Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 05.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: Cтapинap]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.12.07 19:38



Движеща се звезда, но с опашка.

Или "космата звезда" /както са я наричали/?
И как точно звездата е спряла над Витлеем?
Vivere est militare!

Редактирано от Last Roman на 25.12.07 19:43.



Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: mellisa]  
Автор Cтapинap (пристрастен)
Публикувано25.12.07 19:46



Звездата СЕ ДВИЖИ и това е важното ! Защото нито конюнкцията Юпитер -Сатурн, нито избухването на свръхнова звезда/има и такова явление в интересуващите ни години/, ни среща с този "феномен".

Е какво тогава ? Искате ,заедно с Черноризеца да "откриете" още една неточност в сведенията на евангелиста ?
Значи и без това не е точен ,та защо да не е сгрешил и за звездата-тя не се е движела,ама той И ТОВА си го поизмислил



Ами "бръснача на Окам" ? Какво става тогава с него ? Вече не е валиден ?



Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: Cтapинap]  
Автор mellisa ()
Публикувано25.12.07 19:52



За Лука ли говорим? Той е пълен с грешки по принцип. Ако, както пише, Йоан започва да покръства в 15тата година на Тиберий, т.е., през 29, и ако, както пише той, Исус е бил на 30, то това означава, че е роден след смъртта на Ирод, а в това, че е роден преди поне никой не се съмнява.
Що се отнася до звездата или кометата, те всички се движат, в природата всичко се движи по принцип. Не можем да пригодим всичко спрямо движението на една звезда/комета, а всички останали данни да избутаме настрани.



Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: Cтapинap]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано25.12.07 19:53



понеже даваш вид на човек, който подкрепя обективния подход при търсене на истината, първо си задай въпроса как се е казвал Сина, и после търси кога е роден.

100% е сигурно,че Сина не се е казвал Иисус Христос, защото гърците нямат нищо общо с него, нито Той с тях.

Ако искаш да бъда по-ясен, ще ти дам пример що за глупав въпрос си задал:

Не е ли по-добре да обсъдим коя е най-вероятната дата на раждането на Джизъс Крайст Супер Стар ?

смешничко, нали ?!



Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: Cтapинap]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.12.07 19:54



Ти остави бръснача на Окам. Лука греши поголовно - не стига, че бърка родословия, но според него Исус е бил на 29-30 когато Йоан го е кръстил. И на всичкото отгоре - няма въобще представа нито на колко години е бил разпънат Христос, нито кога се е родил. Даже авторът на темата в посочения сайт /който аз иначе доста уважавам заради смисленото съдържание/ борави с догадки и си напасва произволно факти/ . Почти като у темата за Таласката битка между римляни и китайци, ако си чел X legio:



Vivere est militare!

Редактирано от Last Roman на 25.12.07 19:56.



Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: mellisa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.12.07 20:09



Те го Лука и нещо не ми стана къде е движещата се звезда във цялата тази работа:



Vivere est militare!


Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: Cтapинap]  
Автор Vencci * (*)
Публикувано25.12.07 20:09



1/ Защото 25 декември е изкуствено наложен като рожден ден на Иисус Христос/ ти имаш ли съмнения в това ?/


Нямам съмнения.

Раждането на "новия бог" за северното полукалбо е станало
на 22 декември в 02 часа през ноща. Честитяването на "коледата"
е трябвало да стане на 22 декември.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Събития 22 Декември 2007, Събота


Ден на зимно слънцестоене в Северното полукълбо.
В 2 часа и 22 минути ще настъпи началото на
астрономическата зима (Зимно слънцестоене).







В Австралия (например) е започнало вече лятото.
И при тях ли е "Коледа" ?




Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: Vencci *]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.12.07 20:11



Баш след Сатурналиите значи?!



Vivere est militare!


Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: Last Roman]  
Автор Vencci * (*)
Публикувано25.12.07 20:14



нещо такова.





Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: Ziezi]  
Автор Cтapинap (пристрастен)
Публикувано25.12.07 20:21



Разбира се ,че е смешничко...като всеки друг твой постинг с автохтонни шаманства и заклинания

.

Иначе ,аз много по-добре от твоите колеги по партия знам кое е истинското ЕВРЕЙСКО име на Господ Наш Иисус Христос..или се съмняваш ?

Е добре тогава- Йешуа /Спасител/ Машия /Месия / .

Ако си доволен, хай обясни ми сега,каква връзка намираш между този МАРГИНАЛЕН въпрос с проблема който бих искал да поставя за дискусия-кога е роден Господ Наш Иисус Христос ?

Аз не намирам никаква връзка !

Просто само още една среща с типичния автохтонски тертип за вдигане на МАСКИРАЩА пушилка - Например аз те моля -И ТО МНОГОКРАТНО -, дай една авхотхонска постановка,дай накрая теорията си да я поразгледаме ......ти ми отговаряш а ла инженер Ганев.....ами вие защо биете негрите ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.