Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Много хубава картанови [re: SpongeBob]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано17.11.06 22:12



От нея чудесно си личи, че при такава обширна област е безумие да извеждаш първия синеок човек точно от Беларус.

В центъра се пада Балтийско море...

Ако за момент приема идеята, че случайно някъде се е пръкнало първото синеоко бебе и то е наложило "мутацията" си на повече хора, бих си избрал Скандинавската част на най-беличките петна, а не която и да било област по южната периферия на морето. Причините са много и сам можеш да се сетиш за тях.
Но дори теоретично това бедно синеоко мутантче няма как да си наложи мутацията, независимо колко рядко населена е областта.
---
Резултатите за Украйна, особено северните й области, не ми се виждат никак вярни. Само споделям без отношение към дискусията.

---



Тема Re: Картанови [re: SpongeBob]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано17.11.06 22:15



От родовете ми в Македония е рядкост тъмноок.
10:1 са светлооки и много от тях са със зелени очи.
Аз съм със сиво-сини, но родителите ми са със синьо-зелени.

Как мислиш ?






Тема Re: Картанови [re: SpongeBob]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано17.11.06 22:17



Споко бре, що се нервиш? Не ти оспорвам обективните наблюдения на Виик за разпространението на светлите очи, а изводите за произхода на тези сини очи.

В Китай, при негрите и индианците също има специфични игри на природата, които дават нещо, което можем да оприличим на сини очи. Когато тези инцидентни случай се наложат, та цяло Конго стане синеоко, тогава ще си говорим небивалици.

---



Тема Re: Много хубава картанови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано17.11.06 22:20



А как се ради и тълкува спрямо пъстрооките ?





Тема Re: Много хубава картанови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор SpongeBob (Schwammkopf)
Публикувано17.11.06 22:25



честно каzано, иzпитвам големи трудности да раzбера какво се опитваш да докажеш и още повече КАК искаш да го направиш.

Само ти покаzвам фактическото положение на нещата и че има голяма вероятност центъра на мутацията да е бил там.

Апропо подобни мутации има и на други места по всички континенти, предимно в zатворени , но и не толкова zатворени групи.

Само не раzбрах на тебе каква ти е точката и какво аджеба въzнамеряваш да докажеш с тия хитлероидни карти с австроунгария на тех?

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Картанови [re: Vencci*]  
Автор SpongeBob (Schwammkopf)
Публикувано17.11.06 22:29



В Македония имат повече със светли очи. Прави впечатление като се раzхождаш по улиците. Не zнам zащо, а и н е съм се zамислял.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Картанови [re: SpongeBob]  
Автор djinot (непознат)
Публикувано17.11.06 22:32



Нямам такива наблюдения.


ЙОРДАН ХАДЖИКОНСТАНТИНОВ - ДЖИНОТ(1818-1882)



Тема Re: Картанови [re: SpongeBob]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано17.11.06 22:36



Аз също съм го забелязал.

,
Невзнайно, но много ми спи.
Лека нощ ?

ппс : ппс



Тема Re: Картанови [re: Vencci*]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано17.11.06 22:42







Тема Ха ха ха!нови [re: SpongeBob]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано17.11.06 22:44



Само ти покаzвам фактическото положение на нещата и че има голяма вероятност центъра на мутацията да е бил там.

Ами аз какво ти бъбря от самото начало, душо?
Говорим за ВЕРОЯТНОСТ, а не за СИГУРЕН ФАКТ.

И то само ако приемем, че сините очи са резултат от мутация. Ами ако не са?



честно каzано, иzпитвам големи трудности да раzбера какво се опитваш да докажеш

Че говорим за ХИПОТЕЗА, а не за ДОГМА, която уж не подлежала на дискусии. След като вече говориш за "вероятности", нямам какво повече да кажа. Значи си разбрал за какво иде реч.

Само не раzбрах на тебе каква ти е точката

Точката ми е, че:

1. Нордическата раса с нейните белези (които не включват само сините очи) е древна колкото и останалите европейски раси.

2. Не се е получила при никакви мутации, защото еволюционната теория с нейните имагинерни, непременно налагащи се мутации е върховна глупост. Когато ми доведеш един рус и синеок швед и той направи всички българи да мязат на шведи, тогава ще си говорим врели-некипели.

3. Дори да е вярна ХИПОТЕЗАТА за мутациите, една такава "мутация" трябва да е благословена от Бог, за да се наложи като доминиращ тип в цяла северна Европа и като "нищо чудно" в Европа изобщо.

Опитай се да си изчислиш какво трябва да е било съотношението синеоки:тъмнооки, за да има поне хипотетичен шанс "мутантите" да преобладават някъде днес. Такава масова мутация може ли да бъде "случайна"? Или ще ми кажеш, че в областта, където е възникнала мутацията са живяли четири-пет човека, които синеокият е онодил набързо?
---
Да ти го резюмирам: Синеоките на бялата раса са факт още от появата на бялата раса, която не се появява по времето, което са ти пробутали като факт, а милиони години по-рано. Поне в две от предисторическите цивилизации е имало светлооки блондини, а ако вярваме на германските ревизионисти за тяхната нордическа прастара цивилизация - защо не? - ултра-античните цивилизации стават поне три. Оттам са ти неудобните за догматиците артефакти по целия свят, свързани с описания на блондини, па и техни рисунки.

---



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.