Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:44 03.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: mlsa]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано27.05.07 16:25



Охох, има абсурдна деференциация, м/у това, какво е доказала науката и това, какво твърди.
С едно изречение, не е доказала, че големите пирамиди, а и дори обикновените пирамиди са гробници, напротив, доказала е, че обикновено гробницата на фараона е встрани от пирамидата. И все пак твърди, че пирамидите са гробници?! :)

Но всъщност няма смисъл да се дъвчат тези въпроси, смешно но и трагично е погледнато отстрани как една хипотеза става теза, срещу която се набира купчина от антитези, до момент в който науката признава, че тази теза е била несъстоятелна. И обикновено минават десетки или стотина години. А тя е можела да бъде обявена за несъстоятелна още в началото.Още тогава е имало доста съмнителни моменти. Но науката трябва да създава илюзията, че знае и може да обясни и тогава когато не може да обясни, когато не може и да замаже, забравя.
Говорим за науки като Историята, където сме в сферата на предположенията.

Абе признавам си, просто и да ме бият няма да си променя становището, че в науката има купчини неиздържани тези, по-малко издържани от някои ненаучни хипотези.
Много добре всички, които имат познати или някаква близост с такива среди, знаем, какво гнездо на оси е науката. И колко "лесно" пробиват нови теории, дотолкова че кариери са съсипвани за две изречения.

___



Тема Re:нови [re: ElanMorin_]  
Автор mlsa (The Same)
Публикувано27.05.07 16:37



Спокойно, нямам намерение да правим побой, така че не рискуваш нищо :)

В твърдението за горбниците няма нищо противоречиво, напротив, говорим за гроб и гробница на един владетел. Всички фараони са имали гроб, в който е полагано физическото тяло и гробница/храм, предназначен(а) за неговото Ка. В Старото царство близостта на гробницата(пирамидата) е била твърде голяма с гроба, така например иманярите са надушвали по-лесно плячката.
В новото царство гробът се разделя с километри от гробницата, която вече не е под класическата форкма на пирамида, а става храм. Подобно на Храмът за милион години на Рамзес, който е трябвало да осигури продължението на съществуването на неговото Ка.

Cupitor Impossibillium


Тема Re:нови [re: mlsa]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано27.05.07 16:48



Учените може да спорят за детайлите, но не поставят под съмнение оновната идея :)
Мерси, че го казваш. И каква е идеята? Точно това се опитвах да реша, каква е основната идея? Аз понеже във всеки пласт виждам по няколко, улесни ме и ми кажи една ясна идея. Сериозно.
Щото се замислих, каква теза си поставят-"задължително" построена от човек? Предполагам, да, но ето и ти самата казваш, че неучените говорят за преместване на камъни с дух и т.н. (Което не е точно така, и като ти обясня защо, може да не ти изглежда, чак толкова вероятно. Предания има, за монаси, които са повдигнали камък, но не точно със дух, а със голямо съсредоточаване, и са по направили така: подредени в кръг околко камъка, на определено разстояние един от друг и от обекта, "въоражени" с музикални инструменти. Сега, не е чак толкова фантастично, дори за един атеист-материалист да предположи, че звуковите вълни могат да повдигнат предмет, пък бил и той тежтк предмет. Както е казал Архимед Дайте ми опорна точка и лост и аз ще повдигна земята. Ако със звук може да се повдигне едно перце, защо да не може и мегатонна скала?)

В смисъл, че условието май не е точно "построено от човек", а "построено според познат спобоб.

а с мисъл и дух, със сила, подобна на онази, разрушаваща стените на Йерихон.
Ще се учудиш ли, ако в по-оригинален вариант този мит се среща сред древните индийски религии (не мога ти цитирам точно). Само, че и за Йерихон и за другото предание става въпрос за хора с музикални инструменти. Лампичка, нещо?
Което ме подсеща , че и митът или историята за Ирод, който избивал деца, я има пак в същите религии :)

___



Тема Re:нови [re: mlsa]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано27.05.07 16:51



Та като чета, окултизмът не е много по единен от учените :)

"Трите" примера, които си дала за "разногласията" при окултистите, не си противоречат, а се допълват взаимно. Опитай пак.

Учените може да спорят за детайлите, но не поставят под съмнение оновната идея :)

Напротив, в моите примерчета имаше разногласия по съвсем съществени моменти.



---
"Някои тънкости на живота са невидими дори за чистите и добродетелните." - Рамаяна

Тема Re:нови [re: Valin]  
Автор mlsa (The Same)
Публикувано27.05.07 16:53



Всички примери, които ти си дал аз също мога да обединя в една основна теза с допълващи се елементи :)
Ще си играем ли на Аристотел да търсим златната среда на всичко казано?



Cupitor Impossibillium

Тема Re:нови [re: mlsa]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано27.05.07 16:58



Всички примери, които ти си дал аз също мога да обединя в една основна теза с допълващи се елементи :)

Ха ха ха!
Давай смело, ще чета с интерес буламача, който ще се получи.

---
"Някои тънкости на живота са невидими дори за чистите и добродетелните." - Рамаяна


Тема Re:нови [re: ElanMorin_]  
Автор mlsa (The Same)
Публикувано27.05.07 17:04



Митологичната памет на хората работи с едни и същи анцестрални мотиви, които се срещат развити различно в доста народи и в което няма нищо странно :) Звукоразрушението е научно доказано, има сложна дълга формула, която не знам

, статистически подобно явление се наблюдава средно 200 пъти годишно на земята, какво чудно има в това, че древните, неуспявайки да си го обяснят са го идеализирали. Както впрочем и слънцето, вятъра, дъжда, морето и т.н. Хората се страхуват от това, което не познават, а това води до суеверие и почитане.
Дори да приемем, че камуните на пирамидите са поставяни със силата на звука, че строителите са работили 10 часа на ден и то 365 дни в годината, това означава, че всеки час те са поставяли по 31 блока или по 1 блок на всеки две минути. Сега да си припомним, че звукът има различна честота; освен ако по някакъв начин звукът не е движел всичко за по малмо от 15 секунди, трябва да е било невероятно преплитане на звуци, блъскащи се камъни и олелия :)

Cupitor Impossibillium

Тема Re:нови [re: Valin]  
Автор mlsa (The Same)
Публикувано27.05.07 17:05



Моля те, нека съм възпитана, след теб :)

Cupitor Impossibillium

Редактирано от mlsa на 27.05.07 17:08.



Тема Re:нови [re: mlsa]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано27.05.07 17:09



преплитане на звуци, блъскащи се камъни и олелия

...е в главата на учените.
Както виждаш, древните са си свършили работата блестящо, за разлика от днешните учени, които могат само да гадаят кога и как.

---
"Някои тънкости на живота са невидими дори за чистите и добродетелните." - Рамаяна


Тема Re:нови [re: Valin]  
Автор mlsa (The Same)
Публикувано27.05.07 17:11



Не можеш да доказваш нещо под съмнение със самото него :)

Cupitor Impossibillium



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.