Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 09.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (ентусиаст)
Публикувано25.12.07 21:45



По същество. Не напразно поставям въпроса за тримата влъхви. Ключът към откриването на точната дата за раждането на Иисус може би се крие именно в този наглед маловажен епизод.
Кои са били тримата влъхви?
Фреската от Сан Аполинаре Нуово





Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: _magotin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано25.12.07 21:47



Е, сега вече ме издразни! След като въпросът явно е бил реторичен, защо искаш отговор?
Казвай това, което имаш предвид, да не си играем на гатанки. Зи стига





Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: _magotin_]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано25.12.07 21:48



Балта Цар, Аспар, Мелхиор



Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (ентусиаст)
Публикувано25.12.07 21:49



Ами то е очевидно. Тримата влъхви са трима зороастрийски магове. Последните са били едни от най-грамотните астрономи на онази епоха.
За разлика от клането на младенците, един доста фантастичен епизод, този с тримата влъхви внушава доверие. Защото едно извънредно астрономическо явление, такова, каквото не е очаквано да се случи, би породило значителен интерес от страна на влъхвите. Те не биха били обезпокоени от някое от обичайните астрономически явления. Следиш ли мисълта ми?





Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: Ziezi]  
Автор mellisa ()
Публикувано25.12.07 21:50



ЗИхарче, има огромно значение дали знаеш 1 или 100!
Знаеш ли какво е станало с този, който е познал корен квадратен на 2?


(мръсният дир не ми позволява математически символи....)

Редактирано от mellisa на 25.12.07 21:56.



Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: _magotin_]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано25.12.07 21:52



Тримата влъхви са трима зороастрийски магове

ха, ха, ха, ха, знаех си, че ще го кажеш. Просто чаках кога ще е. Предвидим си и това не е добре. Ти си като Зиези, само дето наричаш българите иранци.

Бог да простит попа Станка, кй ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: _magotin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано25.12.07 21:52



Мисълта да :)
Я да видим дали ще издържат и доказателствата?



(Ако прочетеш, ще видиш, че Зиези ги изкарва българчета примерно, а на това ниво на никакви аргументи освен доброто желание и двамата сте еднакво (не)достоверни



Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (ентусиаст)
Публикувано25.12.07 21:55



Че влъхвите са магове е отдавна утвърдена идея. Всички християнски мислители, занимавали се с въпроса, са на това мнение. Не напразно то е на практика утвърдено и точно затова съм посочил въпросната фреска. За незапознатите, влъхвите на фреската са изобразени в персийски носии.
Та продължавайки отвъд опитите да се отхвърля очевидно вярното, кое би накарало трима от маговете да осъществят такова пътуване до Витлеем? Оставяме настрана мистичния аргумент, че влъхвите се появвяват у евангелистите, за да посочат връзката на християнството с друга религия.



Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: _magotin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано25.12.07 21:58



За протокола, как е станал номерът да вървят от Персия към Витлеем и да следват звездата движеща се на изток?





Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: Ziezi]  
Автор Cтapинap (пристрастен)
Публикувано25.12.07 21:59



"няма абсолютно никакво значение дали знаеш 1 или 100
след като нещата , които трябва да знаеш клонят към плюс безкрайност, то ти дори и да знаеш не 1, не 100, а даже 1000, означава само и единствено, че нищо не знаеш "

И това и доживях !

.....Да чуя от заклетия патриотин и ЧИСТИНЕН българин от Н-то коляно преразказ на "ГРЪЧОМАНСКАТА "притча "аз знам че нищо не знам-а аз знам че и това не знам".

Оооо ...... БИГИ-КОЛАДЕЛЕ /Отец -Боже/ О БАКХУСЕ /Иисусе / ..що спите ? не видите ли ? не слышите ли таз гръчоманска прокоба ?


ПС- Автохтонна теория НЯМА ! НЯМА и "принципите на автохтонната теория" !

Ако ги имаше ,защо мълча като "гургур на асма" ,както викаше баба ми при подобни случаи ,на многократните ми подканяния ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.