Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:01 30.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Аз така мисля:нови  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано06.05.07 11:46



100 тракийски рода, обаче са разделени на 2-3 големи групи. На северни и южни, вероятно и на западни, то българите и до ден днешен сме така разделени. Обаче северните, преливат към скито-сарматите, по същия начин както днес сърби преливат в българи не може да се направи ясна и категорична граница. Обаче скито-сарматите имат и леки ирански примеси. После идва и *Великото преселение на народите*. По някакъв начин, над скито-сарматите взимат върховенство няколко тюркски рода. После скито-сарматите, с леките ирански примеси (то нали така и така скито-сарматите и иранците са си рода, пък и още Александър Фол си пише че съществува веригата траки-скито-сармати-иранци) и с тюркска, пък и собствена си скито-сарматска аристокрация и оформен и наложен етноним българи, се насочват към Балканите. Там си заварват траки, които са в северните земи на Балканите и Дакия, много близки с тях, а в южните части на Балканите, не толкова близки, но пък достатъчно близки с траките от северната част. Междувременно траките повсевместно са били шута на ромейските остатъци, изразяващи се в смешни гарнизончета, с данъчни служби и дебели попове. Наред с тях е изритана и погърчената им аристокрация, която е имала наглостта да заговори латински и гръцки и да заживее в римски вили, зарязвайки народа си (по същия начин по който голяма част от нашите първенци се потурчиха, за да запазят имот и влияние, а в по-късен период, се погърчваха, защото гърците бяха градски хора, а българин било значело селянин и неук човек). И така се получава и оформя сплав от сродни, добре познаващи се народи, близко роднинни, със сравнително еднакви обичаи, нрави, езици и култура. А славяните? Ха, това е късен термин

. Словесен българите са наричали хората говорещи по тяхному.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!

Тема Re: Аз така мисля:нови [re: koмитa]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано06.05.07 12:25



100 тракийски рода, обаче са разделени на 2-3 големи групи.

А вероятно и повече.
Малоазийски траки, които са различни от южните класически траки от Тракия. Южните са различни от северните. Както казваш, можем условно да очертаем границите и на една западна група. Не забравяй, че траки са живяли и в Крим сред скито-сармати.

Обаче северните, преливат към скито-сарматите, по същия начин както днес сърби преливат в българи не може да се направи ясна и категорична граница.

Викни маготин и той ще ти измисли граница.

По някакъв начин, над скито-сарматите взимат върховенство няколко тюркски рода.

Кои са тези няколко тюркски рода?

с тюркска, пък и собствена си скито-сарматска аристокрация и оформен и наложен етноним българи, се насочват към Балканите.

Кой налага етнонимът българи? Откога, откъде и защо се насочват към Балканите?

Междувременно траките повсевместно са били шута на ромейските остатъци, изразяващи се в смешни гарнизончета, с данъчни служби и дебели попове.

Всъщност не е точно така.
Има данни за българи на римска служба, както и още повече данни за проблеми с поповете през цялата ни средновековна история - като се почне още от съборите през 4 век, мине се през разни бунтове на църковна основа през 6 век, и т.н.

Наред с тях е изритана и погърчената им аристокрация,

Идеализираш положението. Аристократите също са били всякакви хора - едни са милеели за своето, други са се продавали на чуждото. Мен Аспар и Управда-Юстиниан ме кефят на макс:



Да плащаш на "чуждите" да извършват нападения по пет пъти, а после и да им плащаш и данък е толкова хитър начин да подкрепяш своите(!), че как да не го обичаш тоя човек?
Хем архиепископия ни направи, хем "пръскаше парите на ромеите сред варварите" (Прокопий), хем набираше хуни, склавини и анти като войници - естествено срещу заплата. Управда от рода на Константин Велики - "погърчен аристократ" - ама пич, пич, та нема накъде повече.



Тема Re: Аз така мисля:нови [re: koмитa]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано06.05.07 12:30



изясни ми какво имаш предвид "няколко тюркски рода"

ТУРЧИ - така египтяните са наричали пеласгите

ГЬОК ТЮРК - малко кръвожадно монголско племе

НЯМА АБСОЛЮТНО НИКАКВИ АНТИЧНИ ИЛИ СРЕДНОВЕКОВНИ ПИСМЕНИ СВЕДЕНИЯ ЗА НЯКАКВИ ДРУГИ ТЮРКИ

искам да си изясним например АВАРИТЕ, тюрки ли са, и ако да, към коя от горните две групи да ги причислим

както виждате, още в ПРАИСТОРИЯТА българите /пеласгите/ са били наричани ТУРЧИ, а тяхната Българска планина в Мала Азия - ТУРОС



Тема Re: Аз така мисля:нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано06.05.07 12:33



Кои са тези няколко тюркски рода?



Не ги знам. Но категорично Стара Велика България е била под тюркско владичество. Вероятно през този период са се инкорпорирали тюркски фамилии сред българите.

Кой налага етнонимът българи?

Откога, откъде и защо се насочват към Балканите?


От 3в. още се насочват. Откъде, ами от северно от Дунав, та като хванеш до Кавказ. Защо? Причини колкото искаш. Римската империя отслабва, от изток напъва всякаква паплач. Ти ще вкараш и религиозни причини, които аз не разбирам.

Идеализираш положението. Аристократите също са били всякакви хора - едни са милеели за своето, други са се продавали на чуждото.

Не го идеализирам, точно това което си написал имам предвид.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Аз така мисля:нови [re: koмитa]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано06.05.07 12:36



Но категорично Стара Велика България е била под тюркско владичество.

Рашо Рашев ли ще ми цитираш или имаш предвид нещо, което незнам и мога да приема?

Вероятно през този период са се инкорпорирали тюркски фамилии сред българите.

Кои са тия тюркски фамилии сред българите?



Тема Re: Аз така мисля:нови [re: Ziezi]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано06.05.07 12:39



изясни ми какво имаш предвид "няколко тюркски рода"


Такива, които по една или друга причина са намерили добър прием сред българите, по времето когато Стара Велика България е под владичеството на Западния Тюркски хаганат, чиято зависимост отхвърля Кубрат.

ТУРЧИ - така египтяните са наричали пеласгите


По-късно така наричат и унгарците.

НЯМА АБСОЛЮТНО НИКАКВИ АНТИЧНИ ИЛИ СРЕДНОВЕКОВНИ ПИСМЕНИ СВЕДЕНИЯ ЗА НЯКАКВИ ДРУГИ ТЮРКИ

Не споря. Но зависи за кой регион говорим.

искам да си изясним например АВАРИТЕ, тюрки ли са, и ако да, към коя от горните две групи да ги причислим

Не ги знам. Във всеки случай аварите не са тюрки, във съвременното значение на думата.

както виждате, още в ПРАИСТОРИЯТА българите /пеласгите/ са били наричани ТУРЧИ, а тяхната Българска планина в Мала Азия - ТУРОС


Не мисля че връзката пеласги-тарки е достатъчно изяснена.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Аз така мисля:нови [re: Ziezi]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано06.05.07 12:43



ако под тюрки разбираш алтайско говорящи, знай, че алтайската група езици се развива в периода VIII-XII век, доста късно, за да е определяща за историята на българите

лично мое мнение е , че орхонските надписи са фалшификат

затова смятам, че няма никакво доказателство за съществуване на алтайски езици преди X-XII век

но дори и да не са фалшификат, все пак тези надписи се датират в средата на VIII век и открити в МОНГОЛИЯ ! МОНГОЛИЯ ! В VIII век гьок тюрките са в МОНГОЛИЯ !!!

какво тюрки, какви пет лева преди VIII век по БЪЛГАРСКИТЕ ЗЕМИ - къде са документите, къде са артефактите, къде са изворите ?!



Тема Re: Аз така мисля:нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано06.05.07 12:49



Кои са тия тюркски фамилии сред българите?


ЕРМИАР






Тема Re: Аз така мисля:нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор ElanMorin_ (ентусиаст)
Публикувано06.05.07 12:51



Ха, типично римо-византийска практика, разделяй и владей, обещавай и заплашвай, те римляните докато си плащат кроят планове как да минат "в гръб". нещо нормално е било, византийците също са плащали данък на България, изчаквайки момента пак да ни нападнат.

___



Тема Re: Аз така мисля:нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано06.05.07 12:55



Дори Зиези е признавал, че имаме към 5% тюркска кръв.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.