Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:12 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Valin]  
Автор mlsa (The Same)
Публикувано27.05.07 12:54



Емоциите са излишни, надявам се на конструктивен диалог :).
Интересни са ми доказателствата по темата, ще следя с голям интерес всичко. Има ли научно издуржани доводи да се твърди, че Храмът е строен преди 12 052 години (за да сме още по-точни)?

Cupitor Impossibillium


Тема Re:нови [re: mlsa]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано27.05.07 13:46



Има ли научно издуржани доводи да се твърди, че Храмът е строен преди 12 052 години (за да сме още по-точни)?

Има, но няма да си мръдна пръста да цитирам каквото и да било за тебе, щото "конструктивен диалог" и "мелиса" са две диаметрално противоположни неща. И като спомена Хенкок и Бовал, те не цитираха ли достатъчно от вече известните данни от геологията, астрономията, астрологията, историята и митологията?

---
"Някои тънкости на живота са невидими дори за чистите и добродетелните." - Рамаяна


Тема Re:нови [re: Valin]  
Автор mlsa (The Same)
Публикувано27.05.07 13:49



Нищо, което науката да не е оборила :)
Има ли друго?



Cupitor Impossibillium

Тема Re:нови [re: mlsa]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано27.05.07 13:56



Нищо, което науката да не е оборила :)
Има ли друго?


Да - когато науката построи също толкова съвършена пирамида, като голямата в Гиза, използвайки средствата, които си науката си мисли, че са били ползвани, ще стигнем и до другото.



Всъщност нека науката си ползва и най-модерните средства. Накрая пак ще изсере едно нещо, което ще бъде като лайно пред гения на Тот. И това лайно ще мирише като създателите си - ученоглавците.

---
"Някои тънкости на живота са невидими дори за чистите и добродетелните." - Рамаяна

Редактирано от Valin на 27.05.07 13:57.



Тема Re:нови [re: Valin]  
Автор mlsa (The Same)
Публикувано27.05.07 14:13



Предпазлив си, а това не е характерно за теб. За разлика от другите, които нападат, когато трябва да се защитят, при теб липсващата атака е знак за несигурност :)
За пирамидите е изписано много, дори да възпроизведа всичко, което съществува по темата (а аз не мога), пак ще намериш начин да обърнеш разума във вяра. Става безпредметно, защото от самото начало не даваш шанс да е :)
А ако оставим пирамидите и погледнем всичко останало?

Cupitor Impossibillium


Тема Re:нови [re: mlsa]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано27.05.07 14:26



За разлика от другите, които нападат, когато трябва да се защитят, при теб липсващата атака е знак за несигурност.

Пак ще напомня завета на Ицо: "Не се противи на злото."
Това послание всъщност е формулирано за сефте именно нейде там, край пирамидите.

Защо да не му се противиш? Защото то саминко се унищожава. Ако тръгна да го боря, само ще го подсиля. А гледай колко е забавно, когато науката сама се бъхти да се самоопровергава.

Един ученоглавец вика: Пирамидите са строени от роби като гробници на фараоните.
Втори казва: Не са строени от роби и пирамидите никога не са служили за гробници.
Трети опонира: И двамата не сте прави, защото камъните не са пренасяни от сума ти километри, а са натрошавани и по специални методи отново са "изливани" във формата на блокове на мястото на строежа.
Четвърти се обажда: А бе вие луди ли сте. Не видите ли, че пирамидите са строени отвътре>навън, затова има масивни колони, които не биха могли да бъдат внесени по тесните, ниски и наклонени вътрешни коридорчета.
Пети пък избива рибата с откритието на доскоро неизвестни коридори, на които и до ден-днешен не се знае функцията, а още по-малко как са били създадени, след като човек няма как да се завре в тях и да ги полира толкова перфектно.
---
Науката нищичко не знае и самичка го доказва с всяко следващо "откритие" и съответната "дълбокомислена" монография. В същото време от окултните среди чудесно знаем кога е строена пирамидата, защо е строена, как е строена, за какво служи и т.н. И на всички тия окултни знания науката може да отвърне само с "не вервам"!


Е аз пък ВЕРВАМ, затова и знам.

---
"Някои тънкости на живота са невидими дори за чистите и добродетелните." - Рамаяна

Тема Re: За Божествения произход на българитенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано27.05.07 15:00



мозъка ти е фалшив или бъгав.





Тема Моделинови [re: Valin]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано27.05.07 15:50



Това са модели, които може би ще бъдат разшифровани някой ден.

Винаги е имало разграничение м/у посветени и простолюдие. Има го отразено във всички религии. Това, което се предоставя на масите, никога не е същността на даденото учение.
Това е и причината, да се говори с притчи. Тайнописи и какви ли още не опити да се скрие същността.
Но защо? От една страна бисерите не трябва да се хвърлят на прасетата, а от друга, когато сеяча пръска семената, едни биват изядени от птиците, други биват задушени от плевели, но все пак трети успяват да поникнат.


Освен това в древността прозира идеята, думите и символите да се предават с точност. Това е било възможно до един период, до който профаните не са се заели да преписват и тълкуват неща, които не разбират.

По някакъв начин, древното знание е трябвало да бъде опазено от прасетата но и запазено.
Според мен това е идеята на цялата тази потайност. И в един момент ключът е бил загубен. Всъщност вероятно и до днес има посветени, които разбират смисъла на всичко това, но както и в древността подобно знание трябва да се пази и не бива да се показва на всеки. Затова, дори, когато днес древните писания са достъпни са повечето хора, те не могат да ги разчетат, защото всичко това е вид шифър, код или модел. Със сигурност ключове съществуват, но проблема е да знаеш къде да търсиш. А само може да се предполага.

Аз не съм нито атеист, нито езотетрик, но ако виждам смисъла и логика във всичко това той е следният:
Това е нещо много важно, за да е толкова важно, следователно в него са отразени някакви модели и закони на самата Вселена.
Вероятно крие неподозирана сила, и като такава не може да бъде споделяна със всеки.
Всичко е вид енергия, така всеки символ, всяка дума, всеки знак има своята стойност.

___



Тема Re:нови [re: mlsa]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано27.05.07 16:11



Има ли научно издуржани доводи да се твърди, че Храмът е строен преди 12 052 години (за да сме още по-точни
Зависи от гледната точка, във века на дезинформираща информация нищо не е сигурно.

Много хора няма да ме разберат, но има знак за развенсто по определен показател м/у атеис и вярващ.

Аз затова предпочитам да не се самоопределям. Интересно, че ако отида в клуб на атеисти, ще ме обяват за религиозен, ако отида в религиозен клуб, ще ме обявят за атеист. Пък и всеки център има по голям диапазон за движение без това да променя коренно възгледите. :)
Но определено, ако атеизма е ляво, а вярата дясно, аз съм дясноцентрист, просто натам ме насочва логиката а и вътрешно така го усещам.

___



Тема Re:нови [re: Valin]  
Автор mlsa (The Same)
Публикувано27.05.07 16:21



Учените може да спорят за детайлите, но не поставят под съмнение оновната идея :)
От друга страна окултните среди също не се решават на консенсум по отношение строежа на пирамидите.
Едните твърдят, че са строени от много по развита цивилизация, да я наречем атлантична, която предчувствайки своя край е пожелала да остави спомен за своето същестуване. тази цивилизация е имала много по напреднали от нашите материални методи, които в последствие са изгубени или поне не още намерени.
Други пък ги обиждат на "материалисти" и заявяват, че пирамидите не са строени с инструменти, а с мисъл и дух, със сила, подобна на онази, разрушаваща стените на Йерихон. Те доказателства не търсят, понеже, както пишат "как се доказва съществуването на мисъл"?
Трети пък се вторачват в космоса и наставляват първите и вторите, че всичко това дори не е човешко дело, а на извънземни култури, дошли да посетят нашата планета и оставили следа за преминаването си. Същите тези се разделят в идеята дали изънземните зачеват и хората, които са набедени за строители от първите две групи горе, или те са възникнали в крайна сметка отделно...
Та като чета, окултизмът не е много по единен от учените :)

Cupitor Impossibillium



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.