Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 05.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: да, пошегувал се енови [re: gioni]  
Автор Kaлипco (хубава)
Публикувано04.11.06 14:45



Гърци са се заселвали преимуществено по крайбрежието. Налагали са се само в голямите селища. Понеже селото на баба ви е край морето може да се предполага някакво заселване, но има и много други обяснения. Моето мнение е, че елинизацията е доста късна и не се дължи на силно гръцко присъствие, а на византийското влияние през зрялото средновековие и близостта на столицата.



Тема Re: да, пошегувал се енови [re: Kaлипco]  
Автор gioni (азиятомонголец)
Публикувано04.11.06 14:59



И какво следва от това? Лошо ли е? То преди турско и селото не е съществувало (за Кости е друго) но.... щом казваш византийско влияние...
а Тополовград до морето ли е?

Да не ме сбъркаш с европомонголецот, аз съм друг!


Тема Re: да, пошегувал се енови [re: gioni]  
Автор Kaлипco (хубава)
Публикувано04.11.06 15:07



Следва, че манипулирате мнението на незапознатите. Правите го като натрапвате мнението си за елинизирането на местното население в пред- средновековието. Когато ви притиснат с въпрос, говорите за механична елинизация заради заселване. Когато и това почне да не ви върши работа, приемате моето мнение за късното византийско влияние. Хващате се като удавник за сламка.
Няма защо да ме питате за всеки град отделно. Омръзна ми да ви казвам, че за мен гърците в България са "гърци". Валидно е и за огромни области от съвременната държава Гърция. Мнението не е само мое, но и на германските етнографи, историци и филолози, според които съвременните гърци са късно елинизирани славяни. Личните ми наблюдения потвърждават тяхните.



Тема Re: да, пошегувал се енови [re: Kaлипco]  
Автор gioni (азиятомонголец)
Публикувано04.11.06 15:47



Няма механична елинизация. Беше отговор на една твоя конструкция за механична елинизация в по-предния ти пост. Само исках да ти намекна, че това е глупаво и какво би означавало механична елинизация без да твърдя нищо. Виж, на мене всичко ми върши работа, но на тебе нищо, нито език, нито обичаи, нито политическа доминация, нищо... Нестинарската обредност да не би да е свързана с някой хан.

Да не ме сбъркаш с европомонголецот, аз съм друг!


Тема Re: да, пошегувал се енови [re: gioni]  
Автор Kaлипco (хубава)
Публикувано04.11.06 16:19



Нестинарската обредност е свързана със старите траки, които продължават да живеят в лицето на съвременните българи. Хановете какво общо имат със съвременните българи? Аз на свой ред бих могла да ви отвърна със запитването нестинарската обредност да не би да е свързана с византийския василевс? Отчаянието ви взе да става повсевместно, но и отдавна взехте да се повтаряте. По-рано предполагах, че се шегувате, но напоследък откровено ме дразните. Затова прекратявам споровете си с вас във всички мнения.



Тема св. Константиннови [re: Kaлипco]  
Автор gioni (азиятомонголец)
Публикувано04.11.06 16:36



Да свързано е, разбира се. Ама ти не знаеш ли?

Да не ме сбъркаш с европомонголецот, аз съм друг!


Тема Re: св. Константиннови [re: gioni]  
Автор Kaлипco (хубава)
Публикувано04.11.06 16:42



Научете се да правите разлика между Византия и римската империя преди да се обособи в две отделни части. Константин не е византиец. Не е грък. Родният му език не е бил гръцки. Говорил е лошо латински. Писал е някои произведения на родния си език. По негово време, а и доста по-късно нестинарството го е имало чак до съвременната хърватска република. Така че аз знам, но на вас ви липсват необходимите знания, за да спорите по тези теми.



Тема Re: св. Константиннови [re: Kaлипco]  
Автор gioni (азиятомонголец)
Публикувано04.11.06 16:48



И на Ригас Валестинлис родния език не е бил гръцки. И какво от това? Византия е продължение на Рим. Да не сме расисти, какво като Константин е римлянин. Ти като се срамуваш от Аспарух, аз не се срамувам от Константин.

Да не ме сбъркаш с европомонголецот, аз съм друг!


Тема Re: св. Константиннови [re: Kaлипco]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.11.06 16:51



Няма такава държава "Византия".
Жителите на Източната Римска империя винаги са наричали себе си ромеи /римляни/, въпреки че говорели на гръцки. Но те били наследниците на античния Рим. "Византия" е термин измислен от западноевропейските варвари през 18 в., целящ да унизи тази държава и да я разграничи от Рим /нещо на което най-малко пък "европейците" имали право/. Защото Източната Римска Империя е средновековният наследник на Западната Римска империя, с римски институции и римско самосъзнание и римски император. Единствено той имал правото да се нарича така, а не разните франкски и гермундурски дрипльовци, опитващи се да пресъздадат "Свещенната Римска империя".

Si vivis Romae,
Romano vivito more



Тема Re: св. Константиннови [re: gioni]  
Автор Kaлипco (хубава)
Публикувано04.11.06 16:54



Византия е пряко продължение на Рим, а България- косвено. Какво общо има расизма в дискусията? Константин и АСпарух са били от една раса, а нищо чудно и от един народ. Надценявате ролята на Аспарух в българската история, както и римлянщината на Константин. :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.