Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: ква беломорска тракия, кви славиниинови [re: Kaлипco]  
Автор gioni (азиятомонголец)
Публикувано01.11.06 23:14



Той другия човек за пръв път се намеси в темата и първата му реплика беше:
Говориш Беломорска Тракия /Сев. Гърция/ - точно там нестинарството е характерно за бита на жителите...



По другия въпрос въобще си нямам понятие кое мое твърдение наричаш измислено за да го коментирам. Е, ако ми го обясниш със свои думи.... какво съм си мислел, може и да ти отговоря.

Да не ме сбъркаш с европомонголецот, аз съм друг!

Тема Калипсо ни обеща, нонови [re: Kaлипco]  
Автор gioni (азиятомонголец)
Публикувано01.11.06 23:18



Нестинарството е български патент. Бих могла да пусна ако е позволено моето мнение за пътищата, чрез които нестинарството е станало присъщо и за някои области в съвременна Гърция

Какво стана с пътищата, чрез които нестинарството е проникнало в някои области в Северна Гърция? И кои области?

Да не ме сбъркаш с европомонголецот, аз съм друг!


Тема Re: ква беломорска тракия, кви славиниинови [re: gioni]  
Автор Kaлипco (хубава)
Публикувано01.11.06 23:25



Вече обясних конкретно кое ваше твърдение и кой термин е измислен. Щом предпочитате да бягате от въпроса, няма да ви гоня.



Тема Re: Калипсо ни обеща, нонови [re: gioni]  
Автор Kaлипco (хубава)
Публикувано01.11.06 23:30



Пътищата са утъпкани с български нозе. Снощи посочих едно място, където българи танцуват върху жарава. Правят го за туристите и ще танцуват за вас, ако решите да отседнете някое лято при тях. Мога да ви дам адреса на заведението. Може да не ви иска да забележите, но писах за съвременна Гърция, а не за Северна Гърция. Двете неща са едно и също едва отскоро.



Тема не спорим за термини а за фактинови [re: Kaлипco]  
Автор gioni (азиятомонголец)
Публикувано01.11.06 23:35



Е, Гандев е деликатен но, все пак се е изпуснал малко. За другото коренно население и за езика му(освен тези две-три села) можеш и да се досетиш сама. За тези от 15-16-17в. щото българи в 20в. там са не само 2-3 села, има обилна литература за това кой от къде е дошъл в района в и около Странджа.
нестинарство е имало само в тези 2-3 села и в няколко оцеляли гръцкоезични.


Особено важна е диалектоложката характеристика на населението по долината на р. Марица в коридора между Странджанския масив и Източните Родопи. В Родопите и Странджанско владеят говорите на коренните славянобългарски жители рупци, установили се там още през VI — VII век. А жителите от селата покрай Марица представляват етнографски раздел между двете рупски групи. Това население се е наслоило в много по-късно време и има смесен етнографски характер [315]. Но представителите на коренното славянобългарско население в Странджанско са малко — само от две-три села, и то, както изглежда, изтласкани там през XIV век от Маричината долина. А останалите странджанци са се заселили по-късно и също имат смесен етнографски характер

Да не ме сбъркаш с европомонголецот, аз съм друг!


Тема само за ресторанта ли?нови [re: Kaлипco]  
Автор gioni (азиятомонголец)
Публикувано01.11.06 23:45



Говориш Беломорска Тракия /Сев. Гърция/ - точно там нестинарството е характерно за бита на жителите...

Да. За тях говорим. Би трябвало да се запитаме какви са тези жители, за които не е характерно само нестинарството, въпреки че преувеличавате като го изкарвате част от бита им. Тези жители например познават и един особен музикален инструмент, известен като гъдулка. Независимо от гръцките си аналози, инструментът безусловно не е гръцки



Да не ме сбъркаш с европомонголецот, аз съм друг!

Тема Re: не спорим за термини а за фактинови [re: gioni]  
Автор Kaлипco (хубава)
Публикувано01.11.06 23:47



Вас като че ли не ви притеснява, че се говори за коренно славянобългарско население и причината да се предполага за заселване през VI- VII век е преимуществено историческа, а не етнографска. Спорът ни бе за смяната на езика и вашата техническа славянизация, за което в текста който ми предлагате не се казва нито ред. В текста е обяснено, че новите заселници в Странджа са със смесен етнически характер, а не славянизиращи славяни както твърдяхте вие. Как можете да славянизирате механически вече съществуващите славянобългари? Не само на мен приписвате измислени изказвания, но и на текстовете, които прилагате в своя подкрепа.



Тема Re: само за ресторанта ли?нови [re: gioni]  
Автор Kaлипco (хубава)
Публикувано01.11.06 23:52



Десет ресторанта край морето и десет места навътре в сушата където се танцува върху жарава ще задоволят ли любопитството ви? Бих се ангажирала да ви съставя списък, но нещо ми нашепва, че усилията ми ще са напразни. Мога да помоля и мъжа ми да публикуваме снимки от обиколките ни обаче няма да е заради вас.



Тема Ивайло Аянскинови [re: Kaлипco]  
Автор dedo_minu (член)
Публикувано02.11.06 08:58



Ето един аргумент за българската теза за настинарството

В сайта по-долу има препратка - от нея ще се види -
Хората са направили един хубав сайт за Ивайло Аянски и не само за него ...
Много са интересни думите на Аянски от интервюто....
Не казвам че той е един велик бъпгарин защото думите са празна работа.....





Тема Re: Ивайло Аянскинови [re: dedo_minu]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано02.11.06 10:49



Това ми намирисва на шарлатанство. Господина твърди, че една сутрин се събудил, след като бил сънувал сън и след това, започнал да нестинарства. Комерсиално малко. Как тъй ще се събудиш и ще почнеш нещо? Екстрасенски глупотевини.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.