Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:47 14.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: :-Dнови [re: famulus]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано05.07.07 19:15



Съмнявам се градският префект да е много съгласен с теб


По-скоро внимавай, да не реши да ти клъцне стърчащото копие с гладиуса си


Ако някой срещне някой в цъфналата ръж и целуне този някой някого веднъж...

Тема Re: :-Dнови [re: mellisa]  
Автор famulus (щастливец)
Публикувано05.07.07 21:11



Хе хе хе... пилумът трудно ще се пресече с гладиус

Римляните са го имислили добре хората

Не предавай на зверове душата на Твоята гургулица

Тема Re: Мислите ли...нови [re: famulus]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано06.07.07 00:43



Ти за "Възродителния процес" чувал ли си?
Чувал съм как рецитираха наученото туркинчетата Нурджан и Ингенар(Ина) от нашия клас. Верно бяха тъпички зубрачки , но винаги получава отлични оценки за разлика от българите бунтари и калпазани. Спомням си и как циганчето Стефчо спеше на последния чин и учителката ни обясняваше как имало семейни пробелеми и трябвало да не му се подиграваме.

А спекулацията с възродителния процес можеш да си я завреш в богоизбрания гъз( вервам той като истински богоизбран гъз е доста голем да събере обратно глупостите които изсра)

Какви бяха партийните принадлежности при социализма бе готин? че съм готин го знам, но си имам други , които да ми го казват , ти просто не служиш на моя Бог и нямаш правото да ми го казваш.
А въпроса ти е олигофренски и можеш да си го завреш на същото място откъдето ти излизат всичките богоизбрани "мисли".

Поздравих ли те вече с :



Да си жив и здрав и да пребъдат само в тоя свят всички "богоизбрани"!!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: mellisa]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано06.07.07 01:13



Според мен противопоставянето Метрополис - Прованс и Център - периферия има много повече аспекти, които са свързани с историята на Западна Европа, с икономика, култура, политика и др. Според мен този модел не е бил особено естествен тук, по време на възраждането, но това май е от криворазбраната цивилизация.

100 символа не стигат!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: Einherjer]  
Автор famulus (щастливец)
Публикувано06.07.07 14:02



Е - като не можеш да ми отговориш по същество, ясно че ще се изкажеш по тоя начин. За защитник на социализма и уравниловката и това е значително интелектуално постижение



Не предавай на зверове душата на Твоята гургулица

Тема комунизманови [re: famulus]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано06.07.07 14:18



Като се върнем малко назад ще разбрем,че комунизма е пак плод на същите люде , които са изобретили и ристиеството и почти всички глупости барабар с тая велика идея за БОГОИЗБРАНОСТТА!!
Пък аз няма как да съм защитник на вашите дела!!



Тема Тук за комунизма не иде реч.нови [re: Einherjer]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано06.07.07 14:26



Нека да не политизираме излишно



Ако някой срещне някой в цъфналата ръж и целуне този някой някого веднъж...

Тема Re: комунизманови [re: Einherjer]  
Автор famulus (щастливец)
Публикувано06.07.07 15:18



Ти си просто спамър-празноглавец



Не предавай на зверове душата на Твоята гургулица

Тема Re: Тук за комунизма не иде реч.нови [re: mellisa]  
Автор Dremen (непознат)
Публикувано07.07.07 02:57



Трудно ще бъде спряна речта за комунизма. Политизирането е много нажежено и охладена обектевна оценка се среща рядко. Всяка добра оценка за каквото и да е било от онези времена се посреща с оплюване. А има много такива добри неща и едното от тях беше образованието.

Образованието даваше възможност за изява на умните и трудолюбивите независимо от тяхния произход. Във ВУЗовете имаше приемане по квоти и имаше на общо основание. Спомням си че като гледах списаците на приетите, тези с общо основание бяха най-малкото 90% а може и повече. Докато тези по квоти бяха много малко. В моята специалност нямаше и един от квотите. Познавах един едиствен студент от факултета, който си признаваше че е от квотата на рабфак. После, веднъж влезнал, нямаше никакво значение по каква квота си вътре, трябаше да си вземаш изпитите. Не знам нито един случай когато преподавател да е питал кой по каква квота е че да се съобразява с оценката. По-точно не знам един преподавател да е знаел кой по каква квота е приет.

А това че е имало елитни училища не значи че образователната система е била нечестна, просто значи че е имало училища, които са били над средната маса, но това е навсякъде.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.