Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 05.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: ЗА вероятноститенови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор Arient ()
Публикувано20.11.06 19:58



Може би неправилно (и за по-лесно и бързо) създадохме жаргона "вроятности". Не съм специалист в областта на генетиката, пъхал съм си носа там за да проверя доколко достоверна е историята на "митохондрийната Ева". Неспециалист лесно може да бъде убеден, стига да е положително настроен. Поради това, доколкото имам такива познати, се консултирах с тях за достоверността на генетичните математични методи. Общо взето всички потвърдиха достоверността и меродавността на тези методи. Преди да видя за пръв път тази поредица в Дискавъри за мен нещата стояха по следния начин - два пъти разумния човек се разселил (за точната поява на първия няма смисъл да се говори) в Евразия преди 120-140 хил години и "вероятно" е произлязал от Африка. Разбира се сигурните (като се изключат някои евентуални фалшификати) датиравки на останки от съвременни хора си бяха на тая възраст - 80 - 100 хил години, при което може да се допусне още 30-40 хил години аванс(за бъдещи открития). Тази "митохондрийна африканска прамайка Ева" с нейното доказване (което аз трудно разбирам но приемам) постави на местата си (за мене) доста неща които иначе бяха леко плуващи. "Пропътуването" на хората от Етиопия до Индия, която заселват(все още с черен цвят на кожата и изобилие от негроидни белези) и откъдето след тях тръгва като "домашен любимец" кучето, което пък, попадайки в Австралия с тях все още недостатъчно опитомено се превръща в "Дивото куче динго" - единствения нормален бозайник на континента освен хората. Появата на моголоидите след Индокитай и преминаването на част от тях (пак заедно и само с кучето) в Америка преди по-малко от 30 хил. години. Дооформянето на монголоидите в Азия и появата на Крьоманьонците в Европа изведнъж се подреждат както трябва на базата на "митохондрийната Ева".
По тази причина приемам (тъй като се определя по същия начин) и 6000- те хиляди години на "сините очи". Вярно, че противоречи на някои общоприети схващания по въпроса отпреди 50-60г. но пък е достоверно. Смятам за достоверно и развитието на земеделието на Балканите(а може би не само на Балканите) а не както официално е прието да се счита в седморечието и то по същото време, съвпадащо с появата на "сините очи". "Йоци" от ледниците в Алпите фактически го "потвърди" - пак на възраст близо 6000г.пр.н.е. Все повече става очевидна "грешната закваска" на историята, че всичко свързано с началото на цивилизациите идва от изток. Това вероятно се дължи и на факта, че повечето антични документи са достигнали до нас в източни (арабски) преводи. Въпреки приказките за произхода на металургията от Близкия Изток - в Египет(центъра на тогавашната близкоизточна цивилизация) металургията е много слабо развита (като изключим златните украси).
Ако разгледаме в малко по-друга светлина 6000 години на "сините очи" и съвместното им разпространение със скотовъдството, земеделието и бронзовата металургия, което съвпада с края на едно локално затопляне на Балтика, ще трябва да отнемем автохтоността на траките. Или да приемем факта, че доминиращия тракийски компонент е преселник от север. За това има много други преки и непреки доказателства. Ще трябва някой хора да приемат (нещо което се твърдеше и преди) че траките са само поредната вълна от северни преселници, предшествана от критяни и последвана от елини, които претопявайки автохтонците дали началото на цяла поредица медитерански расови типове(подобна на траките е ролята на галите в Западна Европа).

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: ЗА вероятноститенови [re: Arient]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано20.11.06 20:16



Или да приемем факта, че доминиращия тракийски компонент е преселник от север. За това има много други преки и непреки доказателства.

Айде да ги видим тия преки и непреки доказателства, че траките били преобладаващо синеоки!



1. Щото аз мога да ти посоча поне три генетични проучвания, според които са имали класически средиземноморски облик.

2. Което се потвърждава поне по два пъти годишно с намирането на античните средиземноморски черепи по земите ни. Най-старият скелет в Европа бе намерен в СЕВЕРНА България. Доста добре е запазен и антропологически е средиземноморски. Сори, ама сините очи (макар и с изключения) вървят със съответното тъпоглавие - брахицефалия или мезоцефалия.

3. Самите траки не са се рисували много-много синеоки.
---
Синеоките ти северни преселници са скитите (новодунавците), с които траки са се женили и омъжвали взаимно от най-стари времена.

Силно надценяваш генетиката. Тя е точна, само когато имаш сравнения на две РЕАЛНО СЪЩЕСТВУВАЩИ мостри. Например ген. материал на българин с такъв, взет от кокалите на "тракиец". Миграционните хипотези са стъкмистика като новата хронология.

-:-:-


Тема Re: Антропологията отсъжда:нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор goggga (член)
Публикувано20.11.06 21:46



сега остана само да си пуснеш снимката



Тема Re: ЗА вероятноститенови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор Arient ()
Публикувано22.11.06 17:42



1. Не съм казал, че са преобладаващо синеоки. Казал съм че има такива и това е достатъчно(под доминиращи нямам предвид преобладаващи).
2. Не съм коментирал расовите типове, характерни за траките. За мен правилата и белезите по които се определя принадлежността на индивид към определена раса са в голяма степен некоректни, поради което не правя това.
3. Различните медитерански расови групи са продукт на смесване на приходящи северни типове и протомедитеранската автохтонна раса (чийто последни представители днес са Туарегите от северна Африка).
<P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;><EM>Редактирано от Arient на 22.11.06 17:44.</EM></FONT></P>

Редактирано от Arient на 22.11.06 17:55.



Тема Re: ЗА вероятноститенови [re: Arient]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано22.11.06 19:00



1. Не съм казал, че са преобладаващо синеоки. Казал съм че има такива и това е достатъчно(под доминиращи нямам предвид преобладаващи)

Достатъчно за какво? По никакъв начин не можеш да докажеш, че носителите на сините очи са "траки". Първо, траки няма. Второ, доколкото ги има, са били преобладаващо тъмнооки и тъмнокоси. Изглеждали са точно като днешните българи по простата причина, че днешните българи са техни потомци.

За мен правилата и белезите по които се определя принадлежността на индивид към определена раса са в голяма степен некоректни

Обоснови се.
Залагам 20 кинта, че изобщо не знаеш всички правила, по които се определя расов тип, на което се дължеше "изчерпателния" ти постинг за цвета на косите и очите.

3. Различните медитерански расови групи са продукт на смесване на приходящи северни типове и протомедитеранската автохтонна раса

Това е теорията на хитлерофашистките пишман антрополози, които Куун аргументирано и безусловно навира в кучи гъз.



-:-:-

Редактирано от Иoaнн_Mизийckий на 22.11.06 19:01.



Тема Re: ЗА вероятноститенови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано22.11.06 20:33



Ебати логиката. Със задника на пред.

Първо, траки няма. Второ, доколкото ги има, са били преобладаващо тъмнооки и тъмнокоси. Изглеждали са точно като днешните българи по простата причина, че днешните българи са техни потомци.


Трето - траки има, пише го черно на бяло;
Четвърто - единствените антропологически данни за тях показват преобладаваща вероятност да са руси (за очи не знам);
Пето - българите са потомци толкова, колкото и румънци, гърци, сърби, турци и дори албанци.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: ЗА вероятноститенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БaшMaйcтopa (минаващ)
Публикувано22.11.06 22:14



В отговор на:

Трето - траки има, пише го черно на бяло;



Аха- в далечното бъдеще на същия принцип ще открият че е имало съветци, югославяни, сащци, евросъюзци каквито обаче НЯМА
В отговор на:

Четвърто - единствените антропологически данни за тях показват преобладаваща вероятност да са руси (за очи не знам);



Вземи се информирай кое играе определяща роля при определянето на антропологичен тип и дали цвета на косата и очите играе роля. Жокер- има много редки случаи на хора от нордически тип например в Сахара които са с тъмна коса но от нордически тип.
Нататък- дай връзки към статии където сериозни антрополози твърдят такова нещо. А най-добре намери антропологичен форум и питай- най-вероятно ще ти се присмеят и напомнят че нордическата теория е осмяна и отхвърлена преди доста десетилетия.
В отговор на:

Пето - българите са потомци толкова, колкото и румънци, гърци, сърби, турци и дори албанци.



Taka или иначе понтийския тип има максимум в България- сърбите са 70% динарски тип румънците при тях динарски е 30 понтийски също
И въобще а първо се информирай после пиши ...
И между другото от женски или мъжки пол си да знам как да се обръщам



Тема Re: ЗА вероятноститенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано22.11.06 22:49



Четвърто - единствените антропологически данни за тях показват преобладаваща вероятност да са руси (за очи не знам);

Това при кой автор можем да го прочетем?

Щото там, дето аз чета, па и лично съм се убедил - долихоцефалните глави обикновено вървят с по-мургав тен, светла, през червеникаво кафява до черна коса, очи в различни нюанси на кафявото или пъстри и т.н.

Пето - българите са потомци толкова, колкото и румънци, гърци, сърби, турци и дори албанци.

За някои от изброените съм съгласен, за други категорично не.

-:-:-



Тема Re: ЗА вероятноститенови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор Arient ()
Публикувано23.11.06 19:22



1. По първа точка - явно си се нервирал (а не това е била целта ми) за да изпаднеш в такова словесно противоречие. Ако е така - приеми извиненията ми.
Целта ми е не да "низвергна" траките. Просто се надявам да науча нещо ново (и поне логически вярно) за техния произход. Причината да надникна в клуб "История" (което не съм правил от много време насам) беше "новината" за разчитането на плочките от Караново и Градешница. Самото "разчитане" е логически обосновано и много бих искал да и вярно (т.е. за себе си го риемам за вярно) но ще трябва още много да се направи по въпроса за да "стане вярно". По въпроса за "сините очи" на траките не мога вече да си спомня точно кой е описал Спартак като синеок и рижокос но мисля, че има достатъчно запазени описания на траки - роби в Рим и околностите му. Има достатъчно описания на траки в тракия от времето преди превръщането на тези земи в римски провинции. Било е време, прочел съм ги и тъй като не съм си ги записал на "челно място в тефтерчето" в момента не мога да ти ги цитирам. А, "Зиези" преди повече от година май беше извадил едни снимки на фрески с "момчето" от остров Самотраки (по тоя случай трябваше да си коригира представата за "гръцки нос") виж и тях. Елините (които са последващото разширение на траките на юг) имат достатъчно описания за русокоси и синеоки индивиди.
2. Разбира се, че не знам абсолютно всички правила по които се определя един расов тип. Това не ми е работа. Аз не съм антрополог(сега да не ми кажеш, че като не ги знам нямам право да се обаждам). Ако ти имаш претенции за изчерпателност по въпроса - би ли ме "светнал" колко точно (в градуси, айде минутите ще ги пропуснем) е лицевия ъгъл (доколкото си спомням това е един съществен параметър), който разделя нордическите от медитеранските типове.
Виж, определено атропологията е натрупала огромна база данни (още от първата световна война) за размерите на човешките форми и пропорции. Проблемът е, че в една голяма група хора с общ произход (и принадлежащи към една и съща раса) едва ли и и 5% ще успеят да покрият норматива за "чист расов тип" по всички показатели. Това важи за "европейските" раси. Африканските комплекти от расови типове са с по-голям "допуск" и оформения по същия начин процент е значително по-голям. Европейският "проблем" е създаден от изобилието на школи и течения (а и намерения).
Освен това антропологията не си дава много "зор" да си съгласува резултатите с други науки в същата област. По тези две причини антропологията за мен си остава неточна наука(очаквам стойността на ъгъла).
3. Това не е "теорията на хитлерофашистките пишман антрополози" (впрочем точно немците с тяхната методичност и изчерпателност най-малко покриват показателя "пишман"). Това е теорията, която послужи за изграждането на немската докрина за "господстващата раса", Доктрината се оказа несъстоятелна, но никой не е отрекъл теорията. Напротив, постоянно се появяват нови доказателства в нейна подкрепа(един пример - появата и разпространението на хора със сини очи преди 6 хил. години (в) от Белорусия към останалите части на света - включително и в Тракия).

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: ЗА вероятноститенови [re: Arient]  
Автор пceвдoтpeзвeниk ()
Публикувано23.11.06 20:27



Ще прощаваш за това,че питам,ама ари-ент да не е ари-ана,ари-аварта и прочее...
Три ника започващи с ари-...
Ако ари- се мултиплицира още,ще взема да си помисля,че имам работа с порочно римско семейство от ари-и...


Обещавам да не повдигам въпросът повече...

"Трудно се намира черна котка в тъмна стая,особено ако я няма вътре." Конфуций




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.