Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:55 31.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: анекдот отнови [re: famulus]  
Автор Пeлин (Осмарски)
Публикувано04.07.07 16:43



Татово време:
"Явил се Борис ІІІ в съня на Живков и му казал:
-Ти Тодоре, социализма с моите кадри го построи, ама комунизма ще трябва да го строят с твоите"
А то - каква стана. Тодоровите кадри строят капитализъМА.





Тема Re: М)))нови [re: mellisa]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано04.07.07 18:11



Аман от сегрегация на центристко-периферна основа! Това, че Кума Лиса не е от София, не я прави по - лоша в какъвто и да е аспект, освен, че ако пожелаем да се срещнем на свещи някъде, ще хвърлим пари и време по транспорта

.

Сега по темата:

преди 10-и имаше бележки от ОФ за надеждност, т.е. на т.нар. "врагове на народа" им се спираше достъпа до бразованието. Имаше и учебни заведения, в които можеш да влезнеш само с връзки, като се започне от детската градина. В това отношение пример е руската детска градина в Младост 1.
Другарите си имаха методи за селектиране и за елитаризиране на образованието. Децата на по - издигнатите ги изпращаха и в чужбина, имаше и награди за т.н. "талантливи деца", с дарбата да бъдат роднини на правилния човек.

Нивото на българското образование. Предвид идеологическата му закваска не може да се твърди, че е било високо, даже напротив. Образуванието има ролята не само да създава база данни и да те учи как да мислиш, но и да ВЪЗПИТАВА. Именно онова образование възпитаваше, че ценностите не съществуват, вярата е опиум за народа, вкарваше култ към личността у хората. Плод на онова образование са и всички онези лозунги от съветско време, на които се смеем.

П.С. Това е во кратце моето мнение.

100 символа не стигат!

Тема Re: М)))нови [re: Ray of Light]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.07.07 18:19



В сравнение с нашия мега/ло/полис, градчето на мелиса, в което живее, е наистина повинциално и забутано. С малобройно и спокойно население. Абе селска идилия.



Facta, non verba!


Тема Re: М)))нови [re: Last Roman]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано04.07.07 18:24



Действително! Винаги съм мислил за Женева като за провинциално и забутано градче


А аз си мислих, че аз живея в забутано градче

Avatarx

Тема Re: М)))нови [re: avatarx]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано04.07.07 18:31



Мъка, мъка, направо сме като в Третия свят

Глуха провинция

Предлагам ти утре да се вдигнем аз от мойто, ти от твойто село и да се срещнем по средата, в онуй селце, дето правеха каруците с моторните перки за емблеми на една седянка с кайве

Ако някой срещне някой в цъфналата ръж и целуне този някой някого веднъж...

Тема Re: Мислите ли...нови [re: famulus]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано04.07.07 18:57



Охо-хо, наборе, още са ми на сърцето вашите черни униформи и фуражки. Ние във френската поне стачки правихме и хвърляхме фуражките по "Патриарха", ама вие не смеехте...



Не пишете на идиотица, а на кирилица !

Тема Re: Ха-ха :)нови [re: mellisa]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано04.07.07 20:50



Благодаря ти за бирата,
но съм на диета и трайно бирата
не се вписва в менюто ми.

Но плодов сок няма да откажа.


Привет !



Тема Re: Ха-ха :)нови [re: Vencci*]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано04.07.07 20:56



Това пасва добре, защото на теб тя никога не е била предлагана



Ако някой срещне някой в цъфналата ръж и целуне този някой някого веднъж...

Тема Re: Мислите ли...нови [re: mellisa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано04.07.07 21:13



На всеки му се даваше възможност да постигне минимума( а той не бе малък в много отношения)без оглед на партийна принадлежност , етническа и т.н.
Но за да стигнат до втори и трети кръг и то в много области се искаше лека подкрепа дет се вика рамо, но твъпреки това не можем да кажем че е било елитарноза разлика от сега.
Лошото беше,че учителите бяха подготвени не да излъчват и подкрепят силните , а на подкрепят слабите , да ги избутват често със целната на подтисничество на талантите
иначе казано УРАВНИЛОВКА !!





Тема Re: Мислите ли...нови [re: famulus]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано04.07.07 21:27



ЕЛИТАРНОСТ е едно, а РАВЕН СТАРТ друго!!
Но на теб ти личи ,че си елитарен . Вашата раса е елитарна и богоизбрана !

и разбира се , равния старт само мое да ви навреди.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.