Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:29 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Мислите ли...нови  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано03.07.07 21:35



Понеже почти всички вие сте по-дърти (хихихи

) от мен, интересно ми е да узная дали мислите, че образованието преди 1989 може да се раздели явно на елитарно и неелитарно? Имаха ли мнозинството деца еднакъв шанс и еднакъв старт, така да го нарека?
Дано сте ме разбрали, който не е разбрал, да пита

И моля ви, знам, че темата е по острието на политическия бръснач, опитайте все пак да не задълбавате към лошите комунисти и сие.



Ако някой срещне някой в цъфналата ръж и целуне този някой някого веднъж...

Тема лично мнениенови [re: mellisa]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано03.07.07 21:50



Мисля, че образованието не можеше да се раздели явно на елитарно и неелитарно. Все пак мисля ,че по-големи шансове за по-добро образование имаха децата на партийните членове, от децата на ОФ-родители (такива бяха моите). Но всичко е относително.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: mellisa]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано03.07.07 21:52



Понеже почти всички вие сте по-дърти (хихихи) от мен

искаш да кажеш по-мъдри от теб

що се отнася до въпроса - не може да има равен старт на този Свят, и това е прекрасното !

Хайтов е роден в село Яврово, Област Пловдив в бедно семейство. Родителите му са обикновени селяни. Хайтов завършва прогимназия в родното си село, но вместо да постъпи в гимназия в Пловдив, започва сам да си изкарва хляба в големия град. Работи като чирак в магазин за брашна, келнер в кръчма, камериер и общ работник в железопътните кариери край село Крумово, Пловдивско в продължение на три-четири години, което го откъсва от училището и книгите.

по времето на социализъма не се роди нито един Хайтов !



Тема Тц,нови [re: Ziezi]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано03.07.07 21:58



не по-мъдри, хлапе, а по-дърти

А ти няма защо да се обиждаш, с теб отдавна решихме, че следващите 7-8 години ще съм 3 пъти по-млада и 2 пъти по-лека от теб

Освен това не си разбрал въпроса ми. Разбира се, равен старт в живота няма. Но тук става въпрос за - да го наречем - комунистическото образование от 1ви до 11 клас, имаше ли разликите, които днес се наблюдават в обществото на Щатите например, където от училище до училище има голяма разлика (и то не само в таксата). Или у нас всички имаха по скоро сравнително еднакво образование?

Ако някой срещне някой в цъфналата ръж и целуне този някой някого веднъж...

Тема Re: лично мнениенови [re: gioni]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано03.07.07 22:00



Добре, но как тези деца на елитарната класа го получаваха? Всички ходехме в еднакви училища, имахме еднакви учебници, сричахме същите мили русофилски Вазови стихове...?

Ако някой срещне някой в цъфналата ръж и целуне този някой някого веднъж...


Тема Re: Тц,нови [re: mellisa]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано03.07.07 22:02



каке, това е празнотемие, какво значение има колко пари даваш за калпаво образзование, дали в америка, дали тук

да не мислиш, че като даваш повече пари, получаваш повече истини в кратунката си

а иначе въпросчето е риторично - в България при социализмъма имаше сравнително еднакво образование, и то сравнително добро



Тема Присмял се хърбел на щърбел :))нови [re: Ziezi]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано03.07.07 22:06



За празнотемието иде реч



А иначе, ето, виждаш ли, че можело и да отговориш
За мен няма никакво значение дали образованието е било калпаво и колко пари са дадени за него, а само дали е било сравнително еднакво за всички.
Дали е било така ще видим, ако още някой напише "социализмъма" толкова оригинално

Ако някой срещне някой в цъфналата ръж и целуне този някой някого веднъж...

Тема Дуня, престани да спамишъ!нови [re: mellisa]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано03.07.07 22:07



+ Тше си зелена ти литши отъ далетше!



Тема А бан де!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано03.07.07 22:11





Ако някой срещне някой в цъфналата ръж и целуне този някой някого веднъж...

Тема Re: А ебане де!нови [re: mellisa]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано03.07.07 22:16



+ Дуня, пакъ ми навевашъ скверни мисли!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.