Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Е,е, ееееее де!нови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор Gospod**** (Goto-slovenin)
Публикувано13.02.07 18:50



Oбезлюдяването на селата не е обоснован еволюционен процес , а резултат от малоумно планиране на развитието на страната.
По скоро живеенето в голем град е нещо ненормално и екстремно и по принцип живеещете в такива градове са изключение в глобален мащаб.

Swaei nu, brothrjus meinai liubans, ik im Guth theins


Тема Re: Е,е, ееееее де!нови [re: Gospod****]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано13.02.07 18:59



За трети път в тригодишната ни история ми аресваш.

Само не съм съгласен, че

живеещете в такива градове са изключение в глобален мащаб.

Бих казал, че следваме световните тенденции.

>:<>:<
Enema of the state.


Тема Re: Е,е, ееееее де!нови [re: Meншeвиk]  
Автор Gospod**** (Goto-slovenin)
Публикувано13.02.07 19:11



Зависи какво разбираш по "село". Бъогария е една от малкото уникални държави, в които село е административен термин и има съответно промоция на село в град (за справка дедА ти Тодър се моташе тука). В повечето страни всички села са административно градове или квартали на други по големи села, а и как да са села след като никой не се занимава със селска работа- сутрин се качваш на каруцата и "дий, кранти" на работа во най близкия завод на Philips



Swaei nu, brothrjus meinai liubans, ik im Guth theins

Тема Е койи пък се те тези повечето страни?нови [re: Gospod****]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано13.02.07 20:50



В Европа доколкото знам селата също си имат кметове и общинари.

Селто стоваше при Тато "град" като минеше определен брой жители е и естествено се "направеше предложение" до руководството. Руководството решаваше понякога доста субективно, като намисаше и други фактори, като инфраструктора, възлово положение, дори революционни традиции.





Тема Re: Е койи пък се те тези повечето страни?нови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор Gospod**** (Goto-slovenin)
Публикувано13.02.07 20:57



To и градовете имат кметове и общинари, бе дедо Тодъре.
Ти му разбираш на минаването от село у град, аз само казвам, че нема реален критерии за различаване на град от село. Едно време май е било-ако има пазар, значи е град, после май беше да имало катедрала.
Сега у селата има много повече пазари (суперпазари - supermarket) от градовете, оти е по широко.

Swaei nu, brothrjus meinai liubans, ik im Guth theins


Тема Re: Съществува ли единен български тип?нови [re: koмитa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано14.02.07 11:27



северняците пък, особено във Врачански окръг, са руси с бяла кожа/жените най-вече/
!? Русите ми съученици в мнозинството си бяха или продукт на българо-руската и българо-съветската дружба, или потомци на преселници от Босна.



Тема Re: Съществува ли единен български тип?нови [re: cyg]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано14.02.07 12:00



Имам роднини в Кнежа, всичките са русички и белички и нямат руска връзка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.