Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 13.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Точно така енови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано27.12.07 22:40



Той ни "посатви", ама ние сме упорити!


А ти ВЕЧЕ си се засрамил, гледам, подписчето ти почервеняло като маймунско д...

Bien recueilli, débouté de chacun.

Тема Re: Точно така енови [re: saur]  
Автор mellisa ()
Публикувано27.12.07 22:44



Всъщност има теологическо обяснение за това защо Исус е изглеждал по-възрастен и, ако приемем, че забележката не е свързана с възрастта на храмовите служители, то е за да се изпълни предреченото от Исая (май беше 50 или 51), че "нямаше благообразие в него, презрян, отхвърлен, по-грозен от всички хора...". Т.е., Исус трябва да изглежда по-възрастен, защото трябва да изпълни предреченото за него





Тема Re: Точно така енови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Cтapинap (пристрастен)
Публикувано27.12.07 22:45



Слушай льольо .За разлика от теб аз се отнасям сериозно към Св.Писание.

И след като там пише,че първенеца на семейството Йосиф и Мария съгласно старата традиция е посветен на Храма ......аз вярвам че е така !

И никой,най-малко пък ти,не може да ме убеди,че това примициално посвещаване е било някаква формалност ......като онези книжки с имената на усопшите ,с които поп Койчо си дотъпквал ловната пушка за да гърми по патките ......и тъй ги изпращал на Господя.

А сега бягай да четеш "Кода на Леонардо" или друга съкровена за теб книжица.

Е,ако имаш срам разбира се,щото вече ти се каза-ти какво дириш в темата ?

....... ама пак нахалстваш



Тема Re: Ужас, ужас ужас.нови [re: Cтapинap]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано28.12.07 08:47



Благодаря за линка.


Направих допълнително справка; грешката е моя, Халеевата комета наистина се е появявала през 12 г. п.н.е. (споменава се също и 11 г. п.н.е., но при обикалянето си около Слънцето би могла да се наблюдава два пъти) Оказа се, че се влияе силно от Юпитер и Сатурн и орбиталният й период може да варира между 75 и 84 години, което прави разминаването напълно възможно.
Странно, че софтуерът, който ползвам, показва друго. Досега не ми се е случвало да го хващам в подобни грешки (между другото, показва чудесно конюнкцията Юпитер-Сатурн от 7 г. п.н.е., за която спомена Мелиса; доста впечатляваща гледка). В края на краищата, орбитите могат да се изчисляват и работата на машините, пред които сме седнали, е точно тази.
Явно някой програмист не си е свършил добре работата.



Тема Re: Ужас, ужас ужас.нови [re: easy]  
Автор Cтapинap (пристрастен)
Публикувано28.12.07 12:00



Аз също благодаря за извършената проверка-вече съм сигурен в достоверноста на изворите съобщаващи за комета пред 12 г.пр.н.е.

Що се отнася до 11 г.пр.н.е. тя е ......същата 12 г.пр.н.е. само че изчислена по т.н."правило на Касини" с което работи историческата хронология ,съгласно което между 1 г.ПР.н.е.и 1 г.ОТ н.е.се въвежда нулева година.

В този смисъл можем да бъдем сигурни,че в този източник в който срещаме 11 вместо 12 година съответната информация е съобразена с това правило.

В резюме -има три вида астрономични явления в периода 12-5 г.пр.н.е. които следва да се отчитат при въпроса за раждането на Иисус Христос:

12 г.пр.н.е.- на 26 август -поява на Халеевата комета и наблюдението й за 63 дни.В Св.Писание пише че Витлеемската звезда се е виждала в продължение на 70 дни.

7 г.пр.не.- втората конюнкция Юпитер-Сатурн от 30 септември с.г.,защото тогава разстоянието между тях е под 1 мин..и явлението е било видно сутринта на изток,както е по Св.Писание,за разлика от първата конюнкция от 17 май с.г. -Явлението НЕ може да се наблюдава продължително време.

5 г-пр.не.-през пролетта,избухването на свръхнова звезда в съзвездието Козирог -по ред причини изследователите са против идентификацията на Витлеемската звезда със "свърхова" .Справка-http://www.molas.ru/as/Vifleemskay_zvezda_cometa_ili_novaya.htm

забележка-с отчитане правилото на Касини,годините са съответно:-11,-6,-4

Въпрос-можем ли да считаме за "изчистен"астрономичния контекст на интересуващото ни събитие ?

Предварително заключение-нито една от трите хипотези за "Витлеемската звезда" не подкрепя 25 декември като рожден ден на Иисус Христос.



Тема Re: Точно така енови [re: saur]  
Автор Cтapинap (пристрастен)
Публикувано28.12.07 19:06



Такааа,прочетох гл 4 и 8 на Числа .Възможни са два отговора-кратък и пространен.

Предлагам краткия .

Въпросът е какво е значението на "50-те години "в Евангелието на Йоан гл 8 : 56,57,58

56 Авраам ,вашият баща би се зарадвал да види Моя ден,и видя ,и се възрадва
57 На това иудеите Му рекоха-НЯМАШ ОЩЕ ПЕТДЕСЕТ ГОДИНИ -и си видял Авраама ?
58 Иисус им рече:истина,истина ви казвам:преди Авраам да е бил,Аз съм

Според мнението на Рапов ,което засега подържам и аз ,тълкуването е следното-този откъс от ЕЙ има буквалното значение на аргумент ,че в момента на произнасянето на думите,В БЛИЗКО ВРЕМЕ до Разпятието Му,Иисус Христос е бил на възраст между 40 и 50 години.

Според твоето мнение израза има метафорично и най-общо значение,което се разбира от гл 4 и 8 на Числа-просто 50 години за иудеите са били "граница" на старостта.

Сиреч репликата на иудеите би могла да бъде отправена към всеки човек на възраст под 49 години ,11 месеца и 29 дни

стига да не е "старец"-
на 20,на 30,на 40 г.

Да,но нито гл.4 ,нито гл.8 от Числа НИ НАЙ-МАЛКО НЕ подкрепят мнението ти !

Да не би да си имал предвид други глави...или други книги от Св.Писание ?



Тема Re: Точно така енови [re: Cтapинap]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано28.12.07 20:58



Бе няма да се научат да цитират някои хора!
Справката Библия, книга Числа изглежда като покана:
Елате ми на гости - Младост, вх. А.



Bien recueilli, débouté de chacun.

Тема Re: Точно така енови [re: Cтapинap]  
Автор мykaтpaлиc (херменевт)
Публикувано28.12.07 21:06



а какво се случва на евреите над 50 години? явно е важно, защото възраста е определена от 30 до 50 години. нищо не се казва за 40 годишните.

'Чрез плакатни стихотворения не се стига нито до барикадите, нито до Парнас'


Тема Re: Точно така енови [re: инцидeнтeн]  
Автор Cтapинap (пристрастен)
Публикувано28.12.07 21:50



Бее.......я не си взимай беля на главата !



Ами ако река да дойда в Младост .....вх А ?

Какво ще ми цитираш........на масата ? /Купено из маркетите мутряшко вино ? ....Мерсим ти тогава за "цитата"

Шегата на страна ,но в първата половина на януари наистина съм задължен да прескоча за няколко дни в Бойко-сити. Дали пък не може да се срещнем неколцина приятели ...и врази ?



Тема Re: Точно така енови [re: мykaтpaлиc]  
Автор Cтapинap (пристрастен)
Публикувано28.12.07 21:59



Какво се случвало с ВСИЧКИ евреи /правилното е иудеи/над 50 години аз не знам !

Знам само,че онези от тях които са били "левити",са можели да служат в Храма от 25-та си, до 50-та си година.След което са ставали един вид "запасняци"-можели да охраняват Храма,но не са можели да участвуват в службите. /Числа ,глава 8,ст 24:25/




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.