Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:53 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: Last Roman]  
Автор _magotin_ (ентусиаст)
Публикувано25.12.07 23:09



Съмнително е, че обикновено лунно затъмнение би вдигнало магите от предполагаемото им седалище във Вавилон. По-скоро падаща звезда или комета.
Ако са били маги-зурванити, това би обяснило интереса им към явлението.



Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: _magotin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано25.12.07 23:11



Матех казва и че те следват звездата на изток до Витлеем.
Очевидно си противоречи.
Защо едното да е по-достоверно от другото?



Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (ентусиаст)
Публикувано25.12.07 23:13



Според мен Матей не говори за самото раждане, а за събитията преди и след него. В неговия текст историята за магите пропуска самото събитие, а разказва за тях преди него, в момента, в който наближават Йерусалим "от изток". Струва ми се, че това е единствено вярното четене. Ако искаш, да извадим цитата да проверим.



Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: mellisa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.12.07 23:14



айде да ви напомня по повод на достоверните фрески как са си го представяли хората в различните епохи:



Vivere est militare!


Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: _magotin_]  
Автор _magotin_ (ентусиаст)
Публикувано25.12.07 23:18



1. А когато се роди Исус във Витлеем Юдейски, в дните на цар Ирода, ето, мъдреци от изток пристигнаха в Ерусалим.
2. И казаха: Къде е Юдейският цар, който се е родил? Защото видяхме звездата Му на изток, и дойдохме да Му се поклоним.
3. Като чу това Ирод, смути се, и цял Ерусалим се него.
4. Затова събра всички народни главни свещеници и книжници и ги разпитваше, къде трябваше да се роди Христос.
5. А те му казаха: Във Витлеем Юдейски, защото така е писано чрез пророка:
6. “И ти, Витлееме, земьо Юдова, никак не си най-малък между Юдовите началства, защото от тебе ще произлезе Вожд; Който ще бъде пастир на Моя народ Израил”.
7. Тогава Ирод повика тайно мъдреците и внимателно научи от тях времето, когато се е явила звездата.
8. И като ги изпрати във Витлеем, каза им: Идете, разпитайте внимателно за детето; и като Го намерите, известете ми, за да ида и аз да Му се поклоня.
9. А те, като изслушаха царя, тръгнаха си; и, ето, звездата, която бяха видели на изток, вървеше пред тях, докато дойде и спря над мястото където беше детето.
10. Като видяха звездата, зарадваха се твърде много.
11. И като влязоха в къщата, видяха детето с майка Му Мария, паднаха и Му се поклониха; и отваряйки съкровищата си принесоха Му дарове, злато, ливан и смирна.
12. И понеже им се откри от Бог насъне да се не връщат при Ирода, те си отидоха през друг път в своята страна.
13. А след отиването им, ето, ангел от Господа се явява насъне на Йосифа и казва: Стани, вземи детето и майка Му, и бягай в Египет, и остани там докато ти река, защото Ирод ще потърси детето за да Го погуби.



Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: _magotin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано25.12.07 23:21



Ами цитатът ми е пред очите. Матей,2.
Когато се родил Исус във Витлеем, от изток пристигат мъдреци в Йерусалим. Питат го къде е царят, който се е родил, Ирод се смущава, събира си старейшините, те му казват къде (във Витлеем) трябва да се роди Исус, той вика мъдреците и ги пита за времето, в което трябва да се яви звездата, праща ги във Витлеем, поръчва им да му докладват, те тръгват (от Йерусалим) и "звездата, която бяха видели на изток вървеше пред тях, докато дойде и се спря над мястото гдето беше детето".
Проблемът е, че Витлеем не е на изток от Йерусалим, а точно на юг





Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (ентусиаст)
Публикувано25.12.07 23:24



Точно това се опитвам да ти покажа - в текста е очевидно - в началото се казва, че самите те са дошли "от Изтока", логично е звездата да им се е явила именно там, тоест по-късно същата звезда, която са видели преди, докато са пътували към Йерусалим, ги е довела при Иисус.



Тема Хубаво.нови [re: _magotin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано25.12.07 23:27



Да приемем твоето четене.
Да предположим и, че влъхвите са там зороастрийски магове.
Как това може да обясни датата на раждането на Исус?

Демек, давай нататък, че тъпчем на едно място от часове





Тема Re: РАЖДАНЕ НА НЕПОБЕДИМОТО СЛЪНЦЕнови [re: _magotin_]  
Автор Cтapинap (пристрастен)
Публикувано25.12.07 23:29



Колега ,на 100 % си прав,според както ми подсказва "акъла",сиреч понасъбраните в лявото долно "кюше"на м.ми кухина нищожни,според Зиези знанийца.

За раждането на "чифутина"с "гърчоманско" име Иисус Христос имаме налице исторически,новозаветни/религиозно-книжовни/,историко-хронологични и хронологични сведения,данни и податки-ТОВА ВЕЧЕ ГО ПИСАХ, НО НИКОЙ НЕ МУ ОБЪРНА ВНИМАНИЕ !..........Щото все е по-друго .......да се ИЗГЛУПОСЛОВИШ на старинарския ми гръб.

Проблема е един-КОЯ е тази пресечна точка в която се срещат ,не САМО се ПОВЕЧЕТО от,сведенията данните и податките ,но зад която стоят АБСОЛЮТНО ДОКАЗУЕМИ факти....или ПОНЕ един факт !

Този един/единствен /факт е появата на Халеевата комета в края на август 12 г.пр.н.е. и ДВИЖЕНИЕТО й ОТ ИЗТОК НА ЗАПАД !

Може ли да се съгласува този НЕОСПОРИМ астрономично-хронологичен факт с останалия комплекс от сведения,данни и податки ?

В своята публикация "КОГДА ЖЕ РОДИЛСЯ И БЫЛ РАСПЯТ ИИСУС ХРИСТОС? "/http://hbar.phys.msu.ru/gorm/chrono/christh2.htm/,руския изследовател на проблема Олег Рапов доказва ,.че МОЖЕ ! И приоритет в хипотезата му,че И.Х.е роден между 1-7 септември 12 г.пр.н.е.имат АСТРОНОМИЧНИТЕ ЯВЛЕНИЯ,тоест безспорния факт !

Без да влизам в подробности,ти подържаш същата теза ! Затова и моите адмирации !

ПС-Уви,като се позамисля .........това хич,не е комплимент за този клуб ,та напълно ще те разбера, ако ми се разсърдиш за него !





Тема Re: Хубаво.нови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (ентусиаст)
Публикувано25.12.07 23:30



Ами аз извода отдавна съм го направил - ако се съгласим с есенцията на написаното, магите не биха тръгнали, да речем от Вавилон, заради обикновено астрономическо събитие. Тоест става дума за някое, което те не са очаквали или е имало необикновен за тях характер. Комета или падаща звезда? И какви сведения за този период има за комети или падащи звезди?




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.