Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Аз така мисля:нови [re: koмитa]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано06.05.07 12:58



монголска



Тема Re: Аз така мисля:нови [re: koмитa]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано06.05.07 13:03



Дори Зиези е признавал, че имаме към 5% тюркска кръв.

Аз също го признавам, но не признавам, че тази кръв се е вляла преди татарските нашествия, сиреч 10 век и нататък. Когато докажеш, че предците на монголоидните Росен Петров и Росица Новева са дошли от СВБ, а не с черкезите, тогава петте процента ще ти вършат работа.

Очаквах списък от фамилии за лингвистичния факт, който определяш като "категоричен", а не общи приказки за антропология.



Тема Re: Аз така мисля:нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано06.05.07 13:24



Ами тогава да вземеш да ми кажеш нещо за надписите за оръжие в Плиска и около нея?

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Аз така мисля:нови [re: koмитa]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано06.05.07 13:34



пак ли ?

докога ?!

няма нищо тюркско в тия надписи !



Тема Re: Аз така мисля:нови [re: koмитa]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано06.05.07 16:29



Ами тогава да вземеш да ми кажеш нещо за надписите за оръжие в Плиска и около нея?

Две неща ще ти кажа:

1. Тия надписи не са доказано тюркски. Никой не знае какви са. Затова имаш и угрофинско, и памироферганско разчитане.

2. Да предположим, че хипотетично са тюркски. Това не доказва нищо за аристокрацията. Аз мога да си изфантазирам, че народът е бил турски, но със славянска аристокрация, която с властта си е наложила езика. Но мога да го докажа точно толкова - николко! - колкото и тъпотиите на Рашев за тюркската аристокрация "заради тюркските остатъци в старобългарския език"?!?!

Най-забавно ми е тюркското разчитане на "руните" от СМ съкровище. Три опита за превод, като и трите дават съвсем различен текст! 'бал съм ги у спецовете.

Редактирано от Rex_Mysorum на 06.05.07 16:30.



Тема Re: Аз така мисля:нови [re: Ziezi]  
Автор mihailo ()
Публикувано06.05.07 16:39



В отговор на:

пак ли ?

докога ?!




Истината идва бавно, понякога мъчително...



Тема Re: Аз така мисля:нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор mihailo ()
Публикувано06.05.07 16:54



[

В отговор на:


1.Тия надписи не са доказано тюркски...
2.Да предположим, че хипотетично са тюркски...
3.колкото и тъпотиите на Рашев за тюркската аристокрация "...
4.Най-забавно ми е тюркското разчитане на "руните"...




И все пак, какво разбирате под "тюрки"?

Ако е народ, кои са му били предводителите, родословието, ареалите?

Ако не е конкретен народ, значи е случайно обединение на номадски народи.

Кои народи и народности се присъединяват или напускат въпросното обединение?

Има ли доказателства, че народите или народностите за които говорите, някога или по някакъв повод са се самоидентифицирали с името "тюрки"?



Тема Твоят цар мисли така:нови [re: koмитa]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано06.05.07 16:56



Стара велика България в Приазовието е измишльотина, следователно там не е имало никаква тюркска аристокрация. Ако изобщо има нещо тюркско при българите, то може да е дошло само от аварите, защото последните са единствените от народите в Европа, наричани от съвременниците "турки". В същото време има автори, които поясняват, че аварите всъщност идват насам, защото бягат от турците. Но някакво смешение на авари и турци е нормално да се предполага.

А смешението на авари и българи в Панония е неоспорим факт. Смешение до такава степен, че българи спорят за аварския престол, Кубер вдига въстание и прочие. Ето ти откъде може евентуално(!) да са дошли предполагаемите(!) турцизми в ПБЦ.

Само че тия аваро(турко)-българи не представляват цялото българско човечество, а наистина само управляващата върхушка. Аваро-българския клон в един момент се "претопява" в чистите българи, т.нар. седем склавински племена, известни още като седем гетски племена, които си живеят по Дунав от памтивека или поне по времето на Йероним (4 век), който пише за тях.

Тва е положението, което е описано в изворите.
Всякакви останали тюркофилствания са изсмукани от пръстите и нямат никаква историческа и категорична лингвистична обосновка.



Тема Пропуснах да спомена,нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано06.05.07 17:00



че българите, над които властват аварите в Панония, за мен са славоезични.



Тема Re: Твоят цар мисли така:нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор mihailo ()
Публикувано06.05.07 17:29



В отговор на:

Само че тия аваро(турко)-българи не представляват цялото българско човечество, а наистина само управляващата върхушка. Аваро-българския клон в един момент се "претопява" в чистите българи, т.нар. седем склавински племена...

В отговор на:



аваро(турко)-българи - управляващата върхушка ?

чистите българи - т.нар. седем склавински племена ?

Това сериозно мнение ли е? И нямало ли е предпоставки за конфликти между този разнороден в етнически план конгломерат - управляващата върхушка (аваро-българи) и "чистите българи" - склавините?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.