Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:45 23.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Хиксоситенови [re: faliak]  
Автор mellisa (ентусиаст)
Публикувано13.03.08 00:36



Нищо не разбираш от гръцка керамика, нали?
Отново питам, покажи ми къде мъжете са черни, а жените бели. Не ми п-оказвай само черни мъже - това е чернофигурна керамика, там всички са такива.

The Zantedeschia aethiopicas are in bloom again


Тема Re: Хиксоситенови [re: faliak]  
Автор mellisa (ентусиаст)
Публикувано13.03.08 00:37



И това е мъжествено? Това са сред класическите статуи с невероятна красота.
Имаш сериозен проблем с очите или вкуса явно.

The Zantedeschia aethiopicas are in bloom again


Тема Re: Хиксоситенови [re: mellisa]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано13.03.08 00:38



-Все пак са средиземноморски страни и мъжете са прекарвали повече време на слънце-мореплаватели и т.н робите са вършели работата навън а жените са си стоели на сянка...
Това ми напомни и на впечатлението което италианците оставят у Марк Твен(в "Глупаци в чужбина"), че жените им са много по-светли от мъжете...



Тема Re: Хиксоситенови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор faliak (asfaltof)
Публикувано13.03.08 00:42



Да, тази фигура е доминираща и не е много женствена.

- escape velocity of growth -


Тема Re: Хиксоситенови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор mellisa (ентусиаст)
Публикувано13.03.08 00:46



И на теб казвам - това е чернофигурна керамика. Техника на рисуване по атически вази до средата на 6ти век. После идва червенофигурна, в която техниката е усъвършенствана и вместо на червен фон да имаме черни фигури, на черен фон имаме червени. Но никога не е имало различаване на фигурите на мъжа и жената. Има цветови допълвания при някои художници, но това са стилистични гъзарии, нищо повече.

The Zantedeschia aethiopicas are in bloom again


Тема Re: Хиксоситенови [re: mellisa]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано13.03.08 00:54



-Между другото това ме накара пак да се замисля за баталната сцена на фараона с хиксосите и мисля че и черния цвят на хиксосите се дължи на такова стилизиране-ако погледнем и конете и те са или червени или черни(друг цвят нямя)...и затова за по-лесно разграничаване хиксосите са черни а египтяние нарисувани в жълто.... това породи и объркването у мен че ми прилича повече на нападение на нубийци





Тема Re: Хиксоситенови [re: mellisa]  
Автор faliak (asfaltof)
Публикувано13.03.08 00:58



Намерих! Aми сега:



- escape velocity of growth -

Тема Re: Хиксоситенови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор mellisa (ентусиаст)
Публикувано13.03.08 01:01



Не си ме разбрал - червеният и черен цвят по атическата гръцка керамика не е въпрос на стилизиране (аз говорех за стилизиране при някои пикови фази, когато дрехи, бижута и детайли са били доукрасявани с различни цветове), това е въпрос на техника и самата същност на създаване на керамиката. Черното и червеното са двата основни цвята, защото става въпрос за три различни фази на създаване на едно гърне. И следствие окисляване и промяна на цвета следствие контакт с въздуха при определена температура. С други думи казано, с тази техника не са можели да за други освен черни или червени, съответно фонът да е противоположният на този на фигурите цвят (ако те са черни е черен и вис верса).

The Zantedeschia aethiopicas are in bloom again


Тема Re: Хиксоситенови [re: faliak]  
Автор mellisa (ентусиаст)
Публикувано13.03.08 01:03



Това не е атическа, а коринтийска керамика.
И не е жена, а богиня.

The Zantedeschia aethiopicas are in bloom again


Тема Re: Хиксоситенови [re: mellisa]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано13.03.08 01:08



В отговор на:

Това не е атическа, а коринтийска керамика.
И не е жена, а богиня.





-Коринт не беше ли в Гърция?
Защо просто не признаеш че фаляка те прегази в този спор и да ни кажеш лека нощ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.