трябвало онези от Нобеловия комитет да му дадат Награда за икономика. Та, въпросният Шлахт е бил привърженик на Теорията на Кейнс за поощренията в икономиката. Която с две думи е следното - Когато има финансова и икономическа криза, това означава, че каруцата ни е отишла в реката. За да я извадим т.е. конят, който тегли каруцата да я издърпа от реката, трябва да го стимулираме т.е. да му дадем начален тласък. Според Кейнс този начален тласък бил нещо като животоспасителна инжекция, един вид адреналин, с който да се извади човека/каруцата/коня/whatever от коматозното състояние и да го накара да започне отново да тегли каруцата. Следването на този модел, който до Голяма Депресия само бил една мижава теория, в крайна сметка довело Германия от пълната кома до състояние на оживен икономически растеж.
И за да не започнето да сочите с пръст, от сега ви казвам, че същото се случило и в САЩ - Ню Дийл на Рузвелт си е чисто Кейнсианство, нищо по-различно от това, което Шлахт бил заложил в Германия.
Освен това е силно преувеличено да се твърди, че Германия е дръпнала до 1939 г., благодарение на милитаризацията на икономиката - в бюджета за 1938/1939 военните разходи са едва 17 %. Сега ще ни кажете ли колко са били същите тези разходи като процент в бюджета на недоразумението СССР?

Както още Юлиан е доказал пари винаги има, единствената разлика е как те се разходват. За справка си прочетете за управлението му на провинция Галия и се надявам, че ще си извадите правилните изводи.

Що се отнася до източниците на финансиране - германската едра индустрия е тази, която финансира идването на Хитлер на власт - Тисен, картелът Фарбен, т.н. В това отношение Шлахт си е водил педантични записки

Нещо повече, великият татко Сталин е събирал злато в държавният резерв в момент когато хората са полудявали от глад. Е това е истински ръководител за мен!И аз правих така, в момента в който у нас нямаше работа капитализирах американска и европейска валута макар и в твърде скромни количества/2500 долара, 3000 евро/. Не случайно в залата в която тренирах културизъм 8 години ме наричаха цитирам дословно "Синът на Сталин"!

Ако трябва да изразя собственото си мнение за вас, то модераторът ще трябва да ми даде бан за нецензуриран език, за това просто ще оставя безумието по-горе и онова, което го следва в постинга ви без коментар.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.